Jump to content
abyron

Esp - 1400 Tsi, 122hp

Recommended Posts

+1

από προσωπική μου άποψη λόγο ότι διέμενα για μεγάλο χρονικό διάστημα στην γερμανία έχω να πω πως οι άνθρωποι είναι χρονια μπροστά σε εξέλιξη σαν κοινωνία αυτό είναι 100% παραδεκτό από κάθε normal σκεπτόμενο άνθρωπο!!έχουν μια πολύ μεγάλη λέσχη αυτοκινητου την ADAC οι οποια πιέζει τα τελευταία χρονια την κυβέρνηση της γερμανίας να ψηφιστεί νομος που να υποχρεώνει τους κατασκευαστές να τοποθετούνε σε ΌΛΑ αλλα σε ΌΛΑ τα καινούρια αυτοκίνητα από το πιο φτηνό έως και το πιο ακριβό στάνταρ το ΕSP!!!!!!!!!!!!

όσο για εμάς τους ΈΛΛΗΝΕΣ οι αμερικανοι γίνοντα αυτόματα αμερικανάκια όσο για τους ευρωπαίους άνετα τους χλευάζουμε!!!!

και αναρωτιέμαι αν είμαστε τόσο έξυπνοι και καταφερτζήδες πως καταφέραμε και κάναμε μια τόσο όμορφη χωρα σαν την δίκια μας ένα ατέλειωτο μπουρδέλο...!!??

από εθνικά-επαρχιακά δίκτυα μέχρι χορούς parking!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπομονή σε αυτούς που περιμένοθν και καλορίζικο...ειμαι κάτοχος του tsi gt sport 140hp...Όταν το επαιρνα ήμουν σε σκέψη αν χρειαζόταν να βάλω ESP..Τελικά δεν έβαλα..Μετα απο 6200κμ δεν το έχω μετανιώσει καθόλου και όυτε νομίζω ότι χρειάζεται σε αυτά τα άλογα, σε αυτή την ροπή και σε αυτό το αμάξωμα με αυτό το βάρος. Τώρα στα 160 η στα 170 δεν ξέρω. Η γνώμη μου είναι πεταμένα λεφτα..

απλα ελεος

Link to comment
Share on other sites

+1

από προσωπική μου άποψη λόγο ότι διέμενα για μεγάλο χρονικό διάστημα στην γερμανία έχω να πω πως οι άνθρωποι είναι χρονια μπροστά σε εξέλιξη σαν κοινωνία αυτό είναι 100% παραδεκτό από κάθε normal σκεπτόμενο άνθρωπο!!έχουν μια πολύ μεγάλη λέσχη αυτοκινητου την ADAC οι οποια πιέζει τα τελευταία χρονια την κυβέρνηση της γερμανίας να ψηφιστεί νομος που να υποχρεώνει τους κατασκευαστές να τοποθετούνε σε ΌΛΑ αλλα σε ΌΛΑ τα καινούρια αυτοκίνητα από το πιο φτηνό έως και το πιο ακριβό στάνταρ το ΕSP!!!!!!!!!!!!

όσο για εμάς τους ΈΛΛΗΝΕΣ οι αμερικανοι γίνοντα αυτόματα αμερικανάκια όσο για τους ευρωπαίους άνετα τους χλευάζουμε!!!!

και αναρωτιέμαι αν είμαστε τόσο έξυπνοι και καταφερτζήδες πως καταφέραμε και κάναμε μια τόσο όμορφη χωρα σαν την δίκια μας ένα ατέλειωτο μπουρδέλο...!!??

από εθνικά-επαρχιακά δίκτυα μέχρι χορούς parking!!

Ν`αγιασει το στομα σου αδερφε, οποιος εχει παει και λιγο παραεξω απο την ψαροκωσταινα εχει δει και 5 πραγματα να βαινουν ορθα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από πολλές προσωπικες εμπειρίες θεωρώ το ESP απαραίτητο (αν και δεν έχω ;) ). Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι ότι μπήκα σε στροφή που δεν ήξερα με λίγα χιλιόμετρα, αλλά με μεγάλη σχέση στο κιβώτιο (νομίζω 4η), από καθαρή απροσεξία, και πάλευα με τα τιμόνια να κρατηθώ μέσα στο δρόμο. Πάλι καλά που ήταν άδειο το αντίθετο ρεύμα και δεν ερχόταν κανένας χριστιανός.....

Σε μια τέτοια περίπτωση που τα χιλιόμετρα ήταν λίγα πιστεύω το ESP θα το μάζευε το αυτοκίνητο και δε θα έχανα το πίσω μέρος.....

Εξάλλου 1 φορά να χρειαστείς το ESP τα έχει βγάλει τα λεφτά του

Είναι κρίμα που όταν πήρα το αμάξι πριν 1 χρόνο το i30 το είχε στο βασικό εξοπλισμό ενώ το Golf όχι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.