Jump to content
auber002b

Golf Vs Auris

Recommended Posts

Μα ο γερμανος ειναι επειδηξιας..... που πας ρε καραμητρο 1400Κ 190 Αλογα twin charge ? Και θελεις και αξιοπιστια ? Δεν γινεται..........Ειναι φυσικα αδυνατο ...Μηχανολογικα...

Ας εβγαζε 1600 -180 Twin charge Με καλυτερα περιφερειακα καλυτερης ποιοτητας .Και ας στοιχιζε 2.000 παραπανω !! Μου το πουλας που το πουλας υπερτιμημενο.....

Αλλα μετα δεν θα δουλευαν τα service οπως τωρα ......που οσοι ειναι κτος εγγυησης...Δεν θα ξαναπαρουν ποτε vw....

οπως ειπε και καποιος αλλος πλεον το αυτοκινητο ειναι Lotto. Το Carina του πατερα μου ειχε κανει 280.000κμ και η μονη βλαβη που εβγαλε ηταν η αλλαγη ψυγειου στα 200.000. Αθανατο αμαξι, που πλεον νομιζω δεν βγαινουν. Οσο για το golf νομιζω πως καθε αγοραστης ενος αμαξιου 1400cc με 170 αλογα πρεπει να περιμενει οτι δεν εχει και καποιο τερας αξιοπιστιας. Παντως το golfaki φιλου με τα 122αλογα μια χαρα παει και χωρις προβληματα.Για αυτο καταληγω, πως ειναι και τι κομματι θα σου πεσει.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου κατι που δεν ξερεις ειναι πως εδω μπηκαν καποιοι με αουρις και αρχισαν να λενε διαφορα και μαλιστα προκαλουσαν ετσι λοιπον εχουν ανοιχτει πολλα θεματα πανω στο θεμα αουρις-γκολφ μονο και μονο γιατι το επιδιωξε ανθρωπος που μπηκε εδω σε αυτο το φορουμ και να προκαλεσει και μαλιστα με ασχημο τροπο ετσι ξεκινησε λοιπον η ολη κατασταση. αυτα απλα για την ιστορια

τωρα ναι τα τουοτα εχουν αξιοπιστια ισως την καλητερη απο ολα τα αυτοκινητα που υπαρχουν σε παραγωγη ομως τα τελευταια χρονια δεν ειναι ετσι. υπαρχει εδω ανθρωπος που δουλευει στην τουοτα τα βλεπει καθε μερα και μπορει να σου πει καλητερα τι γινετε

σε οτι αφορα τα κρας τεστ θα σου πω πως δυστυχως αλλα δειχνουν τα τεστ κι αλλο η πραξη οταν αποφασισα να αγορασω το πολακι μου το πρωτο πραγμα που κοιταξα ηταν τα εσωτερικα δεσιματα σε οτι αυτοκινητο εψαξα σαν του πολο στην κατηγορια του τουλαχιστον δεν υπηρχε το αντιστοιχο συμβαινει και στις μεγαλητερες κατηγοριες ψαξτο λιγο και θα δεις πως εχω δικιο

ΥΓ. χαιρομαστε να συζηταμε με ατομα σαν εσενα που δεν προκαλουν και εχουν διαφορετικες αποψεις <_<

αυτο μου θυμιζει κατι απο japanic

απαραδεκτος ο τροπος που εγραψες σε καποιον που απλα εχει αντιθετη αποψη απο εμας και το συζητα με ωραιο τροπο

αν φιλε εχεις μπει σε toyota γενικα και σαρεσε αυτη η μυρωδια που δεν εκφραζεται με λογια τι να πω...ο καθενας τα standar του και τα γουστα του..απαρεδεκτο μαλλον ειναι το γουστο αυτων που αντεχουν αυτη τη μυρωδια χωρις προβλημα...και αν μου λες οτι η οδηγικη απολαφση ειναι το ιδιο και σε πειραξε μαλλον δεν ξερεις τι αυτοκινητο εχεις η μαλλον δεν ειχεσ ποτε στη κατοχη σου toyota.εχω οδηγησει 3 διαφορετικα toyota αρκετα και ημουν κατοχος του ενος.

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

αν φιλε εχεις μπει σε toyota γενικα και σαρεσε αυτη η μυρωδια που δεν εκφραζεται με λογια τι να πω...ο καθενας τα standar του και τα γουστα του..απαρεδεκτο μαλλον ειναι το γουστο αυτων που αντεχουν αυτη τη μυρωδια...και αν μου λες οτι η οδηγικη απολαφση ειναι το ιδιο και σε πειραξε μαλλον δεν ξερεις τι αυτοκινητο εχεις η μαλλον δεν ειχεσ ποτε στη κατοχη σου toyota.εχω οδηγηση 3 διαφορετικα toyota αρκετα και ημουν κατοχος του ενος..

Για να καταλαβω...πως μυριζει το golf ? το δικο μου auris δεν μυριζε καπως <_<

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και από μένα.Από το όνομα φαίνεται ότι είμαι μέλος του ToyotaClub.Λυπάμαι που η πρώτη μου δημοσίευση γίνεται εδώ και όχι σε κάποιο άλλο θέμα με περισσότερο ενδιαφέρον.Θα δείτε πως είμαι γραμμένος εδώ 3 χρόνια αλλά ποτέ δεν έκανα αυτό που έγινε εδώ αλλά και στο δικό μας club.Το θεωρώ ντροπή και βαρετό να κάθεστε να τρώγεστε για 2 μέτρια αυτοκίνητα.Ούτε για τις Ferrari και lamborghini δεν τρώγεται έτσι ο κόσμος.Αν κάποιοι αναρωτηθούν γιατί γράφτηκα τότε εδώ είναι γιατί αγαπάω υπερβολικά το Vw T2 μιας και μεγάλωσα με εκείνο και παρότι είμαι Toyotakias δεν κάνω σαν χαζός λέγοντας ποιος την έχει μεγαλύτερη.Στην τελική δεν σας υποχρέωσε κανείς να αγοράσετε το αυτοκίνητο σας,μόνοι σας το διαλέξατε.Και φυσικά έτσι όπως μίλησαν και οι δυό μεριές δεν με έπεισε κανείς για το αν θα έπαιρνα Golf ή Auris.Χαρείτε τα αυτοκίνητα σας και να θυμάστε ότι όλοι έχουμε ένα κοινό την αγάπη για το αμάξι.Καλά και ασφαλή χλμ με τη ζώνη ασφαλείας. <_<

Link to comment
Share on other sites

αν το golf ειναι ''μετριο'' τοτε το toyota τι ειναι?4 ροδεσ και μια μηχανη?συγγενης μου ειχε 6 χρονια starlet πολυ καλο αυτοκινητο με λιγα προβληματακια...αλλα οταν μπανεις σε toyota και μετα το golf ειναι σαν να μπανεις σε 15 επιπεδα παραπανω αλιμονο να μην ηταν ολη θα περναν toyota....

ειχα και ενα toyota avensis...καμια σχεση με το starlet πολυ πιο αργο καραμαουνα και γεματο προβληματα...το starlet καμια σχεση

Link to comment
Share on other sites

αν φιλε εχεις μπει σε toyota γενικα και σαρεσε αυτη η μυρωδια που δεν εκφραζεται με λογια τι να πω...ο καθενας τα standar του και τα γουστα του..απαρεδεκτο μαλλον ειναι το γουστο αυτων που αντεχουν αυτη τη μυρωδια χωρις προβλημα...και αν μου λες οτι η οδηγικη απολαφση ειναι το ιδιο και σε πειραξε μαλλον δεν ξερεις τι αυτοκινητο εχεις η μαλλον δεν ειχεσ ποτε στη κατοχη σου toyota.εχω οδηγησει 3 διαφορετικα toyota αρκετα και ημουν κατοχος του ενος.

φιλε μου ειχα κι εχω συγκενεις με τουοτα και συμφωνω στα πιο πολλα μαζι σου γιαυτο και πηρα πολο κι οχι κατι αλλο ομως η ενσταση μου εχει να κανει με τον τροπο που εγραψες η εστω φανηκε να εκφραζεσε σε καποιον που απλα συζηταει χωρις να προκαλει

μου θημησες τον τζαπανικ οπως ποσταρε

ΥΓ. ελπιζω να μην το παρεξηγεις αυτο που σου λεω απλα δεν χρειαζετε να χαλασουμε το τοπικ για το τιποτα <_<

Link to comment
Share on other sites

αν το golf ειναι ''μετριο'' τοτε το toyota τι ειναι?4 ροδεσ και μια μηχανη?συγγενης μου ειχε 6 χρονια starlet πολυ καλο αυτοκινητο με λιγα προβληματακια...αλλα οταν μπανεις σε toyota και μετα το golf ειναι σαν να μπανεις σε 15 επιπεδα παραπανω αλιμονο να μην ηταν ολη θα περναν toyota....

ειχα και ενα toyota avensis...καμια σχεση με το starlet πολυ πιο αργο καραμαουνα και γεματο προβληματα...το starlet καμια σχεση

Δεν κατάλαβες που θέλω να καταλήξω.Και τα 2 τα είπα μέτρια για να σταματήσει η φαγωμάρα.Δεν έχεις ούτε Φερράρι ούτε λαμποργκίνι.Ένα απλό Golf έχεις.Αν δεν θες να καταλάβεις το ύφος της δημοσίευσης μου συνέχισε να μιλάς για το Golf και για το πόσα επίπεδα υπάρχουν ανάμεσα σε αυτό και το Auris και κάτσε να μαλώνεις με άτομα του ToyotaClub για το ποιος την έχει μεγαλύτερη.Δηλαδή έλεος πια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες που θέλω να καταλήξω.Και τα 2 τα είπα μέτρια για να σταματήσει η φαγωμάρα.Δεν έχεις ούτε Φερράρι ούτε λαμποργκίνι.Ένα απλό Golf έχεις.Αν δεν θες να καταλάβεις το ύφος της δημοσίευσης μου συνέχισε να μιλάς για το Golf και για το πόσα επίπεδα υπάρχουν ανάμεσα σε αυτό και το Auris και κάτσε να μαλώνεις με άτομα του ToyotaClub για το ποιος την έχει μεγαλύτερη.Δηλαδή έλεος πια.

δεν ειχα καμια ορεξη να μαλωσω ουτε αξιζει να μαλωνουμε για αυτοκινητα μιας και να ακουμπαμε κανονικοτατα απλα μη λεμε οτι να ναι..οχι εσυ αλλα πολλοι φιλοι σου.ενας απο αυτους αρχισε προκλητικοτατα αυτο το θεμα....αλλωστε τα αμαξια ειναι αυτο που ειναι.το θεμα ειναι στα λεφτα....

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα καμια ορεξη να μαλωσω ουτε αξιζει να μαλωνουμε για αυτοκινητα μιας και να ακουμπαμε κανονικοτατα απλα μη λεμε οτι να ναι..οχι εσυ αλλα πολλοι φιλοι σου.ενας απο αυτους αρχισε προκλητικοτατα αυτο το θεμα....αλλωστε τα αμαξια ειναι αυτο που ειναι.το θεμα ειναι στα λεφτα....

Το ίδιο λάθος έγινε και σε μας.Με μία πρόκληση έγινε χάος.Τα ίδια είπα και εκεί. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα μισα απο εδω μεσα ειναι αστεια, καποιοι νομιζουν οτι το golf ειναι το καλυτερο αμαξι ολων των εποχων. Αφηνω στην ακρη καποιους που χωρις κανενα επιχειρημα λενε οτι τους κατεβει , ας μου απαντησει καποιος σοβαρος.

Σε θεμα αξιοπιστιας ( μην απαντησει καποιος που ακουσε οτι το toyota του θειου/γειτονα/φιλου εχει προβλημα )

http://www.autotriti.gr/blabes/apotelesmat...ab_montdata.asp?

Απορω τι εχει να απαντησει σε αυτους εδω

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showforum=108

Οσο για την εγγυηση που αναφεθηκε , επειδη παλι ο καθενας λεει οτι θελει σας μεταφερω τι λεει το βιβλιο εγγυησης. Εχει 3 χρονια πληρη εγγυηση και αλλα 3 χρονια σε ολο το αυτοκινητο ΕΚΤΟΣ απο συγκεκριμενα αναλωσιμα οπως αμορτισερ, τακακια , φιλτρα .Μηχανικα και ηλεκτρικα εχει 6 χρονια εγγυηση (και αυτη, χωρις να χρεωνεται επιπλεον!)

Η toyota εχει σαφως ανωτερο after sales support και για αυτο το λογο βραβευεται συνεχως εδω και 10 χρονια.

Οι πωλησεις για το 2008

Segment C

1. Opel Astra 7.858

2. Toyota Auris 7.828

3. VW Golf 7.272

Οι 7.828 ειναι πιο "χαζοι" που επελεξαν το auris? οχι βεβαια, απλα δεν τους νοιαζει αν το αμαξι χανει 2 sec σε ρεπριζ απο το αντιστοιχο golf αλλα θελουν αξιοπιστια, οικονομια και ενα αμαξι που δεν ειναι το πιο γρηγορο της κατηγοριας αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι αργο!

Για να τελειωνω , ο ελληνας θελει παντα να υπερασπιζεται το αμαξι που εχει. Στην τελικη ειναι μεσο μεταφορας, απορω πως κανετε ετσι ! Ειναι βλακεια να μπαινεις σε αλλο φορουμ και να κοροιδευεις τους αλλους ετσι για να γελουν καποιοι εδω. (βγαζει κομπλεξ!) .Ο καθενας εχει κανει την επιλογη του, ξερει γιατι την εκανε και να χερεται το αμαξι του.

Γιωργος

Πρώτα από όλα έχω αλλάξει κι εγώ 3 Toyota, και έχω διαβάσει το βιβλίο συντήρησης, και ναι μεν καλύπτει αρκετά πράγματα μετά τη λήξη της 3ετούς έργοστασιακής εγγυήσεως, αλλά δεν εξαιρεί μόνο 3... Θυμάμαι ότι είχε μια τρίγραμμη παράγραφο με όλα τα εξαρτήματα που εξαιρούνται. Να σου πω κάτι άλλο. Μια γνωστή μου με Aygo μου έλεγε πως είχε πρόβλημα στο a/c, και της ζητούσαν 800€ για να το φτιάξουν. Τη ρωτάω, δεν το καλύπτει η εγγύηση? Και μου απαντάει όχι, γιατί είναι παραπάνω από 3 ετών το αμάξι, και το συγκεκριμένο δεν καλύπτεται... ¶σχετα αν τελικά δεν είχε αυτό το πρόβλημα, και πηγαίνανε να της φάνε τζάμπα 800€ από πολύ μεγάλο και γνωστό έμπορο και επισκευαστή.

Το Golf όπως και η Corolla είναι από τα πιο καλοπουλημένα μοντέλα όλων των εποχών. Από εκεί και έπειτα άσχετα με την προτίμηση/αγάπη που μπορεί να δείχνει αρκετός κόσμος σε μία μάρκα/μοντέλο, και τους δημιουργούν ένα φανατικό κοινό, αντικειμενικά το Golf από τη γενιά 5 και έπειτα κατέχει τον τίτλο του βασιλιά της κατηγορίας, γεγονός που ενισχύεται ακόμη περισσότερο με την προσθήκη των κινητήρων TSI. Δεν πάει να πει αυτό ότι και άλλα αυτοκίνητα δεν είναι καλά. Ενδεχομένως σε κάποιους τομείς κάποια άλλα μοντέλα μεμονωμένα να τα καταφέρνουν καλύτερα. Αλλά δεν υπάρχει άλλος τέτοιος συνδυασμός που να τα κατεφέρνει τόσο καλά σε όλους τους τομείς που αφορούν ένα σύγχρονο μικρομεσαίο(Χώροι, άνεση, επιδόσεις, κράτημα, πρεστίζ, μεταπώληση κλπ) Αποκλείεται όλα τα έντυπα του ειδικού τύπου να κάνουν λάθος....

Οι πωλήσεις για το 2008 τι δείχνουν? Το auris μοντέλο 2 ετών να βρίσκεται 600 αυτοκίνητα μπροστά από το Golf που έχει κλείσει τότε ήδη 5ετία. Χμ, δεν είναι τόσο άσχημα. Για τσέκαρε όμως και τις πωλήσεις του 2009 μέχρι τώρα, όπου το Golf 6, μέσα στην οικονομική κρίση, είναι αυτή τη στιγμή πρώτο μοντέλο σε πωλήσεις. Επίσης και στην Ευρώπη νομίζω...

Συμφωνώ ότι δεν είναι αργό το auris, αλλά 2sec δεν είναι και αμελητέος χρόνος.... Λάβε υπόψιν σου ότι η διαφορά στη ροπή πρακτικά μεταφράζεται σε αρκετά μεγαλύτερη ιπποδύναμη στις χαμηλομεσαίες σαλ(εκεί που δουλεύει συχνότερα ένας κινητήρας στην καθημερινή μετακίνηση) Κι εγώ παλιότερα υποστήριζα τα πολύστροφα ατμοσφαιρικά, αλλά όταν μπήκα σε σύγχρονο τούρμπο άλλαξα γνώμη. Δεν υπάρχει καμία μα καμία σχέση. Μιλάμε ότι αισθάνεσαι το μοτέρ πολύ πιο γεμάτο σε όλο το στροφόμετρο, και η άύξηση στα όρια της ενεργητικής ασφάλειας δεν είναι καθόλου αμελητέα....

Συγνώμη αν κουράζω αλλά θα σας δώσω το πιο απλό παράδειγμα που μπορώ, συγκρίνοντας το Clio μου που είναι 1170 κιλά 1.2 turbo και 100ps, και το παλιό μου το Corolla, 1150 κιλά 1.4 επίσης 100ps. Με το Corolla δεν υπήρχε περίπτωση να επιταχύνω με 5η από χαμηλές στροφές. Πάντα ήθελε κατέβασμα. Εκεί που νιώθεις ότι δίνει η 5η είναι από τα 130-140 και πάνω, όταν ξεπερνούσε δηλαδή τις 4000σαλ. Ε, με το Clio αντίστοιχο τράβηγμα, έχει με 5η από τα 80χλμ/ώρα...... Να σας πω δε, ότι σε ευθεία ή κατηφορικό δρόμο βάζω 5η από τα 60 και τραβάει αδιαμαρτύρητα.

Link to comment
Share on other sites

Χτες ημουν στη Βουλιαγμενη και μολις εβγαινα απο το Γκολφακι μου με αλλα 2 ατομα και διασχιζουμε ενα στενο...ξαφνικα ενα Aguris στριβει γεματο καγκουρες και παρολο που μας βλεπει οτι διασχιζουμε το δρομο επιταχυνει και παραλιγο να μας πατησει....

Σαν να μην εφτανε αυτο....ανοιγει ο οδηγος του και το παραθυρο και λεει σε εναν φιλο μου : ΑΝΤΕ @@@@σου....

εγω ειδικα εγινα εξαλλος.... rocket.giffire.gif του φωναξα αλλα εγινε καπνος σαν καλη κοτουλα.

κλασσικος οδηγος Aguris..... Μ@Κ@Κ@Σ και το παιζει και γρηγορος..... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι καγκουροπαρέες σε ένα αμάξι είναι ότι χειροτερο.... Διότι η ηλιθιότητα του οδηγού πολλαπλασιάζεται αφού έχει μαζί του θαυμαστές και ενισχύουν την αυτοπεποίθησή του, και κάνει μεγαλύτερες αηδίες.....

Link to comment
Share on other sites

αν φιλε εχεις μπει σε toyota γενικα και σαρεσε αυτη η μυρωδια που δεν εκφραζεται με λογια τι να πω...ο καθενας τα standar του και τα γουστα του..απαρεδεκτο μαλλον ειναι το γουστο αυτων που αντεχουν αυτη τη μυρωδια χωρις προβλημα...και αν μου λες οτι η οδηγικη απολαφση ειναι το ιδιο και σε πειραξε μαλλον δεν ξερεις τι αυτοκινητο εχεις η μαλλον δεν ειχεσ ποτε στη κατοχη σου toyota.εχω οδηγησει 3 διαφορετικα toyota αρκετα και ημουν κατοχος του ενος.

ποια μυρωδια ρε παιδια;; εγω ξερω οτι τα καινουργια πλαστικα κτλ μυριζουν περιεργα ειτε ειναι auris ειτε golf ειτε τα καινουργια μπρατσακια που πηρα στο αδερφακι μου

οπως ειπε και καποιος αλλος πλεον το αυτοκινητο ειναι Lotto. Το Carina του πατερα μου ειχε κανει 280.000κμ και η μονη βλαβη που εβγαλε ηταν η αλλαγη ψυγειου στα 200.000. Αθανατο αμαξι, που πλεον νομιζω δεν βγαινουν. Οσο για το golf νομιζω πως καθε αγοραστης ενος αμαξιου 1400cc με 170 αλογα πρεπει να περιμενει οτι δεν εχει και καποιο τερας αξιοπιστιας. Παντως το golfaki φιλου με τα 122αλογα μια χαρα παει και χωρις προβληματα.Για αυτο καταληγω, πως ειναι και τι κομματι θα σου πεσει.

λοττο. αμα σου κατσει σου κατσε. ευτυχως 10 χρονια λαχειο εχει βγει το πολακι κ συνεχιζει, και θα συνεχισει για πολυ ακομα γιατι το βλεπω... αντεχει ;)

Για να τελειωνω , ο ελληνας θελει παντα να υπερασπιζεται το αμαξι που εχει. Στην τελικη ειναι μεσο μεταφορας, απορω πως κανετε ετσι ! Ειναι βλακεια να μπαινεις σε αλλο φορουμ και να κοροιδευεις τους αλλους ετσι για να γελουν καποιοι εδω. (βγαζει κομπλεξ!) .Ο καθενας εχει κανει την επιλογη του, ξερει γιατι την εκανε και να χερεται το αμαξι του.

Γιωργος

για καποιους ναι μπορει να ειναι ενα απλο μεσο μεταφορας. σεβασου ομως και δεξου οτι για καποιους αλλους δεν ειναι απλα ενα μεσο μεταφορας φιλε μου ;)

Edited by spiros23
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες που θέλω να καταλήξω.Και τα 2 τα είπα μέτρια για να σταματήσει η φαγωμάρα.Δεν έχεις ούτε Φερράρι ούτε λαμποργκίνι.Ένα απλό Golf έχεις.Αν δεν θες να καταλάβεις το ύφος της δημοσίευσης μου συνέχισε να μιλάς για το Golf και για το πόσα επίπεδα υπάρχουν ανάμεσα σε αυτό και το Auris και κάτσε να μαλώνεις με άτομα του ToyotaClub για το ποιος την έχει μεγαλύτερη.Δηλαδή έλεος πια.

Έχεις μπεί σε Ferrari ή Lamborghini??? Μάλλον όχι, γιατί θα καταλάβαινες πόσο λάθος κάνεις. Η ποιότητα κατασκευής αυτών των πανάκριβων και κατα τα άλλα γρήγορων αυτοκινήτων είναι χειρότερη και απο Lada! Η συναρμογή Απαράδεκτη! Η παθητική ασφάλεια Χείριστη! Και όμως κυκλοφορούν γιατί κάποιοι έχουν τα ¤200.000 και πάνω για να δείξουν τα χρήματά τους και να το παίξουν γρήγοροι. Μια Ferrari, Lamborghini δεν στοχεύει σε αγοραστικό κοινό που νοιάζεται για την ασφάλεια σε τρακάρισμα ή που τον νοιάζει η ποιότητα κατασκευής!

Μιλάω απο προσωπική μου εμπειρία ως φοιτητής σε πανεπιστήμια της Αγγλίας, γιατί αν είχα τόσα λεφτά δεν θα τα πέταγα σε Ferrari ή Lamborghini.

Μην συγκρίνουμε λοιπόν ενα απλό Golf (οπως το λές) με μια Ferrari!!!!!!! Γιατί το παν δεν είναι να είσαι μόνο γρήγορος και επιδειξίας. Αλλά να ζήσεις μετά απο τρακάρισμα με 90-100χλμ/ωρα, και να μην σου μένουν στο χέρι οι λεβιέδες και τα μπουτόν της καμπίνας, και να μην σου πονάνε τα αυτιά απο την απουσία ηχομόνοσης και απο τα τριξήματα.

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Χτες ημουν στη Βουλιαγμενη και μολις εβγαινα απο το Γκολφακι μου με αλλα 2 ατομα και διασχιζουμε ενα στενο...ξαφνικα ενα Aguris στριβει γεματο καγκουρες και παρολο που μας βλεπει οτι διασχιζουμε το δρομο επιταχυνει και παραλιγο να μας πατησει....

Σαν να μην εφτανε αυτο....ανοιγει ο οδηγος του και το παραθυρο και λεει σε εναν φιλο μου : ΑΝΤΕ @@@@σου....

εγω ειδικα εγινα εξαλλος.... rocket.giffire.gif του φωναξα αλλα εγινε καπνος σαν καλη κοτουλα.

κλασσικος οδηγος Aguris..... Μ@Κ@Κ@Σ και το παιζει και γρηγορος..... ;)

Οσο θα υπαρχουν τετοιοι τυποι που δινουν τετοιες απαντησεις , το επιπεδο του φορουμ θα πεφτει. Κριμα , γιατι εδω μεσα θα υπαρχουν και αξιολογα ατομα.

Link to comment
Share on other sites

Οσο θα υπαρχουν τετοιοι τυποι που δινουν τετοιες απαντησεις , το επιπεδο του φορουμ θα πεφτει. Κριμα , γιατι εδω μεσα θα υπαρχουν και αξιολογα ατομα.

Αυτός που συνάντησε ο φίλος μας ο RedGolfGT ειναι κλασικός Νεο-Έλληνας οδηγός και τίποτα παραπάνω. Δεν εχει να κάνει με το Toyota του αλλά με τη χρήση του κάτω εγκεφάλου λόγο απουσίας ή βλάβης του επάνω εγκεφάλου του σώματός του.

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Οσο θα υπαρχουν τετοιοι τυποι που δινουν τετοιες απαντησεις , το επιπεδο του φορουμ θα πεφτει. Κριμα , γιατι εδω μεσα θα υπαρχουν και αξιολογα ατομα.

Kαι ηρθες εσυ δηλαδη για να μας ανεβασεις επιπεδο?? Αν δε σου αρεσουν αυτα που γραφονται εδω περα αντε γυρνα πισω στο δικο σου φορουμ. καταρχας δε μπορεις να αναφερεσαι στο επιπεδο μου επειδη δε με γνωριζεις καν.

Εσυ εισαι αυτος που μπαινεις εδω μεσα με πρωτη δημοσιευση να θες να αποδειξεις οτι το Αγγουρις ειναι αξιοπιστο ενω το Γκολφ οχι. Αν αυτο δεν ειναι κομπλεξισμος και γραφικοτητα τι ειναι????

Link to comment
Share on other sites

Kαι ηρθες εσυ δηλαδη για να μας ανεβασεις επιπεδο?? Αν δε σου αρεσουν αυτα που γραφονται εδω περα αντε γυρνα πισω στο δικο σου φορουμ. καταρχας δε μπορεις να αναφερεσαι στο επιπεδο μου επειδη δε με γνωριζεις καν.

Εσυ εισαι αυτος που μπαινεις εδω μεσα με πρωτη δημοσιευση να θες να αποδειξεις οτι το Αγγουρις ειναι αξιοπιστο ενω το Γκολφ οχι. Αν αυτο δεν ειναι κομπλεξισμος και γραφικοτητα τι ειναι????

μετα απο τον τζαπανικ και 2-3 αλλους που μπηκαν εδω και εβγαλαν κομπλεξησμο καποιοι δικοι μας αντεδρασαν και εκαναν κατι παρομοιο [δεν τους κατηγορω θιχτικαν με οσα ειπωθηκαν]

στην παρουσα φαση ομως τα 2 ατομα που ποσταρουν τωρα λενε την αποψη τους εκφραζοντας καποια επιχειρηματα ομορφα και ωραια χωρις να προκαλουν και προφανος μπηκαν εδω απο ποστ που ειδαν σε δικο τους φορουμ και το πιο πιθανο ειναι πως δεν γνωριζουν τι εχει προηγηθει για να μιλανε καποιοι δικοι μας ετσι οποτε γνωμη μου ειναι πως δεν χρειαζετε να τα ισοπεδονουμε ολα και να τους βαζουμε ολους στο ιδιο σακι

και να σου πω και κατι? το παλικαρι δεν διαβασε για εναν ασχετο αχρηστο που στο επεξε εξυπνος αλλα για εναν με αουρις εχει διαφορα

αυτος που πετυχες στον δρομο απλα ηταν μα.......ας και το αυτοκινητο του δεν εχει καμια σχεση με το τι εγινε

δεχομαι βεβαια πως μπορει να ειναι καποιο μελος απο αλλο κλαμπ που ξερει το ιστορικο και πηγε να το παιξει εξυπνος αλλα αυτο ουτε το ξερουμε ουτε ειναι λογος να λεμε πως ο τυπος με το αουρις γιατι εχει αουρις ο τυπος απλα ηταν ενας καραγκιοζης B)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο τον τζαπανικ και 2-3 αλλους που μπηκαν εδω και εβγαλαν κομπλεξησμο καποιοι δικοι μας αντεδρασαν και εκαναν κατι παρομοιο [δεν τους κατηγορω θιχτικαν με οσα ειπωθηκαν]

στην παρουσα φαση ομως τα 2 ατομα που ποσταρουν τωρα λενε την αποψη τους εκφραζοντας καποια επιχειρηματα ομορφα και ωραια χωρις να προκαλουν και προφανος μπηκαν εδω απο ποστ που ειδαν σε δικο τους φορουμ και το πιο πιθανο ειναι πως δεν γνωριζουν τι εχει προηγηθει για να μιλανε καποιοι δικοι μας ετσι οποτε γνωμη μου ειναι πως δεν χρειαζετε να τα ισοπεδονουμε ολα και να τους βαζουμε ολους στο ιδιο σακι

και να σου πω και κατι? το παλικαρι δεν διαβασε για εναν ασχετο αχρηστο που στο επεξε εξυπνος αλλα για εναν με αουρις εχει διαφορα

αυτος που πετυχες στον δρομο απλα ηταν μα.......ας και το αυτοκινητο του δεν εχει καμια σχεση με το τι εγινε

δεχομαι βεβαια πως μπορει να ειναι καποιο μελος απο αλλο κλαμπ που ξερει το ιστορικο και πηγε να το παιξει εξυπνος αλλα αυτο ουτε το ξερουμε ουτε ειναι λογος να λεμε πως ο τυπος με το αουρις γιατι εχει αουρις ο τυπος απλα ηταν ενας καραγκιοζης B)

Σωστός..

Link to comment
Share on other sites

μετα απο τον τζαπανικ και 2-3 αλλους που μπηκαν εδω και εβγαλαν κομπλεξησμο καποιοι δικοι μας αντεδρασαν και εκαναν κατι παρομοιο [δεν τους κατηγορω θιχτικαν με οσα ειπωθηκαν]

στην παρουσα φαση ομως τα 2 ατομα που ποσταρουν τωρα λενε την αποψη τους εκφραζοντας καποια επιχειρηματα ομορφα και ωραια χωρις να προκαλουν και προφανος μπηκαν εδω απο ποστ που ειδαν σε δικο τους φορουμ και το πιο πιθανο ειναι πως δεν γνωριζουν τι εχει προηγηθει για να μιλανε καποιοι δικοι μας ετσι οποτε γνωμη μου ειναι πως δεν χρειαζετε να τα ισοπεδονουμε ολα και να τους βαζουμε ολους στο ιδιο σακι

και να σου πω και κατι? το παλικαρι δεν διαβασε για εναν ασχετο αχρηστο που στο επεξε εξυπνος αλλα για εναν με αουρις εχει διαφορα

αυτος που πετυχες στον δρομο απλα ηταν μα.......ας και το αυτοκινητο του δεν εχει καμια σχεση με το τι εγινε

δεχομαι βεβαια πως μπορει να ειναι καποιο μελος απο αλλο κλαμπ που ξερει το ιστορικο και πηγε να το παιξει εξυπνος αλλα αυτο ουτε το ξερουμε ουτε ειναι λογος να λεμε πως ο τυπος με το αουρις γιατι εχει αουρις ο τυπος απλα ηταν ενας καραγκιοζης ;)

Μετα απο οσα γραφτηκαν απο τον Τζαπανικ, καταφερε πολλους απο εδω μεσα να εχουν το Αουρις στην μπουκα. το ιδιο εκανε και σε μενα, απο εκει που μου ηταν τελειως αδιαφορο με εκανε να το σιχαθω... :D

Την προηγουμενη δημοσιευση την εγραψα για πλακα κι οχι για να ερθω σε αντιπαραθεση με οπαδο της Τογιοτα. εξαλλου η συντριπτικη πλειοψηφια εδω μεσα δε συμπαθει το συγκεκριμενο αμαξι οπως ουτε κι εγω.

Τωρα αν μπαινει ο καθενας Τογιοτακιας εδω μεσα και προσπαθει να μας μαθει επιπεδο λες και μας ξερει απο χτες, ευχαριστουμε αλλα δε θα παρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αν μπαινει ο καθενας Τογιοτακιας εδω μεσα και προσπαθει να μας μαθει επιπεδο λες και μας ξερει απο χτες, ευχαριστουμε αλλα δε θα παρουμε.

κι εγω που το διαβασα ομως ετσι το ειδα να σου πω την αληθεια κι απο οσο γνωριζω οι πιο πολλοι κι εσυ μεσα στους πολλους δεν εχουν τετοιο επιπεδο να τα ισοπεδωνουν ολα

απλα οπως ειπες μας εχει επιρεασει [δεν βγαζω τον ευατο μου απ'εξω] η κατασταση τζαπανικ και σια αλλα δεν ειναι ολοι ιδιοι -_-

κι εσυ αν εμπενες σε αλλο φορουμ απλα για να συζητησεις και σου απανταγαν ετσι το ιδιο θα ελεγες :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.