Jump to content
stig

Πλαίσιο κεντρικής κονσόλας

Recommended Posts

Παιδιά, μήπως γνωρίζει κάποιος με ποιο επίπεδο εξοπλισμού έμπαινε στο Golf V το ασημένιο πλαίσιο στην κεντρική κονσόλα; Εννοώ το παρακάτω:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...n_VW_Golf_V.jpg

Εμένα είναι το κλασσικό μαύρο. Ξέρω πως υπάρχει OEM ασημί πλαίσιο αλλά δεν μπορώ να βρω αν πήγαινε μαζί με κάποια συγκεκριμένη έκδοση. Μήπως το έβαζαν από κάποια χρονολογία και μετά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως γνωρίζει κάποιος με ποιο επίπεδο εξοπλισμού έμπαινε στο Golf V το ασημένιο πλαίσιο στην κεντρική κονσόλα; Εννοώ το παρακάτω:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...n_VW_Golf_V.jpg

Εμένα είναι το κλασσικό μαύρο. Ξέρω πως υπάρχει OEM ασημί πλαίσιο αλλά δεν μπορώ να βρω αν πήγαινε μαζί με κάποια συγκεκριμένη έκδοση. Μήπως το έβαζαν από κάποια χρονολογία και μετά;

Στην εκδοση sportline (η οποια αργοτερα μετονομαστηκε σε gt sport).

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το έχει το ασημί πλαίσιο μαζί με τη διακόσμηση στις πόρτες..

Εδώ είναι βασικός εξοπλισμός στην έκδοση Comfortline..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πραγμα δεν εννοειτε?Το γυρω απο την κονσολο του κλιματισμου και cd/dvdplayer?

Γιατι αν μιλαμε για το ιδιο πραγμα, ε τοτε σας λεω οτι ολα τα sportline (τουλαχιστον στην αντι/πεια

που το αγορασα ολα ετσι ηταν), με αυτο το πλαισιο τα πουλουσαν.

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

VW Golf 1.4 FSI 10/2004 Sportline.

Σίγουρα δεν είχε. Και είχα δει πολλά.

Δεν ξέρω εάν το έβαλε αργότερα στα TSI...

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση οτι δεν εχει σχέση με τον εξοπλισμό αλλα με την ημερομηνία παραγωγής, το δικο μου που είναι Trendline το εχει και ειναι Ιούλιος του 2007 αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση οτι δεν εχει σχέση με τον εξοπλισμό αλλα με την ημερομηνία παραγωγής, το δικο μου που είναι Trendline το εχει και ειναι Ιούλιος του 2007 αν θυμάμαι καλά.

Με τον εξοπλισμο πρεπει να εχει σχεση, γιατι στης αδερφης το trendline ειναι σε μαυρο. Το πιο κουφο ομως ειναι οτι στο jetta highline που αγορασαμε περσυ (tsi), εχει το πλαισιο σε μαυρο και τα πλαστικα στις πορτες και μπροστα στο ταμπλο ασημενια και μαλιστα αυτα που εχουν κουκιδες, οχι τα απλα ;) . Και φυσικα εννοειται οτι καποια στιγμη θα το αλλαξω, βαζοντας ασημενιο.

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Μια στιγμη να τα ξεκαθαρισουμε.Οπως ειπε κι ενας φιλος παραπανω αυτα εχουν να κανουν με την ημερομηνια παραγωγης.Το ξερω γιατι το εψαξα πολυ οταν ηταν να αγορασω το αυτοκινητο.Απο την πρωτη στιγμη που βγηκε το Golf V μεχρι να αποσυρθει εκαναν διαφορες διακοσμητικες αλλαγες.Τα πρωτα δεν ειχαν τετοιο πλαισιο ενω αργοτερα η Vw το εγαζε με το πλαισιο αυτο.Μαζι με το ασημενιο πλαισιο εβαλε και ενα ασημενιο κομματι στην καθετη ακτινα του τιμονιου στο κατω μερος για οσους γνωριζουν.Ολα αυτα τα εκαναν στην sportline εκδοση και μεχρι να βγει η μετονομασμενη gt sport στην οποια παλι αλλαξαν το ταμπλω και το εκαναν χωρις ασημενιο πλαισιο οπως επισης εκαναν και καποιες αλλαγες στον εξοπλισμο εμφανισης.Για παραδειγμα μολις βγηκε η εκδοση gt sport δε μπορουσε πλεον ο αγοραστης να προσθεσει το λεγομενο πακετο χρωμιου που ηταν εξωτερικα χρωμια στο αυτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Μια στιγμη να τα ξεκαθαρισουμε.Οπως ειπε κι ενας φιλος παραπανω αυτα εχουν να κανουν με την ημερομηνια παραγωγης.Το ξερω γιατι το εψαξα πολυ οταν ηταν να αγορασω το αυτοκινητο.Απο την πρωτη στιγμη που βγηκε το Golf V μεχρι να αποσυρθει εκαναν διαφορες διακοσμητικες αλλαγες.Τα πρωτα δεν ειχαν τετοιο πλαισιο ενω αργοτερα η Vw το εγαζε με το πλαισιο αυτο.Μαζι με το ασημενιο πλαισιο εβαλε και ενα ασημενιο κομματι στην καθετη ακτινα του τιμονιου στο κατω μερος για οσους γνωριζουν.Ολα αυτα τα εκαναν στην sportline εκδοση και μεχρι να βγει η μετονομασμενη gt sport στην οποια παλι αλλαξαν το ταμπλω και το εκαναν χωρις ασημενιο πλαισιο οπως επισης εκαναν και καποιες αλλαγες στον εξοπλισμο εμφανισης.Για παραδειγμα μολις βγηκε η εκδοση gt sport δε μπορουσε πλεον ο αγοραστης να προσθεσει το λεγομενο πακετο χρωμιου που ηταν εξωτερικα χρωμια στο αυτοκινητο.

Όντως, έτσι φαίνεται να είναι όπως τα λες.

Link to comment
Share on other sites

ολα τα tsi sportline comfortline trendline toy β'2007 ετσι ηταν.μετα παλι μαυρο.

Αυτό ειπα και εγω οπότε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ αλλα ημερομηνίας παραγωγής

Link to comment
Share on other sites

Κι αμα καποιος θελει να το βαλει μετα ποσο να χει αυτο το πλαισιο της κεντρικης κονσολας μονο του? (χωρις τα υπολοιπα φιλετα στις πορτες κλπ)

Link to comment
Share on other sites

γυρω στα 35,00 ¤ ολο το σετ

παρτε το αποο εδω

h**p://oempl.us/index.php?main_page=product_info&cPath=75_23_29&products_id=288

Δυστυχως λεει οτι δεν στελνει ευρωπη..

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατηρηση μονο.Το σετ που εχει προβληθει πιο πανω περιεχει φιλετα και για τους πλαινους αεραγωγους.Ομως τα μοντελα που ειχαν το πλαισιο αλουμινιου, δεν ειχαν φιλετα και στους πλαινους αεραγωγους.Εκεινοι ηταν απλα οπως σε ολα τα Γκολφ δηλαδη μαυροι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.