Jump to content
iohokahey

Fk Angel Eyes

Recommended Posts

Το σκέφτομαι πολύ καιρό..να βάλω angel eyes στο 5άρι μου ή είναι καγκουριά?? ;)

εγω σκεφτομαι αυτα τι λες?

post-7381-1236550925_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι αυτά τα φανάρια θα δείχνουν πολύ υπερβολικά σε σχέση με το υπόλοιπο αυτοκίνητο. Θα ταίριαζαν σε ένα πιό space αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι αυτά τα φανάρια θα δείχνουν πολύ υπερβολικά σε σχέση με το υπόλοιπο αυτοκίνητο. Θα ταίριαζαν σε ένα πιό space αυτοκίνητο.

πολυ καγκουρια ρε παιδια. ;)

Ασε που αν δεν ειναι HELLA βαζουν ολα νερο, υγρασια,δεν εχουν καλη εφαρμογη.

το σκεφτομουν καιγω αλλα τελικα εμεινα με το μαμα φαναρι και παρηγγηλα xenon απο την αντιπροσωπια με 5 χρονια εγγυηση συμβατο με can-bus, χωρις να εχεις στο μυαλο σου σκεψεις ταιριαζει- δεν ταιριαζει, θα καει ο εγκεφαλος δεν θα καει. και κατι τετοια.

Ειναι τα γνησια και δειχνει το αυτοκινητο οπως το γεννησε η μαμα vw.

Link to comment
Share on other sites

εγω σκεφτομαι αυτα τι λες?

μηπως μπορεις να μου πεις που μπορω να βρω αυτα τα φαναρια?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

@Rizaks ---ebay or auto-style.nl φιλε μου....

@gazofonias---δεν εβαλες οεμ φαναρια ξενον απλα ξενον κιτακι δηλαδη (αν καταλαβα καλα)

κ ναι τα φαναρια ειναι space κ σε στελνουν εντελως.....!

Link to comment
Share on other sites

Εγω μαζι σου για τα φαναρια με τη μοναδικη επιφυλαξη μηπως βαζουν υγρασια κλπ. Κι εγω το σκεφτομαι

για μεχρι 200 € τιμη.

Δεν ειναι καθολου καγκουρια! Το αντιθετο! Καγκουρια ειναι να βαλεις ασπρα, κοκκινα, κιτρινα, μπλε λαμπακια,

σιτες και λοιπες μ@λ@κιες.

Αυτα τι σου λενε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι αυτά τα φανάρια θα δείχνουν πολύ υπερβολικά σε σχέση με το υπόλοιπο αυτοκίνητο. Θα ταίριαζαν σε ένα πιό space αυτοκίνητο.

ωραίο φαναράκι ρε φίλε αλλά εμένα πρωσοπικά με χαλάει πολύ αν το φλας δεν είναι από κάτω όπως το μαμά..γι'αυτό θέλω κάτι παρόμοιο με το μαμά αλλά σε μαύρο..πάντως είναι πολύ ωραίο φανάρι κ αν έχεις πειράξει κ λίγο το golfaki σου εξωτερικά δεν θα δείχνει τόσο ξένο..

Link to comment
Share on other sites

πολυ καγκουρια ρε παιδια. ;)

Ασε που αν δεν ειναι HELLA βαζουν ολα νερο, υγρασια,δεν εχουν καλη εφαρμογη.

το σκεφτομουν καιγω αλλα τελικα εμεινα με το μαμα φαναρι και παρηγγηλα xenon απο την αντιπροσωπια με 5 χρονια εγγυηση συμβατο με can-bus, χωρις να εχεις στο μυαλο σου σκεψεις ταιριαζει- δεν ταιριαζει, θα καει ο εγκεφαλος δεν θα καει. και κατι τετοια.

Ειναι τα γνησια και δειχνει το αυτοκινητο οπως το γεννησε η μαμα vw.

διατηρώ τις επιφυλάξεις μου στο ότι αν δεν είναι hella μπάζουν νερά γιατί όσα παιδιά ξέρω που άλλαξαν φανάρια είναι απόλυτα ικανοποιημένα..

Link to comment
Share on other sites

παρόλα αυτά δεν μου είπατε..καλό το φανάρι της fk ?? μήπως είναι καγκουριά που είναι angel eyes??

περιμένω τις γνώμες σας.... ;)

Link to comment
Share on other sites

@Rizaks ---ebay or auto-style.nl φιλε μου....

@gazofonias---δεν εβαλες οεμ φαναρια ξενον απλα ξενον κιτακι δηλαδη (αν καταλαβα καλα)

κ ναι τα φαναρια ειναι space κ σε στελνουν εντελως.....!

παρηγγειλα κιτ ξενον ενσωματωμενο μαζι με λαμπες και projector, και cancelers και ειναι τα ιδια με τα μαμα xenon. και οταν λεω τα ιδια εννοω τα ΙΔΙΑ τα εργοστασιακα, και με την εγγυηση της VW

Link to comment
Share on other sites

@hougolf---τα 1 δεν ειναι με λεντ ενω τα 2 δεν εχουν ομορφο αισθητικο αποτελεσμα(τα εχω δει αναμενα)

@gazofonias---εβαλες δηλαδη φαναρια της hella(ιδια εμφανησιακα με τα μαμα φαναρια κ καλο φωτισμο με ξενον αφου ειναι πανομοιοτυπα)ποσο σουβγηκανε να δουμε κ αν αξιζουν καθως τα μαμα φαναρια με χενον πανε μεταχειρισμενα στα 650 χοντρικα.

@jokokahey---αν βαλεις halo rings να προσεξεις να μη σου βγαζουν κιτρινα "φωτεινα δαχτυλιδια" γιατι δεν ειναι ομορφα σε συνδυασμο με χενον(εαν φορας)

Link to comment
Share on other sites

@gazofonias---εβαλες δηλαδη φαναρια της hella(ιδια εμφανησιακα με τα μαμα φαναρια κ καλο φωτισμο με ξενον αφου ειναι πανομοιοτυπα)ποσο σουβγηκανε να δουμε κ αν αξιζουν καθως τα μαμα φαναρια με χενον πανε μεταχειρισμενα στα 650 χοντρικα.

το ξαναλεω για τριτη φορα το φαναρι δεν το αλλαξα.

παρηγγειλα κιτ ξενον ενσωματωμενο μαζι με λαμπες και projector, και cancelers και ειναι τα ιδια με τα μαμα xenon. και οταν λεω τα ιδια εννοω τα ΙΔΙΑ τα εργοστασιακα, και με την εγγυηση της VW

με λιγα λογια στο ιδιο φαναρι εβαλα τα xenon Που βαζει το εργαστασιο κατασκευης της VolksWagen.

Τιμή ---->550,00 ευρω. με εγγυηση 5 ετη και φωτισμο αψογο. τα ειδα φορεμενα σε φιλαρακι.

εγω εχω πανω κιτ xenon αλλα το φως διαχεεται και δεν εχεις καλο φωτισμο. Αναγκαστικα ετσι και παρηγγειλα τα μανισια απο την αντιπρωσοπια

Link to comment
Share on other sites

εγω σκεφτομαι αυτα τι λες?

το φαναρι ειναι πολυ μπροστα.ποσο και απο που τα βρικες??δεν μπορω να ακουω οτι τα φαναρια με angel h devil eyes ειναι καγκουρια απο την στιγμη που εχω δει αυτοκολητα τυπου "ειμαι μαγκας και αλανιαρης και στις γκομενες σφερατος-σ αγαπω και ερχομαι νοντας κοκινες γραμμες σε gt sport μασκες κοκκινες γραμμες σε πισω προφυλακτυρες μπουκες νικελογυφτεξ καθρεφτακια και γραμμουλες και ενα σορο αλλες μ@λ@κιες που πολλοι εδω μεσα τις θαυμαζουμε σα να εκανε την υπερτατη προτοπορεια μεγας καγκουρας!εμενα παντος μαρεσουν τα φαναρια με led.

Link to comment
Share on other sites

@hougolf---τα 1 δεν ειναι με λεντ ενω τα 2 δεν εχουν ομορφο αισθητικο αποτελεσμα(τα εχω δει αναμενα)

@gazofonias---εβαλες δηλαδη φαναρια της hella(ιδια εμφανησιακα με τα μαμα φαναρια κ καλο φωτισμο με ξενον αφου ειναι πανομοιοτυπα)ποσο σουβγηκανε να δουμε κ αν αξιζουν καθως τα μαμα φαναρια με χενον πανε μεταχειρισμενα στα 650 χοντρικα.

@jokokahey---αν βαλεις halo rings να προσεξεις να μη σου βγαζουν κιτρινα "φωτεινα δαχτυλιδια" γιατι δεν ειναι ομορφα σε συνδυασμο με χενον(εαν φορας)

φοράω ξένον φίλε mourh,έτσι για την ιστορία..αλλά αυτό με τα κίτρινα δαχτυλίδια δεν το πολυκατάλαβα για να πω την αλήθεια.. :(

Link to comment
Share on other sites

το φαναρι ειναι πολυ μπροστα.ποσο και απο που τα βρικες??δεν μπορω να ακουω οτι τα φαναρια με angel h devil eyes ειναι καγκουρια απο την στιγμη που εχω δει αυτοκολητα τυπου "ειμαι μαγκας και αλανιαρης και στις γκομενες σφερατος-σ αγαπω και ερχομαι νοντας κοκινες γραμμες σε gt sport μασκες κοκκινες γραμμες σε πισω προφυλακτυρες μπουκες νικελογυφτεξ καθρεφτακια και γραμμουλες και ενα σορο αλλες μ@λ@κιες που πολλοι εδω μεσα τις θαυμαζουμε σα να εκανε την υπερτατη προτοπορεια μεγας καγκουρας!εμενα παντος μαρεσουν τα φαναρια με led.

εντελώς φιλικά υπάρχουν πάρα πολλά άτομα που υποστηρίζουν ότι είναι καγκουριά τα angel eyes..γι αυτό άνοιξα κ το post κ ρωτάω κ τις γνώμες σας..

Edited by iohokahey
Link to comment
Share on other sites

το ξαναλεω για τριτη φορα το φαναρι δεν το αλλαξα.

παρηγγειλα κιτ ξενον ενσωματωμενο μαζι με λαμπες και projector, και cancelers και ειναι τα ιδια με τα μαμα xenon. και οταν λεω τα ιδια εννοω τα ΙΔΙΑ τα εργοστασιακα, και με την εγγυηση της VW

με λιγα λογια στο ιδιο φαναρι εβαλα τα xenon Που βαζει το εργαστασιο κατασκευης της VolksWagen.

Τιμή ---->550,00 ευρω. με εγγυηση 5 ετη και φωτισμο αψογο. τα ειδα φορεμενα σε φιλαρακι.

εγω εχω πανω κιτ xenon αλλα το φως διαχεεται και δεν εχεις καλο φωτισμο. Αναγκαστικα ετσι και παρηγγειλα τα μανισια απο την αντιπρωσοπια

φιλε πραγματικα συγνωμη που θα σε στεναχωρισω αλλα αν δεν αλλαξεις το φαναρι σου και να βαλεις το μαμα φαναρι ξενον μην πιστεευεις αυτα που σου λενε οτι σου δωσανε γνησια πραγματα..πιστεψε με μαμα κιτ με αυτο που περιγραφεις δεν υπαρχει...και για να δεις οτι δεν σου λες @ρχιδιες δες τα κουτια που θα σου φερουν τι μαρκα λενε επανω η ακομα καλυτερα ζητα τους τον κωδικο ανταλακτικων που παρειγγειλες να δεις οτι δεν υπαρχει αυτο που λες ουτε σε ετκα ουτε πουθενα αλλου..

Link to comment
Share on other sites

εγω σκεφτομαι αυτα τι λες?

Αυτα που τα βρηκες και ποσο εχουν? (το βασικοτερο)

Αυτη η γραμμη που ειναι σε στυλ audi R8 ειναι το φλας?

Η ειναι led που φωτιζουν και τη μερα σα τα audi?

Link to comment
Share on other sites

@hougolf ----αυτη η γραμμη ειναι λεντ(daylights)

@anestis fast rabbit----τα βρηκα απο autostyle (εχω φαει πολλες ωρες ψαχνοντας απο δω κ απο κει,απο ποιοτητα δεν ξερω αλλα θα τα βαλω...οσον αφορα τις κοκκινες ριγες εβαλα στο δικο μου καγκουρια η οχι εχω ακουσει θετικα σχολια αλλα το κυριοτερο μου αρεσει tongue.gif)

@johokahey---οταν φιλε μου αναψεις το angel eye τι χρωμα βγαζει το δαχτυλιδι?αν βγαζει κιτρινο δεν κολλαει αισθητικα με τα XENON (θα βαλω κ φωτο να δεις τι εννοω η φωτο ειναι απο ενα παιδι που εβαλε angel eyes απο το φορουμ εδω μεσα κ την εσωσα )

@gazofonias----1 φορα ακουω "εργοστασιακο XENON" να περναει η αντιπροσωπεια ναι αλλα σιγουρα δεν ειναι το ιδιο με αυτα τις μαμα VW(μακαρι να πεσω εξω)

post-7381-1236629448_thumb.jpg

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

@hougolf ----αυτη η γραμμη ειναι λεντ(daylights)

@anestis fast rabbit----τα βρηκα απο autostyle (εχω φαει πολλες ωρες ψαχνοντας απο δω κ απο κει,απο ποιοτητα δεν ξερω αλλα θα τα βαλω...οσον αφορα τις κοκκινες ριγες εβαλα στο δικο μου καγκουρια η οχι εχω ακουσει θετικα σχολια αλλα το κυριοτερο μου αρεσει tongue.gif)

@johokahey---οταν φιλε μου αναψεις το angel eye τι χρωμα βγαζει το δαχτυλιδι?αν βγαζει κιτρινο δεν κολλαει αισθητικα με τα XENON (θα βαλω κ φωτο να δεις τι εννοω η φωτο ειναι απο ενα παιδι που εβαλε angel eyes απο το φορουμ εδω μεσα κ την εσωσα )

@gazofonias----1 φορα ακουω "εργοστασιακο XENON" να περναει η αντιπροσωπεια ναι αλλα σιγουρα δεν ειναι το ιδιο με αυτα τις μαμα VW(μακαρι να πεσω εξω)

αν μπορεις στειλε μου το λινκ απο την autostyle θελω να τα βαλω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

@hougolf ----αυτη η γραμμη ειναι λεντ(daylights)

@anestis fast rabbit----τα βρηκα απο autostyle (εχω φαει πολλες ωρες ψαχνοντας απο δω κ απο κει,απο ποιοτητα δεν ξερω αλλα θα τα βαλω...οσον αφορα τις κοκκινες ριγες εβαλα στο δικο μου καγκουρια η οχι εχω ακουσει θετικα σχολια αλλα το κυριοτερο μου αρεσει tongue.gif)

@johokahey---οταν φιλε μου αναψεις το angel eye τι χρωμα βγαζει το δαχτυλιδι?αν βγαζει κιτρινο δεν κολλαει αισθητικα με τα XENON (θα βαλω κ φωτο να δεις τι εννοω η φωτο ειναι απο ενα παιδι που εβαλε angel eyes απο το φορουμ εδω μεσα κ την εσωσα )

@gazofonias----1 φορα ακουω "εργοστασιακο XENON" να περναει η αντιπροσωπεια ναι αλλα σιγουρα δεν ειναι το ιδιο με αυτα τις μαμα VW(μακαρι να πεσω εξω)

το χρώμα που θα βγάλει το δαχτυλίδι δεν είναι ανάλογο με το τι ψείρα φοράς?εφ'όσον δεν έχω τώρα διχρωμία γιατί να έχω τότε?? εκτός κ αν πάλι δεν κατάλαβα τι θες να πεις..

Link to comment
Share on other sites

το χρώμα που θα βγάλει το δαχτυλίδι δεν είναι ανάλογο με το τι ψείρα φοράς?εφ'όσον δεν έχω τώρα διχρωμία γιατί να έχω τότε?? εκτός κ αν πάλι δεν κατάλαβα τι θες να πεις..

Το χρώμα των δαχτυλιδιών έχει να κάνει με τα ledακια που υπάρχουν και είναι 4 σε κάθε δαχτυλίδι και είναι είτε κίτρινο, είτε άσπρο.. Αν είναι κίτρινα κι έχεις αναμμένα και τα xenon, τότε θα κάνουν διχρωμία.

Όταν έχεις αναμμένα μόνο τα δαχτυλίδια (μικρή σκάλα), σε άσπρο φαίνονται καλύτερα. Όταν όμως ανάψεις και τα xenon (μεσαία σκάλα), τότε τα άσπρα δαχτυλίδια "χάνονται", σαν να μην έχεις angel eyes. Οπότε δεν μπορείς να πείς με σιγουριά ποιό είναι καλύτερο. Αν μπορείς, δες τα έστω σε φωτό και σύγκρινε πριν τα αγοράσεις.

Ένα είναι βέβαιο - κι αυτό ισχύει και στο φανάρι που είδα πριν με τη γραμμή led (τύπου Audi A5 κλπ) : θα χάσεις σε ένταση φωτισμού καθότι η ποιότητα των κατόπτρων δεν συγκρίνεται με τα εργοστασιακά. Μοναδική εξαίρεση -πιστεύω- τα angel eyes της Hella.

Edited by Christos4mot
Link to comment
Share on other sites

εχω τα εργοστασιακα φαναρια (τα μαυρα του gt sport)τα οποια δεν ειναι με προτζεκτορα αλλα με κατοπτρα κ το αποτελεσμα του φωτισμου δεν ειναι το επιθυμητο...ενω αυτα με τα λεντ audi look εχουν τον προτζεκτορα κ πιστευω οτι θα εχω καλυτερη δεσμη φωτος...αρκει να μην ειναι χαλια ποιοτικος η κατασκευη τους

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.