Jump to content
Panozd

Αντιπροσωπιες Vw

Recommended Posts

καλησπερα παιδια,ειμαι νεος στην παρεα σας.

Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για την επιλογη αντιπροσωπιας ωστε να αγορασω ενα αυτοκινητο.

πρωσοπικα ειμαι απο τα ατομα που εχουν ερωτευτει το σιροκο.

επειδη δεν εχω ξαναπαρει αμαξι,με τις αντιπροσωπιες τι παιζει;

υπαρχουν καποιες που εχουν πιο προσιτες τιμες και ειναι πιο αξιοπιστες;

δλδ υπαρχει καποιος που να μπορει να προτεινει κατι πιο οικονομικο ή δεν παιζει; :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Mπα οι τιμές είναι στάνταρ. Μηδαμινές διαφορές.

Το μόνο που αλλάζει από αντιπροσωπεία σε αντιπροσωπεία είναι η συμπεριφορά στο service. Αλλά αυτό το μαθαίνεις αφού πάρεις το αμάξι :lol: .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ειμαι νεος στην παρεα σας.

Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για την επιλογη αντιπροσωπιας ωστε να αγορασω ενα αυτοκινητο.

πρωσοπικα ειμαι απο τα ατομα που εχουν ερωτευτει το σιροκο.

επειδη δεν εχω ξαναπαρει αμαξι,με τις αντιπροσωπιες τι παιζει;

υπαρχουν καποιες που εχουν πιο προσιτες τιμες και ειναι πιο αξιοπιστες;

δλδ υπαρχει καποιος που να μπορει να προτεινει κατι πιο οικονομικο ή δεν παιζει; :lol: :lol:

Επειδή μπορεί να υπάρξει κάποια διαφορά στα δώρα που θα σου δώσει ο πωλητής, ασφαλή συμπεράσματα θα βγάλεις αν κάνεις μια βόλτα απο όσες αντιπροσωπείες μπορείς.

Η βοήθεια που μπορείς να πάρεις απο το forum είναι ως προς την συμπεριφορά των αντιπροσωπειών στα service και κυρίως στις βλάβες εντός εγγύησης.

Με μια ματιά στα θέματα του forum θα βρείς πολλά αρνητικά ή θετικά σχόλια απο τις εμπειρίες του καθενός μας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μπορεί να υπάρξει κάποια διαφορά στα δώρα που θα σου δώσει ο πωλητής, ασφαλή συμπεράσματα θα βγάλεις αν κάνεις μια βόλτα απο όσες αντιπροσωπείες μπορείς.

Η βοήθεια που μπορείς να πάρεις απο το forum είναι ως προς την συμπεριφορά των αντιπροσωπειών στα service και κυρίως στις βλάβες εντός εγγύησης.

Με μια ματιά στα θέματα του forum θα βρείς πολλά αρνητικά ή θετικά σχόλια απο τις εμπειρίες του καθενός μας.

+1 Συμφωνω με τον κυριο. :D

Το καλυτερο ειναι να διαβασεις μια φορα το φορουμ για να δεις απο ποιες αντιπροσωπειες εχουν μεινει

οι περισσοτεροι ευχαριστημενοι και απο ποιες εχουν παραπονα. Σιγουρα κανεις δεν μπορει να σου πει

με το χερι στη φωτια ποιον να προτιμησεις και ποιον οχι.

Οσο για τις τιμες, το καλυτερο ειναι να κανεις μια βολτα απο τις αντιπροσωπειες για να σου βγαλουν

τη τελικη τιμη, συν οτι αλλο δωρο ειναι διατεθιμενοι να σου κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν σημαντικες διαφορες στη τιμη αγορας του, απο καταστημα σε καταστημα.

Προσωπικα πηγα σε ολα σχεδον της Αθηνας πριν το παραγγειλω (scirocco 1,4 160hp) και σου συνιστω να κανεις το ιδιο, διοτι μια εκπτωση χχχ ευρω η/και δωρα που πετυχε καποιος, δεν ειναι απολυτο οτι θα τη πετυχει κι αλλος.

Η καλυτερη μεθοδος κατα τη γνωμη μου ειναι, αφου αποφασισεις ακριβως πως το θες, να τους ζητας προσφορα με ευθεια ερωτηση επισημαινοντας οτι εχεις παει σε πολλους και παιρνεις τιμες για να αποφασισεις τη φθηνοτερη προσφορα.

Οσο για την συντηρηση κλπ στην περιοδο εγγυησης δεν υπαρχει καμμια υποχρεωση να πας στον ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Aν υπάρχει προσφορά σε μία αντιπροσωπεία συνήθως υπάρχει και στις άλλες. Θυμάμαι άκουγα στο ραδιόφωνο διαφημίσεις του Pazaropoulou με προσφορές για το Golf το 80άρι. Πήγα στην Καρέντα έκανα τον χαζό και τους είπα ότι είδα διαφήμιση ότι έχουν προσφορά το Golf. Έλεγα πως θα τον στριμώξω αλλά ίσχυε ακριβώς η ίδια προσφορά και στην Καρέντα.

Οι πωλητές από ότι έχω καταλάβει έχουν περιθώρια περίπου μέχρι και 1000 ευρώ δώρων και επιτόκιο παρά πολύ καλό. Εμείς είχαμε δώσει τα 3/4 της τιμής μπροστά (με δώρο και το RCD) και τα υπόλοιπα άτοκα κάτι που δύσκολα πετύχαινες τότε. Αλλά κάτι τέτοια τα κρατάνε για τον εαυτό τους και για τους φίλους τους. Οπότε από κάποιο σημείο και μετά είναι και θέμα του προσώπου με το οποίο διαπραγματεύεσαι. Μπορείς να πιέσεις αρκετά και ας το παίζουν δύσκολοι. Πήγαινε 3-4-5 φορές να δουν ότι ενδιαφέρεσαι αλλά ζητάς κάτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Aν υπάρχει προσφορά σε μία αντιπροσωπεία συνήθως υπάρχει και στις άλλες. Θυμάμαι άκουγα στο ραδιόφωνο διαφημίσεις του Pazaropoulou με προσφορές για το Golf το 80άρι. Πήγα στην Καρέντα έκανα τον χαζό και τους είπα ότι είδα διαφήμιση ότι έχουν προσφορά το Golf. Έλεγα πως θα τον στριμώξω αλλά ίσχυε ακριβώς η ίδια προσφορά και στην Καρέντα.

Οι πωλητές από ότι έχω καταλάβει έχουν περιθώρια περίπου μέχρι και 1000 ευρώ δώρων και επιτόκιο παρά πολύ καλό. Εμείς είχαμε δώσει τα 3/4 της τιμής μπροστά (με δώρο και το RCD) και τα υπόλοιπα άτοκα κάτι που δύσκολα πετύχαινες τότε. Αλλά κάτι τέτοια τα κρατάνε για τον εαυτό τους και για τους φίλους τους. Οπότε από κάποιο σημείο και μετά είναι και θέμα του προσώπου με το οποίο διαπραγματεύεσαι. Μπορείς να πιέσεις αρκετά και ας το παίζουν δύσκολοι. Πήγαινε 3-4-5 φορές να δουν ότι ενδιαφέρεσαι αλλά ζητάς κάτι καλύτερο.

Σωστός....

Εγώ πέτυχα έκπτωση 1000 ευρώ μετρητά για το 160 DSG με πληρωμή μετρητοίς όμως ,προκαταβολή 1000 ευρώ και εξόφληση στην παράδοση.

Βέβαια πήρα προσφορά και πίεσα τουλάχιστον έξι αντιπροσωπείες επαρχιακές κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ειμαι νεος στην παρεα σας.

Θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για την επιλογη αντιπροσωπιας ωστε να αγορασω ενα αυτοκινητο.

πρωσοπικα ειμαι απο τα ατομα που εχουν ερωτευτει το σιροκο.

επειδη δεν εχω ξαναπαρει αμαξι,με τις αντιπροσωπιες τι παιζει;

υπαρχουν καποιες που εχουν πιο προσιτες τιμες και ειναι πιο αξιοπιστες;

δλδ υπαρχει καποιος που να μπορει να προτεινει κατι πιο οικονομικο ή δεν παιζει; :o :o

Καλώς ήρθες στην παρέα μας, αν θέλεις κοίτα εδώ http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=25387

έχουμε γράψει κάποια πράγματα που νομίζω θα σε κατατοπίσουν, όπως και τον τιμοκατάλογο που έχω αναρτήσει με τα έξτρα!

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.