Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

φίλε bechman ,η σκάστρα δεν σου δίνει άλογα απλά θα κρατουσες λίγο παραπάνω πίεση στα ψηλά..-

 

τώρα για τα 152 που λες (που εγώ ξέρω ότι μερικά είναι και παραπάνω μαμα ) καθώς και για τη κόρνα συμφωνώ μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

kati akousa tis proales oti  ta passat  pinoun lipton apo polakia 105 aloga....isxyei h mou eipane psemmataki?

Νομίζω φίλε λάθος άκουσες.

Χθές γίναν τα πατήματα,με τα παρακάτω αποτέλεσματα.

Κερνάω εγώ Lipton δώρο

 

http://www.youtube.com/watch?v=ltyPsuNRQKw

 

http://www.youtube.com/watch?v=Pm3UjErnqDc

 

Tα πατήματα έγιναν απο 1ες 30,για 800++μέτρα.

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

φίλε bechman ,η σκάστρα δεν σου δίνει άλογα απλά θα κρατουσες λίγο παραπάνω πίεση στα ψηλά..-

 

τώρα για τα 152 που λες (που εγώ ξέρω ότι μερικά είναι και παραπάνω μαμα ) καθώς και για τη κόρνα συμφωνώ μαζί σου

ευχαριστω φιλε dimiv

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Τούτο δω:

 

Quattro 1.8t (2004)

0132408-Audi-A4-1.8-T-quattro-2004.jpg

 

νόμισα πως έτρεχε πολύ...(και ο οδηγός του...το ίδιο...)

Edited by hellenic vanagon
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Μόλις είχα πάρει το αυτοκίνητο, πριν δύο χρόνια περίπου, σε άνοιγμα με ένα ΤΟΥΟΤΑ, πρέπει να ήταν παλιό αλλά δεν έβγαζα άκρη για μοντέλο, γιατί είχε πολλές μετατροπές, σε ξεκίνημα σε ανηφορική...ανηφόρα, μέχρι τα 180, είχε περάσει εμπρός μία καρότσα.

 

Παρηγορήθηκα όμως, γιατί την επόμενη μέρα με περίμενε ένας καινούργιος κομπρέσσορας! (Είχε έρθει η στιγμή της συντήρησης η αλλαγής).

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στις νίκες....

Πατηματάκι σήμερα με Ibiza Formula sport 115 hp.

 

2ες 50 μέχρι τα 170 σταθέρα 1-1.5 αμάξι μπροστά το Passat.

 

 

Το Ibiza ή πρόβλημα είχε ή πολύ κουλό οδηγό!

Το πάτημα δεν υφίσταται!

Link to comment
Share on other sites

Το Ibiza ή πρόβλημα είχε ή πολύ κουλό οδηγό!

Το πάτημα δεν υφίσταται!

Φιλε σε 101 16v ριχνω 3 αυτοκινητα,σε μαμα formula sport ειδες το βιντεο,και με πρωτο σταδιο παω κοπυο.

Αν δεν σου καθεται το αποτελςσμα,φερε ενα να πατησουμε;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάει τόση διαφορά αλλά ίσως κάτι δεν πήγε καλά στο αμάξι του όπως λέει.Απλά μια δοκιμή θα μας πείσει!

Link to comment
Share on other sites

+5 

 

και εγω χωρις να θελω να μειωσω το αμαξι του μπεκ και γενικα τα 1200 τσι 1ο σταδιατα για τα αλογα τους δεν πανε και το εχω δει με τα ματια μου!

Link to comment
Share on other sites

Το Ibiza ή πρόβλημα είχε ή πολύ κουλό οδηγό!

Το πάτημα δεν υφίσταται!

Ήμουν απο κινητό πρίν και δεν μπορούσα να σου απαντήσω "σωστά" για να καταλάβεις.

 

Με Ibiza μαμά 1.4 16v απο το πάτα και μέχρι τα 180 περίπου είμαι έυκολα 3 αυτοκίνητα ανοιγόμενα μπροστά.

Το Formula sport είναι γνωστού,σε καμία περίπτωση κουλού,1ες 30 νομίζω ανοίξαμε,μέχρι τα 130 πηγαίναμε μαζί,και σιγά σιγά μέχρι τα 170 που περνάμε κάτω απο την γέφυρα έχω ανοίξει 1.5 αμάξι.(Το passat με 1 κάθισμα ζυγισμένο 1250 κιλά).

 

Με Seat ibiza 16v φίλτρο πρόγραμμα εξάτμιση και χταπόδι αν δεν κάνω λάθος,τα ώς τώρα πατήματα μας δεν ειναι σωστά για να βγούν συμπεράσματα.

Την πρώτη φορά μου έριξε 1.5-2 αμάξια μέχρι τα 130 όπου φόρτωνα 3ή και μάζευα δυνατά αλλα κόψαμε γιατί είχα αμάξι μπροστά.

Χθές πατήσαμε γδυμμένος εγώ,με αποτέλεσμα στο πάτα να κρατηθώ λιγο,να ανοίξει 1 αμάξι το Ibiza,να το μαζέψω και να πηγαινουμε κοπύο μέχρι τα 150 που κόψαμε λογω κίνησης.Ωστόσο χθές ίσως είχε θέμα με την βενζίνη οπότε και θα ξαναπάμε.

 

Χθές λοιπόν μέτρησαμε περίπου 10 πατήματα πάνω κάτω με Polo 1.2 tsi Stock.

 

1ες 30 στο πάτα πετάχτηκε το Polo,στα 100 ήμουν δίπλα του,μέχρι τα 140 άνοιξα 1 αμάξι,μαλακίστηκα και έβαλα νωρίς τετάρτη,με μάζεψε το πόλο μου έκανε 1 αμάξι και στα 190 τον μάζεψα και ήρθα στην πίσω ρόδα του.

 

1ες 30 πάλι,στο πάτα έφυγε το πόλο,μάζεψα δυνατά και μέχρι τα 180 είχα ανοίξει 1 αμάξι.

 

1ες 30 κόφτιασα πρώτη,το πόλο έφυγε ακαριαια 3-4 αυτοκίνητα,και κλείδωσε η διαφορά μεχρι τα 180 στα 3 αυτοκίνητα.

 

2ες 60 στο πάτα κρατήθηκα καλά,και μέχρι τα 180 είχα ανοίξει 2+ αμάξια.

 

Πάτημα με Ibiza 1.2 tsi πρώτο στάδιο.

1ες 30 απο το πάτα μου έφυγε 4 αυτοκίνητα,κάπου κλείδωσα την διαφορά αλλα δεν νοήμα και στα 150 άφησα γκάζι.

 

Βίντεο με το 1.2 tsi 2ες 60.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ltyPsuNRQKw

 

Βίντεο με το 1.2 tsi 1ες 30.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Pm3UjErnqDc

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν απο κινητό πρίν και δεν μπορούσα να σου απαντήσω "σωστά" για να καταλάβεις.

 

Με Ibiza μαμά 1.4 16v απο το πάτα και μέχρι τα 180 περίπου είμαι έυκολα 3 αυτοκίνητα ανοιγόμενα μπροστά.

Το Formula sport είναι γνωστού,σε καμία περίπτωση κουλού,1ες 30 νομίζω ανοίξαμε,μέχρι τα 130 πηγαίναμε μαζί,και σιγά σιγά μέχρι τα 170 που περνάμε κάτω απο την γέφυρα έχω ανοίξει 1.5 αμάξι.(Το passat με 1 κάθισμα ζυγισμένο 1250 κιλά).

 

Με Seat ibiza 16v φίλτρο πρόγραμμα εξάτμιση και χταπόδι αν δεν κάνω λάθος,τα ώς τώρα πατήματα μας δεν ειναι σωστά για να βγούν συμπεράσματα.

Την πρώτη φορά μου έριξε 1.5-2 αμάξια μέχρι τα 130 όπου φόρτωνα 3ή και μάζευα δυνατά αλλα κόψαμε γιατί είχα αμάξι μπροστά.

Χθές πατήσαμε γδυμμένος εγώ,με αποτέλεσμα στο πάτα να κρατηθώ λιγο,να ανοίξει 1 αμάξι το Ibiza,να το μαζέψω και να πηγαινουμε κοπύο μέχρι τα 150 που κόψαμε λογω κίνησης.Ωστόσο χθές ίσως είχε θέμα με την βενζίνη οπότε και θα ξαναπάμε.

 

 

 

 

Τελείως φιλικά αυτά που λες δεν υπάρχουν...

Το Formula Sport είναι 101 με Revo και σκούπα! 

Formula Sport 1o στάδιο δεν υπάρχει! Αφού ήδη ουσιαστικά 1ο στάδιο το λες από τη Seat...

Το Ibiza του Λευτέρη είναι μαμά Formula Sport με ένα χταπόδι μόνο! Δεν έχει τόση διαφορά... Ψάξ'τε το Ibiza του φίλου σου,κάτι δεν πάει καλά! Κι όντως του Λευτέρη χθες είχε θεματάκια!

Link to comment
Share on other sites

+5 

 

και εγω χωρις να θελω να μειωσω το αμαξι του μπεκ και γενικα τα 1200 τσι 1ο σταδιατα για τα αλογα τους δεν πανε και το εχω δει με τα ματια μου!

Δεν ξερω τι προγραμματα φορουσαν τα tsi που ειδες αλλα αυτο που ξερω να σου πω ειναι πως μεχρι στιγμης τα εχω δωσει με το δικο, που ειναι εντελως μαμα, με fiesta sport 120 ps,mini cooper 120 ps ,fiat punto t-jet 120 ps και peugeot 207 rallye.Mε ολα πηγα 2ες roll μεχρι 180 km/h.To μονο που με ανοιξε ηταν το 207 και αυτο μονο 1 αμαξι.

Υποψιν πως ολα ειναι 16βαλβιδα και το δικο μου 8βαλβιδο.

Οσο για τον becκman δεν λεω οτι λεει ψεματα,απλα στις δυναμομετρησεις παιζουν πολλες πουστιες.

Edited by chris polo
Link to comment
Share on other sites

Τελείως φιλικά αυτά που λες δεν υπάρχουν...

Το Formula Sport είναι 101 με Revo και σκούπα! 

Formula Sport 1o στάδιο δεν υπάρχει! Αφού ήδη ουσιαστικά 1ο στάδιο το λες από τη Seat...

Το Ibiza του Λευτέρη είναι μαμά Formula Sport με ένα χταπόδι μόνο! Δεν έχει τόση διαφορά... Ψάξ'τε το Ibiza του φίλου σου,κάτι δεν πάει καλά! Κι όντως του Λευτέρη χθες είχε θεματάκια!

Η αλήθεια είναι οτι τα έχω κάνει κώλος με τα formula sport και τα 101.

Ναι του λευτέρη είναι 101 με πρόγραμμα Revo βαρελάκι,και χταπόδι.

 

Όντως χθές ο λευτέρης είχε θέματα με το καύσιμο,για αυτό θα βρεθούμε απο εβδομάδα να κάνουμε ένα σωστό πάτημα;)

Τι να ψάξω ρε σύ,δεν με ενδιαφέρει,μου ζήτηθηκε να πατήσω με αυτό,πάτησα,του έριξα,μου δηλώθηκε 115,τόσα λέω,δεν ειναι δικο μου για να ψάξω τον λόγο που έφαγε ;)

Link to comment
Share on other sites

Aν του beckman εχει τα αλογα και την ροπη που δηλωνει δεν ειναι φυσιολογικο να του φυγει το golf.

ολο το σκηνικο επαιξε ρολο στις κορνες παιδια εφυγε μια κορνα πιο πριν γτ εκει που πηγα με την δευτερα να τον φθασω μου εφηγε και ολο αυτο εγινε γτ ξεκινησε με μια κορνα λιγοτερη απο μενα .....γτ το λεω αυτο με φιλο μου που εχει ενα audi a3 τριπορτο με προγραμμα που δηλωνει 145 αλογα ειμαστε μαζι με το παιδι και εξηγω και παλι με προγραμμα ..που εχει μεγαλη διαφορα απο μαμα προγραμμα..δεν πειραζει ολα καλα τελος καλων ...τωρα το αμαξι ειναι μεσα φτιαχνετε λιγο παλι το intercooler θα βγαλω και εντελως την σκαστρα πανω απ οτο αμαξι την εβαλα για δυο βδομαδα ετσι ισα ισα για τον ηχο ... 

Beckman ο λαός απαιτεί πάτημα.......σε πάω και στα μέτρα σου 1ες 30....

ποτε ρε χρηστο να πατησουμε φιλε μου ??το αμαξι ειναι μεσα συνεργειο καθως περιμενω κατι κολαρα απο forge να ερθουνε και περιμενω να ερθει αυριο ο προγραμματιστης απο το μαγαζι μου ..να δω λιγο κατι στο προγραμμα γτ εχω μια υπονοια οτι εχει χαμηλωσει η πιεση στην τουρμπινα μου...καθως σηκωνει πιεση τωρα με την σκαστρα αντι για 1.25 σηκωνει 1.15 θα το δουμε αυριο αυτο και θα σας ενημερωσω παιδια..

Δεν ξερω τι προγραμματα φορουσαν τα tsi που ειδες αλλα αυτο που ξερω να σου πω ειναι πως μεχρι στιγμης τα εχω δωσει με το δικο, που ειναι εντελως μαμα, με fiesta sport 120 ps,mini cooper 120 ps ,fiat punto t-jet 120 ps και peugeot 207 rallye.Mε ολα πηγα 2ες roll μεχρι 180 km/h.To μονο που με ανοιξε ηταν το 207 και αυτο μονο 1 αμαξι.

Υποψιν πως ολα ειναι 16βαλβιδα και το δικο μου 8βαλβιδο.

Οσο για τον becκman δεν λεω οτι λεει ψεματα,απλα στις δυναμομετρησεις παιζουν πολλες πουστιες.

φιλε χρηστο ναι ρε συ εμας που ειναι 8 βαλβιδα ανοιγουνε πιο γρηγορα μεχρι τα 120 χιλιομετρα ..και εγω εχω ανοιξει με τοσσα και εδω και στην πατρα και πραγματικα δεν ξερω ισως να εφταιγε η σκαστρα γτ δουλευε 1.15 πιεση η τουρμπινα μου και δεν ξερω το γτ αυριο θα μαθουμε...ισως να εφταιγε η βεντζινη ισως να εφταιγε οτι δεν ημουνα roll εκει που ηθελα για να γεμισει απο την αρχη η τουρμπινα μου ισως πολλα..δεν πειραζει την υγεια μας να εχουμε να περναμε καλα πανω απο ολα και να προσεχουμε στο δρομο ..με τον σωτηρη για πλακα ανοιξαμε και πιο πριν ειχαμε παει και δικαβαλο βολτα με το αμαξι για να δει πως παει το αμαξι μου...και δηλωσε κιολας οτι σκοτωνει.. :)

Link to comment
Share on other sites

 

ποτε ρε χρηστο να πατησουμε φιλε μου ??το αμαξι ειναι μεσα συνεργειο καθως περιμενω κατι κολαρα απο forge να ερθουνε και περιμενω να ερθει αυριο ο προγραμματιστης απο το μαγαζι μου ..να δω λιγο κατι στο προγραμμα γτ εχω μια υπονοια οτι εχει χαμηλωσει η πιεση στην τουρμπινα μου...καθως σηκωνει πιεση τωρα με την σκαστρα αντι για 1.25 σηκωνει 1.15 θα το δουμε αυριο αυτο και θα σας ενημερωσω παιδια..

 

Όποτε θέλεις,πατάω όπου θέλεις και όπως θέλεις,μόλις βγεί απο το συνεργείο.

Γιατί με τα τυχαία πατήματα δεν βγαίνει άκρη.

Θα φέρω και τον σωταράκη μαζί και αμα κλέβει στις κόρνες θα τον κάνω νταντα.

Link to comment
Share on other sites

 

Θα φέρω και τον σωταράκη μαζί και αμα κλέβει στις κόρνες θα τον κάνω νταντα.

χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι προγραμματα φορουσαν τα tsi που ειδες αλλα αυτο που ξερω να σου πω ειναι πως μεχρι στιγμης τα εχω δωσει με το δικο, που ειναι εντελως μαμα, με fiesta sport 120 ps,mini cooper 120 ps ,fiat punto t-jet 120 ps και peugeot 207 rallye.Mε ολα πηγα 2ες roll μεχρι 180 km/h.To μονο που με ανοιξε ηταν το 207 και αυτο μονο 1 αμαξι.

Υποψιν πως ολα ειναι 16βαλβιδα και το δικο μου 8βαλβιδο.

Οσο για τον becκman δεν λεω οτι λεει ψεματα,απλα στις δυναμομετρησεις παιζουν πολλες πουστιες.

 

δεν ξερω που θελεις να καταληξεις...

μιλας για να ανοιγματα που τουλάχαχιστον με τα ατμοσφαιρικα ειναι στα μετρα σου.

εγω δεν ειπα οτι το tsi ειναι αργο.ισια-ισα που μαμα ειναι αρκετα δυνατο!ειπα οτι για τα αλογα 1ο σταδιο που δηλωνουν δεν πανε αυτα που πρεπει.

 

και ειναι οτι εχω δει με τα ματια μου!

οταν ειχα το πολο μου 115 αλογα ατμοσφαιρα ειχα πατησει με 1.2 tsi φιλτρο,προγραμμα overload και τελικο.το τπολογιζαν στα 135 αλογα.

καναμε 2 πατηματα.ενα απο πολυ χαμηλα 2ες για μενα σε ανηφορα και μου εριξε αρκετα.

και ενα απο φυσιολογικες στροφες και για τους 2 απο 2ες παλι και με το ζορι μου ανοιξε!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω που θελεις να καταληξεις...

μιλας για να ανοιγματα που τουλάχαχιστον με τα ατμοσφαιρικα ειναι στα μετρα σου.

εγω δεν ειπα οτι το tsi ειναι αργο.ισια-ισα που μαμα ειναι αρκετα δυνατο!ειπα οτι για τα αλογα 1ο σταδιο που δηλωνουν δεν πανε αυτα που πρεπει.

 

και ειναι οτι εχω δει με τα ματια μου!

οταν ειχα το πολο μου 115 αλογα ατμοσφαιρα ειχα πατησει με 1.2 tsi φιλτρο,προγραμμα overload και τελικο.το τπολογιζαν στα 135 αλογα.

καναμε 2 πατηματα.ενα απο πολυ χαμηλα 2ες για μενα σε ανηφορα και μου εριξε αρκετα.

και ενα απο φυσιολογικες στροφες και για τους 2 απο 2ες παλι και με το ζορι μου ανοιξε!

Mη το παιρνεις στραβα,απλα θελω να πω πως μου φαινεται οτι τα μαμα πανε καλα.Με προγραμμα δεν ετυχε να δω η να μπω για να μου κανει βολτα.Απλα πολλες φορες οπως ειπα πιο πανω παιζονται πουστιες στις δυναμομετρησεις.

Edited by chris polo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.