Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Το evo είναι πιό αργό απο type r και corolla ts στην ευθεία. Υπ΄ όψην ότι η τελική δεν δείχνει πιο αμάξι είναι πιο γρήγορο. Οι 2 Ιάπωνες honda και Toyota μια ζωή μπροστά μας είναι. Και μιλάω για αυτοκίνητα με υποτιθέμενα ίδια άλογα. Civic 1.8 140 μπροστά απο tsi 140. Auris μπροστα απο tsi. Type r μπροστά απο gti.

Φίλε μου όχι και το evo ποιο αργό απο το corolla ts. Αυτά που τα ακούστε ποιος σου τα είπε που τα διαβασες; Ένα λινκ κάτι μια πληροφωρια. Δεν στέκουν αυτά που λες. Για την ιστορία έχω και ένα Honda civic vti του 1999 αγοραζμενο καινούργιο με πολλά έξτρα και ξέρω και απο Ιαπωνία τι παίζει. Μην τα ισωπεδονουμε όλα.

και σε βελτιωση περνουνε περισοτερο τα ρυζια πιστευω αποσα εχω δει..

Ναι ειδικά αυτά τα rx7 άμα τα κάνεις Μονοτούρμπινα βλέπεις 450 άλογα για πλάκα.

Χωριά τα civic που τα κάνουν τώρα τελευταία 500 αλογακια για χαλαρές βολτουλες.

Συμφωνω οτι το πατημα ειναι πατημα... απλα ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα εχει καταντησει μειονεκτημα το να εισαι τετρακινητος... εεε δεν ειναι βλακεια αυτο?

Ναι έτσι είναι οι απωλεις σε ένα τετρακινητο είναι οι διπλάσιες και βάλε οπότε θέλεις πολλά άλογα εκτός και αν έχεις καμία gallardo :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Το evo είναι πιό αργό απο type r και corolla ts στην ευθεία. Υπ΄ όψην ότι η τελική δεν δείχνει πιο αμάξι είναι πιο γρήγορο. Οι 2 Ιάπωνες honda και Toyota μια ζωή μπροστά μας είναι. Και μιλάω για αυτοκίνητα με υποτιθέμενα ίδια άλογα. Civic 1.8 140 μπροστά απο tsi 140. Auris μπροστα απο tsi. Type r μπροστά απο gti.

bouritos13, αν βρεις κανενα απο αυτα που επισημανα με bolds, στειλ'το προς τα μερη μου.. Ενα ταπεινο fsi εχω.. :drinks:

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

bouritos13, αν βρεις κανενα απο αυτα που επισημανα με bolds, στειλ'το προς τα μερη μου.. Ενα ταπεινο fsi εχω.. :drinks:

Γενεοδωρο αγόρι Θέλεις να τον κερασεις κάτι;;;

Link to comment
Share on other sites

Γενεοδωρο αγόρι Θέλεις να τον κερασεις κάτι;;;

Απλα δεν στεκουν αυτα που λεει και θελω να του αποδειξω τι κανουν τα συγκεκριμενα αυτοκινητα που λεει... :drinks::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

bouritos13, αν βρεις κανενα απο αυτα που επισημανα με bolds, στειλ'το προς τα μερη μου.. Ενα ταπεινο fsi εχω.. :whistling:

Πάντως για να σε "τσιτώσω" λίγο :tongue:, αν όντως έχεις FSI δεν "πιάνεις" ούτε Corolla 1.6 V-ti 1.6 110HP!! (Την είχα και ξέρω πώς πήγαινε σε σχέση με οικογενειακά 1.600άρια μέχρι 115-120ΗΡ :rolleyes: . Τα "έραβα" κανονικά! :shifty: ). Πόσο μάλλον FSI να τα βάλει με Civic 1.8. :nea: . Εκτός κι αν το FSI είναι το 2λιτρο με τα 150ΗΡ. Πάντως όλα αυτά τα 3-4 χρόνια που "πρόλαβε" να κυκλοφορήσει, ζήτημα να πέτυχα 2 δίλιτρα FSI ανά την Ελλάδα ΟΛΗ!

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Χωριά τα civic που τα κάνουν τώρα τελευταία 500 αλογακια για χαλαρές βολτουλες.

Φιλος μου με civic 95 μοντελο και με 1.1 μπαρ βλεπει 400 κτ αλογα ενω ενα 20vt ibiza στα ιδια αλογα επεζε σε 2μπαρο.. παιρνουνε αλογα χαβαλε τα γιαπωνεζικα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να σε "τσιτώσω" λίγο :tongue:, αν όντως έχεις FSI δεν "πιάνεις" ούτε Corolla 1.6 V-ti 1.6 110HP!! (Την είχα και ξέρω πώς πήγαινε σε σχέση με οικογενειακά 1.600άρια μέχρι 115-120ΗΡ :rolleyes: . Τα "έραβα" κανονικά! :shifty: ). Πόσο μάλλον FSI να τα βάλει με Civic 1.8. :nea: . Εκτός κι αν το FSI είναι το 2λιτρο με τα 150ΗΡ. Πάντως όλα αυτά τα 3-4 χρόνια που "πρόλαβε" να κυκλοφορήσει, ζήτημα να πέτυχα 2 δίλιτρα FSI ανά την Ελλάδα ΟΛΗ!

Δεν με τσιτωνεις γιατι ξερω τι αυτοκινητο εχω και τι κανει στο δρομο Γιωργο μου... :whistling: Ξερω και τι κανουν και τα corollakia ακομη κ τα υπερκυβισμενα!! Επομενως, για να τα λεω αυτα στον bouritos13, σημαινει οτι δεν τα λεω απλα κ μονο για spam στα σχολια του.... Ααα, παρεπιμπτοντως, 16αρακι ειναι το δικο μου 5θυρο κι ολας αυτα τα "φλωρικα" δλδ... χαχαχαχα :tongue::p

Φιλος μου με civic 95 μοντελο και με 1.1 μπαρ βλεπει 400 κτ αλογα ενω ενα 20vt ibiza στα ιδια αλογα επεζε σε 2μπαρο.. παιρνουνε αλογα χαβαλε τα γιαπωνεζικα.

Σωστος........ Και αντεχουν πολυυυ κι ολας, αν ειναι σωστη η μετατροπη!!!

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να σε "τσιτώσω" λίγο :whistling:, αν όντως έχεις FSI δεν "πιάνεις" ούτε Corolla 1.6 V-ti 1.6 110HP!! (Την είχα και ξέρω πώς πήγαινε σε σχέση με οικογενειακά 1.600άρια μέχρι 115-120ΗΡ :rolleyes: . Τα "έραβα" κανονικά! :shifty: ). Πόσο μάλλον FSI να τα βάλει με Civic 1.8. :nea: . Εκτός κι αν το FSI είναι το 2λιτρο με τα 150ΗΡ. Πάντως όλα αυτά τα 3-4 χρόνια που "πρόλαβε" να κυκλοφορήσει, ζήτημα να πέτυχα 2 δίλιτρα FSI ανά την Ελλάδα ΟΛΗ!

Εδώ Γιώργο Έχει πολλά 2.0 fsi golf, Passat

Φιλος μου με civic 95 μοντελο και με 1.1 μπαρ βλεπει 400 κτ αλογα ενω ενα 20vt ibiza στα ιδια αλογα επεζε σε 2μπαρο.. παιρνουνε αλογα χαβαλε τα γιαπωνεζικα.

Ναι αυτά τα μοτέρ όμως δεν έχουν σχεδόν τίποτα μαμά και φοράνε μια τουρμπίνα τέρας οπότε Έχεις ένα μεγάλο κενό χαμηλά και απότομο ξέσπασμα ψηλά. Μόνο για αγώνες όχι για καθημερινό αμάξι με ροπί από χαμηλά. Βέβαια για τον σκοπό που το θέλει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με τσιτωνεις γιατι ξερω τι αυτοκινητο εχω και τι κανει στο δρομο Γιωργο μου... :nea: Ξερω και τι κανουν και τα corollakia ακομη κ τα υπερκυβισμενα!! Επομενως, για να τα λεω αυτα στον bouritos13, σημαινει οτι δεν τα λεω απλα κ μονο για spam στα σχολια του.... Ααα, παρεπιμπτοντως, 16αρακι ειναι το δικο μου 5θυρο κι ολας αυτα τα "φλωρικα" δλδ... χαχαχαχα :shifty::rolleyes:

Εννοείς ατμοσφαιρικά βελτιωμένο 16άρι FSI;;; :whistling::tongue::p

Ααααα! σοβαρά τα πράγματα και μπράβο σου φίλε μου :tongue: που τόλμησες την "κλασική" (ας πούμε!) οδό στην εύκολη εποχή της τουρμπίνας! Εξακολουθούν να μου αρέσουν τα καλοβελτιωμένα ατμοσφαιρικά, αν και θέλουν πολύ χρήμα ρε γ@μ...το!!!

Δεν ξέρω αν θες να δημοσιοποιήσεις την μετατροπή και τα specs σου αλλά αν δεν θες να πεις ή δεν έχεις κάνει παρουσίαση στο αμάξι, στείλε μου

-αν θέλεις- ένα περιληπτικό p.m, γιατί είμαι περίεργος να μάθω πόσο ανεβαίνει (και με τί "stuff")ένα 16άρι. Με κάψιμο λαδιού που είχαν κάποιες παρτίδες παλαιότερα έχεις θέμα ή όλα καλά;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν με τσιτωνεις γιατι ξερω τι αυτοκινητο εχω και τι κανει στο δρομο Γιωργο μου... :shifty: Ξερω και τι κανουν και τα corollakia ακομη κ τα υπερκυβισμενα!! Επομενως, για να τα λεω αυτα στον bouritos13, σημαινει οτι δεν τα λεω απλα κ μονο για spam στα σχολια του.... Ααα, παρεπιμπτοντως, 16αρακι ειναι το δικο μου 5θυρο κι ολας αυτα τα "φλωρικα" δλδ... χαχαχαχα :rolleyes::whistling:

Σωστος........ Και αντεχουν πολυυυ κι ολας, αν ειναι σωστη η μετατροπη!!!

Εσύ που δεν μηλάς και πολύ εδώ μέσα και όλο παρακολουθής τα γεγονότα κανόνισε... Θα σε προκαλέσω να τα τρέξουμε με το Honda.... :nea:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ατμοσφαιρικά βελτιωμένο 16άρι FSI;;; :whistling::tongue::p

Ααααα! σοβαρά τα πράγματα και μπράβο σου φίλε μου :tongue: που τόλμησες την "κλασική" (ας πούμε!) οδό στην εύκολη εποχή της τουρμπίνας! Εξακολουθούν να μου αρέσουν τα καλοβελτιωμένα ατμοσφαιρικά, αν και θέλουν πολύ χρήμα ρε γ@μ...το!!!

Δεν ξέρω αν θες να δημοσιοποιήσεις την μετατροπή και τα specs σου αλλά αν δεν θες να πεις ή δεν έχεις κάνει παρουσίαση στο αμάξι, στείλε μου

-αν θέλεις- ένα περιληπτικό p.m, γιατί είμαι περίεργος να μάθω πόσο ανεβαίνει (και με τί "stuff")ένα 16άρι. Με κάψιμο λαδιού που είχαν κάποιες παρτίδες παλαιότερα έχεις θέμα ή όλα καλά;;

Δε σου λεω γιατι πας και τα λες ....... xaxa :shifty::rolleyes:

Σε πειραζω, θα εχεις πμ σε λιγο!! Λαδι, 5-40 κι Αγιος ο Θεος που λενε.. 165.000 χλμ το εφτασα και καθε 15.000 το πολυ να καταναλωσει,που ειναι και η σωστη λεξη, 500-600ml...

Εσύ που δεν μηλάς και πολύ εδώ μέσα και όλο παρακολουθής τα γεγονότα κανόνισε... Θα σε προκαλέσω να τα τρέξουμε με το Honda.... :nea:

Ειπαμε ρε liptonπαραγωγε, δεν εχω και κανενα υπεραμαξο.. Το Honda σου με αυτα που φοραει πανω χτυπαει τουρμπατα 200+ αλογων!!

Link to comment
Share on other sites

Δε σου λεω γιατι πας και τα λες ....... xaxa :nea::shifty:

Σε πειραζω, θα εχεις πμ σε λιγο!! Λαδι, 5-40 κι Αγιος ο Θεος που λενε.. 165.000 χλμ το εφτασα και καθε 15.000 το πολυ να καταναλωσει,που ειναι και η σωστη λεξη, 500-600ml...

Ειπαμε ρε liptonπαραγωγε, δεν εχω και κανενα υπεραμαξο.. Το Honda σου με αυτα που φοραει πανω χτυπαει τουρμπατα 200+ αλογων!!

Μην δίνεις πληροφορίες και με περάσουν για αντιVw.

Respect στην Honda και στην Vw.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτά τα μοτέρ όμως δεν έχουν σχεδόν τίποτα μαμά και φοράνε μια τουρμπίνα τέρας οπότε Έχεις ένα μεγάλο κενό χαμηλά και απότομο ξέσπασμα ψηλά. Μόνο για αγώνες όχι για καθημερινό αμάξι με ροπί από χαμηλά. Βέβαια για τον σκοπό που το θέλει ο καθένας.

Καλα στο συγκεκριμενο παραδειγμα που ανεφερα ,το παιδι φοραει μια Gt3071 και γενικα το μοτερ του εκτος απο μπιελοπιστονα και ελατηρια ειναι μαμα.. Mια πολλαπλη εισαγωγης και μεγαλητερη πεταλουδα.

Κατα τα αλλα σιγουρα την συγεκριμενη τουρμπινα δεν την λες και τερας αλλα περνουνε και τουρμπινες τερατα γτ στροφαρουνε 9αρες σε αντιθεση με τα δικα μας που θελουνε λογικα 2,5 λιτρα, μπορει κ να κανω λαθος βεβαια δν ξερω.

Επισης μεγαλο κενο δεν το λες να τουρμπιζεις απο τις 3χιλ/στροφες, αν δν κανω λαθος καπου εκει τουρμπιζει και το 1,8 tsi , σιγουρα ομως αλλη αισθηση εχω εγω σαν 14αρι με κομπρεσορα απο τις 1500 στροφες. Επισης τετοια αμαξια θεωρω μπορεις να τα εχεις κ για καθημερινη χρηση δουλεια βολτες κτλπ,βεβαια αν πατησεις..θα καψει..λογικο.Γενικα τα θεωρω πολλοι ωραια μοτερια και αυτα με διαφορετικη νοοτροπια και για πολυ tunning..Κατα τα αλλα Taxi μεσα.. :nea:

Link to comment
Share on other sites

Guest bouritos13

bouritos13, αν βρεις κανενα απο αυτα που επισημανα με bolds, στειλ'το προς τα μερη μου.. Ενα ταπεινο fsi εχω.. :nea:

Αν έχεις όρεξη για φόλα. Εδώ εμένα με tsi μου έριξε 4 αυτοκίνητα ο άλλος.

Edited by bouritos13
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις όρεξη για φόλα. Εδώ εμένα με tsi μου έριξε 4 αυτοκίνητα ο άλλος.

Ε τοτε ελα κι εσυ... xaxaxa :p

Link to comment
Share on other sites

bouritos13, αν βρεις κανενα απο αυτα που επισημανα με bolds, στειλ'το προς τα μερη μου.. Ενα ταπεινο fsi εχω.. :whistling:

Ταπεινό όπως τα λες!! :p:frantics:

Δε σου λεω γιατι πας και τα λες ....... xaxa :p :p

Σε πειραζω, θα εχεις πμ σε λιγο!! Λαδι, 5-40 κι Αγιος ο Θεος που λενε.. 165.000 χλμ το εφτασα και καθε 15.000 το πολυ να καταναλωσει,που ειναι και η σωστη λεξη, 500-600ml...

Τα λαδάκι τα κάνει όλα!!

Τίποτα άλλο!! :hairy: :hairy:

Αν έχεις όρεξη για φόλα. Εδώ εμένα με tsi μου έριξε 4 αυτοκίνητα ο άλλος.

Να έρθω και εγώ να τραβάω βίντεο από πίσω??? :afro: :afro:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις όρεξη για φόλα. Εδώ εμένα με tsi μου έριξε 4 αυτοκίνητα ο άλλος.

Μπαααα δε θα "μασήσει"! Το FSI του Billgr4 είναι "λέρα"! :hairy::frantics::p Άσε, τα έμαθα από "πρώτο χέρι"! :p Οι τζαπόνοι το "προσκυνάνε" λένε εκεί στα "βόρεια"! :afro: Μάλλον εσύ πρέπει να κάνεις "κάτι" με το Τsi σου, (τουλάχιστον "οδηγικά" :p ) γιατί με δυνατούτσικα ατμοσφαιρικά "υποστέλλεις την...σημαία" του V.A.G! :)XA!,XA! :afro::whistling::hairy:

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Το evo είναι πιό αργό απο type r και corolla ts στην ευθεία. Υπ΄ όψην ότι η τελική δεν δείχνει πιο αμάξι είναι πιο γρήγορο. Οι 2 Ιάπωνες honda και Toyota μια ζωή μπροστά μας είναι. Και μιλάω για αυτοκίνητα με υποτιθέμενα ίδια άλογα. Civic 1.8 140 μπροστά απο tsi 140. Auris μπροστα απο tsi. Type r μπροστά απο gti.

Φίλε μια συμβουλή.Αν δεν παινέσεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει.

Link to comment
Share on other sites

Μπαααα δε θα "μασήσει"! Το FSI του Billgr4 είναι "λέρα"! :hairy::frantics::p Άσε, τα έμαθα από "πρώτο χέρι"! :p Οι τζαπόνοι το "προσκυνάνε" λένε εκεί στα "βόρεια"! :afro: Μάλλον εσύ πρέπει να κάνεις "κάτι" με το Τsi σου, (τουλάχιστον "οδηγικά" :p ) γιατί με δυνατούτσικα ατμοσφαιρικά "υποστέλλεις την...σημαία" του V.A.G! :)XA!,XA! :afro::whistling::hairy:

Ας ημεθα μετριοφρωνες Γιωργο... Δεν προκαλουμε ποτε χωρις λογο. Αν ο συμφορουμιτης bouritos13 εχει αυτη την αποψη, προσωπικη του φυσικα, μονο καλοδεχουμενη ειναι... Οχι ομως να την γενικευει...

Φίλε μια συμβουλή.Αν δεν παινέσεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει.

Μια αλλη παροιμια λεει: "τα μο...ια και τα μοτερια βρισκονται σε λαθος χερια!!"

Link to comment
Share on other sites

Ας ημεθα μετριοφρωνες Γιωργο... Δεν προκαλουμε ποτε χωρις λογο. Αν ο συμφορουμιτης bouritos13 εχει αυτη την αποψη, προσωπικη του φυσικα, μονο καλοδεχουμενη ειναι... Οχι ομως να την γενικευει...

Μια αλλη παροιμια λεει: "τα μο...ια και τα μοτερια βρισκονται σε λαθος χερια!!"

Πολύ πετυχημένη η παροιμία σου!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μια συμβουλή.Αν δεν παινέσεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει.

Κωστάκη πως και από τα μέρη μας; :frantics:

Σε βλέπω να ετοιμάζεσαι και εσύ σιγά σιγά να κολάς την αρρώστια του tuning. :p

Μην αποκαλυπτεις τις βελτιωσεις μου. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Μην πω και από που βάζεις βενζίνη και το αμάξι σου πάει σφαίρα.... :hairy:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις όρεξη για φόλα. Εδώ εμένα με tsi μου έριξε 4 αυτοκίνητα ο άλλος.

διπλωμα οδηγησης εχεις??

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις όρεξη για φόλα. Εδώ εμένα με tsi μου έριξε 4 αυτοκίνητα ο άλλος.

Ρε φίλε πραγματικά μην βγαίνεις και τα λες αυτά 2 φορές και όλας, κάτσε στα αυγά σου και μην το δίνεις το αυτοκινητό σου άστο χέστο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.