Jump to content
poen

Turbo Timer

Recommended Posts

Λοιπόν ο συναγερμός κόστισε 500 ευρώ με την τοποθέτηση εννοείται.Ενσωματωμένο turbotimer,starter engine(για τις κρύες μέρες του χειμώνα...) και αν ήθελα με επιπλέον 80 ευρώ ένα σύστημα περιμετρικό μου το είπε.(Μόλις κάποιος πλησιάσει την πόρτα χτυπάει καταρχήν προειδοποιητικά και μετά χαλάει τον κόσμο!)Αυτό το περιμετρικο δεν το έβαλα γιατί ξέφευγε η τιμή μπορώ όμως να το βάλω αργότερα καθώς η εγκατάσταση υπάρχει.

Να γνωρίζετε πάντως πως το παν είναι ο μάστορας και όχι τόσο ο συναγερμός.Πιο πολλά χρήματα κοστίζει η εγκατάσταση γιατι πραγματικά δεν είναι εύκολο πράγμα όλο αυτό.Το αυτοκίνητό μου το είχε μέσα δύο μέρες και το σκάλιζε...Φυσικά και δεν πήγα να το δώ πάρα μόνο αφού είχε τελειώσει...(για ευνόητους λόγους!!!)

Το παλικάρι που το εγκατέστησε είναι φίλος μου και έχει μαγαζί στην Θεσ/νίκη.Για όποιον ενδιαφέρεται και θέλει να ενημερωθεί απο τον ίδιο για περισσότερα, ευχαρίστως να δώσω κάποια στοιχεία μέσω π.μ.

Link to comment
Share on other sites

οταν λεμε οτι δεν χρειαζομαστε απαραιτητως turbo timer και καλυτερα ειναι να περιμενουμε γυρω στο 1 λεπτο πριν σβησουμε το αμαξι, τι εννοουμε?να περιμενουμε να 'πεσει' καποια θερμοκρασια?και ποια?κινητηρα?λαδιου?τι?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις συναγερμό είσαι μια χαρά, no problem, κλειδώνεις και φεύγεις!! Το χρόνο δεν χρειάζεται να τον ορίζεις εσύ, διαβάζει μόνο του και αναλόγως κρατάει όσο πρέπει να καρατήσει. Εγώ είμαι αναγκασμένος να ορίζω το χρόνο γιατί αυτός που μου το έβαλε είναι κουλός.........

θελει προσοχη παντος παιδια σε ποιον θα το τοποθετησετε,εγω πηγα σε μεγαλο μαγαζι με γνωστο ονομα με βελτιωτικα προιοντα και υποτειθετε οτι ειχε συνδεσει και σε αλλα golf 5 και ηταν απλη υποθεση γι'αυτους και το αμαξι το διαλησανε thumbsdown.gif το πηγα στην αντιπρωσοπεια για να δουν τη εχει και ο ηλεκτρολογος τραβαγε τα μαλια του οταν ειδε τη ειχανε κανει!!! γι αυτο προσεξτε!!!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό λέμε, τι το θες το timer ?

Με ένα μπαρόμετρο είσαι μια χαρα.

δεν χρειαζεται να βαλει κανεις τουρμπο τιμερ. αν χρειαζοταν θα το ειχαν βαλει οι γερμανοι.

ο χρονος που θα κανεις να παρκαρεις αρκει.

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να βαλει κανεις τουρμπο τιμερ. αν χρειαζοταν θα το ειχαν βαλει οι γερμανοι.

ο χρονος που θα κανεις να παρκαρεις αρκει.

αναλογα και τι εχεις κανει πιο πριν με το αμαξι.καλο ειναι παντα να περιμενεις 2 λεπτα γιατι πολλες φορες ενα παρκαρισμα μπορει να δειαρκεσει ελαχιστα δευτερολεπτα η και καθολου.και οι γερμανοι μπορει να μην το εβαλαν για λογους κοστους η για οτιδηποτε αλλο.δηλαδη η ford πως βαζει οργανο υπερπληρωσης?ξερουν καλυτερα απο τους γερμανους?δεν θεωρω πως εχει να κανει με το τι ξερουν η οχι αλλα για τελειως διαφορετικους λογους.

Edited by tsoupra
Link to comment
Share on other sites

αναλογα και τι εχεις κανει πιο πριν με το αμαξι.καλο ειναι παντα να περιμενεις 2 λεπτα γιατι πολλες φορες ενα παρκαρισμα μπορει να δειαρκεσει ελαχιστα δευτερολεπτα η και καθολου.και οι γερμανοι μπορει να μην το εβαλαν για λογους κοστους η για οτιδηποτε αλλο.δηλαδη η ford πως βαζει οργανο υπερπληρωσης?ξερουν καλυτερα απο τους γερμανους?δεν θεωρω πως εχει να κανει με το τι ξερουν η οχι αλλα για τελειως διαφορετικους λογους.

αρα οι γερμανοι ειναι βλακες και δεν βαλαν και ετσι θα σπασουν τα μοτερ μαςε το ενα μετα το αλλο και μετα θα τρεχουμε να μας τα αλλαξουν στην εγγυηση και θα χαλασει το ονομα των γερμανων αφου οι περισσοτεροι δεν εχουν βαλει τουρμπο τιμερ και σ

Link to comment
Share on other sites

αρα οι γερμανοι ειναι βλακες και δεν βαλαν και ετσι θα σπασουν τα μοτερ μαςε το ενα μετα το αλλο και μετα θα τρεχουμε να μας τα αλλαξουν στην εγγυηση και θα χαλασει το ονομα των γερμανων αφου οι περισσοτεροι δεν εχουν βαλει τουρμπο τιμερ και σ

εχεις κολησει, σε καμια των περιπτωσεων δεν ειναι βλακες οι γερμανοι.απλα θεωρω οτι για αλλους λογους δεν το εβαλαν τους οποιους δεν γνωριζουμε η ακομα γιατι θεωρουσαν οτι δεν ειναι απαραιτητο αν θες.απλα σου λεω οπως και καποιοι αλλοι οτι μπορει να ειναι χρησιμο αλλα οχι απαραιτητο.ειναι στην κριση του καθενος.για μενα σιγουρα ειναι κατι θετικο αν και δεν εχω και ουτε εχω στα αμεσα σχεδια μου να βαλω.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός

Υπάρχουν τουτού χωρίς timer που αντέξαν και αντέχουν στο χρόνο και άλλα με όλα τα καλούδια που χτυπήσαν .

Όλα στο πόδι του οδηγού είναι .

Η ποιό καλή περίπτωση είναι του alarm με starter και timer που έχεις τον απόλυτο έλεγχο από το control σου .

Παίζει βέβαια και εκεί ο εκγαταστάτης λόγω του ότι επεμβαίνεις στο immo.

Συμφωνώ απόλυτα με τον GVAF.

Έχοντας ένα αμάξι με συναγερμό και t.timer και ένα χωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.