Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

δεν μου πολυαρεσει το opc....

γουστα ειναι παντως αυτα.. εμενα μαρεσει αρκετα..... :) αν και αληθεια το βγαζει και σε αλλο χρωμα εκτος απο αυτο το μπλε;; δεν το εχω πετυχει σε αλλο χρωμα ποτε :(

Με προγραμμα στεκομαστε διπλα τους? Αν βαλουν oμως κ αυτοι προγραμμα γεια σας εε?? tongue.gif

με προγραμμα μαλλον, αλλιως πρεπει να κοντραρει καλα μεχρι και τα gti αυτο. ειναι και πιο ελαφρυ..

Link to comment
Share on other sites

γουστα ειναι παντως αυτα.. εμενα μαρεσει αρκετα..... :) αν και αληθεια το βγαζει και σε αλλο χρωμα εκτος απο αυτο το μπλε;; δεν το εχω πετυχει σε αλλο χρωμα ποτε :(

Βγαινει και σε μαυρο-κοκκινο-λευκο!Το λευκο με μαυρο ουρανο ειναι απιστευτο....Το εχει φιλος μου και το εχω παρει αρκετες φορες!Ειναι απιστευτο αυτοκινητο!

Link to comment
Share on other sites

γτ ειναι τοσο ανεβασμενα σε αλογα αυτα τα opc??? μεγαλυτερη turbina απο τα υπολoiπα της ιδια κατηγοριας??? πχ rc, cooper s....

Δν παιζει ρολο μονο η τουρμπινα αλλα και αλλα πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

δουλευουν αρκετα μεγαλες πιεσεις για το μεγεθος της τουρμπινας τους τα ατιμα!

anyway δυνατο αμαξι με ωραιο ηχο αλλα δεν θα το επερνα!

δεν μου κανει κατι! κ δεν φταιει το οτι δεν ειναι vw αντιθετα το opc το astra...

εξπερματονω!

χαχα στο θεμα μας τωρα. τσαι κεραστικε σημερα σε golf 6 αγνωστων στοιχειων.

χρωμα μαυρο με φιμε. ανιξαμε δυο φαναρια στη βαρης κορωποιου 3ες 4ες.

ειμουν ανετα 2 αμαξια μπροστα σταθερα.

Link to comment
Share on other sites

Βγαινει και σε μαυρο-κοκκινο-λευκο!Το λευκο με μαυρο ουρανο ειναι απιστευτο....Το εχει φιλος μου και το εχω παρει αρκετες φορες!Ειναι απιστευτο αυτοκινητο!

ναι, ωραία τα χρώματα , αλλά οι μπλε δαγκάνες παραμένουν μπλε και κάνουν μπαμ από μακριά ! Έλεος δλδ ! Μαύρο αμάξι με μπλε δαγκάνες !

Link to comment
Share on other sites

ναι, ωραία τα χρώματα , αλλά οι μπλε δαγκάνες παραμένουν μπλε και κάνουν μπαμ από μακριά ! Έλεος δλδ ! Μαύρο αμάξι με μπλε δαγκάνες !

Όπως του r32 δλδ. Ε δε θα έλεγα ότι με χαλάει κιόλας :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όπως του r32 δλδ. Ε δε θα έλεγα ότι με χαλάει κιόλας :lol:

εγώ πάντως όταν το είδα σε opc , ξενέρωσα ....

οκ , αλλά άλλο r32 και άλλο corsa opc ! ε? :rolleyes:

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

σημερα πετυχα ασπρο corsa opc (ο οδηγος το πηγαινε πολυ χαλαρα) σαν αυγο ηταν το προτιμω σε μπλε...

Link to comment
Share on other sites

σημερα πετυχα ασπρο corsa opc (ο οδηγος το πηγαινε πολυ χαλαρα) σαν αυγο ηταν το προτιμω σε μπλε...

το είδες κοντά στο πανόραμα ? ο οδηγός του ήταν μεγάλος σε ηλικία ? είχε γραφικά σαν αυτού του Astra Nurburgring Edition ? Εάν ισχύουν όλα τα παραπάνω το έχω δει και πάλι πήγαινε σαν κότα με το αυγό ! Και να πω και κάτι άλλο , δλδ τόσο κόπο τους κάνει να τις βάφουν στο χρώμα του αμαξώματος ?

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οχι...Το Opc ειναι μπροστα...Στα πολλα μονο αν μαζευει το R32...

Εγώ πιστεύω από στάση ότι είναι μπροστά το r λόγω τετρακίνησης. Τώρα από δευτέρες/τρίτες, ίσως να πετάγεται μπροστά το opc. Ντάξει διαβολάκι το opc αλλά είναι κ 70 περίπου άλογα λιγότερα από το r κ ας είναι το ένα τούρμπο το άλλο ατμοσφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε καλο, ομορφο, γρηγορο το κορσακι αλλα σιγουρα το μονο κοινο που εχει με το ρ32 ειναι οι μπλε δαγκανες......

ισως να μπορει να συγκριθει με το αστρα opc αλλα οχι και με το κορσα.....

Link to comment
Share on other sites

κ μπροστα να ειναι το opc στην εκκινηση το R θα το μαζεψει με ευκολια μετα (πιστευω δεν ετυχε να δω κοντρα μεταξυ των 2)

speedy το ειδα στον δρομο του αεροδρομιου στο κανουργιο κομματι (γεφυρα πανω απο μουδανιων)

μιλαμε πηγαινε ποοοολυ αργα.στο ασπρο χανει πολυ ενω το ηλεκτρικ μπλε του παει

ΥΓ αν πεταξεις ενα κομπρεσορα στο R που νομιζω το εχει κανει η sportec- χωρις να ειμαι σιγουρος -το εργαλειο μετα κερναει

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω από στάση ότι είναι μπροστά το r λόγω τετρακίνησης. Τώρα από δευτέρες/τρίτες, ίσως να πετάγεται μπροστά το opc. Ντάξει διαβολάκι το opc αλλά είναι κ 70 περίπου άλογα λιγότερα από το r κ ας είναι το ένα τούρμπο το άλλο ατμοσφαιρα.

Ποια 70 αλογα λιγοτερο....250 ειναι το R32 και το Αστρα Opc 240 ονομαστικα..σιγουρα στα 250+ παιζει!

Link to comment
Share on other sites

κ μπροστα να ειναι το opc στην εκκινηση το R θα το μαζεψει με ευκολια μετα (πιστευω δεν ετυχε να δω κοντρα μεταξυ των 2)

speedy το ειδα στον δρομο του αεροδρομιου στο κανουργιο κομματι (γεφυρα πανω απο μουδανιων)

μιλαμε πηγαινε ποοοολυ αργα.στο ασπρο χανει πολυ ενω το ηλεκτρικ μπλε του παει

ΥΓ αν πεταξεις ενα κομπρεσορα στο R που νομιζω το εχει κανει η sportec- χωρις να ειμαι σιγουρος -το εργαλειο μετα κερναει

Σε μαμα καταστασεις λεμε...και διπλοτουρμπινο γινετε 550+ αλογα το R32...

Link to comment
Share on other sites

Σε μαμα καταστασεις λεμε...και διπλοτουρμπινο γινετε 550+ αλογα το R32...

γιαυτο το εβαλα ΥΓ κ οχι στην κυριως απαντηση που δεν ανεφερα τπτ παρα μονο την προσωπικη μου εκτιμηση

Link to comment
Share on other sites

Ποια 70 αλογα λιγοτερο....250 ειναι το R32 και το Αστρα Opc 240 ονομαστικα..σιγουρα στα 250+ παιζει!

κατσε γιατι μπερδεψαμε τα μπουτια μας με τα opc. :lol: για το corsa δεν μιλαγαμε;

Link to comment
Share on other sites

H αποψη μου ειναι οτι το Opc πρεπει να ειναι παντου μπροστα λογω τουρμπο...Το r32 μονο απο σταση μπορει να ειναι μπροστα λογω τετρακινησης και ατμοσφαιρας οπως επισης και στα πολλα μετρα μπορει να ειναι μπροστα...

Link to comment
Share on other sites

κατσε γιατι μπερδεψαμε τα μπουτια μας με τα opc. :lol: για το corsa δεν μιλαγαμε;

Εγω το OPC που ειπε ο chris το πηρα για το astra οχι για corsa...Δν υπαρχει συγκριση μεταξυ corsa και R32...Ειναι σαν να συγκρινεις τη βουρτσ@ με λουτσ@... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω το OPC που ειπε ο chris το πηρα για το astra οχι για corsa...Δν υπαρχει συγκριση μεταξυ corsa και R32...Ειναι σαν να συγκρινεις τη βουρτσ@ με λουτσ@... :lol:

αμ μπραβο ρε φιλαρακι γιατι λεω κ εγω τι παιζει τωρα........ :lol:

και για αυτο παραπανω λεω με το αστρα ισως να μπορει να συγκριθει αλλα οχι κ με το κορσακι..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ποια 70 αλογα λιγοτερο....250 ειναι το R32 και το Αστρα Opc 240 ονομαστικα..σιγουρα στα 250+ παιζει!

νομιζα ότι μιλάγαμε για το κορσακι. και γιατί έχω την εντύπωση ότι το r είναι 262? ισως κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

νομιζα ότι μιλάγαμε για το κορσακι. και γιατί έχω την εντύπωση ότι το r είναι 262? ισως κάνω λάθος.

Kανεις λαθος φιλε μ....3.2 6κυλινδρο 250ps...Toσα το δινει η Vw!Τωρα αν κανεις dyno και ειναι 262 αλλο αυτο!Εγω σου λεω τα ονομαστικα αλογα της VW! tongue.gif

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.