Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα. Είναι η πρώτη φορά που γράφω. Έχω διαβάσει όλα το topic και κάθε φορά μαθαίνω όλο και κάτι καινούργιο. Θα είμαι και εγώ κάτοχος ενός Polo gti σε λίγο καιρό. Έχει γίνει η παραγελλία από 30/12/2010 και μου είπαν ότι θα έρθει περίπου στο τέλος Μαϊου. Οπότε αναμένω.

Το Polo gti εμένα θα έχει: Ηλιοροφή, ξένον, cruise control και ένα multi navi-cd-tv (after market). Επίσης μου δώσαν 5 χρόνια τα services (προβλεπόμενα από κατασκευαστικα αναλώσιμα και εργατικά) δωρεάν, συναγερμό της vw δωρεάν και επέκταση εγγύησης.

Δυστηχώς ο χρόνος είναι πολύς αλλά τι να κάνω θα περιμένω. Από εδώ και πέρα θα τα λέμε πιο συχνα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιο τρόπο για να δώ το εργαλείο μου στο τελωνείο???????

εάν είναι για τον λόγο που διάβασα στο shoutbox κοίταξε εδώ :

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=29460&view=findpost&p=371516

Να απαιτήσεις να δεις το αμάξι πριν το εξοφλήσεις !

Και αντε το αμάξι μπορεί να ήρθε οκ από Ισπανία .... εάν γίνει κάτι όσο είναι στην αντιπροσωπεία και το οποίο ποτέ δεν θα μάθεις ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξενον φωτα και πολυ ανωτερα βαζεις και απεξω με πιο λιγα λεφτα.

Οσο για την ηλιοροφη ειναι απλα αν θες να κοπει το αμαξι σου για να περνεις αερα.

Δεν πιστευω να αξιζει τοσοο μεγαλη αναμονη για ενα αμαξι που εχει 1 ουσιαστικα διαφορα.

Απαραδεκτο τοσο μεγαλες αναμονες 3 , 4 και 5 μηνων που ακους απλα για μια ηλιοροφη και τα ξενον

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξενον φωτα και πολυ ανωτερα βαζεις και απεξω με πιο λιγα λεφτα.

Οσο για την ηλιοροφη ειναι απλα αν θες να κοπει το αμαξι σου για να περνεις αερα.

Δεν πιστευω να αξιζει τοσοο μεγαλη αναμονη για ενα αμαξι που εχει 1 ουσιαστικα διαφορα.

Απαραδεκτο τοσο μεγαλες αναμονες 3 , 4 και 5 μηνων που ακους απλα για μια ηλιοροφη και τα ξενον

Κάποιο link?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξενον φωτα και πολυ ανωτερα βαζεις και απεξω με πιο λιγα λεφτα.

Οσο για την ηλιοροφη ειναι απλα αν θες να κοπει το αμαξι σου για να περνεις αερα.

Δεν πιστευω να αξιζει τοσοο μεγαλη αναμονη για ενα αμαξι που εχει 1 ουσιαστικα διαφορα.

Απαραδεκτο τοσο μεγαλες αναμονες 3 , 4 και 5 μηνων που ακους απλα για μια ηλιοροφη και τα ξενον

τα xenon φώτα με τα xenon φανάρια έχουν τεράστια διαφορά ... όπως η νύχτα με την ημέρα

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω λινκ φιλε απλα εχω γνωστους και συγγενεις σε ολον τον χωρο του μηχανοκινητου και σε αγωνες,

αν ψαξεις βρισκεις. Προσοχη στα μαιμου. Μιλαμε για φουλ ξενον με λεντακια οπως στο μαμα περιπου.

Τοση αναμονη λοιπον για τα ΄΄μαμα΄΄ ξενον ειναι για μενα απαραδεκτο για την εταιρεια

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω λινκ φιλε απλα εχω γνωστους και συγγενεις σε ολον τον χωρο του μηχανοκινητου και σε αγωνες,

αν ψαξεις βρισκεις. Προσοχη στα μαιμου. Μιλαμε για φουλ ξενον με λεντακια οπως στο μαμα περιπου.

Τοση αναμονη λοιπον για τα ΄΄μαμα΄΄ ξενον ειναι για μενα απαραδεκτο για την εταιρεια

η αναμονή μπορει να ειναι απαράδεκτη, αλλα η απόδοση του φαναριού είναι εξαίσια σε σχέση με τα after market φανάρια xenon ... εαν τα συγκρίναμε με εργοστασιακά φανάρια απο κανένα lexus τότε θα πήγαινα πάσο, αλλά με τα after market καμιά σχέση ....

Link to comment
Share on other sites

οτι θες μπορεις να βαλεις και φυσικα μιλαω για καλυτερα απο τα εργοστασιακα.

Χαρας το κουραγιο σας παντως. Γουστα του καθενος ετσι κι αλλιως ...

Link to comment
Share on other sites

οτι θες μπορεις να βαλεις και φυσικα μιλαω για καλυτερα απο τα εργοστασιακα.

Χαρας το κουραγιο σας παντως. Γουστα του καθενος ετσι κι αλλιως ...

θέλω και εγώ xenonnn :wub::wub: δεν μπορούσα να περιμένω και τα xenon και το πήρα σκέτο :bye: ήδη περίμενα 1 χρόνο να έρθει από τότε που είχα πρωτοδιαβάσει πως θα βγει. πόσο μπορεί να κοστίζουν τα after...στο περίπου ξέρει κανείς????

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν ηλιοροφη....τα εχουμε κοιταξει απ το δεκεμβριο....τα ειδα και απο κοντα!

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι δεν εχουν οροφη. ξερεις τιμες?

τοτε που πηγα ειχα μαθει τιμη για το ασπρο με τα xenon εκανε 21000.Τωρα δεν ξερω ποσο παει....!

Link to comment
Share on other sites

καλά τα δυο πρώτα .... το 3ο έχει 33χλμ !!

Link to comment
Share on other sites

αρα με 33 χμ πρεπει να το πουλανε μεταχηρισμενο ? με 33 χμ χαλασε το αμαξι ?

αφου τα χμ τα κατεβαζουν ητε νομια ητε παρανομα. αν νομιζαν οτι ειναι κακο γι αφτοςυ δεν ειναι τιποτε να τα κανουν ολα 0 χμ

κανα διακοσαρικο εχει το μηχανηματακι και σου βαζει οσα χμ θες εσυ ακομα και στα τελευταια μοντελα. το χω δει

τζαμπα πεδευετε το μυαλο σας λεω γω να χαμε να λεγαμε ηαλλιως κουβεντα να γινεται

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!! Χθες το πρωι έκανα και εγώ την παραγγελία για το POLAKI!! ;):thumbsd::startle:

Με ηλιοροφή,ξένον, απενεργοποίση Α/B και πακέτο Light and Sight...

Τους τόνισα οτι το αμαξι θέλω να φυλαχτεί καλά όταν έρθει και να μην εχει χιλίομετρα. Και μου είπε οτι συνηθως εχουν 25χλμ. Εσας πόσα είχε.. ΑΑΑ και κατι ακόμα εβδομάδα παραγωγής δεν μου είπαν.. Εσάς πότε περίπου σας είχαν πει πότε θα κατασκευαστεί??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!! Χθες το πρωι έκανα και εγώ την παραγγελία για το POLAKI!! ;):thumbsd::startle:

Με ηλιοροφή,ξένον, απενεργοποίση Α/B και πακέτο Light and Sight...

Τους τόνισα οτι το αμαξι θέλω να φυλαχτεί καλά όταν έρθει και να μην εχει χιλίομετρα. Και μου είπε οτι συνηθως εχουν 25χλμ. Εσας πόσα είχε.. ΑΑΑ και κατι ακόμα εβδομάδα παραγωγής δεν μου είπαν.. Εσάς πότε περίπου σας είχαν πει πότε θα κατασκευαστεί??

Και εγω ετσι το θελω αλλα με κσενον,ηλιοροφη και ηχοσυστημα....Λογικααα θα κανει 3 με 3μιση μηνες!Οταν μαθεις πες μας και μας...απο που το κλεισες?Φιλοσίδη

Link to comment
Share on other sites

tsolia δυσκολο το βλεπω για να σου στειλω φωτο γιατι 2 μερες τωρα λασπη ριχνει και το πολο εγινε καφε

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες φιλε και καλι υπομονη. απο ποια αντιπροσωπεια εγεινε η αγορα?

Από την AutoMarin έγινε η αγορα

Όσον αφορά την αναμονή, το ξέρω ότι είναι πολύ, αλλά ήταν απωθημένο μου η ηλιοροφή, οπότε τώρα που μπορούσα να την πάρω επέλεξα να περιμένω. Τα υπόλοιπα ξένον και cruise control και τα λοιπά τα έβαλα γιατί λέω θα περιμένω που θα περιμένω ας το πάρω όπως το θέλω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που ειστε κατοχοι μας λετε αποδοση , γρηγοραδα dsg , καταναλωση σε ολες τις συνθηκες και τυχον προβληματα εως τωρα ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.