Jump to content
Stelios_Golf 6

ΣΚΑΣΤΡΑ Bonalume ΓΙΑ Tsi Kai Tfsi ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ

Recommended Posts

Εκτός του adaptora σκαστρας που έβγαλε η Forge με τον οποίο απ' ότι ακούμε από μέλη του club χάνεις 3-4 άλογα ιπποδύναμη, υπάρχει η λύση της Bonalume από ότι πληροφορήθηκα.

Έψαξα στη σελίδα τις Bonalume και βρήκα ότι βγάζει σκάστρα για το Golf Gt με τα 170 άλογα και για το Gti.

Έμαθα ότι είναι η αξιόπιστη και ότι δεν χάνεις αλογα... είναι αλήθεια ??? Την έχει βάλει κανείς σε golf ??? Αν ναι, ας μας πει εντυπώσεις !!!! Ξέρεις κανείς αν ταιριάζει στο Golf 6 η σκάστρα της Bonalume

Εδώ δείτε την σκάστρα της Bonalume :

Η τιμή απο ότι ακουσα είναι γύρω στα 280 Euro.

Να και ένα videο με την σκάστρα της Bonalume σε Gti :

Να και μία εικόνα της σκάστρας :

z_golf-1.4-gt.jpg

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Εκτός του adaptora σκαστρας που έβγαλε η Forge με τον οποίο απ' ότι ακούμε από μέλη του club χάνεις 3-4 άλογα ιπποδύναμη, υπάρχει η λύση της Bonalume από ότι πληροφορήθηκα.

Έψαξα στη σελίδα τις Bonalume και βρήκα ότι βγάζει σκάστρα για το Golf Gt με τα 170 άλογα και για το Gti.

Έμαθα ότι είναι η αξιόπιστη και ότι δεν χάνεις αλογα... είναι αλήθεια ??? Την έχει βάλει κανείς σε golf ??? Αν ναι, ας μας πει εντυπώσεις !!!! Ξέρεις κανείς αν ταιριάζει στο Golf 6 η σκάστρα της Bonalume

Εδώ δείτε την σκάστρα της Bonalume :

Η τιμή απο ότι ακουσα είναι γύρω στα 280 Euro.

Να και ένα videο με την σκάστρα της Bonalume σε Gti :

Να και μία εικόνα της σκάστρας :

z_golf-1.4-gt.jpg

εχω παει και εχω μιλησει με τον αντιπροσωπο. με επεισε με αυτα που μου ελεγε και ειναι κυριολεκτικα η μοναδικη λυση για τους κινητηρες tsi μεχρι στιγμης...!

μαζι με την εγκατασταση κανει 350 ευρα...!

ο ηχος που ακους στο βιντεο ειναι πολυ διαφορετικος στους tsi κινητηρες ειδικα με φιλτροχοανη...

δεν ειναι απαγορευτικο το ποσο αλλα εγω σκεφτομαι αλλη πατεντα... και να μπει forge πανω στο τουτου ανοιχτου τυπου κιολας χιιχιχιχιιχιχιχ

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οτι πανω σε TSI εχει διαφορετικο ηχο σε συνδυασμο με χωανη?

χωρις χωανη την εχεις ακουσει?

η bonalume ειναι αξιοπιστη εταιρια απο οσο ξερω.

70 ευρω θελουν για εγκατασταση?

δωστε κανα λινκ για ελλαδα εκτος το http://www.bonalume.com/

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι απαγορευτικο το ποσο αλλα εγω σκεφτομαι αλλη πατεντα... και να μπει forge πανω στο τουτου ανοιχτου τυπου κιολας χιιχιχιχιιχιχιχ

Ginetai na mpei anoiktou tipou ???? gia pes ,gia pes.... tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Akouo leptomeries. :D :D :D :D :D :D :D

δωστε κανα λινκ για ελλαδα εκτος το http://www.bonalume.com/

O ellinikos antiprosopos ths Bonalume einai aytos : http://www.bonalume.com/distributori_list_en.asp?id=91

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Ginetai na mpei anoiktou tipou ???? gia pes ,gia pes.... tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Akouo leptomeries. :D :D :D :D :D :D :D

O ellinikos antiprosopos ths Bonalume einai aytos : http://www.bonalume.com/distributori_list_en.asp?id=91

αυτα μονο με π.μ και δεν νομιζω να βαλεις χερι στο μοτερ...!!!!

εγω ειμαι πειραματοζωο δεν νομιζω να γινεις και εσυ...!!!

Link to comment
Share on other sites

θα κερδισει τον ηχο της σκαστρας και το προβλημα που θα λυσει ειναι ο ηχος της σκαστρας

Link to comment
Share on other sites

τι θα κερδίσει κάποιος με την σκάστρα? και γιατί είναι η μόνη λύση? για ποιο πρόβλημα?

gia kapoion pou thelei na akougetai pio dinata kai pio oraia i skastra mporei na tin allaksi me mia eksoergostasiaki.

apo oti ksero yparxoun dyo lyseis. h mia o adaptoras ths forge 70Euro (me ton opoio xaneis 3-4 aloga) kai tis bonalume 280 Euro me tin opoia den xaneis aloga alla den ksero kai an kerdizeis tipota pera apo ton porotiko hxo !

gia ayto ton logo anoiksa to post gia na akouso gnomes apo kapoion pou tis exei dokimase kai tis kserei.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

με λίγα λόγια δεν χρειάζεται και δεν υπάρχει πρόβλημα. μόνο για αυτούς που θέλουν να ξέρουν οι γύρω τους ότι πλησιάζουν.

δεν λέω ωραίος ο ήχος της σκάστρας, αλλά και πεταμένα λεφτά στην περίπτωση αυτή. μπορείς να αγοράσεις τα νέα led πίσω φώτα, και να δώσεις ένα ωραίο "νόημα" στο αμάξι

Link to comment
Share on other sites

με λίγα λόγια δεν χρειάζεται και δεν υπάρχει πρόβλημα. μόνο για αυτούς που θέλουν να ξέρουν οι γύρω τους ότι πλησιάζουν.

δεν λέω ωραίος ο ήχος της σκάστρας, αλλά και πεταμένα λεφτά στην περίπτωση αυτή. μπορείς να αγοράσεις τα νέα led πίσω φώτα, και να δώσεις ένα ωραίο "νόημα" στο αμάξι

gousta einai ayta. pantos ta led fota ta exoume sigoura !!!!!

:blink::D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

to spacer ousiastika apo oti katalava den kanei kati idiaitero..ama bgaleis to solinaki apo to filtro panw ton idio hxo tha kanei..den katalavainw pou kai pws mpainei h skastra tis bonalume..brhka maual gia na valw spaser..gia thn allh omws?den yparxei mia vash na valw mia dikia mou skastra pou exw kavatza..??

Link to comment
Share on other sites

to spacer ousiastika apo oti katalava den kanei kati idiaitero..ama bgaleis to solinaki apo to filtro panw ton idio hxo tha kanei..den katalavainw pou kai pws mpainei h skastra tis bonalume..brhka maual gia na valw spaser..gia thn allh omws?den yparxei mia vash na valw mia dikia mou skastra pou exw kavatza..??

gia to pos mpainei mono h bonalume kserei. mazi me tin agora sou stelnoun analitiko fylladio.

Να κάνουμε ομαδική αγορά.

ama ginei omadiki agora eimai mesa.

Link to comment
Share on other sites

Πολλα δεν είναι για μια σκάστρα?

Ξέρουμε το ακριβές μοντέλο?

Πόσοι είμαστε 100% μέσα για ομαδική, ώστε να διαπραγματευτούμε τιμές?

Link to comment
Share on other sites

Πολλα δεν είναι για μια σκάστρα?

Ξέρουμε το ακριβές μοντέλο?

Πόσοι είμαστε 100% μέσα για ομαδική, ώστε να διαπραγματευτούμε τιμές?

k bebaia einai polla! giayto leme gia omadikh ...tora gia to montelo den ksero ego prosopika...apla phra thl k rothsa k moy eipan doyleuei kanonika sto gt k h skastra symperilambanei k ayto to kitaki poy einai einai k sthn foto

Link to comment
Share on other sites

εχω παει και εχω μιλησει με τον αντιπροσωπο. με επεισε με αυτα που μου ελεγε και ειναι κυριολεκτικα η μοναδικη λυση για τους κινητηρες tsi μεχρι στιγμης...!

μαζι με την εγκατασταση κανει 350 ευρα...!

ο ηχος που ακους στο βιντεο ειναι πολυ διαφορετικος στους tsi κινητηρες ειδικα με φιλτροχοανη...

δεν ειναι απαγορευτικο το ποσο αλλα εγω σκεφτομαι αλλη πατεντα... και να μπει forge πανω στο τουτου ανοιχτου τυπου κιολας χιιχιχιχιιχιχιχ

καλύτερος ή χειρότερος κατα τη γνώμη σου;

γινεται;;; το έχω μεγάλη απορία...

Link to comment
Share on other sites

με λίγα λόγια δεν χρειάζεται και δεν υπάρχει πρόβλημα. μόνο για αυτούς που θέλουν να ξέρουν οι γύρω τους ότι πλησιάζουν.

δεν λέω ωραίος ο ήχος της σκάστρας, αλλά και πεταμένα λεφτά στην περίπτωση αυτή. μπορείς να αγοράσεις τα νέα led πίσω φώτα, και να δώσεις ένα ωραίο "νόημα" στο αμάξι

θα διαφωνησω καθετα...

καλη σκαστρα = καλη πιεση...

καλη πιεση = περισσοτερη δυναμη... την σκαστρα ΔΕΝ την βαζουμε για τον ηχο... την βαζεις για να μπορεις να κρατας μεγαλυτερη πιεση στο φασμα στροφων του κινητηρα...!

Link to comment
Share on other sites

θα διαφωνησω καθετα...

καλη σκαστρα = καλη πιεση...

καλη πιεση = περισσοτερη δυναμη... την σκαστρα ΔΕΝ την βαζουμε για τον ηχο... την βαζεις για να μπορεις να κρατας μεγαλυτερη πιεση στο φασμα στροφων του κινητηρα...!

Δηλαδή με την σκάστρα της Bonalume μπορώ να κερδίσω άλογα ???

Αν ναι, πόσα ??? ;) ;) B) B) B) B) B) B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.