Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Τσολια [ γιωργο ] εκανες 550χλμ και οχι ηρεμα και με πατηματα οπως λες με ενα 45αρι ντεποζιτο που εχει το gti ?

Tοσο πολλα βγαζει ?

φιλε εγω με 40 ευρω με τιμη 1,60 95 αρα εκανα 350 χλμ και ο δεικτης ηταν λιγο πιο πανω απτην ρεζερβα με πολυ λιγα πατηματα ομως ελαχιστες φορες.τωρα που το γεμισα 100 αρα με 1,69 περιμενω να δω ποσα θα βγαλω

λάδια και φίλτρο καλό είναι στα 7500 χιλιόμετρα

εγω παντως στα 15000 η στο χρονο θα τα αλλαξω,γνωμη μου παντα :angry2:

επισης θα ηθελα να ρωτησω οταν ελεγχεται τον αερα στα λαστιχα ποια ενδειξη στο μηχανημα του αερα κοιτατε?την απο μεσα η την απ εξω?

Link to comment
Share on other sites

Εδω σε πολλα αμαξια σημερα λενε στα 30,000 χλμ

Θα πας εσυ στα 30000 για λαδια ???

ελεος δλδ , οι εταιρειες το κανουν για μαρκετινγκ καθαρα.

Και που τους ρωτατε αυτοι το μονο που ξερουν ολοι τους ειναι να θαβουν ολους τους ανταγωνιστες και να εξυψωνουν τους ιδιους , να σου πουν κατι σωστο πολυυ δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

Τσολια [ γιωργο ] εκανες 550χλμ και οχι ηρεμα και με πατηματα οπως λες με ενα 45αρι ντεποζιτο που εχει το gti ?

Tοσο πολλα βγαζει ?

Ναι τόσο έβγαλε σε ταξίδι και όλο σε εγνατία πάνω !!! Μέσα στην πόλη υπολόγισε πολύ λιγότερα....pardon.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδω σε πολλα αμαξια σημερα λενε στα 30,000 χλμ

Θα πας εσυ στα 30000 για λαδια ???

ελεος δλδ , οι εταιρειες το κανουν για μαρκετινγκ καθαρα.

Και που τους ρωτατε αυτοι το μονο που ξερουν ολοι τους ειναι να θαβουν ολους τους ανταγωνιστες και να εξυψωνουν τους ιδιους , να σου πουν κατι σωστο πολυυ δυσκολο.

και ρωταω εγω τωρα ο Χ μπορει να κανει τα 1000 χλμ σε μια μερα (προσωπικα εχω κανει 2400 χλμ σε 2 μερες) θα πρεπει δηλαδη μετα απο 2 μερες να αλλαξει λαδια??

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως στα 15000 η στο χρονο θα τα αλλαξω,γνωμη μου παντα :angry2:

επισης θα ηθελα να ρωτησω οταν ελεγχεται τον αερα στα λαστιχα ποια ενδειξη στο μηχανημα του αερα κοιτατε?την απο μεσα η την απ εξω?

Υπάρχει και μία περίπτωση να τα έχεις αλλάξει νωρίτερα χωρίς να το έχεις καταλάβει!Πως?

Αν καίει όσο λάδι λένε κάποιοι μέχρι τις 15,000 θα έχεις βάλει άλλα 2 λιτρα τουλάχιστον οπότε η vw και στις 100,000 να σου πεί να κάνεις είναι καλυμένη , αφού θα συμπληρώνεις!!

Και 15,000 ειδικαα τα πρωτα χλμ ενος νεου κινητηρα και ειδικα του του συγκεκριμενου που ειναι TWINCHARGER με τα ιδια λαδια ειναι εγκλημα.

Το κοστος ειναι γυρω στα 100 ευρω , ενω εχουμε δωσει 20,000+ για το αμαξι.

Κακο σιγουρα δεν κανει , καλο κανει σιγουρα ομως

+100000

Edited by AlenXxX
Link to comment
Share on other sites

και ρωταω εγω τωρα ο Χ μπορει να κανει τα 1000 χλμ σε μια μερα (προσωπικα εχω κανει 2400 χλμ σε 2 μερες) θα πρεπει δηλαδη μετα απο 2 μερες να αλλαξει λαδια??

εγώ προσωπικά σε όλα μου τα αυτοκίνητα άλλαζα στα 7500 από μόνος μου.

σε αυτά τα 2400 χλμ πόσο λάδια σου έκαψε?

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά σε όλα μου τα αυτοκίνητα άλλαζα στα 7500 από μόνος μου.

σε αυτά τα 2400 χλμ πόσο λάδια σου έκαψε?

αυτα τα 2400 τα ειχα κανει με το γκολφ σε 2 μερες.δεν μου εκαψε τιποτα αλαα ξαναλεω απο αλλαγη σε αλλαγη συμπληρωνα μισο λιτρο

επισης θα ηθελα να ρωτησω οταν ελεγχεται τον αερα στα λαστιχα ποια ενδειξη στο μηχανημα του αερα κοιτατε?την απο μεσα η την απ εξω?

Link to comment
Share on other sites

αυτα τα 2400 τα ειχα κανει με το γκολφ σε 2 μερες.δεν μου εκαψε τιποτα αλαα ξαναλεω απο αλλαγη σε αλλαγη συμπληρωνα μισο λιτρο

επισης θα ηθελα να ρωτησω οταν ελεγχεται τον αερα στα λαστιχα ποια ενδειξη στο μηχανημα του αερα κοιτατε?την απο μεσα η την απ εξω?

Psi

αυτα τα 2400 τα ειχα κανει με το γκολφ σε 2 μερες.δεν μου εκαψε τιποτα αλαα ξαναλεω απο αλλαγη σε αλλαγη συμπληρωνα μισο λιτρο

επισης θα ηθελα να ρωτησω οταν ελεγχεται τον αερα στα λαστιχα ποια ενδειξη στο μηχανημα του αερα κοιτατε?την απο μεσα η την απ εξω?

Psi

Link to comment
Share on other sites

Και παντα στο πιο κοντινο βενζιναδικο σπιτι σου , να ειναι οσο το δυνατον πιο κρυα λαστιχα και οχι τερμα πιεσεις

37+ πσι γιατι εχω ακουσει καρουμπαλα

Link to comment
Share on other sites

Και παντα στο πιο κοντινο βενζιναδικο σπιτι σου , να ειναι οσο το δυνατον πιο κρυα λαστιχα και οχι τερμα πιεσεις

37+ πσι γιατι εχω ακουσει καρουμπαλα

κποιτα η απο μεσα μου λεει 32 η απ εξω αλλα,η απ εξω ειναι τα bar μου ειπε.ποια να κοιταω?

Link to comment
Share on other sites

TO 34 εννοειται ειναι psi

οποτε εμενα που εχουν 32 καλα ειναι

δε λετε παλι καλα που κοιταγα τα bar εβαλα 3,2 και τελευταια στιγμη μου κοβει και τα ξεφουσκωνω πριν φυγω γιατι μου φανηκε πολυ..τραγικος ειμαι :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Τι καλα ειναι, οτι λεει το πορτακι του ρεζερβουαρ θα βαζεις!

32 ειχε απο οταν το πηρα.δεν το πειραξα

Link to comment
Share on other sites

Κατεβηκα στο γκαραζ βραδιατικα. :whistling:

Το πορτακι λεει για λιγο φορτιο 2.7 bars ή 39 psi εμπρος.

2.5 bars ή 36 psi πισω.

συγνωμη κιολας αλλα εχω την εντυπωση οτι καποιοι λιγες σελιδες πισω ελεγαν οτι το φυσιολογικο ειναι 28-29 και πως το κλαταλληλο ειναι 36.μπορει να κανω και λαθος ε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.