Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Παιδια καλημερα

δεν ειμαι κατοχος polo gti(το εχω κανει test drive ΦοΒερο) αλλά περιμενω ενα Scirocco 1.4 TSI με DSG .

Γιατι ΓράΦω εδώ? Γιατι με εχουν ΦοΒισει ολα αυτα που διαΒαζω σε ελλαδα και εξωτερικο Για τα προΒληματα του DSG και ΦοΒαμαι παααρα πολύ , ξερω οτι τα Polo GTI ΒΓαίνουν μονο με DSG και σίΓουρα ολοι εσεις με DSG κατι θα ξερετε παραπανω ...

υπάρχει καποιος που να εχει παρα πολλα χιλιομετρα με DSG7 χωρις προΒλήματα? εχει αντιμετοπίσει κανεις το περιΒόητο σκορτσάρισμα στην 2η ταχυτητα? καλα Για τους ηχους πλεον ξερω....ειναι ΦυσιολοΓικο λοΓω ξηρου τυπου.

καθε σχολιο δεκτο

ευχαριστώ

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παω στοιχημα εχει αλλαξει τα αμορτησερακια της πορτας με πιο πολλα νιουτον και πατωντας το κουμπακι πεταγετε πανω μονη της,

αλλα καποια στιγμη θα την φαει και στην μαπα. :excl:

ναι αυτο εχει κανει :yes: ανουσιο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα

δεν ειμαι κατοχος polo gti(το εχω κανει test drive ΦοΒερο) αλλά περιμενω ενα Scirocco 1.4 TSI με DSG .

Γιατι ΓράΦω εδώ? Γιατι με εχουν ΦοΒισει ολα αυτα που διαΒαζω σε ελλαδα και εξωτερικο Για τα προΒληματα του DSG και ΦοΒαμαι παααρα πολύ , ξερω οτι τα Polo GTI ΒΓαίνουν μονο με DSG και σίΓουρα ολοι εσεις με DSG κατι θα ξερετε παραπανω ...

υπάρχει καποιος που να εχει παρα πολλα χιλιομετρα με DSG7 χωρις προΒλήματα? εχει αντιμετοπίσει κανεις το περιΒόητο σκορτσάρισμα στην 2η ταχυτητα? καλα Για τους ηχους πλεον ξερω....ειναι ΦυσιολοΓικο λοΓω ξηρου τυπου.

καθε σχολιο δεκτο

ευχαριστώ

Γιαννης

καλησπερα Φιλε μου τι προΒληματα εχεις ακουσει οτι εχει το dsg7?μιλας Για κατι Βιντεο στο youtube?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες μποΡει καποιος να μου στειλει το link για το topic με την βελτιωση του πολο γτ δεν το βΡισκω?ευχαΡιστω!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Φιλε μου τι προΒληματα εχεις ακουσει οτι εχει το dsg7?μιλας Για κατι Βιντεο στο youtube?

και Για τα Βιντεο στο yotube αλλα και απο αναΦορες μεσα από forums όπως το vwclub στις ενότητες golf,scirocco,passat , απο Φορουμ οπως *μη επιτρεπόμενο @ URL* κλπ.

Δεν αναΦερομε στο προΒλημα με τους ηχους που κανει στις λακουΒες αλλα μετα απο 20.000+χμ πολλοι παραπονιουνται Για ενα τρεμουλο οταν εισαι με 2α και με 10-15 χιλιομετρα οταν πατας ξαναΓκαζι νιωθουν ενα τρεμουλο Διαρκειας 1-2sec λοΓω αυτου του προΒληματος πιο παλια οι αντιπρωσοπειες αλλαζαν πολυΔισκο και αν παλι παρουσιαζοταν αλλαζαν ολο το σασμαν. Πλεον απο την Γερμανια υπαρχει εντολη οτι Δεν ειναι προΒλημα και να μην αλλαζετε τιποτα και συντομα θα Βρεθει λυση απο το ερΓοστασιο....

Link to comment
Share on other sites

παιδια στα 10000χλμ εχω συμπληρωσει 1,2 μλ λαδι.ειμαι σε φυσιολογικα πλαισια η να ανησυχησω????

Link to comment
Share on other sites

παιδια στα 10000χλμ εχω συμπληρωσει 1,2 μλ λαδι.ειμαι σε φυσιολογικα πλαισια η να ανησυχησω????

1,2 ??μια χαρα εισαι.τι να πω κ γς με 3λτπα στα 10000

Link to comment
Share on other sites

ουφ μου εφυγε ενα αγχος.βασικα μαλακια εκανα ποθ το συμπληρωσα γιατι ετσι και αλλιως θα το παω για πρωτο σερβις αυτες τις μερες.επρεπε να το αφησω να δουν οι ιδιοι ποσο μου εκαψε

Link to comment
Share on other sites

οποτε βλεπεις οτι ειναι για συμπληρωμα πηγαινε το σαυτους για να σου καταγραφουν τν ποσοτητα και τα χλμ και να το παρακολουθουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο club Και Καλως σας βρηΚα!αλλος ενας ανυπομονος αγοραστης polo gti μπηΚε στην παρεα Και να πω την αληθεια μου φαινεται πολυ μαΚρινος ο γεναρης ο οποιοσ ειναι Και ο μηνας αφηξης του αμαξιου..θεωρω οτι το αμαξι ειναι μια πολυ Καλη επιλογη σε σχεση παντα με τα λεφτα του Και αυτα που προσφερει σε δυναμη-ποιοτητα-εμφανιση..Πρωτου με παραπεμψεται στο να διαβασω ολο το topic σας ενημερωνω οτι εχω διαβασει τα παντα σε οτι αφορα το πολο Και εδω Και σε αλλα site..απλα ηθελα να ρωτησω εαν τελιΚα λυθηΚε το θεμα με τα λαδια γτ ειδα οτι εγινε μεγαλο σουσουρο Και αρΚετα ατομα ηθελαν να Κινηθουν νομιΚα για να βρουν το διΚιο τους...επισης θα ηθελα μια γενιΚη γνωμη οσον αφορα το αμαξι σε Κρατηματα Και φρενα..δεν ξερω αν θα μου απαντηση Καποιος μιασ Και εχει αναλυθει το θεμα του αμαξιου σε βαθος,απλα πρωτιστως ηθελα να σας χαιρετησω Και επειτα να εΚφρασω Καποιεσ ερωτησεις μου..σας ευχαριστω εΚ των προταιρων Και συγνωμη εαν σας Κουρασα..

Καλώς τον!! Μια χαρά είναι η επιλογή σου μην ανησυχείς ... τα όποια προβλήματα βγήΚαν με τα λάδια έχουν ήδη επιλυθεί στις φουρνιές που θα βγουν! Με τους θορύβους του DSG7 πιστεύω ότι δεν θα έχεις Κάποιο πρόβλημα Και με τα Κρατήματα Και τα φρένα να σου πω ότι είναι επαρΚεί αΚόμα Και τώρα που εγώ προσωπιΚά είμαι στα 221+ ps... ΠροσωπιΚά δεν μου έχει Κάψει Καθόλου λάδι τα τελευταία 5000 χιλιόμετρα (λογιΚά έχει σταματήσει) Και μέχρι τα 19000 μου είχε Κάψει συνολιΚά 3 λίτρα. τώρα είμαι στα 24000 Και όλα είναι απροβλημάτιστα... Μόνο μια παράΚληση .. Μην το πάρεις άσπρο χρώμα!!! 8P

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με εναν ξαδερφο μου ο οποιος εργαζεται ως μηχανικος στην αντιπροσωπεια της vw και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο να καει αυτην την ποσοτητα λαδι.επισης μου ειπε οτι εχει παρατηρηθει το φαινομενο αμαξια τα οποια δεν τα ανοιγουν οι ιδιοκτητες τους αλλα πανε παντα σιγα σιγα να καινε πιο πολυ λαδι απο τους αλλους που τα ανοιγουν.εγω σπανια περναω τα 100χλμ οχι λογο οτι δεν τρεχω αλλα επειδη η διαδρομη που ακολου θω για να παω στην δουλεια μου ειναι μεσα απο τοπικους δρομους και χωρια.μου ειπε να αρχιζω να το παταω και καθολου για να κατσουν τα ελατηρια.

εμενα τσολια πως με κοβεις στα 10.000 1.2 λιτρα?

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

εμενα τσολια πως με κοβεις στα 10.000 1.2 λιτρα?

Μια χαρά είσαι ρε συ !!! λογικά εμείς πρέπει να είμαστε ίδια φουρνιά ( βγήκε από εργοστάσιο: 6/10/2010) και γενικότερα ξέρω ότι βγήκε τότε ήταν μια χαρά από Polo GTI. Μάλλον είμαστε :ass: φαρδοι??? ο ξάδερφός σου είχε δίκιο για τα πατήματα... εγώ είχα πιάσει λίγες φορές κάτι κόφτες ακόμα και στα 1500 πρώτα χιλιόμετρα και μετά το :db: ξεκόλιαζα :db: κανονικά μέχρι τα 8000 -9000 ! Μετά όμως.... :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον!! Μια χαρά είναι η επιλογή σου μην ανησυχείς ... τα όποια προβλήματα βγήΚαν με τα λάδια έχουν ήδη επιλυθεί στις φουρνιές που θα βγουν! Με τους θορύβους του DSG7 πιστεύω ότι δεν θα έχεις Κάποιο πρόβλημα Και με τα Κρατήματα Και τα φρένα να σου πω ότι είναι επαρΚεί αΚόμα Και τώρα που εγώ προσωπιΚά είμαι στα 221+ ps... ΠροσωπιΚά δεν μου έχει Κάψει Καθόλου λάδι τα τελευταία 5000 χιλιόμετρα (λογιΚά έχει σταματήσει) Και μέχρι τα 19000 μου είχε Κάψει συνολιΚά 3 λίτρα. τώρα είμαι στα 24000 Και όλα είναι απροβλημάτιστα... Μόνο μια παράΚληση .. Μην το πάρεις άσπρο χρώμα!!! 8P

φιλε τσολια δυστυχως θα σε στεναχωρησω γτ λευΚο το παρηγγηλα :db: !!το Καλο ειναι οτι στην περιοχη μου δεν υπαρχει Κανενα gti xaxaxaxa!!

Ενα ΕνδιαφΕρον βιντΕο μΕ συγκριση σΕ καποια hatchback's το οποιο βΕβαια βγαζΕι το πολακι πρωτΕλΕυταιο αλλα πιστΕυω Ειναι μια ΕμπΕρηστατωμΕνη παρουσιαση...

και εδω ενας χρονος που εκανε το πολο στην πιστα

Και με την γλωσσα των αριθμων

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι ειναι καλα!!να σου πω θελω να δω το βιντεο που ειχες ανεβασει με το πολο σου...

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι ειναι καλα!!να σου πω θελω να δω το βιντεο που ειχες ανεβασει με το πολο σου...

ποιο απο όλα το απαγορευμένο ή το normal.... :frantics::D:hyper:

Link to comment
Share on other sites

εμ ενα που δεν το χει τωρα μαζι με τα αλλα...μαλλον το απαγορευμενο χαχα

Link to comment
Share on other sites

εμ ενα που δεν το χει τωρα μαζι με τα αλλα...μαλλον το απαγορευμενο χαχα

εκείνο ούτε εγώ είχα προλάβει να το δω... ασεεε όμως μην ξύνουμε πληγές γιατί θα γίνουμε πάλι μαλλιά κουβάρια όπως τότεεεε :hocky::vava:

Link to comment
Share on other sites

αδεια διπλωμα και πινακιδες για 10 μερες...πφφφφφ.....κοιταξα σημερα τον κοκ κ για το παραμικρο σου τα παιρνουν ολα.....ελεος δηλαδη!!!

εμενα μου ειχαν παρει το διπλωμα για 3 μηνες και πληρωσα και 175 ευρω προστιμο..περαστικα παρεπιπτοντοσ

Link to comment
Share on other sites

δεν ετρεχα...ειχε νησιδα για να κανεις δεξια...κ πηγα ευθεια κ εκανα δεξια εξω απ την νησιδα...κ στα 50 μετρα τους ειδα που ετριβαν τα χερια τους....

τωρα ειδικα με την κριση και τα συναφη δεν αφηνουν τπτ..περαστικα φιλε μου και υπομονη....

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειδικα με την κριση και τα συναφη δεν αφηνουν τπτ..περαστικα φιλε μου και υπομονη....

κατι εριστικα πιτσιρικια ηταν....αυριο λογικα θα παω να τα παρω πισω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.