Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

παιδια επειδη ειχε γινει θεμα πολυ πιο πισω υστερα απο 2 βδομαδες που εχω το gti κοιταξα τις σταθμες του παραφλου και των λαδιων και ολα ειναι ακριβως οπως το παρελαβα , απολυτως στην φυσιολογικη τους σταθμη :laugh:

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειχε γινει θεμα πολυ πιο πισω υστερα απο 2 βδομαδες που εχω το gti κοιταξα τις σταθμες του παραφλου και των λαδιων και ολα ειναι ακριβως οπως το παρελαβα , απολυτως στην φυσιολογικη τους σταθμη :laugh:

Πόσα χλμ έχεις κάνει και με τί χρήση (στρώσιμο η σκίσιμο)?

Link to comment
Share on other sites

600 χλμ εχω κανει και οχι σκισιμο!!μικρα ανοιγματα που και που :laugh:

λογικα θα καψει λαδι.εδω μου εκαιγε το golf μισο λιτρο απο αλλαγη σε αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

οταν το αμαξι βρισκεται στο στρωσιμο, εκτος απο λαδια μπορει να καιει και λιγο παραπανω βενζινη η ουτε καν?

Ολοι ελπίζουμε πως ναι!!

Αν και μόλις το στρ'ωσεις σίγουρα θα καίς παραπάνω :drinks::D :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι,οταν βαζω μπροστα το εργαλειο στο ρελαντι ψιλοτρεμει λιγο(αυτο μονο οταν ειναι παγωμενο και το βαζω μπροστα , δηλαδη πιο πολυ το πρωι) ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι,οταν βαζω μπροστα το εργαλειο στο ρελαντι ψιλοτρεμει λιγο(αυτο μονο οταν ειναι παγωμενο και το βαζω μπροστα , δηλαδη πιο πολυ το πρωι) ειναι φυσιολογικο?

Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό όσο η μηχανή είναι κρύα... Εκτός και αν το τρεμούλιασμα επιμένει και στην συνέχεια... Μην ανησυχείς, είναι οκ!!!thumbsup.pngthumbsup.pngthumbsup.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό όσο η μηχανή είναι κρύα... Εκτός και αν το τρεμούλιασμα επιμένει και στην συνέχεια... Μην ανησυχείς, είναι οκ!!!thumbsup.pngthumbsup.pngthumbsup.png

μονο οταν ειναι κρυα!!!μετα χανεται το εργαλειο!!δοκιμασα με 100αρα.το φουλαρισα και περιμενω να δω ποσα χλμ θα βγαλει.εβαλα με 1,69 το λιτρο..εσυ εχεις μετρησει καθολου?

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

Aπο λαδια 5-30 συστηνει ο κατασκευαστης ?

Μαρκα που βάζετε ? Ημισυνθετικα η φουλ ?

εγω δεν εχω αλλαξει ακομα!!της μανας του εχει

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο οταν ειναι κρυα!!!μετα χανεται το εργαλειο!!δοκιμασα με 100αρα.το φουλαρισα και περιμενω να δω ποσα χλμ θα βγαλει.εβαλα με 1,69 το λιτρο..εσυ εχεις μετρησει καθολου?

Το πρόβλημα ρε φίλε είναι ότι ποτέ δεν έχω αρκετά λεφτά για να το φουλάρω!!! ΧΑΧΑΧΑΑΧΑ!!!pardon.gifpardon.gifpardon.gif

1.74 € εδώ η 100άρα της προκοπής!!!!geek.png

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ρε φίλε είναι ότι ποτέ δεν έχω αρκετά λεφτά για να το φουλάρω!!! ΧΑΧΑΧΑΑΧΑ!!!pardon.gifpardon.gifpardon.gif

1.74 € εδώ η 100άρα της προκοπής!!!!geek.png

δηλαδη δεν εχει μετρησει ποσα βγαζει ενα ντεποζιτο???με 20 ευρω ποσα σου βγαζει

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν εχει μετρησει ποσα βγαζει ενα ντεποζιτο???με 20 ευρω ποσα σου βγαζει

Το υπολόγισα σε ένα ταξίδι που έκανα τα Χριστούγεννα ! 550 + χιλιόμετρα και με αρκετά πατήματα!

Link to comment
Share on other sites

Aπο λαδια 5-30 συστηνει ο κατασκευαστης ?

Μαρκα που βάζετε ? Ημισυνθετικα η φουλ ?

5-30 ΦΟΥΛ Συνθετικα.

Τα πρωτα λαδια πρεπει να τα αλλαξετε εως τα 1000χλμ

Οχι. Τα πρωτα λαδια τα αλλαζεις απο 1 εως 15000χλμετρα.. στο χερι του καθενα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Aπο λαδια 5-30 συστηνει ο κατασκευαστης ?

Μαρκα που βάζετε ? Ημισυνθετικα η φουλ ?

Ναι 5-30.

Οταν κλεισει χρονο (τα km δεν προκειται να τα πιασει) θα το παω για service.Αυτοι βαζουν της vw long life 5-30 (φουλ συνθετικα).

Στο δευτερο service τον δευτερο χρονο μιας και λεω να μην ξαναπατησω σε αυτους μαλλον θα βαλω τα castrol 5-30.

Link to comment
Share on other sites

Τα πρωτα λαδια πρεπει να τα αλλαξετε εως τα 1000χλμ

εμενα ο αντιπροσωπος που ηταν και αλανι μου ειπε οτι τσαμπα λεφτα θα δωσω αν αλλαξω λαδια.στα 15000 μου ειπε η στο χρονο

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα τα 5-30 απο τις τοπ εταιρειες του εμποριου οπως μοτουλ , ενεος , κτλ ειναι πολυ καλυτερα απο αυτα που σας βαζουν στην εταιρεια.

Και 15,000 ειδικαα τα πρωτα χλμ ενος νεου κινητηρα και ειδικα του του συγκεκριμενου που ειναι TWINCHARGER με τα ιδια λαδια ειναι εγκλημα.

Το κοστος ειναι γυρω στα 100 ευρω , ενω εχουμε δωσει 20,000+ για το αμαξι.

Κακο σιγουρα δεν κανει , καλο κανει σιγουρα ομως

Link to comment
Share on other sites

Το υπολόγισα σε ένα ταξίδι που έκανα τα Χριστούγεννα ! 550 + χιλιόμετρα και με αρκετά πατήματα!

Σε ταξιδι με χαλαρο ρυθμο και λιγα πατηματα εμενα εβγαλε 602km.

Link to comment
Share on other sites

Το υπολόγισα σε ένα ταξίδι που έκανα τα Χριστούγεννα ! 550 + χιλιόμετρα και με αρκετά πατήματα!

εγω θα σου πω σε καμια βδομαδα μεχρι να καψω ολο το ντεποζιτο.αν και τα δικα μου χλμ ειναι ολα εντος πολεως δηλαδη εχω καταναλωση γυρω στο 8-8.5 ανα 100 χλμ.

τωρα τελος του μηνα θα ανεβω καβαλα δηλαδη γυρω στα 900 χλμ αλλα δεν ξερω αν θα παω με το αμαξι γιατι θελω τουλαχιστον 200 ευρω να παω και να ερθω ενω με το λεωφορειο μονο 80

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

Τσολια [ γιωργο ] εκανες 550χλμ και οχι ηρεμα και με πατηματα οπως λες με ενα 45αρι ντεποζιτο που εχει το gti ?

Tοσο πολλα βγαζει ?

Link to comment
Share on other sites

λάδια και φίλτρο καλό είναι στα 7500 χιλιόμετρα

Καλο ειναι εκει που λεει ο κατασκευαστης. :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.