Jump to content
turbomakis

ΚΑΛΟΟΟ!

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!ΕΚΑΝΑ SEARCH ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ!ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ TOPIC ΠΟΥ ΚΑΝΩ,,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ!ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,''ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ MANUAL ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ(GOLF 5)??ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ??''ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΚΟΙΤΑΓΑ ΕΜΕΙΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ ΕΙΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙΣ ΕΙΤΕ ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΙΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ!!!ΟΠΩΣ ΔΛΔ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥΣ!ΑΠΛΑ ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΤΕ Η ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΤΕ(ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ) ΑΦΟΥ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΟΤΙ ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ!!:xmas:

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!ΕΚΑΝΑ SEARCH ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ!ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ TOPIC ΠΟΥ ΚΑΝΩ,,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ!ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,''ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ MANUAL ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ(GOLF 5)??ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ??''ΚΑΙ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΚΟΙΤΑΓΑ ΕΜΕΙΝΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ ΕΙΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΙΣ ΕΙΤΕ ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΙΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ!!!ΟΠΩΣ ΔΛΔ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥΣ!ΑΠΛΑ ΠΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΔΩΣΕΤΕ Η ΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΕΤΕ(ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΑ) ΑΦΟΥ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΤΟΝ ΗΧΟ ΟΤΙ ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ!!:)

Καλη χρονια και καλως ηρθες στο club!. Ειναι γνωστο αυτο που γραφεις ;) Και η οροφη κλεινει αν εχεις

Link to comment
Share on other sites

Guest N.O.S.-->
tongue.gifB) ΤΩΡΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!!

έτσι είναι φίλε μου τα VW όσο ζεις μαζί τους μαθαίνεις είναι σαν μια ατελείωτη εγκυκλοπαίδεια !!!!!! πςςςςςςςςςς τι είπα πάλι ο φουστις :D:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

κάλος ήρθες φιλαράκο στην όμορφη VW παρέα !!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Ναι ναι ατελείωτη εγκυκλοπαίδεια...... :mellow: :

Ακόμα θα δεις ότι δεν μπορείς να σηκώσεις τους ηλιοκαθαριστήρες γιατί βρίσκουν στο καπό. <_<

Ακόμα θα δεις ότι καθρέφτες κλείνουν κατα το ήμισυ. <_<

Ακόμα ίσως να δεις τα παράθυρα να πηγαίνουν τέρμα κάτω ενώ τους έχεις δώσει εντολή να πάνε πάνω.

Αυτα μόνο στην VW βεβαίως βεβαίως :thumbsup:

Για το πρώτο αν κάποιος ξέρει ας μου πει , γιατί θα τους ξηλώσω καμιά μέρα από τα νεύρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι ατελείωτη εγκυκλοπαίδεια...... :mellow: :

Ακόμα θα δεις ότι δεν μπορείς να σηκώσεις τους ηλιοκαθαριστήρες γιατί βρίσκουν στο καπό. <_<

Ακόμα θα δεις ότι καθρέφτες κλείνουν κατα το ήμισυ. <_<

Ακόμα ίσως να δεις τα παράθυρα να πηγαίνουν τέρμα κάτω ενώ τους έχεις δώσει εντολή να πάνε πάνω.

Αυτα μόνο στην VW βεβαίως βεβαίως :thumbsup:

Για το πρώτο αν κάποιος ξέρει ας μου πει , γιατί θα τους ξηλώσω καμιά μέρα από τα νεύρα μου.

Με το που σβήσεις τ'αμάξι (διακόπτης στην θέση off) πάτα το μοχλό των υαλοκαθαριστήρων μία φορά προς τα κάτω. Θα ανεβούν τα μάκτρα και θα μείνουν εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Με το που σβήσεις τ'αμάξι (διακόπτης στην θέση off) πάτα το μοχλό των υαλοκαθαριστήρων μία φορά προς τα κάτω. Θα ανεβούν τα μάκτρα και θα μείνουν εκεί.

Να'σαι καλά jonhy! Εχω ρίξει καντήλια......

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο αν κάποιος ξέρει ας μου πει , γιατί θα τους ξηλώσω καμιά μέρα από τα νεύρα μου.

Στο εγχειρίδιο που έχεις στο ντουλαπάκι σου υπάρχει σχετική οδηγία. Νομίζω αν δεν με απατά η μνήμη μου ότι ενεργοποιείς τους υαλοκαθαριστήρες και μετά βάζεις το κλειδί στη θέση ΟΝ. Στο Passat όμως (δεν ξέρω αν ισχύει για τα άλλα μοντέλα του group) σέρνοντάς τους προς το πάνω μέρος του παρμπρίζ με το χέρι,ανασηκώνονται μετά εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο αν κάποιος ξέρει ας μου πει , γιατί θα τους ξηλώσω καμιά μέρα από τα νεύρα μου.

Στο εγχειρίδιο που έχεις στο ντουλαπάκι σου υπάρχει σχετική οδηγία.

Το εγχειρίδιο παραμένει στο ντουλαπάκι του για να είναι πάντα καινούργιο ;)

Link to comment
Share on other sites

Με το που σβήσεις τ'αμάξι (διακόπτης στην θέση off) πάτα το μοχλό των υαλοκαθαριστήρων μία φορά προς τα κάτω. Θα ανεβούν τα μάκτρα και θα μείνουν εκεί.

ευχαριστω..κ εγω μολις το εκανα..:D:D

Link to comment
Share on other sites

επισης αν του δωσεις ενα φιλακι στην ταπα του ρεζερβουαρ ενω καθεσαι στο ενα ποδι θα γεμισει μονο του 100ron βενζινη και δεν θα τελειωνει ποτε

Link to comment
Share on other sites

επισης αν του δωσεις ενα φιλακι στην ταπα του ρεζερβουαρ ενω καθεσαι στο ενα ποδι θα γεμισει μονο του 100ron βενζινη και δεν θα τελειωνει ποτε

new_lol.gif

Tha to dokimasw!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα θα δεις ότι δεν μπορείς να σηκώσεις τους ηλιοκαθαριστήρες γιατί βρίσκουν στο καπό. :D

Ρε παιδιά εμένα το δικό μου δεν έχει "ηλιοκαθαριστήρες" :D ...... κοίταξα κι το μανουάλι, λέει για υαλοκαθαριστήρες αλλά ηλιοκαθαριστήρες δεν έχει.... θα το πάω πίσω.... :D

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουριος κατοχος VW Touran. Το πηρα μεταχειρισμενο. Δυστυχως ο μαντρας, αν και το ειχε υποσχεθει, δεν μου εδωσε το βιβλιο λειτουργειων του αυτοκινητου. Ετσι εχω μια κονσολα με πολλα κουμπακια αλλα δεν ξερω τι κανει τι. Τα βασικα τα βρηκα. Ακομα δεν ξερω πως να χειριζομαι το trip computer. Υπαρχει πουθενα διαθεσιμο κανενα instruction manual? Εννοω στο διαδικτυο για να το κατεβασω η κανενα μερος που να πουλιουνται η οτιδηποτε αλλο δεν εχω σκεφτει να το προτεινει καποιος. Αισθανομαι ασχημα να μην ξερω λεπτομερειακα το αυτοκινητο μου.

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις προτασεις σας.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν στο εδωσε;!υποπτο!

http://ineedfile.com/download/11110169-manual-de-taller-vw-touran-pdf

http://cgi.ebay.co.uk/VW-TOURAN-OWNERS-MANUAL-HANDBOOK-PACK_W0QQitemZ400094952586QQcmdZViewItemQQimsxq20100102?IMSfp=TL100102239001r25110

το πρωτο λινκ αφορα την τεχνικη αναλυση των μηχανικων μερων του αυτοκινητου.οποτε μαλλον δεν σε εξυπηρετει :nea:

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω εχω το polo 6n 98 με τα 100 πως γινεται να ανεβενουν τα παταθυρα οταν το κλιδονω?

βαζεις το κλειδι στην κλειδαρια του...και αφου κλειδωσουν οι πορτες,το κρατας παρατεταμενα (προς την μερια που κλειδωνεις) για να κλεισουν τα παραθυρα....!

(απο την αντιθετη πλευρα ανοιγουν μαζι με τις πορτες και τα παραθυρα!)

Λογικα εινια το ιδιο με το Golf III!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν στο εδωσε;!υποπτο!

http://ineedfile.com/download/11110169-manual-de-taller-vw-touran-pdf

http://cgi.ebay.co.uk/VW-TOURAN-OWNERS-MANUAL-HANDBOOK-PACK_W0QQitemZ400094952586QQcmdZViewItemQQimsxq20100102?IMSfp=TL100102239001r25110

το πρωτο λινκ αφορα την τεχνικη αναλυση των μηχανικων μερων του αυτοκινητου.οποτε μαλλον δεν σε εξυπηρετει :drinks:

Ευχαριστω για την ευγενικη βοηθεια.

Σιγουρα ειναι υποπτο. Υποπτευθηκα γυρισμενα χιλιομετρα. Τα βιβλια δεν χανονται.

Παντως ο ελεγχος του οχηματος το 'δειξε αψογο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα που το βρηκα και εγω εχω ενα καινουργιο golf 6 και την μερα που το πηρα χιονιζε και πηγα να τραβηξω τους καθαριστηρες δεν εβγαιναν και για να μην κανω ζημια εβαλα μια πετσετα απο κατω ευτυχως το ειδα εδω και θα ξερω τωρα ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.