Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

magkes , meta apo 3 mines me to gti, meta apo apeiro psaksimo gia to thorivo auto, meta apo ta palikaria stin antiprosopia pou mou eipane na mou vgaloun to tablo giati mallon "EPESE KERMA APO TA KALORIZIKA APO PISW", meta diladi apo diafores mpourdes, to provlima to entopisa monos mou kai sas to parathetw......

To mpriki pou pirame exei ena yperekseligmeno :p sistima gia na mas kanei na kaul..onoume kai na to patame perissotero.. to onoma tou SOUND AKTUATOR. enisxuei ton ixo tou kinitira analoga me tis strofes me liga logia... to eksartima auto aposindeetai an thelete. so check photos..

http://www.ebay.de/itm/Audi-VW-Seat-Aktuator-Korperschall-8J0907601-/170750747396?pt=DE_Autoteile&hash=item27c189a304

http://members.home.nl/ostarla/myp/akt07_res.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι που δεν ήξερα! Δηλαδή φίλε που ακριβώς είναι αυτό το μαραφέτι? Κάτω από το τιμόνι στην ασφαλιοθήκη κοντά?

(γράφε Ελληνικά ... forum rules!)

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο που σου σου πα στο τοπικ με τα ηχεια τσολια..οπως βλεπεις το μοτερ πανω αριστερα.πανω απ το παγουρι του παραφλου..

ειναι ξενερα να το βγαλεις φιλε sak1_2007

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο που σου σου πα στο τοπικ με τα ηχεια τσολια..οπως βλεπεις το μοτερ πανω αριστερα.πανω απ το παγουρι του παραφλου..

Thanks φίλε!!! Στο βίντεο πάντως δίχνει τον τύπο να το βγάζει και να το βάζει από την καμπίνα! Ξέρουμε πως γίνεται αυτό??

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι ενας τυπος απο ενα γερμανικο φορουμ ο οποιος εχει κανει πατεντα και το εχει φταξει με κουμπακι εκει που εχουμε το esp.στα διπλανα που ειναι κενα.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αυριο παω επιτελους να βαλω κ το προγραμμα...

παντως κ τωρα με εξατμιση-φιλτρο-ιντερκουλερ-σκαστρα...με ενα αλλο πολο που τα βαλαμε εφυγα αρκετα μπροστα...

περισσοτερα αυριο...

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες γίνετε να έχουμε και εμείς leaving home? μια φορά που πήγα στην αντιπροσωπεία μου είπαν ότι δεν γίνετε.....

μήπως είναι μαζί με τον εργοστασιακό συναγερμό?

δείτε λίγο εδώ.....

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε παναγιωτη γιατι δεν εχω vag com.καποιος που εχει και ειναι κοντα σου μπορει να στο κανει.

οριστε και ενα λινκ που μπορει να βοηθησει και αρκετουσ

http://ardana.homeip.net/vcds/Ibiza-6J-VCDS-options-EN.pdf

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το σύνδεσα με το vag 10.6

αλλά τζίφος. δεν έγινε κάτι. επίσης έχω το εξής πρόβλημα. δίπλα από τα bites δεν μου εμφανίζει τις λειτουργίες (δηλαδή τι ενεργοποιείς σε κάθε τικάρισμα που κάνεις)

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται η τελευταία έκδοση του VAG . To 10.6 δεν είχε σχεδόν τίποτα για το Polo. Το είχα εγώ παλιότερα. Πάντως απότι μου είχε πει ο Α-Polo πρέπει να έχεις το πακέτο Light & Sight για να ενεργοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

H εκδοση που γράφει αρκετά πραγματάκια και αυτή είχα τεστάρει με τον A-Polo είναι η 11.6 . Τώρα τελευταία βγήκε και η 11.11. Γενικά οποιαδήποτε έκδοση με το 11 μπροστά!

Βρήκα αυτό:

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/2053719/

Edited by TSOLIAS30
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια τ αμαξι ειναι απλα σκετη κ... τωρα!!!!απιστευτα μπαμ...στις αλλαγες κανει υπεροχα σκασιματα..και ειναι πααααρα πολυ πιο γρηγορο...καποια στιγμη θ ανεβασει κ ενα βιντεακι στο facebook ο cupraman που εβγαλε μολις ηταν ετοιμο τ αμαξι....

Link to comment
Share on other sites

εξατμιση..φιλτρο..σκαστρα..ιντερκουλερ..μπουζι ιριδιου..κ προγραμμα...

δευτερο σταδιο...

Αν σου ειναι ευκολο φιλε πες μας που εβαλες το καθε τι και τι μαρκα ειναι και αν μπορεις και θυμασαι και τιμες περιπου, γιατι εισαι ο μοναδικος μεχρι στιγμης που εχω δει εδω μεσα να εχει κανει τοσες αλλαγες και να το εχεις παει stage2.

Επισης θελω πολυ και οδηγικες εντυπωσεις!!

Τωρα που εχεις φτασει stage2 σκεφτεσαι μηπως και αλλαγη φρενων και αναρτησης;

Εισαγωγη πως και δεν αλλαξες;

Οπως και να εχει να το χερεσαι το εργαλειο!!!

Edited by akamatis
Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειναι ευκολο φιλε πες μας που εβαλες το καθε τι και τι μαρκα ειναι και αν μπορεις και θυμασαι και τιμες περιπου, γιατι εισαι ο μοναδικος μεχρι στιγμης που εχω δει εδω μεσα να εχει κανει τοσες αλλαγες και να το εχεις παει stage2.

Επισης θελω πολυ και οδηγικες εντυπωσεις!!

Τωρα που εχεις φτασει stage2 σκεφτεσαι μηπως και αλλαγη φρενων και αναρτησης;

Εισαγωγη πως και δεν αλλαξες;

Οπως και να εχει να το χερεσαι το εργαλειο!!!

Συγνωμη για τον βομβαρδισμο ερωτησεων απλα θελω πολυ να μαθω λεπτομεριες!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειναι ευκολο φιλε πες μας που εβαλες το καθε τι και τι μαρκα ειναι και αν μπορεις και θυμασαι και τιμες περιπου, γιατι εισαι ο μοναδικος μεχρι στιγμις που εχω δει εδω μεσα να εχει κανει τοσες αλλαγες και να το εχεις παει stage2.

Επισης θελω πολυ και οδηγηκες εντυπωσεις!!

Τωρα που εχεις φτασει stage2 σκεφτεσαι μηπως και αλλαγη φρενων και αναρτησης;

Οπως και να εχει να το χερεσαι το εργαλειο!!!

λοιπον....την εξατμιση την εβαλα στον ποπαυ..1500 ευρω

το ιντερκουλερ το παρηγγειλε ο νικος(cupraman) απο αγγλια..250 ευρω...κ το εβαλα στον μαυροειδακο..300 ευρω

η σκαστρα ειναι της forge..270 ευρω..την παρηγγειλε ο νικος

το φιλτρο ειναι pipercross...80 ευρω..

τα μπουζι ειναι ngk..50 ευρω

κ το προγραμμα πηγε 800 ευρω...

οδηγηκα ειναι απιστευτο...αρπαζει παρα πολυ...στις μεγαλες ταχυτητες ειναι πααααρα πολυ ανετο...ειναι σαν να ξεμπουκωσε

οχι δεν σκεφτομαι ν αλλαξω κατι απ αυτα...αν βγει 3ο σταδιο μπορει να τ αλλαξω...

σ ευχαριστω πολυ..να σαι καλα!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.