Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Έληξε η απεργία επιτέλους!!!!πάμε φουλ για εκτελωνισμο τώρα!!!!!Άντε και πλησιάζουν οι μέρες!!!!!!!

Έληξε επιτέλους?? Πότε λες να έρθουν στην αντιπροσωπεία τα αμαξάκια μας?? κ γω απο ιούνιο περιμένω...
Link to comment
Share on other sites

Έληξε επιτέλους?? Πότε λες να έρθουν στην αντιπροσωπεία τα αμαξάκια μας?? κ γω απο ιούνιο περιμένω...

Περιμένεις για εκυελωνισμο και ΕΣΥ;;πιστεύω Μέχρι τέλος της εβδομάδας που μας ερχετε να εΧουν εκτελωνιστει. Για να δουμεεεε. Εγω απο τέλη ιουλιου περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις για εκυελωνισμο και εσυ;;πιστεύω Μέχρι τέλος της εβδομάδας που μας ερχετε να εχουν εκτελωνιστει. για να δουμεεεε. εγω απο τέλη ιουλιου περιμένω.

Ναι φιλε, μαζι ειναι τα Polakia μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Του εκανα service χρονου εχΤες,μιας και Τα km δεν προλαβε να Τα μαζεψει.

αλλαγη λαδια-φ.λαδιου 106 ευρω. (castrol edge 5-30).

ενΤαξη εξω εχουν 48 ,αλλα απο Του χρονου.

Update dsg7 δεν υπηρχε καΤι για Το πλαισιο μου.

Link to comment
Share on other sites

Δε βαριεσε τους ενισχυσα κατα 20 ευρω επιπλεον.Με τα μπουρΔελα που μπλεξαμε μπορει να μας φανουν χρησιμοι. :good:

Link to comment
Share on other sites

Του εκανα service χρονου εχΤες,μιας και Τα km δεν προλαβε να Τα μαζεψει.

αλλαγη λαδια-φ.λαδιου 106 ευρω. (castrol edge 5-30).

ενΤαξη εξω εχουν 48 ,αλλα απο Του χρονου.

Update dsg7 δεν υπηρχε καΤι για Το πλαισιο μου.

δηλαδή έκανες Το μεγάλο service ή απλά Τα λάδια?Τους ζήΤησες ειδικα Τα castrol? γιαΤί εμένα μου είχαν πει όΤι βάζουν Τα ανΤίσΤοιχα divinol..καρενΤα πήγες?

Τελικά μόνο σε μένα εμφάνισε Το σκορΤσαρίσμα ? :sorry:δεν έχω δει κανέναν άλλο πολακια να παραπονιέΤαι...

Link to comment
Share on other sites

εκανα το ενδιαμεσο service οπως το λενε, 15000km η 1 χρονου,οποιο ληξη πρωτο (8300km εγραφε)

και αλλαζουν συμφωνα με το βιβλιο της συντηρησης λαδια και φιλτρο λαδιου.

τα castrol μονοι τους τα εβαλαν.

το πηγα στην αντιπροσωποια της κορινθου μιας οτι κατεβαινω καπου καπου λογω εξοχικου.ειναι αλλιως η επαρχια εχουν περισοτερο χρονο να ασχοληθουν και ερχεσε και σε επαφη με τα αφεντικα,αποκτας προσωπικη επαφη.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή έκανες Το μεγάλο service ή απλά Τα λάδια?Τους ζήΤησες ειδικα Τα castrol? γιαΤί εμένα μου είχαν πει όΤι βάζουν Τα ανΤίσΤοιχα divinol..καρενΤα πήγες?

Τελικά μόνο σε μένα εμφάνισε Το σκορΤσαρίσμα ? :sorry:δεν έχω δει κανέναν άλλο πολακια να παραπονιέΤαι...

κ σε μενα Το κανε αλλα δεν εδωσα κ Τοση σημασια γιαΤι Το κανε απο ΤοΤε που αλλαξα εξαΤμιση...λιγο πριν Το παω για σερβις δοκιμασα να σβησω Την μνημη Του DSG κ μεΤα ηΤαν ολα οκ.....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά οι επίσημες ανΤιπροσωπείες μας κλέβουν αθήνα και μόνο για Το απλόάλλαγμα λαδιών και φίλΤρων.

και εγώ μου φένεΤαι θα Το πάω καμιά επαρχία να πιώ και έναν καφέ και να κάνω και Την δουλειά μου πιο φΤηνά

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά οι επίσημες ανΤιπροσωπείες μας κλέβουν αθήνα και μόνο για Το απλόάλλαγμα λαδιών και φίλΤρων.

και εγώ μου φένεΤαι θα Το πάω καμιά επαρχία να πιώ και έναν καφέ και να κάνω και Την δουλειά μου πιο φΤηνά

ελα από ηγουμενίΤσα !!! κερνάω εγώ καφέ!! χααχ!!

Πολύ καλές Τιμές σΤην ανΤιπροσωπία! Πήγα Της προάλλες και ρώΤησα αν έχει για Τον αριθμό πλαισίου κάποιο update για Το DSG. Μου είπαν όΤι δεν υπάρχει ΤίποΤα και όΤι όλα λειΤουργούν σΤην ενΤέλεια... Makro Το service περιλαμβάνει Τα λάδια και όλα Τα φίλΤρα( λαδιού , βενζίνης, Klima κ.Τ.λ).

Link to comment
Share on other sites

ελεγχοντας σήμερα τα λάδια είδα ότι η στάθμη του παραφλού είναι στο min... ξέρετε ποιον τύπο παραφλού πρέπει να αγοράσω για να συμπληρώσω? μπαίνει σε αναλογία με αποσταγμένο νερό όπως λέει στο manual? μπορώ να το βρω σε βενζινάδικα?

υγ δεν το ξαναπηγαίνω στην αντιπροσωπεία γιατί θα μου πουν να περιμένω να ανάψει λαμπάκι για να κάνω κάτι όπως και με τα λάδια... και αυτή τη φορά που θα είναι η 3η-4η φορά που τους το πάω (έχασα το μέτρημα) θα ανάψουν τα δικά μου λαμπάκια... :angry2:

ευχαριστώ! :blush:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν 2 παραφλου κοκκινο και πρασινο παει αναλογα την θερμοκρασια.. εγω στο δικο μου εχω βαλει το κοκκινο οταν χρειαστηκε απο βενζιναδικο. τωρα για αναλογια με νερο δεν εχω ακουσει κατι. και μηχανικος που μου ειχε βαλει σε αλλο αυτοκινητο 2.0tfsi ) το εβαλε σκετο χωρις νερο..

Link to comment
Share on other sites

ελεγχοντας σήμερα τα λάδια είδα ότι η στάθμη του παραφλού είναι στο min... ξέρετε ποιον τύπο παραφλού πρέπει να αγοράσω για να συμπληρώσω? μπαίνει σε αναλογία με αποσταγμένο νερό όπως λέει στο manual? μπορώ να το βρω σε βενζινάδικα?

υγ δεν το ξαναπηγαίνω στην αντιπροσωπεία γιατί θα μου πουν να περιμένω να ανάψει λαμπάκι για να κάνω κάτι όπως και με τα λάδια... και αυτή τη φορά που θα είναι η 3η-4η φορά που τους το πάω (έχασα το μέτρημα) θα ανάψουν τα δικά μου λαμπάκια... :angry2:

ευχαριστώ! :blush:

το γνησιο G12 plus της vw θελει αραιωμα με περιπου 60% με απιωνισμενο νερο.στο εμποριο οπως λεει και ο makro υπαρχει και ετοιμο.

μπορεις να συμπληρωσεις και μονο με απιονισμενο νερο,αν ειναι για μικρη ποσοτητα.η θερμοκρασια πηξης του υγρου θα ανεβει ελαχιστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο club Και Καλως σας βρηΚα!αλλος ενας ανυπομονος αγοραστης polo gti μπηΚε στην παρεα Και να πω την αληθεια μου φαινεται πολυ μαΚρινος ο γεναρης ο οποιοσ ειναι Και ο μηνας αφηξης του αμαξιου..θεωρω οτι το αμαξι ειναι μια πολυ Καλη επιλογη σε σχεση παντα με τα λεφτα του Και αυτα που προσφερει σε δυναμη-ποιοτητα-εμφανιση..Πρωτου με παραπεμψεται στο να διαβασω ολο το topic σας ενημερωνω οτι εχω διαβασει τα παντα σε οτι αφορα το πολο Και εδω Και σε αλλα site..απλα ηθελα να ρωτησω εαν τελιΚα λυθηΚε το θεμα με τα λαδια γτ ειδα οτι εγινε μεγαλο σουσουρο Και αρΚετα ατομα ηθελαν να Κινηθουν νομιΚα για να βρουν το διΚιο τους...επισης θα ηθελα μια γενιΚη γνωμη οσον αφορα το αμαξι σε Κρατηματα Και φρενα..δεν ξερω αν θα μου απαντηση Καποιος μιασ Και εχει αναλυθει το θεμα του αμαξιου σε βαθος,απλα πρωτιστως ηθελα να σας χαιρετησω Και επειτα να εΚφρασω Καποιεσ ερωτησεις μου..σας ευχαριστω εΚ των προταιρων Και συγνωμη εαν σας Κουρασα..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά! το αμάξι όταν μας έρχεται από το εργοστάσιο όμως σε τι αναλογία έχει μέσα το παραφλού?

δεν παίζουν ρόλο οι θερμοκρασίες σε κάθε χώρα για τις αναλογίες?

καλοσώρησες Alfie86!

Link to comment
Share on other sites

emerald εσυ αντιμετωπισες προβληματα με τα λαδια σου γτ δεν θυμαμαι και εαν ναι τωρα τι γινετε?τι βλεπεις?

Link to comment
Share on other sites

Παω στοιχημα εχει αλλαξει τα αμορτησερακια της πορτας με πιο πολλα νιουτον και πατωντας το κουμπακι πεταγετε πανω μονη της,

αλλα καποια στιγμη θα την φαει και στην μαπα. :excl:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν μπεις στο youtube θα δεις οτι και αλλα το εχουν αυτο και αναρωτιεμαι μηπως ειναι καποιο extra σε αλλη χωρα που σε εμας δεν διατιθεται..

Ωραιο θα ηταν παντΩς να το ειχε κανει Ωραιο εφε χαχα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.