Jump to content
capros

Φωτισμος αναπτηρα-τασακι

Recommended Posts

Μιλωντας για το 6Ν λοιπον,ηθελα να ρωτησω για κατι που ενω το ειχα ετσι ολα τα χρονια (το πηρα μτχ το 2001) ,ποτε δεν ασχοληθηκα να το κοιταξω και να το φτιαξω

Δεν θυμαμαι ΠΟΤΕ να αναβε κατι στο τασακι,η τον αναπτηρα που βρισκεται ακριβως διπλα (δεξια απο το τασακι) στο ταμπλω του αμαξιου μου.

εχει καει καποια λαμπα?

Μηπως υπηρχε εκδοση που δεν το παρειχε?Το λεω γιατι το εχω δει σε αλλο αμαξι αλλης μαρκας πχ.

Εχοντας βγαλει τον αναπτηρα,δεν μπορεσα να καταλαβω τι ακριβως "λειπει" ετσι ωστε να μην εχω φως.Απο οτι καταλαβα το φως πρεπει να ειναι απο ενα σημειο (μια λαμπα δηλαδη) και μεταφερεται και στο τασακι αλλα και στον αναπτηρα.

Οποιος εχει ασχοληθει με το συγκεκριμενο θα καταλαβαινει τι λεω και θα με συμβουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι το 6n δεν είχε κάποιο φως στον αναπτηρα η στο τασάκι. Δεν ξέρω άν έχει το 6n2.

το αντιστοιχο ταμπλω (που ειναι ολοιδιο) σε seat ibiza αναβε τα παντα και αναπτηρας και τασακι παντως

Link to comment
Share on other sites

το αντιστοιχο ταμπλω (που ειναι ολοιδιο) σε seat ibiza αναβε τα παντα και αναπτηρας και τασακι παντως

μπα στο 6n πουθενα φως εκει που λες εκτος κ αν ειχε το gti δεν ξερω. βαλε αμα θες ομως αναπτηρα με φως πανω αν κ δεν χρειαζεται κ πολυ να σου πω

Link to comment
Share on other sites

......το αστείο είναι είναι ότι στον αναπτήρα έχει το πράσινο αντανακλαστικό που σε οδηγεί να το λύσεις για να βρεις τιν καμμένη λάμπα .....αλλά βρίσκεις μόνο την άσπρη φύσα που δίνει ρεύμα στον αναπτήρα.....

Link to comment
Share on other sites

......το αστείο είναι είναι ότι στον αναπτήρα έχει το πράσινο αντανακλαστικό που σε οδηγεί να το λύσεις για να βρεις τιν καμμένη λάμπα .....αλλά βρίσκεις μόνο την άσπρη φύσα που δίνει ρεύμα στον αναπτήρα.....

και μασάμε εμείς να κάνουμε moda ένα ledάκι?

Link to comment
Share on other sites

......το αστείο είναι είναι ότι στον αναπτήρα έχει το πράσινο αντανακλαστικό που σε οδηγεί να το λύσεις για να βρεις τιν καμμένη λάμπα .....αλλά βρίσκεις μόνο την άσπρη φύσα που δίνει ρεύμα στον αναπτήρα.....

ελα ντε,τι ηλιθια κατασκευη-τσιγκουνια κι αυτη ρε παιδι μου...τσσ τσσ

τι να κανω που στο ibiza που ειχα δει με το ιδιο ταμπλω που αναβαν ολα,δε με αφησε ο φιλος μου να το "ξηλωσω" να δω τι παιζει.

Η φυσα που ερχεται απο τη πλεξουδα για τον αναπτηρα,εχει δυο ΜΟΝΟ καλωδια που σημαινει πως μιλαμε για συνεχες ταση (+ ΚΑΙ -) και οχι πχ να ειχε τρια καλωδια (το ενα να εστελνε ταση οταν ανοιγαμε το ταμπλω-φωτισμο πχ)

ενω η βαση του αναπτηρα εχει τρια ποδαρακια...

Αν ελυνα σε αντιστοιχο ταμπλω που αναβε τασακι-αναπτηρα,πως ηταν μεσα θα καταλαβαινα αν λειπει κατι απο τα δικα μας η αν πρεπει σωνει και καλα να γινει πατεντα.Γι αυτο ρωτησα εδω μπας και το ειχε λυσει κανεις το μυστηριο

Link to comment
Share on other sites

ελα να ρίχνω ιδέες για μόντα...χαχα μήπως να τραβήξουμε ρεύμα για λαμπάκι απο το διακόπτη του παραθύρου δίπλα?? το θέμα είναι που θα κάτσει το λαμπάκι στην άσπρη φύσα που λέμε

Link to comment
Share on other sites

ελα να ρίχνω ιδέες για μόντα...χαχα μήπως να τραβήξουμε ρεύμα για λαμπάκι απο το διακόπτη του παραθύρου δίπλα?? το θέμα είναι που θα κάτσει το λαμπάκι στην άσπρη φύσα που λέμε

από του Ιμπιζα πέρνει όλο το κομμάτι εκει και τελος το πρόβλημα :D

Link to comment
Share on other sites

από του Ιμπιζα πέρνει όλο το κομμάτι εκει και τελος το πρόβλημα :D

σιγουρα,αλλα η παροχη ρευματος πρεπει να γινει επεμβαση και το πιο πιθανο και ευκολο ειναι οντως απο τον διακοπτη φωτων οπως προαναφερθηκε

Link to comment
Share on other sites

τράβιξε καλωδιάκι και πάρε απευθίας απο τον διακόπτι (αλλα όχι απο την ασφάλεια) :D δεν είναι τπτ...

Link to comment
Share on other sites

τράβιξε καλωδιάκι και πάρε απευθίας απο τον διακόπτι (αλλα όχι απο την ασφάλεια) :D δεν είναι τπτ...

Σταμάτα εσύ να δηλητηριάζεις τα μυαλά των ανθρώπων με μοντίφες... tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτα εσύ να δηλητηριάζεις τα μυαλά των ανθρώπων με μοντίφες... tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Εγώ φταίω? είναι στο αίμα μου μέσα... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.