Jump to content
sv2flu

Ερώτηση για καθρέπτες σε Golf 5

Recommended Posts

Υπαρχει η δυνατότητα μεσω VAG να ρυθμίσουμε τους καθρέπτες ώστε οταν βάζουμε όπισθεν να πηγαίνουν σε καθορισμένο απο εμάς σημείο για να βοηθούν στο παρκάρισμα????

Και αν ναί γίνεται σε όλα τα μοντέλα???

Το δικό μου ειναι Golf 5 αγορασμένο το 2007 Highline έκδοση και δεν έχω οθόνη Mfd στο ταμπλώ παρά μόνο υπολογιστή ταξιδίου.

Είναι λίγο SOS το θέμα γιατί αύριο πάω για σέρβις και αν γίνεται θέλω να τους πω να το ενεργοποιήσουν.

Edited by sv2flu
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατότητα μεσω VAG να ρυθμίσουμε τους καθρέπτες ώστε οταν βάζουμε όπισθεν να πηγαίνουν σε καθορισμένο απο εμάς σημείο για να βοηθούν στο παρκάρισμα????

Και αν ναί γίνεται σε όλα τα μοντέλα???

Το δικό μου ειναι Golf 5 αγορασμένο το 2007 Highline έκδοση και δεν έχω οθόνη Mfd στο ταμπλώ παρά μόνο υπολογιστή ταξιδίου.

Είναι λίγο SOS το θέμα γιατί αύριο πάω για σέρβις και αν γίνεται θέλω να τους πω να το ενεργοποιήσουν.

Όχι φίλε δεν μπορείς να έχεις αυτή τη ρύθμιση.

Μέσω vag-com μπορείς να το επιλέξεις αυτό αλλά μόνο αν έχεις ηλεκτρικά καθίσματα (τουλάχιστον έτσι το γράφει στο vag-com)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ χρήσιμη αυτή η λειτουργία. Δυστυχώς πρέπει να ισχύει αυτό που λέει ο Κοσμάς.

Πιθανολογώ ότι η συγκεκριμένη λειτουργία θα απαιτεί και αλλαγή συγκεκριμένου controller, αντίστοιχου με αυτόν που έχουν όσα Golf διαθέτουν ηλεκτρικά καθίσματα, οπότε πάει μακρυά η βαλίτσα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε εμενα υπαρχει αυτη η λειτουργια αλλα ειναι σε συνδιασμο με τους ηλεκτρικους καθρεφτες μαλλον που εχω βαλει.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε εμενα υπαρχει αυτη η λειτουργια αλλα ειναι σε συνδιασμο με τους ηλεκτρικους καθρεφτες μαλλον που εχω βαλει.

και εγω το ιδιο ακριβως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.