Jump to content
stelios17@

Αυτα τα Λαμπάκια .......

Recommended Posts

Παίδες Χρειάζομαι της βοήθεια σας Πάω να βάλω μπροστά σήμερα

Τη golfo μου (g5 gt `06 μοντέλο) και μου ανάβει το λαμπάκι στο ταμπλό από καμένη λάμπα βγαίνω έξω και άρχισα να τσεκάρω μια μια της λάμπες το αποτέλεσμα είναι να μην βρω ούτε μια καμένη!!! έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς αυτό ???? Ξέχασα να σας πω ότι φορώ και κιτ xenon της Mtec χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει η αντιπροσωπεία είναι λίγο μακριά για εγκέφαλο.

;) ;) :huh: :huh:

Link to comment
Share on other sites

σβησε τα φωτα κ μετα την μηχανη βγαλε το κλειδι

βαλε μπρος κ ανοιξε τα φωτα σου το λαμπακι θα σβησει

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Χρειάζομαι της βοήθεια σας Πάω να βάλω μπροστά σήμερα

Τη golfo μου (g5 gt `06 μοντέλο) και μου ανάβει το λαμπάκι στο ταμπλό από καμένη λάμπα βγαίνω έξω και άρχισα να τσεκάρω μια μια της λάμπες το αποτέλεσμα είναι να μην βρω ούτε μια καμένη!!! έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς αυτό ???? Ξέχασα να σας πω ότι φορώ και κιτ xenon της Mtec χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει η αντιπροσωπεία είναι λίγο μακριά για εγκέφαλο.

;) ;) :lol::huh:

Να σου πω αρχηγε?Τα λαμπακια απο τα φρενα (κοινως STOP) πως τα ελεγξες?Αφησες το ποδι σου μεσα? tongue.gif:lol: Εμενα ηταν το αριστερο στοπ παντως ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα κοιταξα ολα οσα ειπατε και παλι τιποτα εξακολουθει να αναβει καμια αλλη λυση??? :):):(:(:(

Μήπως έχεις αλλάξει κάποια λάμπα με led?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα κοιταξα ολα οσα ειπατε και παλι τιποτα εξακολουθει να αναβει καμια αλλη λυση??? :) :) :( :( :(

Παιζει να εχει καει κανενα λαμπακι των φλας απο τους καθρεφτες???

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εχει καει κανενα λαμπακι των φλας απο τους καθρεφτες???

ποσα λαμπακια εχει ο καθρεφτης αν εχει ενα δουλευουν κανονικα παντως ουτε λαμπακια led εχω

Link to comment
Share on other sites

ποσα λαμπακια εχει ο καθρεφτης αν εχει ενα δουλευουν κανονικα παντως ουτε λαμπακια led εχω

Ναι νομιζω εχει μονο ενα.

Link to comment
Share on other sites

Ο διακόπτης του στοπ είναι, που είναι κάτω από το φρένο, απλα αλλες φορες κάνει επαφη και άλλες όχι. Πηγαινε αλλαξε το θα το πει το ποιημα.

Αν ήταν ο διακόπτης στοπ, θα του άναβε το EPC και το Check Engine μαζί!!!

Κοίτα που θα έχει κάψει κανένα λαμπάκι μέσα (πλαφονιέρα..κτλ)..και εσείς έχετε φέρει το αμάξι 246 σβούρες!!!!

Να ελέγξει τις λάμπες της πινακίδας του, γιατί στις επάνω πλαφονιέρες (αλλά όχι στα footwell lights) δεν θα του ανάψει λαμπάκι αφου δεν ελέγχονται απο τον εγκέφαλο άνεσης!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες Χρειάζομαι της βοήθεια σας Πάω να βάλω μπροστά σήμερα

Τη golfo μου (g5 gt `06 μοντέλο) και μου ανάβει το λαμπάκι στο ταμπλό από καμένη λάμπα βγαίνω έξω και άρχισα να τσεκάρω μια μια της λάμπες το αποτέλεσμα είναι να μην βρω ούτε μια καμένη!!! έχει συμβεί σε κανέναν από εσάς αυτό ???? Ξέχασα να σας πω ότι φορώ και κιτ xenon της Mtec χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα όποιος μπορεί ας με διαφωτίσει η αντιπροσωπεία είναι λίγο μακριά για εγκέφαλο.

:huh::wacko::lol: :lol:

φιλε πριν 3-4 ημερες εμφανιστηκε και στο δικο μου το ιδιο προβλημα στην οθονη μου βγαζει πως ειναι καμμενη η μπροστα αριστερη λαμπα ομως ολες οι

λαμπες ειναι ok. Επισης μερικες φορες οταν σβηνω και αναβω ξανα το αυτοκινητο δεν βγαζει μηνυμα για καμενη λαμπα .αφου μια μερα ηθελα να το

παω να το δουνε στο service και οταν ξεκινησα δεν ηταν αναμενο κανενα λαμπακι και το βραδυ αναψε ξανα.Απο βδομαδα θα παω να το δουνε και αν

εχω νεα θα γραψω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε φίλε μου...κοίταξε τα xenon σου αν έχουν ασφάλεια και αν την κάψανε (στην πλακέτα εννοώ) διότι μερικά δεν είχαν και άναβε το check του λαμπτήρα στο ταμπλό...μια ιδέα είχα και την είπα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια οκ το βρηκα το παλιο λαμπακι ηταν τελικα το πισω Στοπ δεξια :):D :D και το εφερα 5 σβουρες το αμαξι στραβομαρα μου !!!!! τωρα καμια παραπομπη σε λινκ για αντικατασταση λαμπας θα ηταν οτι καλυτερο απο εσας και οποιος ξερει και τι λαμπακι ειναι ας μου πει σας ευχαριστω ολους για της απαντησεις σας !!!!!! :D :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.