Jump to content
Manos83

Led στην πλαφονιέρα

Recommended Posts

Η τρίτη τρύπα πίσω υπάρχει και είναι όπως την δείχνει κλειστή.

Λοιπόν για την πατέντα τώρα. Εγώ άλλαξα την πλαφονιέρα μου απο την απλή ( η οποία είχε δυο λαμπάκια και ένα σωληνωτο στην μέση) σε αυτήν με τον Ambiente φωτισμό. Βγάζοντας την παλιά είδα ότι τα ποδαράκια που ηταν τσακισμένα για να μπαίνει το σωληνωτό υπήρχαν και στην άλλη πλαφονιέρα αλλά ήταν όπως εδώ

2.jpg

Οπότε πήρα μια πένσα και τσακισα προσεκτικά τα ποδαράκια της νέας ώστε να μπει το σωληνωτό.

sml_gallery_19877_1123_92311.jpgsml_gallery_19877_1123_82734.jpgsml_gallery_19877_1123_17302.jpg

Στην συνέχεια αφου έλεγξα ότι δουλεύει με το απλό λαμπάκι παρήγγειλα ένα με 8 LED μπλε και δίνει αυτό το λουκ που έβαλα πιο πάνω. Με σβηστά τα λευκά φωτίζει ελαφρά μπλε απο μέσα και δενει με τα κοκκινα απο τα κουμπιά της πλαφονιέρας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες σημερα ηρθε το λαμπακι για το πορτ μπαγκαζ.Το αντικατεστησα αλλα δεν αναψε.Μετα εβαλα το παλιο αλλα ουτε αυτο αναψε.Τωρα δεν εχω καθολου φως στο πορτ μπαγκαζ,Βοηθατε!(σημειωση,κοιταξα μηπως ειχα βαλει λαθος τους πολους αλλα τιποτα!τους αλλαξα αλλα παλι τιποτα.!)

Edited by kyriakoslp
Link to comment
Share on other sites

Παίζει το καινούριο να άνοιξε το διάκενο των επαφών και τώρα να μην

ανάβει γιαυτό το λόγο ούτε και το παλιό..

Link to comment
Share on other sites

τι να κανω?

εχω στα 300μετρα απο το σπιτι σερβις του παζαροπουλου.Ελεγα να το παω αυριο να το δει και να αλλαξω και το διακοπτακι στην μπροστα πλαφονιερα που δεν δουλευει.

τωρα δεν αναβουν ουτε οι πλαφονιερες.λογικο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ασφάλεια είναι.Πήγαινε να σου την αλλάξουν.Οι πλαφονιέρες πάνε μαζί με την λάμπα του πορτμπαγκάζ.

Link to comment
Share on other sites

Την οποία αν την βρεις και την αλλάξεις μόνος σου στην εποχή που ζούμε πόσο

να πληρώσεις;..άντε μερικά σεντ του ευρώ..

Link to comment
Share on other sites

και εγω με το golfaki 4 που θα αλαξω ολες της λαμπες με led δεν πυστευω να εχω προβλημα δεν πρεπει να εχει can bus μεσα το αμαξι αυτο το ντουλαπακι εμπρος και πισω στο πορ-παγαζ τι σχημα περνει λαμπες? ευχαριστω και περιμενω

Edited by BILL5
Link to comment
Share on other sites

βαζω ενα video πως βγαζουμε της πισω πλαφονερες απο την θηκη τους και πως βγαζουμε το μπορστο καλημα της κεντρικης πλαφονιερας για το golf mk4

Edited by BILL5
Link to comment
Share on other sites

Σκοτώστε με αλλά πρέπει να ρωτήσω! :p

Για τις πλαφονιέρες μέσα βρήκα αυτά: http://www.ledplus.g...&category_id=57

Και για πορτ παγκάζ την σωληνωτή αυτή: http://www.ledplus.gr/katastima.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=243&category_id=57

Ψάχνω τώρα 3 canbus σωληνωτές 37mm για πινακίδα(2) και για ντουλαπάκι (1).Έχετε να προτείνετε τίποτα?

Vw Golf V Tsi-12/06!

Οικονομικάαααααααααααααααααααααααααα :sorry:

Edited by prisoner
Link to comment
Share on other sites

Σκοτώστε με αλλά πρέπει να ρωτήσω! :p

Για τις πλαφονιέρες μέσα βρήκα αυτά: http://www.ledplus.g...&category_id=57

Και για πορτ παγκάζ την σωληνωτή αυτή: http://www.ledplus.g...&category_id=56

Ψάχνω τώρα 3 canbus σωληνωτές 37mm για πινακίδα(2) και για ντουλαπάκι (1).Έχετε να προτείνετε τίποτα?

Vw Golf V Tsi-12/06!

Οικονομικάαααααααααααααααααααααααααα :sorry:

UK Artikel im emarket4un Shop bei eBay!

Πάρτα από τον παραπάνω όλα σχεδόν τζάμπα....... :thumbsup2:

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μου κάνουν?Ξεπουλάνε μήπως και τα δίνουν τόσο? :laugh:

Άααα ρε Ελλάντα!

Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να βρώ 37άρια canbus,περιμένω ένα e-mail από άλλη γερμανική εταιρία και αν μου πουν καμιά τρελή τιμή θα δω τι θα κάνω! <_<

Link to comment
Share on other sites

Τι 36 τι 37 μια χαρά θα μπει.Λίγο τα ελάσματα θα κλίνεις ελαφρά και θα είσαι οκ

http://www.ebay.de/itm/2-X-3-LED-SMD-36-37mm-Weiss-CANBUS-BMW-VW-Audi-keine-Kennzeichenbeleuchtung-/320894540894?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item4ab6ce1c5e

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια.Τώρα θα μιλήσω με εταιρία και αν τελικά γίνει η αγορά,θα ανεβάσω φωτό από το αποτέλεσμα ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λαμπες περνει το golf 4 που εχω στην μπροστα παφονιερα γιατι εβαλα μια t10 και δεν αναψε η μεσεα ειναι 42 χιλιοστα η αλες 2 τι ειναι ? ευχαριστω και περιμενω....

post-22491-0-11607900-1340354369_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λαμπες περνει το golf 4 που εχω στην μπροστα παφονιερα γιατι εβαλα μια t10 και δεν αναψε η μεσεα ειναι 42 χιλιοστα η αλες 2 τι ειναι ? ευχαριστω και περιμενω....

T10 φαίνεται ότι είναι.Απλά τα led έχουν +-.Την έβαλες ανάποδα να δεις αν ανάβει??

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν την εβαλα αναπωδα να δω θα την βαλω σημερα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.