Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Thanks, ρε μήπως είχατε ξεμείνει από τη συνάντηση εκεί πίσω, γιατί κάναμε μία περατζάδα πίσω απ' το Ribas και νομίζω εσείς πρέπει να είσασταν. Αλλά δεν κατεβήκαμε να μιλήσουμε γιατί δεν μας φάνηκαν γνωστά τα αμάξια και λέμε μη γίνουμε και ρεζίλι :lol: μετά στο γύρνα που παίξαμε δεν μπόρεσα να το ανοίξω όσο ήθελα γιατί κάθε τρεις και λίγο έλεγα θα σκάσουν τα μπλε, αλλά είχε φάση, για τόσα χλμ όλοι μαζί, ο Χαν, ο Τορέτο, ο Μπράιαν και η παρέα κατέβηκαν κατηγορία και βγήκαν παγανιά παραλιακή!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mitsos gti said:

Χαχαχαχα εσυ ησουν το πειραχτηρι τελικα...εγω ειμαι ο πολακιας...πολυ ομορφο και δυνατο το αμαξι σου φιλε μπραβο...πεθαινα στο γελιο οταν τσιγκλαγες τον ttδακια μας που στρωνει...

 

On 5/3/2016 at 7:54 PM, DarkX said:

Παιχνιδάκι χθες με κάτι κουπεράκια, ένα polo gti dsg και tt 20vt, όλοι μαζί τσούρμο για κάμποσα χλμ. Η Νάσια έτρωγε παγωτό.

Το παγωτό ήταν όλα τα λεφτά.

Επρεπε να μη στρωνει το ττ να δουμε τα παιχνιδακια!! :D 

Link to comment
Share on other sites

Μα γι' αυτό μίλησα για παιχνιδάκι και όχι πατηματάκι, και μάλιστα παιχνιδάκι με όλη την παρέα επί πόση ώρα! Κάτι τέτοια μερικές φορές έχουν πιό χαβαλέ και από πάτημα! Με το καλό να το στρώσεις πάντως!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, DarkX said:

Μα γι' αυτό μίλησα για παιχνιδάκι και όχι πατηματάκι, και μάλιστα παιχνιδάκι με όλη την παρέα επί πόση ώρα! Κάτι τέτοια μερικές φορές έχουν πιό χαβαλέ και από πάτημα! Με το καλό να το στρώσεις πάντως!

Δεν ειναι δικο μου ευχαριστω παντος το ειπα φιλικα απλα και εννοουσα οτι κανει πολυ ομορφο ηχο και λακτισμα το σιγκεκριμενο ττ.Εχουμε γνωριστει στο δρομο με τα παιδια και μαζευομαστε παρεα οποτε μας ξαναδεις μην ντραπεις ελα μιλα. :D Την παρεα προσπαθουμε να μεγαλωσουμε!

Link to comment
Share on other sites

Έγινε, έχω καλή φωτογραφική μνήμη, αν σας ξαναδώ θα ρθω! Προς τα εκεί περνάμε συχνά, το καλοκαιρι ειδικά σε εβδομαδιαία βάση!

Link to comment
Share on other sites

Guest mitsos gti
On 7/3/2016 at 7:54 PM, DarkX said:

Thanks, ρε μήπως είχατε ξεμείνει από τη συνάντηση εκεί πίσω, γιατί κάναμε μία περατζάδα πίσω απ' το Ribas και νομίζω εσείς πρέπει να είσασταν. Αλλά δεν κατεβήκαμε να μιλήσουμε γιατί δεν μας φάνηκαν γνωστά τα αμάξια και λέμε μη γίνουμε και ρεζίλι :lol: μετά στο γύρνα που παίξαμε δεν μπόρεσα να το ανοίξω όσο ήθελα γιατί κάθε τρεις και λίγο έλεγα θα σκάσουν τα μπλε, αλλά είχε φάση, για τόσα χλμ όλοι μαζί, ο Χαν, ο Τορέτο, ο Μπράιαν και η παρέα κατέβηκαν κατηγορία και βγήκαν παγανιά παραλιακή!

Παρασκευες κατεβενουμε συνηθως αγορινα...οποτε οποτε μας δεις ελα κατευθειαν ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάτημα με a3 1.8 20VT k04-064, 260 τροχό Δημητριάδη, το υπολογίζει γύρω στα 310 μοτέρ.

2κάβαλοι κ οι 2 από 70 μέχρι περίπου 180.

Λόγω ασυνεννοησίας στο πάτα μου πετάχτηκε ένα αμάξι κ μέχρι που αφήσαμε ήμουν 1 κλικ μπροστά.

Όπως συμφώνησαν κ τα παιδιά στα πολλά έφευγα δυνατά.

Σημείωση πως δεν είχα πλεονέκτημα με το DSG λόγω κοψιμάτων.

Πολύ καλό κλίμα κ πολύ καλά παιδιά!

Edited by queen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , queen said:

Πάτημα με a3 1.8 20VT k04-064, 260 τροχό Δημητριάδη, το υπολογίζει γύρω στα 310 μοτέρ.

2κάβαλοι κ οι 2 από 70 μέχρι περίπου 180.

Λόγω ασυνεννοησίας στο πάτα μου πετάχτηκε ένα αμάξι κ μέχρι που αφήσαμε ήμουν 1 κλικ μπροστά.

Όπως συμφώνησαν κ τα παιδιά στα πολλά έφευγα δυνατά.

Σημείωση πως δεν είχα πλεονέκτημα με το DSG λόγω κοψιμάτων.

Πολύ καλό κλίμα κ πολύ καλά παιδιά!

Νωρίτερα και πάλι με το cupra πετύχαμε και ένα s3 20vt αγνώστων mods σε φανάρι οπότε όπως δεν κολώνουμε ποτέ, πατάμε στάση. Μας κάνει σχεδόν ακαριαία 4-5 αμάξια και όπως έρχεται η σούβλα από δω μέχρι την Αλεξανδρούπολη, είμαστε στον προφυλακτήρα του και κάπου εκεί τελειώνει το πάτημα. Όλα αυτά σε λιγότερο από 400 μέτρα. Στο επόμενο φανάρι το παιδί είπε να το παίξει και υπεράνω λέγοντας "καλό αλλά λίγο", οπότε μιας και είχαμε ήδη πατήσει στο δικό του γήπεδο προτείνουμε και ένα ρολλ, και μας κάνει "ρολλ ξέρω μόνο το απορυπαντικό", δηλαδή chicken.png

Παρ' όλα αυτά συνεχίζουμε και στο μεθεπόμενο φανάρι ξαναπατάμε στάση, πάλι σούβλα με τη διαφορά ότι προς το τέλος μπήκαμε πίσω του γιατί οι άλλες λωρίδες είχαν λακούβες και αναγκαστήκαμε να αφήσουμε 2 φορές για να μην τον καρφώσουμε από πίσω. Εντάξει αν ο τύπος τη βρίσκει να πατάει μόνο στάση και μέχρι τα 150, τι να πεις. Επίσης μας κάνει "τα πατήματα εγώ ξέρω ότι γίνονται μόνο στάση", εντάξει ότι τον βολεύει τον καθένα, αλλά έπρεπε να του λέγαμε να πάμε χιλιόμετρο να τρωγε τη μισή ευθεία. Πάντως τέτοιο κόμπλεξ μην τυχόν και χάσει δεν έχουμε ξανασυναντήσει.

Edited by DarkX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DarkX said:

προτείνουμε και ένα ρολλ, και μας κάνει "ρολλ ξέρω μόνο το απορυπαντικό", δηλαδή chicken.png

χαχαχαχα ωραία απάντηση ο τύπος είχε πολύ χιούμορ άκου εκεί ρολ ξέρω μόνο το απορυπαντικό... άκου τι είπε ο τύπος δεν υπάρχει ρε φίλε χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , Passatoukos said:

Επρεπε να ηταν μαζι ο λευτερης dark...:lol:

Ο Λευτέρης κανονικά θα πρεπε να του ρίξει και κανα δυο ταχυδρομικούς κώδικες, αλλά φοβάμαι ότι η κόντρα δεν θα διαρκούσε πάνω από 1 δευτερόλεπτο γιατί ο τύπος θα το άφηνε αμέσως, μα και με το cupra μόλις τον μαζεύαμε το άφηνε. Μόνο για εκκινήσεις ήταν το αμάξι του, αλλά στο κομμάτι της δύναμης κάσα. Δεν ξέρω αν κάποια στιγμή το βελτιώσει παραπάνω πάντως φιλικά θα του πρότεινα να ξεκινήσει από ένα καλό σετ @@.

8 hours ago , Toni_power said:

χαχαχαχα ωραία απάντηση ο τύπος είχε πολύ χιούμορ άκου εκεί ρολ ξέρω μόνο το απορυπαντικό... άκου τι είπε ο τύπος δεν υπάρχει ρε φίλε χαχαχαχα

Πάντως το κατέχει με τα απορυπαντικά :lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Golf mk7 perf  332hp Vs Rocco 1.4 320hp 

Απο τα πιο ωραία πατήματα,με το Golf να περνάει στα 230 μισο αμάξι μπροστά.

Στο δεύτερο πάτημα το ρόκκο σηκωσε λίγο πιεση και στα 230 ήταν ενα καπο μπροστά.

 

Έγινε πατημα με Ibiza 28rs δηλώνει 350,με αποτέλεσμα να το Golf να βρεθεί πίσω 1 αμάξι πίσω.Ποτάνα 28αρα με εξτερναλ πως ουρλιαζεις ετσι....

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, DarkX said:

Πάντως το κατέχει με τα απορυπαντικά :lol:

Το βάζει το πλυντήριο από ότι φαίνεται χαχαχαχαχαχα

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest mitsos gti
On 12/3/2016 at 7:18 AM, DarkX said:

Νωρίτερα και πάλι με το cupra πετύχαμε και ένα s3 20vt αγνώστων mods σε φανάρι οπότε όπως δεν κολώνουμε ποτέ, πατάμε στάση. Μας κάνει σχεδόν ακαριαία 4-5 αμάξια και όπως έρχεται η σούβλα από δω μέχρι την Αλεξανδρούπολη, είμαστε στον προφυλακτήρα του και κάπου εκεί τελειώνει το πάτημα. Όλα αυτά σε λιγότερο από 400 μέτρα. Στο επόμενο φανάρι το παιδί είπε να το παίξει και υπεράνω λέγοντας "καλό αλλά λίγο", οπότε μιας και είχαμε ήδη πατήσει στο δικό του γήπεδο προτείνουμε και ένα ρολλ, και μας κάνει "ρολλ ξέρω μόνο το απορυπαντικό", δηλαδή chicken.png

Παρ' όλα αυτά συνεχίζουμε και στο μεθεπόμενο φανάρι ξαναπατάμε στάση, πάλι σούβλα με τη διαφορά ότι προς το τέλος μπήκαμε πίσω του γιατί οι άλλες λωρίδες είχαν λακούβες και αναγκαστήκαμε να αφήσουμε 2 φορές για να μην τον καρφώσουμε από πίσω. Εντάξει αν ο τύπος τη βρίσκει να πατάει μόνο στάση και μέχρι τα 150, τι να πεις. Επίσης μας κάνει "τα πατήματα εγώ ξέρω ότι γίνονται μόνο στάση", εντάξει ότι τον βολεύει τον καθένα, αλλά έπρεπε να του λέγαμε να πάμε χιλιόμετρο να τρωγε τη μισή ευθεία. Πάντως τέτοιο κόμπλεξ μην τυχόν και χάσει δεν έχουμε ξανασυναντήσει.

Με κατι τετοιους πολυ απλα δεν ασχολεισαι...απο κομπλεξ εχουμε γεμισει...

Link to comment
Share on other sites

σ3 λογικο να σε παιζει απο σταση λογω τετρακινησης,,,,εγω βρε γαμωτο δεν μου τυχαινει κανα τετοιο οταν το κυκλοφορω.....

αυτα των φαναριων ειναι τα ποιο ωραια...γιατι αμα εισαι σε στεγνο η ακομη και βρεγμενο η τετρακινηση ειναι καλυτερη απο οποιοδηποτε  ημισλικ λαστιχο....επομενως εκει ναι ,ειναι υπερ του haldex,

οσο αφορα το ρολλ ξερω μονο το απορρυμαντικο ειναι λογικο να τα λεει γιατι το ρολλ ειναι των μπροστινοκινητων για  να μη γλυστρανε,,..και ναι τα πατηματα γινονται απο σταση,απλα επεσες στην περιπτωση....αλλοι πατανε σε ολα,,,αλλα συνηθως τα ασχετα ειναι οτι κατσει,,,

(αμα ηταν να κανεις πατημα για συμπερασματα και ηταν σωστος θα ηταν διαφορετικα...ναι και εκκινηση αλλα και ρολ και απο δευτερες και τριτες ,,,θα ηταν αλλιως,.,,αλλα αυτα τα  κανουν οι φιλοι σου...)

αυτο δεν ηταν φιλικο και ειναι που θα τους πετυχεις.....)

ποντικια τι περιμενεις.....

Edited by quicksilver
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2016 at 10:06 PM, Passatoukos said:

Golf mk7 perf  332hp Vs Rocco 1.4 320hp 

Απο τα πιο ωραία πατήματα,με το Golf να περνάει στα 230 μισο αμάξι μπροστά.

Στο δεύτερο πάτημα το ρόκκο σηκωσε λίγο πιεση και στα 230 ήταν ενα καπο μπροστά.

 

Έγινε πατημα με Ibiza 28rs δηλώνει 350,με αποτέλεσμα να το Golf να βρεθεί πίσω 1 αμάξι πίσω.Ποτάνα 28αρα με εξτερναλ πως ουρλιαζεις ετσι....

 

 

χαχαχαχαχαχ βρε ΔΑΣΚΑΛΕ ΤΙ ΚΑΝΕΙς????/?χαχααχαχα εχεις παρει τον αρχαριο και τον εκπαιδευεις????χαχαχαχχα

 

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , quicksilver said:

σ3 λογικο να σε παιζει απο σταση λογω τετρακινησης,,,,εγω βρε γαμωτο δεν μου τυχαινει κανα τετοιο οταν το κυκλοφορω.....

αυτα των φαναριων ειναι τα ποιο ωραια...γιατι αμα εισαι σε στεγνο η ακομη και βρεγμενο η τετρακινηση ειναι καλυτερη απο οποιοδηποτε  ημισλικ λαστιχο....επομενως εκει ναι ,ειναι υπερ του haldex,

οσο αφορα το ρολλ ξερω μονο το απορρυμαντικο ειναι λογικο να τα λεει γιατι το ρολλ ειναι των μπροστινοκινητων για  να μη γλυστρανε,,..και ναι τα πατηματα γινονται απο σταση,απλα επεσες στην περιπτωση....αλλοι πατανε σε ολα,,,αλλα συνηθως τα ασχετα ειναι οτι κατσει,,,

(αμα ηταν να κανεις πατημα για συμπερασματα και ηταν σωστος θα ηταν διαφορετικα...ναι και εκκινηση αλλα και ρολ και απο δευτερες και τριτες ,,,θα ηταν αλλιως,.,,αλλα αυτα τα  κανουν οι φιλοι σου...)

αυτο δεν ηταν φιλικο και ειναι που θα τους πετυχεις.....)

ποντικια τι περιμενεις.....

Έπρεπε να είμασταν με το δικό μου και με ζεσταμένα λάστιχα που θα έκανα launch control και δεν νομίζω να μου έφευγε πάνω από 2 αμάξια, θα τον μάζευα σε 1 αλλαγή. Αλλά αυτός ήταν χειρότερος και από αυτούς που δεν πατάνε ρολλ, αφού και με της Νάσιας μόλις τον μαζεύαμε το άφηνε, οπότε πιθανό και με μένα να πάταγε μέχρι τα 130 σαν σαξόραλο. Εδώ πορσάκιδες και δεν έχουν τέτοιο κόμπλεξ είδες τις προάλλες το βίντεο με την Carrera που πάτησα εγώ, που συνέχισε κι ας τον μάζευα. Αναρωτιέμαι πάντως, με το s3 που λέει τα πατήματα είναι από στάση, το να πατάς μέχρι τα 130-150 τι είναι? Γι' αυτό κανόνας, πάντα σε ένα αμάξι που θέλουμε να βελτιώσουμε ξεκινάμε από ένα καλό σετ @@ για τον οδηγό, μετά έρχονται οι βελτιώσεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το να πατάς μέχρι τα 130-150 τι είναι?  αυτο πιστευω ειναι πατημα και καλα για τα παρα πολυ μεγαλα τουρμπο που πανε 120-280 και δεν μπορουν να ξεκινησουν ποιο νωρρις,,,,υπομονη...θα παρετε το εβο που θελετε και θα τα παιζεται ολα μετα....που τον πετυχες αυτον?

Link to comment
Share on other sites

Λ. Κηφισίας, κοίτα και μόνο που το άφηνε τόσο νωρίς κατ' εμέ νικητής είναι το κουπράκι, δεν μπορείς να φανταστείς με τι φόρα τον μάζευε, αλλά βλέπεις 5 αμάξια δεν μαζεύονται και τόσο εύκολα φαντάσου το κουπράκι σπίναρε μέχρι τα 120, και πάλι φτάσαμε στον προφυλακτήρα του. Θα μου πεις ποιος κρίνει πόσο ψηλά θα πάει κάποιος για να θεωρείται δίκαιη η νίκη. Πάντως έχω την εντύπωση ότι να οδηγείς s3 έστω κι αν του λείπουν άλογα, και να το αφήνεις στα 150 είναι κάπως. Δεν θέλαμε πάνω από 2 sec για να ολοκληρωθεί η σούβλα. Τέλος πάντων δε βαριέσαι, έχω πολύ καλή φωτογραφική μνήμη θα τον έχω στη μπούκα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.