Jump to content
spyros21

ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΚΑΙ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ

Recommended Posts

Καλησπερα.φιλαρακια θελω να ρωτησω το εξης.Μου εχουν βαλει τον συναγερμο στο κλειδι με αποτελεσμα οταν θελω απλα να κλειδωσω το αυτοκινητο να μπαινει και ο συναγερμος.αν θελω μονο κλειδωμα πρεπει να βαλω συναγερμο και να τον βγαλω παλι ξεκλιδωνοντας το αμαξι και να περιμενω να κλειδωσει μονο του αυτοματα.Υπαρχει καποια αλλη λυση ή ετσι γινετε?Πρεπει να απευθυνθω στην αντιπροσωπεια και να μου αλλαξουν κατι?Περιμενω να μου πει καποιος κατι που γνωριζει το συγκεκριμενο θεμα.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα!!!! Μόνο αν είχες ξεχωριστό κομπιουτεράκι για τον συναγερμό θα μπορούσες να κάνεις αυτό που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το CC και αυτο που θελεις να κανεις μπορω να το κανω με το εφεδρικο (το πλαστικο) κλειδι αφου ανοιξω την κλειδαρια ασφαλειας... ελπιζω να βοηθησα... <_<

Link to comment
Share on other sites

Guest TASOS HN

Σε συναγερμό GT ALARM με στιγμιαίο πάτημα του μπουτόν κλειδώματος έχουμε κλείδωμα και ενεργοποίηση του συναγερμού. Με δεύτερο στιγμιαίο πάτημα το αυτοκίνητο παραμένει κλειδωμένο αλλά απενεργοποιείται ο συναγερμός.

Link to comment
Share on other sites

είχα την εντύπωση οτι κλειδώνοντας με το κλειδί δεν ενεργοποιείται ο συναγερμός.... θα το δοκιμάσω το απόγευμα και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Σε συναγερμό GT ALARM με στιγμιαίο πάτημα του μπουτόν κλειδώματος έχουμε κλείδωμα και ενεργοποίηση του συναγερμού. Με δεύτερο στιγμιαίο πάτημα το αυτοκίνητο παραμένει κλειδωμένο αλλά απενεργοποιείται ο συναγερμός.

φιλε ΗΝ1984 ο συναγερμος μου ειναι GT ALARM ,το δοκιμασα αυτο που λες αλλα δεν γινετε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Guest TASOS HN

Δοκιμασμένο. Ένα πάτημα κλειδώνουν πόρτες , αναβοσβήνει το κόκκινο ενδεικτικό led στην πόρτα, αναβοσβήνει το κόκκινο ενδεικτικό led του συναγερμού, ακούγονται οι κλειδαριές που κλειδώνουν, συν ο χώρος αποσκευών και μονό ηχητικό σήμα ενεργοποίησης και αναβοσβήσιμο στα φλας.

¶μεσο διπλοπάτημα: ακούγεται ένας ελαφρός ήχος παρόμοιος με αυτόν των κλειδαριών , σβήνει το led της πόρτας για ένα λεπτό περίπου και μετά αναβοσβήνει και αναβοσβήσιμο στα φλας.

Το αυτοκίνητο τότε είναι κλειδωμένο χωρίς συναγερμό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένο. Ένα πάτημα κλειδώνουν πόρτες , αναβοσβήνει το κόκκινο ενδεικτικό led στην πόρτα, αναβοσβήνει το κόκκινο ενδεικτικό led του συναγερμού, ακούγονται οι κλειδαριές που κλειδώνουν, συν ο χώρος αποσκευών και μονό ηχητικό σήμα ενεργοποίησης και αναβοσβήσιμο στα φλας.

¶μεσο διπλοπάτημα: ακούγεται ένας ελαφρός ήχος παρόμοιος με αυτόν των κλειδαριών , σβήνει το led της πόρτας για ένα λεπτό περίπου και μετά αναβοσβήνει και αναβοσβήσιμο στα φλας.

Το αυτοκίνητο τότε είναι κλειδωμένο χωρίς συναγερμό.

οντως ετσι ειναι.αλλα ομως το λαμπακι του συναγερμου μανει αναμενο για καποια δευτερα και μετα αναβοσβηνει.ακριβως οπως οταν βαζεις συναγερμο και το βλεπεις να αναβοσβηνει μετα 60 δευτερα και καταλαβαινεις οτι εχει μπει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.