Jump to content
Stelios_Golf 6

Θύρα Aux-in και εισαγωγή Mp3

Recommended Posts

ayto to kalodio pou bgainei apo to ntoulapaki pou sindeetai ???

Μαλλον δεν έχω ιδεα :lol: αλλά υποθέτω ότι εκεί θα συνδέεται κάποιο από αυτά:

# Mini USB cable: Part Number 000 051 446 A (000051446A)

# USB cable: Part Number 000 051 446 B (000051446B)

# iPOD cable: Part Number 000 051 446 C (000051446C)

Link to comment
Share on other sites

θέλω usb θύρα και τη θέλω τώρα!!!!!!!!!

dension 300 ¤220 τελική εγκατεστημένο

vw media-in ¤190+εγκατάσταση

κάνουν την ίδια δουλειά?

έχει κανείς το media-in να μας πεί απο πρώτο χέρι τα παρακάτω?

φαίνονται οι τίτλοι των τραγουδιών στην οθόνη του rcd-310?

εκτός απο στικάκια παίρνει και εξωτερικό σκληρό?

γιατί να αγοράσω το aftermarket όταν μπορώ να βάλω το stock???

Link to comment
Share on other sites

δεν ρώταγες για κάποιο καλώδιο που βγαίνει απο το ντουλαπάκι?

ήθελα να δω πως μοιάζει

apo to ONLINE KATASTHMA THS VW : http://www.volkswagen-zubehoer.de/index.php?id=25

BCP_000051446B.jpg

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται υπάρχουν τρείς διαφορετικές λύσεις που μπορείτε να προμηθευτείτε όσων αφορά Dension

1. Gateway 100 non-CAN (iPod/AUX χωρίς τίτλους) - 170 Ευρώ RCD300, 500, MFD-2

2. Gateway 300 non-CAN (iPod/AUX/USB χωρίς τίτλους) - 220 Ευρώ

3. Gateway 100 CAN (iPod/AUX με δυνατότητα ένδειξης τίτλων μέσω CAN BUS στο cluster τιμονιού) - στα 190 Ευρώ για RCD 300, 500, RNS, MFD-2

4. Gateway 300 CAN (iPod/USB/AUX με με δυνατότητα ένδειξης τίτλων μέσω CAN BUS στο cluster τιμονιού) στα 220 Ευρώ για RCD 300, 500, RNS, MFD-2

5. Gateway Lite που είναι το καινούριο προϊόν της Dension και είναι iPod/USB δύο σε ένα στα 110 Ευρώ λιανική - φτηνό, οικονομικό και κανει την δουλειά του μια χαρά

6. Gateway 100/300 VW BAP BUS που είναι για τα καινούρια μοντέλα 2008/2009 για RNS 310, 510 με ένδειξη τίτλων στην οθόνη του εργοστασιακού και στο καντράν

Το Gateway Lite δεν υποστηρίζει τίτλους μέσω CAN BUS, αλλά όσων αφορά φόρτιση και έλεγχο είναι ακριβώς το ίδιο όπως και με τα άλλα και υποστηρίζει και 5V για τις καινούριες γενιές iPod/iPhone. Ελπίζω η περιγραφή να βοήθησε.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γιατί να δώσετε τόσα πολλά λεφτά?

αν έχετε ένα mp3 ή οποιαδήποτε άλλη πηγή ήχου, πάρτε ένα μινι jack που κοστίζει τιποτα!, και απλά το συνδέεται στην τρυπούλα που είναι μέσα στον τεμπέλη!

ισχύει ότι δεν βλέπεται τίτλους και δεν αλλάζετε τραγούδια, αλλά αν τα έχετε βάλει στο mp3 σας τι σας πειράζει?

πάντα φιλικά, απλά θεωρώ τόσα λεφτά πεταμένα για μια τέτοια αγορά....... εγώ αυτό κάνω στο 6αρι μου με το RCD510 και είναι μια χαρά.

ακόμα και από το κινητό παίζω μουσική!

Link to comment
Share on other sites

MadBrainiac

μια και φαίνεσαι να ξέρεις

για το RCD-310 του Golf VI τί χρειάζομαι?

Πήγα και έβαλα το Dension 300 με can bus αλλά έτρωγε κολλήματα και αργούσε.

Μία φορά στις 15 έπαιξε τέλεια.

Το Media-In της VW που κάνει 190 ευρώ δεν μας κάνει? Απο ότι είδα η εγκατάσταση είναι πανεύκολη και για να βγεί το καλώδιο στο ντουλαπάκι δεν θέλει καν να ανοίξεις τρύπα. Επικοινωνεί μέσω της θήκης για το manual του αυτοκινήτου!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γιατί να δώσετε τόσα πολλά λεφτά?

αν έχετε ένα mp3 ή οποιαδήποτε άλλη πηγή ήχου, πάρτε ένα μινι jack που κοστίζει τιποτα!, και απλά το συνδέεται στην τρυπούλα που είναι μέσα στον τεμπέλη!

ισχύει ότι δεν βλέπεται τίτλους και δεν αλλάζετε τραγούδια, αλλά αν τα έχετε βάλει στο mp3 σας τι σας πειράζει?

πάντα φιλικά, απλά θεωρώ τόσα λεφτά πεταμένα για μια τέτοια αγορά....... εγώ αυτό κάνω στο 6αρι μου με το RCD510 και είναι μια χαρά.

ακόμα και από το κινητό παίζω μουσική!

το θεωρώ γυφτιά όταν αγοράζεις αμάξι με 20.000 ευρώ και βάλε

USB έχει standard το ι30, τί συζητάμε?

αν είχαμε αγοράσει το φθηνότερο πολάκι να πάει στο δια....

αλλά όχι και το highline golf !

ειδικά όταν η VW το πουλάει σαν ανταλλακτικό

Edited by teodor_ch
Link to comment
Share on other sites

το θεωρώ γυφτιά όταν αγοράζεις αμάξι με 20.000 ευρώ και βάλε

USB έχει standard το ι30, τί συζητάμε?

αν είχαμε αγοράσει το φθηνότερο πολάκι να πάει στο δια....

αλλά όχι και το highline golf !

ειδικά όταν η VW το πουλάει σαν ανταλλακτικό

μα αφενός όπως και εσύ λες, έπρεπε να υπάρχει στάνταρ ειδικά και στο 510 που μου πήγε 200 ευρώ επιπλέον!!!

από εκεί και πέρα δε δίνω άλλα 200 για να βλέπω τους τίτλους στην οθόνη!

αν βρούμε κάτι που να δουλεύει καλά και γνήσιο, δε λέω όχι, αλλά να μην είναι τόσο ακριβό, να είσαι σίγουρος ότι θα το προτιμήσω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

MadBrainiac

μια και φαίνεσαι να ξέρεις

για το RCD-310 του Golf VI τί χρειάζομαι?

Πήγα και έβαλα το Dension 300 με can bus αλλά έτρωγε κολλήματα και αργούσε.

Μία φορά στις 15 έπαιξε τέλεια.

Το Media-In της VW που κάνει 190 ευρώ δεν μας κάνει? Απο ότι είδα η εγκατάσταση είναι πανεύκολη και για να βγεί το καλώδιο στο ντουλαπάκι δεν θέλει καν να ανοίξεις τρύπα. Επικοινωνεί μέσω της θήκης για το manual του αυτοκινήτου!

Εάν έβαλες το GW300 και έχεις προβλήματα πολύ πιθανό να έχεις πρόβλημα με το firmware. Τα κιτ της Dension ειδικά τα CAN BUS είναι δύσκολα στην τοποθέτηση τους αλλά στο τελικό αποτέλεσμα είναι άψογα απο την άποψη οτι το να έχεις πλήρη έλεγχο απο το καντράν δεν παίζεται. Θα σου πρότεινα να μιλήσεις με τον αντιπρόσωπο της Dension στην Ελλάδα. Θα σου πώ το εξής πάντως, το κλασσικό GW300 που δεν υποστηρίζει τίτλους δουλέυει μέσα απο την θύρα CDC και δεν σκαλώνει με τίποτα. Τα CAN BUS kit δουλεύουν μέσα απο τον εγκέφαλο για να στείλουν πληροφορίες στο καντράν. Η καλωδίωση είναι Τ οπότε μπαίνει ενδιάμεσα απο το εργοστασιακό και την μαμά φύσα. Εάν φάει σκάλωμα το κίτ κλειδώνει το εργοστασιακό γιατι δεν παίρνει τους παλμούς για να ξεκλειδώσει και να ανάψει. Κάθε προϊόν που είναι πιο ανεπτυγμένο θα εχει και τα προβλήματα του στην αρχή αλλά στην γενια που είναι τώρα δουλεύουν κανονικότατα.

Τώρα όσον αφορά τις άλλες λύσεις που υπάρχουν θα πώ το εξής, υπάρχουν και άλλες εταιρείες που φτιάχνουν κιτ. Medialink, X-Carlink, Φου Μαντσου λινκ όπως λένε και στo Armageddon - American Russian all made in Taiwan (Η Dension τα φτιάχνει στο Pozst λίγο πιο έξω απο την Βουδαπέστη). Το νόημα είναι το ίδιο και οι πλακέτες πάνω κάτω είναι ίδιες. I won't bullshit που λένε, same shit different day. Στο τέλος της ημέρας η αγορά είναι ανοιχτή στο να πάρει κάποιος ότι θέλει. Στο ebay γίνεται χαμός με προϊόντα που κάνουν για VW. Το θέμα είναι ότι όταν γίνει μια στραβή να μπορείς να έχεις μια σίγουρη μεριά για υποστήριξη. Εάν γίνει μια στραβή που πιστεύεις οτι θα μπορείς να απευθυνθείς για RMA και τεχνική υποστήριξη?

Και όσων αφορά το κόστος, δεν είναι οδοντοφλυφίδες τα κίτ που μπαίνουν στο αυτοκίνητο. Είναι ηλεκτρονικό προϊόν που ΠΡΕΠΕΙ να είναι φτιαγμένο με προδιαγραφές καλής λειτουργίας. Παρεπιπτόντως η Dension έχει συμβόλαια με διάφορες εταιρείες στο χώρο της αυτοκινητοβιομηχανίας στο κομάτι ΟΕΜ.... Αυτό το ωραίο τασάκι που είναι και θήκη για το iPod π.χ.....

Link to comment
Share on other sites

μα αφενός όπως και εσύ λες, έπρεπε να υπάρχει στάνταρ ειδικά και στο 510 που μου πήγε 200 ευρώ επιπλέον!!!

από εκεί και πέρα δε δίνω άλλα 200 για να βλέπω τους τίτλους στην οθόνη!

αν βρούμε κάτι που να δουλεύει καλά και γνήσιο, δε λέω όχι, αλλά να μην είναι τόσο ακριβό, να είσαι σίγουρος ότι θα το προτιμήσω και εγώ.

Η φιλοσοφία που έχουν οι εταιρείες καμια φορά δεν συμβαδίζει και οι Κορεάτες ήταν πάντα μέσα στα κόλπα της τεχνολογίας. Το θέμα είναι οτι ενα μεγάλος αριθμός απο χρήστες αυτή τη στιγμή δεν ειναι στην ίδια κατηγορία όπως εσύ αλλά είναι στην εποχή του MP3 CD και στο ράδιο και αυτό τους φτάνει. Οταν έχουν να κάνουν με το κόστος για το αυτοκίνητο, κόβουν και 20 Ευρώ απο την τιμή και σου λένε άστο τώρα να το αγοράσει σαν αξεσουάρ μετά. Αυτή η τακτική είναι παλιά πολιτική των εταιρειών και δεν είναι κάτι καινούριο.

Για ένα εργοστασιακό σαν το 510 πάντως συμφωνώ θα έπρεπε να έχει την δυνατότητα standard.

H Dension πάντως για αυτό ακριβώς το λόγο βγάλανε φτηνό iPod/USB κιτ στα 110 Ευρώ το Gateway Lite γιατί είναι φτηνό κάνει την δουλειά του ακριβώς όπως πρέπει και δεν σπάει το κουμπαρά για να το αγοράσεις. είναι Ευρωπαικό προϊόν με εγγύηση. + οτι ειναι και iPod kit παράλληλα οπότε μπορείς να έχεις δύο σε ένα με φόρτιση/έλεγχο.

Edited by MadBrainiac
Link to comment
Share on other sites

γιατι δε κανεις οτι εκανα εγω που αγορασα τον ανταπτορα της connects2.com κ ετσι στο απλο RCD300 βαζω πλεον στο ντουλαπακι το φλασακι usb η το ipod και ακουω mp3 απο ενα φλασακι που χωραει απειρα τραγουδια.

σιγα μην κουβαλαω cd. ενα φλασακι που ευκολα αλλαζω σβηνψ προσθετω τραγουδια και ειμαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Η φιλοσοφία που έχουν οι εταιρείες καμια φορά δεν συμβαδίζει και οι Κορεάτες ήταν πάντα μέσα στα κόλπα της τεχνολογίας. Το θέμα είναι οτι ενα μεγάλος αριθμός απο χρήστες αυτή τη στιγμή δεν ειναι στην ίδια κατηγορία όπως εσύ αλλά είναι στην εποχή του MP3 CD και στο ράδιο και αυτό τους φτάνει. Οταν έχουν να κάνουν με το κόστος για το αυτοκίνητο, κόβουν και 20 Ευρώ απο την τιμή και σου λένε άστο τώρα να το αγοράσει σαν αξεσουάρ μετά. Αυτή η τακτική είναι παλιά πολιτική των εταιρειών και δεν είναι κάτι καινούριο.

Για ένα εργοστασιακό σαν το 510 πάντως συμφωνώ θα έπρεπε να έχει την δυνατότητα standard.

H Dension πάντως για αυτό ακριβώς το λόγο βγάλανε φτηνό iPod/USB κιτ στα 110 Ευρώ το Gateway Lite γιατί είναι φτηνό κάνει την δουλειά του ακριβώς όπως πρέπει και δεν σπάει το κουμπαρά για να το αγοράσεις. είναι Ευρωπαικό προϊόν με εγγύηση. + οτι ειναι και iPod kit παράλληλα οπότε μπορείς να έχεις δύο σε ένα με φόρτιση/έλεγχο.

θα μπορούσες να μου πεις που μπορώ να το βρω αυτό και πως το εγκαθιστώ? θα φαίνονται και τίτλοι και κανονικα ένταση και όλα? δε με ενδιαφέρει να φαίνεται στο καντράν αλλά στην οθόνη του ηχοσυστήματος.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δε κανεις οτι εκανα εγω που αγορασα τον ανταπτορα της connects2.com κ ετσι στο απλο RCD300 βαζω πλεον στο ντουλαπακι το φλασακι usb η το ipod και ακουω mp3 απο ενα φλασακι που χωραει απειρα τραγουδια.

σιγα μην κουβαλαω cd. ενα φλασακι που ευκολα αλλαζω σβηνψ προσθετω τραγουδια και ειμαι οκ

φίλε μου πες μου σε παρακαλώ πόσο πήρες το ανταπτοράκι και από που?

το έβαλες εύκολα στο ντουλαπάκι? δείχνει κανονικά τίτλους κτλ?

έχεις καμιά φωτογρα;φία να δούμε το αποτέλεσμα?

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσες να μου πεις που μπορώ να το βρω αυτό και πως το εγκαθιστώ? θα φαίνονται και τίτλοι και κανονικα ένταση και όλα? δε με ενδιαφέρει να φαίνεται στο καντράν αλλά στην οθόνη του ηχοσυστήματος.

To kit μπορείς να το προμηθευτείς σε οποιαδήποτε κατάστημα έχει προϊοντα της Dension, υπάρχει μια λίστα στην κεντρική σελίδα της εταιρείας. Μπορείς επίσης να απευθυνθείς στον επίσημο αντιπρόσωπο για πληροφορίες και πιστεύω οτι οποιαδήποτε αποριά και εάν έχεις θα σε καλύψουν εκεί. Οι τίτλοι βγαίνουν πάνω στο εργοστασιακό και τα σπάει κανονικότατα το κίτ. Δεν είναι ψώφιο γιατί δίνει 4V προενίσχυση στην είσοδο και ακούγεται μια χαρά. Ειδικά εάν έχεις και το πακέτο με sub στο αμάξι εκεί είναι άψογο το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου πες μου σε παρακαλώ πόσο πήρες το ανταπτοράκι και από που?

το έβαλες εύκολα στο ντουλαπάκι? δείχνει κανονικά τίτλους κτλ?

έχεις καμιά φωτογρα;φία να δούμε το αποτέλεσμα?

http://www.connects2.com/c2search.aspx?cat...5&modID=780

το μεσα απο τη σελιδα μπορεις να δεις την εδω αντιπροσωπια

εγω απ οθεσνικη αν θελεις σου λεω απο που το πηρα

ο ανταπτορας μπαινει πισω απο το ραδιο rcd300 πχ που εχω και η προεακταση βγαινει οπιου θελεις.

εγω την ςβγαλα στο ντουλαπακι.

τιτλους εεμενα δε δειχνει γιατι δ ειναι το rcd 3000 mp3

αλιως θα εδειχνε.

πασντως αξιζει με χιλια καθως λειτουργουν ολα κανονικα τα χειρηστηρια στο τιμονι και εχεις ενα φλασακι ολη τη μουσαικη. το φλασακι το γεμιζεις με 6 φακελους και το ραδιοcd το περναει για σιντιερα με 6 σιντι

τελειο

170 αν θυμαμαι καλα μαζι μεσα και η τοποθετηση

Link to comment
Share on other sites

http://www.connects2.com/c2search.aspx?cat...5&modID=780

το μεσα απο τη σελιδα μπορεις να δεις την εδω αντιπροσωπια

εγω απ οθεσνικη αν θελεις σου λεω απο που το πηρα

ο ανταπτορας μπαινει πισω απο το ραδιο rcd300 πχ που εχω και η προεακταση βγαινει οπιου θελεις.

εγω την ςβγαλα στο ντουλαπακι.

τιτλους εεμενα δε δειχνει γιατι δ ειναι το rcd 3000 mp3

αλιως θα εδειχνε.

πασντως αξιζει με χιλια καθως λειτουργουν ολα κανονικα τα χειρηστηρια στο τιμονι και εχεις ενα φλασακι ολη τη μουσαικη. το φλασακι το γεμιζεις με 6 φακελους και το ραδιοcd το περναει για σιντιερα με 6 σιντι

τελειο

170 αν θυμαμαι καλα μαζι μεσα και η τοποθετηση

το κιτ της Connects2 έρχεται και με ενα SD->USB για να μπορεις να βάζεις τις μνήμες που μπορεί να έχεις. Είναι και AUX εάν θυμάμαι καλά και είναι το ίδιο με τα X-Carlink που πουλάνε στο Ebay. Με το Gateway Lite η διαφορά είναι οτι είναι και iPod kit (εάν επιθυμείς την καλωδίωση) και είναι στα 110 Ευρώ η τιμή αγοράς του κιτ.

Link to comment
Share on other sites

το κιτ της Connects2 έρχεται και με ενα SD->USB για να μπορεις να βάζεις τις μνήμες που μπορεί να έχεις. Είναι και AUX εάν θυμάμαι καλά και είναι το ίδιο με τα X-Carlink που πουλάνε στο Ebay. Με το Gateway Lite η διαφορά είναι οτι είναι και iPod kit (εάν επιθυμείς την καλωδίωση) και είναι στα 110 Ευρώ η τιμή αγοράς του κιτ.

απο ebay δεν αγοραζω ποτε.

φιλςο αγορασε και εχασε τα λεφτα του. αλλος εψαχνε εγγυηση...

αυτο πυο πηρα εχει και για καρτα μνημης και για ipod αλλα βασικα το φλασακι αρκει.

πετας τα cd επιτελους και με το φλασακι αποκτας ελευθερια. το cd πρεπει να το σβηνεις ολο και να το ξαναγραφεις ενω με το φλασακι σβηνεις ενα γραφεις ενα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

απο ebay δεν αγοραζω ποτε.

φιλςο αγορασε και εχασε τα λεφτα του. αλλος εψαχνε εγγυηση...

αυτο πυο πηρα εχει και για καρτα μνημης και για ipod αλλα βασικα το φλασακι αρκει.

πετας τα cd επιτελους και με το φλασακι αποκτας ελευθερια. το cd πρεπει να το σβηνεις ολο και να το ξαναγραφεις ενω με το φλασακι σβηνεις ενα γραφεις ενα κτλ.

Το μόνο πρόβλημα γενικά με το κίτ της XCarlink είναι οτι σε περιορίζει όσων αφορά το πόσες Playlist μπορείς να παίξεις και πρέπει να διαμορφώσεις το στικακι με συγκεκριμένο τρόπο. Το Gateway 300 έχει την δυνατότητα να έχεις όσες λίστες θές ανεξαρτήτος το πώς είναι διαμορφωμένο το στικάκι. η Dension προσφέρει και καλώδιο ειδικά για να έχεις και δεύτερη τροφοδοσία σε περίπτωση που θέλεις να βάλεις και σκληρο δισκο 2.5" για να έχει αρκετό ρεύμα για να κανει spinup το drive.

Παράλληλα δεν έχουν για το iPod φόρτιση για τις τελευταίες γενιές απο iPod/iPhone γιατί τα καινούρια έχουν 5V αντί για 12V. Εάν θές βέβαια μπορείς να αγοράσεις αντάπτορα που κοστίζει 30 Ευρώ απο την Scosche που μετατρέπει τα 12V->5V για να φορτίζει τα καινούρια.Παράλληλα το κίτ της XCarlink δεν υποστηρίζει τις καινούριες γενιές εργοστασιακών και είναι μόνο για RCD300,500,MFD και χωρίς τίτλους. Σημασία έχει οτι λύσεις υπάρχουν αλλά ανάλογα με το εργοστασιακό και τις δυνατότητες που θέλεις να έχει, διαφέρουν στην τιμή. Το απλό κίτ USB αρχίζει απο 100+ αλλά εάν θές CAN BUS με τίτλους στο καντράν πάς στα 200-220+.

Εάν θέλετε να το δείτε σε λειτουργία το 300αρι το λινκ απο YouTube είναι αρκετά καλό:

Edited by MadBrainiac
Link to comment
Share on other sites

Guest mitS.O.S.

Μια ερώτηση σχετικά με το USB Media-in...

Ξέρει κανείς ποιό είναι το μέγιστο μέγεθος του αποθηκευτικού μέσου (δηλαδή είτε flash disk είτε εξωτερικός σκληρός με θύρα usb) που μπορεί να διαβάσει το RCD510...???

Σκοπέυω να αγοράσω έναν σχετικά μεγάλο εξωτερικό σκληρό (π.χ. 320GB) και να αποθηκεύσω εκεί όλα τα mp3 μου... αλλά θέλω να είμαι σίγουρος ότι το RCD510 θα διαβάζει τέτοιο σκληρό...

Link to comment
Share on other sites

το κιτ της Connects2 έρχεται και με ενα SD->USB για να μπορεις να βάζεις τις μνήμες που μπορεί να έχεις. Είναι και AUX εάν θυμάμαι καλά και είναι το ίδιο με τα X-Carlink που πουλάνε στο Ebay. Με το Gateway Lite η διαφορά είναι οτι είναι και iPod kit (εάν επιθυμείς την καλωδίωση) και είναι στα 110 Ευρώ η τιμή αγοράς του κιτ.

ο ανταπτορα ς που εβαλα εχει θυρα και για usb stick και για sd card και για ipod.

εγω χρησιμοποιω μονο στικακι καθως ειναι το ποιο ευκολο

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με το USB Media-in...

Ξέρει κανείς ποιό είναι το μέγιστο μέγεθος του αποθηκευτικού μέσου (δηλαδή είτε flash disk είτε εξωτερικός σκληρός με θύρα usb) που μπορεί να διαβάσει το RCD510...???

Σκοπέυω να αγοράσω έναν σχετικά μεγάλο εξωτερικό σκληρό (π.χ. 320GB) και να αποθηκεύσω εκεί όλα τα mp3 μου... αλλά θέλω να είμαι σίγουρος ότι το RCD510 θα διαβάζει τέτοιο σκληρό...

320gb?

να τα κανεις τι; ουτε σε 10 χρονια δε θα ακουσεις ολα τα τραγουδια.

εγω εχω στικακι με 4GB και ουτε καν γεματο, και στο κατω κατω αν θελω παιρνω και δευτερο στικακι.

μιλαμε για mp3 τραγουδια που σημαινει πως το καθε τραγουδι ειναι 3-4MB

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα προηγούμενο αυτοκίνητο που είχα, με πηγή Pioneer, και έβαλα iPod adaptor, ο χειρισμός μέσω της πηγής ήταν πολύ δύσκολος και βαρετός. Για να πας από το Α στο Τ π.χ έπρεπε να κανεις πολύ υπομονή. Έτσι είχα καταλήξει να επιλέγω το άλμπουμ που ήθελα, να πατάω play και μετά να συνδεω το iPod με την πηγή. Συμφωνώ οτι με αυτή την σύνδεση φορτίζεται το iPod, αλλα με τέτοια μπαταρία που διαθέτει δεν νομίζω οτι εύκολα μένει κάποιος από μπαταρία. Στο κάτω κάτω με €10 μπορείς να αγοράσεις φορτιστή αυτοκινήτου.

Έτσι εγώ αποφάσησα να ψάξω για το δικό μου RCD300 έναν αντάπτορα με line in(το λεγόμενο AUX). Η λύση που θεώρησα ως πιο συμφέρουσα ειναι το "Connects 2" ( http://www.connects2.com/c2search.aspx?catID=4&Page=3). Κάντε ένα search και θα το βρείτε πολύ φτηνά από εξωτερικό (€30-€40).

Χρήσιμες οδηγίες για τον τρόπο που θα "ανοίξετε" το την κονσόλα ωστε να το τοποθετήσετε μπορείτε να βρείτε εδω ( http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4084743)

Όποιος το προσπαθήσει να προσέξει να μην κουμπώσει απλά την φίσα πίσω από το RCD300, αλλά να ξεκουμπώσει όλο το πλάισιο που κρατάει τις φίσες, ανασηκώνοντας την "μανιβέλα" που βρίσκεται στο κάτω μέρος.

Α! και προσοχή με τα μικρά μεταλλικά clips του πλαισίου του στερεοφωνικού και των χειριστιρίων του κλιματισμού. Είναι σχεδόν σίγουρο οτι θα μείνουν μερικά στην κονσόλα. Με λίγη κόλλα στιγμής διορθώνεται όμως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.