Jump to content
mihalis19

Τρύπα σε προστατευτικό πλαστικό μηχανής (golf 5 Tsi 140)

Recommended Posts

Γειά σας!Πριν ούτε ένα μήνα άνοιξα το καπό μου για να τσεκάρω τα λάδια μου όλα ήταν οκ.Σήμερα που έπλαινα το καμάρι μουάνοιξα καπό να καθαρίσω και βλέπω εκεί που είναι η βέργα ή δεν ξέρω πως αλλιώς λέγεται για τα λάδια ακριβώς δίπλα μία τρύπα!Τι λέτε να είναι?

Σημ:Ότνα λέω πλαστικό προστατευτικό εννοώ αυτό το καπάκι που έχει που λέει TSI πάνω.Σας δείχνω και μία φώτο για να καταλάβετε τι λέω!

post-7580-1256822846_thumb.jpg

Edited by mihalis19
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η τρυπα ειναι διαμπερης;Εχεις βαλει κατι να δεις αν ειναι βαθια;Δεν πρεπει να υπαρχει τρυπα εκει.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Πριν ούτε ένα μήνα άνοιξα το καπό μου για να τσεκάρω τα λάδια μου όλα ήταν οκ.Σήμερα που έπλαινα το καμάρι μουάνοιξα καπό να καθαρίσω και βλέπω εκεί που είναι η βέργα ή δεν ξέρω πως αλλιώς λέγεται για τα λάδια ακριβώς δίπλα μία τρύπα!Τι λέτε να είναι?

Σημ:Ότνα λέω πλαστικό προστατευτικό εννοώ αυτό το καπάκι που έχει που λέει TSI πάνω.Σας δείχνω και μία φώτο για να καταλάβετε τι λέω!

Στο ίδιο σημείο την έχει και το δικό μου. Οπότε βγαίνει ετσι...Το γιατί όμως δεν το ξέρουμε...

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι!βλπεω απο μεσα.δεν ξερω ομως πως ξεκουμπωνει το καπακι για να το βγαλω να δω!

Σήκωσέ το σιγά-σιγά από τα πλάγια και θα ξεκουμπώσει.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει περιπτωση να βγαινει ετσι!αφου πριν λιγο καιρο δεν ηταν εκει τρυπα!

Αν εννοείς την τρίπα που είναι στη φώτο παρακάτω την εχει και το δικό μου απο την μέρα που το αγώρασα 2,5 χρόνια τώρα.

dsc00003va.th.jpg

Αν θελει κάποιος φίλος με tsi να κοιταξει να μας πει...

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την τρίπα που είναι στη φώτο παρακάτω την εχει και το δικό μου απο την μέρα που το αγώρασα 2,5 χρόνια τώρα.

dsc00003va.th.jpg

Αν θελει κάποιος φίλος με tsi να κοιταξει να μας πει...

Το παλιό μου 140άρι δεν το είχε, το GT του θείου μου δεν το έχει και ούτε το καινούριο 160άρι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας μοθ πει καποιος ακριβως τον τροπο να το βγαλω απο ποιες μεριες να το πιασει και οτιδηποτε αλλο γιατι δεν μπορω!το φοβαμαι και λιγο μην το παρω στο χερι!

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τα δύο χέρια σου εμπρός δεξιά και αριστερά, κάτω από το πλαστικό και ανασήκωσέ το προσεκτικά αλλά με δύναμη, και θα ξεκουμπώσει.

Αλλιώς δες το How To μου, στο section των βελτιώσεων.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου δωσεις ενα λινκ γιατι δεν το βρισκω??να ριξω και μια ματια σε αυτο.οταν λες μπροστα εννοεις απο την μερια του ψυγειου ετσι??οχι απο την μερια του μπαρμπριζ??φοβαμαι ρε γαμωτο γιατι το επιανα και σαν να λυγιζε πολυ!

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια το βρηκα!το εκανα!και καταλαβα τι ειναι αυτη η τρυπα!ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ βρει παραδεχομαι!θα σας αφησω μια μερα και θα σας το πω αυριο!!χαχαχα.λοιπον αυτη η τρυπα δεν πρπεει να υπαρχει και θυμαμαι οτι μια μερα ειχα δει τα λαδια με λιγο ανεβασμενη θερμκρασια οχι πολυ απλα δεν ηταν εντελως κρυα!εκανα μια απροσεξια και εσταξε πολυ πολυ λιγο.ε αυτο το λιγο εκανε την τρυπα.γιατι το υλικο αυτο δεν ειναι πλαστικο σκληρο οπως το καπακια που ετσι νομιζα ειναι πολυ μαλακο!

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια το βρηκα!το εκανα!και καταλαβα τι ειναι αυτη η τρυπα!ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ βρει παραδεχομαι!θα σας αφησω μια μερα και θα σας το πω αυριο!!χαχαχα.λοιπον αυτη η τρυπα δεν πρπεει να υπαρχει και θυμαμαι οτι μια μερα ειχα δει τα λαδια με λιγο ανεβασμενη θερμκρασια οχι πολυ απλα δεν ηταν εντελως κρυα!εκανα μια απροσεξια και εσταξε πολυ πολυ λιγο.ε αυτο το λιγο εκανε την τρυπα.γιατι το υλικο αυτο δεν ειναι πλαστικο σκληρο οπως το καπακια που ετσι νομιζα ειναι πολυ μαλακο!

Και μενα εχει τρυπα διπλα στον δεικτη μονο που ειναι ολοστρογγυλη.Εμενα ομως δεν μου εχει σταξει ποτε λαδι εκει, οποτε δεν ειναι απο αυτο φιλε μου μαλλον.Αν και δεν ξερω τον λογο υπαρξης της το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι μηπως υπαρχει για αυτο που ειπες. Σε περιπτωση που σταξει η λογω υπερχειλισης hmmm.gif να μπορεσει να φυγει απο εκει το λαδι;;;τι να πω δε ξερω.

Edited by geok100
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.