Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Διακοσμητικά νίκελ χρωμίου.

Recommended Posts

Λοιπόνμ υπάρχουν από πολλές πηγές διαθέσιμα. Εγώ ξεκινάω το θέμα αυτό με αφορμή αυτά που λέγαμε με τον γιατρό. :) Καλύτερα να συμπληρώσει ο Κώστας, ο οποίος τα έχει τοποθετήσει και ξέρει και πολλές λεπτομέρειες... :D

Ορίστε και 2 links που βρήκα χωρίς να το ψάξω και πολύ στο ebay...

1ο link.

2o link.

kilkis1.jpg

img0738y.jpg

img0740m.jpg

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο, σκέφτομαι πολύ καιρό να βάλω inox καπάκια στους καθρέπτες,τα οποία έχω δει live σε passat και μου αρεσαν πολύ λόγω της αντίθεσης ειδικά που προκαλούσε με τα φιμέ... :(

Βρήκα in.pro. καπάκια αρκετά ποιοτικά στα 15Ο ευρώ, όμως το δίλλημα ήρθε απ αυτή τη φωτό αλλά και από τα audi s3, όπου απ' ότι κατάλαβα δε μιλάμε για τα κλασσικά inox καπάκια αλλά για βάψιμο...

Τώρα για τα inox στις γρίλιες έχω στο πάνω μέρος(γύρω από το σήμα), απλά δεν έχω χαμηλά όπως ο παρακάτω φίλος

www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=24260εδώ

Edited by passat-doc
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλοι μου δεν έχω σκοπό να προσθέσω κάτι στην μάσκα μου. Είμαι ήδη ανοιχτόχρωμος(γαλάζιο) και πιστεύω ότι δεν θα είναι και τόσο καλό το αποτέλεσμα. Πάντως η φωτο με το γαλάζιο passat που ανέβασες passat-doc είναι πολύ γνωστή και είναι μια από αυτές που μας βάζει και φωτιές και σε σκέψεις για το τι θέλουμε ο καθένας να κάνει στο δικό του.Εγω το μονό που θέλω να κάνω στο δικό μου και μάλλον πάει για ¶νοιξη μερια,ειναι να βάψω τα περιφερειακά μαύρα πλαστικά που είναι χαμηλα.Με χαλάει μονό που κάποιοι λένε ότι μετά από καιρό το χρώμα θα αρχίσει να πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Στις φώτο πιο πάνω, τέρμα δεξιά φαίνεται του Κώστα, το οποίο φοράει το έξτρα χρώμιο. Όσο για του καθρέφτες, νομίζω ότι εκτός από επιπρόσθετα καπάκια που μπαίνουν από πάνω, έχει κομμάτια τα οποία αφαιρείς τα μαμά βαμένα, και μπαίνουν στην θέση τους, ώστε το αποτέλεσμα να είναι εργοστασιακό. Νομίζω ο Κωσταντίνος έχει βάλει τέτοια που λέω. Αυτός βέβαια έχει το προηγούμενο μοντέλο, αλλά πιστεύω ότι θα έχουν βγάλει και για το δικό μας... :(

Επίσης, και το βάψιμο θα ήταν καλή ιδέα, γιατί νομίζω ότι τα νέα S3/S4 έχουν βαμένους καθρέφτες και μάλιστα λίγο ματ. Βέβαια, νομίζω ότι το γυαλίστερό χρώμιο θα έδενε περισσότερο με το σύνολο του Passat.

Δημήτρη θα κάνεις την καλύτερη δουλειά αν βάψεις τα γύρω-γύρω μαύρα πλαστικά! Θα δείξει το αμάξι σου τούμπανο! Εγώ τους έχω φάει τα αυτιά τους Θεσσαλονικείς να το κάνουν αλλά δεν με ακούει κανένας! tongue.gif Ειδικά τον Γιάννη και τον Καθηγητή, που δεν έχουν μαύρα αυτοκίνητα...

Όσο για το ξεφλούδισμα, αν πας σε καλό μάστορα, τα ασταρώσει και τα τρίψει καλά ώστε να γίνουν απόλυτα λεία, θα είναι μια χαρά. Μόνο το μπροστινό μπορεί να αρχίσει να κάνει σημάδια, και αυτά θα είναι από τα πετραδάκια που θα "τρως" από τους μπροστά σου. Πάντως κάνε το με τα 1.000!!!!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλοι μου δεν έχω σκοπό να προσθέσω κάτι στην μάσκα μου. Είμαι ήδη ανοιχτόχρωμος(γαλάζιο) και πιστεύω ότι δεν θα είναι και τόσο καλό το αποτέλεσμα. Πάντως η φωτο με το γαλάζιο passat που ανέβασες passat-doc είναι πολύ γνωστή και είναι μια από αυτές που μας βάζει και φωτιές και σε σκέψεις για το τι θέλουμε ο καθένας να κάνει στο δικό του.Εγω το μονό που θέλω να κάνω στο δικό μου και μάλλον πάει για ¶νοιξη μερια,ειναι να βάψω τα περιφερειακά μαύρα πλαστικά που είναι χαμηλα.Με χαλάει μονό που κάποιοι λένε ότι μετά από καιρό το χρώμα θα αρχίσει να πετάει.

Αν γίνει καλή προετοιμασία πριν το βάψιμο δε θα πετάξει. Όμως είναι πολύ πιθανό από πετραδάκια ή από άνοιγμα της πόρτας να τη κάνεις τη ζημιά...

Αποψη μου ειναι πως τα πλαστικά αυτά προστατεύουν και καλλύπτουν τυχόν μικροατυχήματα, γιατί την έχω πάθει(σε πεζοδρόμια με άνοιγμα πόρτας, από ψηλό πεζοδρόμιο στο παρκάρισμα) και όμως δε φαίνται τίποτα.

Μόνο αν βάλω κάποιο spoiler θα έβαφα τα σημεία αυτά, όμως στο χρώμα σου θα πήγαινε πολύ!

Αχ αυτή η φωτο...............

Link to comment
Share on other sites

Στις φώτο πιο πάνω, τέρμα δεξιά φαίνεται του Κώστα, το οποίο φοράει το έξτρα χρώμιο. Όσο για του καθρέφτες, νομίζω ότι εκτός από επιπρόσθετα καπάκια που μπαίνουν από πάνω, έχει κομμάτια τα οποία αφαιρείς τα μαμά βαμένα, και μπαίνουν στην θέση τους, ώστε το αποτέλεσμα να είναι εργοστασιακό. Νομίζω ο Κωσταντίνος έχει βάλει τέτοια που λέω. Αυτός βέβαια έχει το προηγούμενο μοντέλο, αλλά πιστεύω ότι θα έχουν βγάλει και για το δικό μας... :D

Επίσης, και το βάψιμο θα ήταν καλή ιδέα, γιατί νομίζω ότι τα νέα S3/S4 έχουν βαμένους καθρέφτες και μάλιστα λίγο ματ. Βέβαια, νομίζω ότι το γυαλίστερό χρώμιο θα έδενε περισσότερο με το σύνολο του Passat.

Δημήτρη θα κάνεις την καλύτερη δουλειά αν βάψεις τα γύρω-γύρω μαύρα πλαστικά! Θα δείξει το αμάξι σου τούμπανο! Εγώ τους έχω φάει τα αυτιά τους Θεσσαλονικείς να το κάνουν αλλά δεν με ακούει κανένας! tongue.gif Ειδικά τον Γιάννη και τον Καθηγητή, που δεν έχουν μαύρα αυτοκίνητα...

Όσο για το ξεφλούδισμα, αν πας σε καλό μάστορα, τα ασταρώσει και τα τρίψει καλά ώστε να γίνουν απόλυτα λεία, θα είναι μια χαρά. Μόνο το μπροστινό μπορεί να αρχίσει να κάνει σημάδια, και αυτά θα είναι από τα πετραδάκια που θα "τρως" από τους μπροστά σου. Πάντως κάνε το με τα 1.000!!!!! :D:D

Το καλύτερο concept είναι μάσκα απ το R-line και βάψιμο καθρέπτη όπως το s3... Θα δένει πολύ! :(

Υπάρχουν και καπάκια με ανθρακονήματα

Edited by passat-doc
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το μπροστινό μπορεί να αρχίσει να κάνει σημάδια, και αυτά θα είναι από τα πετραδάκια που θα "τρως" από τους μπροστά σου.

Αυτο δεν με ανησυχει Νικο γιατι ουτος ει αλλως το καπο μου εχει γινει κ..λος απο τα πετραδακια....

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τοποθετησει τις χρωμιωμενες μπαρες της inpro στο πανω μισο της μασκας και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο την ποιοτητα.Δυο χρονια και απειρα πλυσιματα μετα (δυο φορες την εβδομαδα με πλυστικο) δεν εχει παρουσιαστει το παραμικρο αν και ουσιαστικα εφαρμοζουν με ταινια διπλης οψης

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τοποθετησει τις χρωμιωμενες μπαρες της inpro στο πανω μισο της μασκας και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο την ποιοτητα.Δυο χρονια και απειρα πλυσιματα μετα (δυο φορες την εβδομαδα με πλυστικο) δεν εχει παρουσιαστει το παραμικρο αν και ουσιαστικα εφαρμοζουν με ταινια διπλης οψης

Μιας και βλέπω Αθήνα μπορείς να μου πεις που τις πήρες? Δεν έχω καλή σχέση με ebay κτλ

Link to comment
Share on other sites

Μακριά μου πέφτει... Αυτά τα είχε εκεί ή τα παρείγγειλες?

Τα ειχε σε στοκ.Η μασκα ηταν στα 100 ευρω αν θυμαμαι καλα γιατι πηρα και τα φιμε φλασακια για τους καθρεφτες

Link to comment
Share on other sites

Τα ειχε σε στοκ.Η μασκα ηταν στα 100 ευρω αν θυμαμαι καλα γιατι πηρα και τα φιμε φλασακια για τους καθρεφτες

Εγώ θέλω μόνο τα νίκελ για κάτω από την πινακίδα... Πάντως δε μου φάνηκε καλή η τιμή για τα αυτοκόλλητα νικελ. Αν ήταν έτσι έβαζες και τη μασκα ολόκληρη από highline

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω μόνο τα νίκελ για κάτω από την πινακίδα... Πάντως δε μου φάνηκε καλή η τιμή για τα αυτοκόλλητα νικελ. Αν ήταν έτσι έβαζες και τη μασκα ολόκληρη από highline

Την έβαλα εγώ γιατρέ......240 ευρώ μου στοίχισε χωρίς την τοποθέτηση την οποία έκανα μόνος μου.Αλλιώς έπρεπε να πληρώσω άλλα 40 ευρώ. :D

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα εγώ γιατρέ......240 ευρώ μου στοίχισε χωρίς την τοποθέτηση την οποία έκανα μόνος μου.Αλλιώς έπρεπε να πληρώσω άλλα 40 ευρώ. :cry:

Eγω την έβαλα με την ασφάλεια... :D Αλλά είχα ρωτήσει και μου είχαν πει 200...

100 ευρω για αυτοκόλλητα πολλά μου φαίνονται, όταν έστω και 240 εχει όλη η μάσκα. :D

Του R-line πόσο να πηγαίνει ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Eγω την έβαλα με την ασφάλεια... ;) Αλλά είχα ρωτήσει και μου είχαν πει 200...

100 ευρω για αυτοκόλλητα πολλά μου φαίνονται, όταν έστω και 240 εχει όλη η μάσκα. ;)

Του R-line πόσο να πηγαίνει ξέρει κανείς?

http://www.tmtuning.com/HOME/medienarchiv/...43_pa-e-226.jpg

Σε δολάρια είναι βέβαια 549 αλλά εύκολα βρίσκεις πόσο πάει το μαλλί σε ευρώ.

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

http://www.tmtuning.com/HOME/medienarchiv/...43_pa-e-226.jpg

Σε δολάρια είναι βέβαια 549 αλλά εύκολα βρίσκεις πόσο πάει το μαλλί σε ευρώ.

370 ευρώ για την ακρίβεια... Κάποιος εδώ απ το club(anastos) έβαλε τα inox για κάτω από τη πινακίδα με μόνο 21ευρώ...

Μίλησα με εναν γνωστό μου που έχει μαγαζί με αξεσουαρ και θα μου πει από Δευτέρα τιμές για inox καθρέπτες και τα νίκελ της μάσκας.

Είδομεν λοιπόν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Να σας ενημερώσω ότι έχω βάλει στο passat νίκελ στη μάσκα και πάνω αλλά και κάτω από την πινακίδα. Τα έβαλα μόνος μου, είναι αυτοκόλλητα μεταλλικά. Τα πουλάει ένα μαγαζί στην Αθήνα. Από εκεί τα παράγγειλα και μου τα έφερε σε 10 ημέρες από το εξωτερικό. Το κόστος τους είναι 60 ευρώ για πάνω από την πινακίδα και 60 για κάτω από αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Να σας ενημερώσω ότι έχω βάλει στο passat νίκελ στη μάσκα και πάνω αλλά και κάτω από την πινακίδα. Τα έβαλα μόνος μου, είναι αυτοκόλλητα μεταλλικά. Τα πουλάει ένα μαγαζί στην Αθήνα. Από εκεί τα παράγγειλα και μου τα έφερε σε 10 ημέρες από το εξωτερικό. Το κόστος τους είναι 60 ευρώ για πάνω από την πινακίδα και 60 για κάτω από αυτήν.

Φωτο δεν εχει? :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Να σας ενημερώσω ότι έχω βάλει στο passat νίκελ στη μάσκα και πάνω αλλά και κάτω από την πινακίδα. Τα έβαλα μόνος μου, είναι αυτοκόλλητα μεταλλικά. Τα πουλάει ένα μαγαζί στην Αθήνα. Από εκεί τα παράγγειλα και μου τα έφερε σε 10 ημέρες από το εξωτερικό. Το κόστος τους είναι 60 ευρώ για πάνω από την πινακίδα και 60 για κάτω από αυτήν.

Πες μας ποιο μαγαζί αν μπορείς... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος εδώ απ το club(anastos) έβαλε τα inox για κάτω από τη πινακίδα με μόνο 21ευρώ...

Ο Κώστας είναι αυτός που λες, και του Κώστα είναι το αμάξι στην πρώτη σελίδα με τις φώτο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.