Jump to content
ACE2007

Golf 5/6 1.4 Tsi - Το Καλύτερο Κιτ Εισαγωγής

Ποια είναι η καλύτερη εισαγωγή για τα TSI?  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

αν παίρνουν νερα απο την μετωπη απο το προβολακι τι θα κανουν που ειναι ακομη πιο χαμηλα??

 

Τα forge μπαίνουν με σπιράλ και το βαρελάκι είναι πάνω, πώς θα ανέβει το νερό? Ενώ πάνω είναι στην ίδια ευθεία και μπαίνει πιο εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Και η APR ειναι στην ιδια ευθεια αυτη γιατι δεν εχει πρόβλημα ?
Στην μετωπη δεν παει νερο εκτος και αν πεσεις σε Λίμνη, στο προβολάκι αμα μπεις σε καμια απο τις λιμνες στους δρομους τις Αθηνας .... το νερο ανεβαίνει ευκολα ειναι σαν να ρουφας με το καλαμακι .

Link to comment
Share on other sites

Και η APR ειναι στην ιδια ευθεια αυτη γιατι δεν εχει πρόβλημα ?

Στην μετωπη δεν παει νερο εκτος και αν πεσεις σε Λίμνη, στο προβολάκι αμα μπεις σε καμια απο τις λιμνες στους δρομους τις Αθηνας .... το νερο ανεβαίνει ευκολα ειναι σαν να ρουφας με το καλαμακι .

Τι να σου πω, εγώ έχω carbonio και δεν έχω κάποιο θέμα ενώ με forge κάποιοι μου παν ότι είχαν...
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις DEI reflect a gold Που να του εχει μεινει στοκ(χρειαζομαι αμεσα για να τυλιξω την CAI)?εχω παρει μερικα τηλεφωνα εδω θεσσαλονικη κ ολοι μου λενε οτι δεν εχουν κ οτι πρεπει να την παραγγειλουν.ελεος δλδ μαγαζια να σου πετυχουν

 

ΥΓ επι πληρωμης μη παρεξηγηθω

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

update πηγα ρωτησα σε μαστορα που ειναι ειδικος πανω σε θεματα ψυξης θερμανσης και μου ειπε οτι δεν θα κανει διαφορα ενα ντυσιμο απο την στιγμη που ο σωληνας δεν ακουμπαει καπου και δεν ειναι παχυς..διαφορα δε θα δω προς το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

update πηγα ρωτησα σε μαστορα που ειναι ειδικος πανω σε θεματα ψυξης θερμανσης και μου ειπε οτι δεν θα κανει διαφορα ενα ντυσιμο απο την στιγμη που ο σωληνας δεν ακουμπαει καπου και δεν ειναι παχυς..διαφορα δε θα δω προς το καλυτερο

αντε καλα αφου τοπε ο...... <<μαστορας>> που ειναι και ειδικος...

Link to comment
Share on other sites

update πηγα ρωτησα σε μαστορα που ειναι ειδικος πανω σε θεματα ψυξης θερμανσης και μου ειπε οτι δεν θα κανει διαφορα ενα ντυσιμο απο την στιγμη που ο σωληνας δεν ακουμπαει καπου και δεν ειναι παχυς..διαφορα δε θα δω προς το καλυτερο

η επαφή ειναι μετάδοση θερμότητας με αγωγή υπάρχει και η μετάδοση θερμότητας με συναγωγή και με ακτινοβολία, οπότε δεν ηταν μάστορας στο θεμα ψύξης-θερμανσης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

γιαυτο κ μοιραζομαι τα λεγομενα του εδω μεσα κ δεν τα επικροτω για να υπαρξει διαλογος αντιλογος καθως εγω σε θεματα ψυξης θερμανσης δε σκαμπαζω

ευχαριστω winner

Link to comment
Share on other sites

εχω την apr carbonio sto tsi 140.σκεφτομαι νατην αλλαξω με βαρελακι forge.τι λετε?απο αποδοση ψιλα εχει μονο.ευχαριστημενοσ ειμαι.ακουγεται περισσοτερο το βαρελακι?απο αποδοση?εχει δοκιμασει κανεισ και τα δυο?

Link to comment
Share on other sites

εχω την apr carbonio sto tsi 140.σκεφτομαι νατην αλλαξω με βαρελακι forge.τι λετε?απο αποδοση ψιλα εχει μονο.ευχαριστημενοσ ειμαι.ακουγεται περισσοτερο το βαρελακι?απο αποδοση?εχει δοκιμασει κανεισ και τα δυο?

Γιατί θεν να αλλάξεις μια από τις καλύτερες εισαγωγές? Τι παραπάνω περιμένεις να πάρεις δηλαδή?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια ειναι.αν θες max αποδοση βαλε την pipper c0177 η HKS μανιταρι.εγω αυτο εκανα.

κ εγω apr carbonio ηθελα αλλα πολλα τα λεφτα + δεν εχεις μεγιστα αποτελεσματα  κατα την γνωμη μου.

απο ομορφια ειναι απο τις top

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ PIPECROSS ΚΑΙ ΜΑΝΙΤΑΡΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ CARBONIO?ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.ΗΘΕΛΑ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΗΧΟ.

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια ειναι.αν θες max αποδοση βαλε την pipper c0177 η HKS μανιταρι.εγω αυτο εκανα.

κ εγω apr carbonio ηθελα αλλα πολλα τα λεφτα + δεν εχεις μεγιστα αποτελεσματα  κατα την γνωμη μου.

απο ομορφια ειναι απο τις top

Την καλύτερη απόδοση πως την έχεις μετρήσει? Με την carbonio έχει την ελάχιστη θερμοκρασία εισαγωγής και η apr την χρησιμοποιεί σε δίλιτρα 500 άλογα οπότε για τα 200-250 ψωράλογά μας είναι υπεραρκετή

Link to comment
Share on other sites

δε τα εχω μετρησει εγω αλλα αλλοι εδω μεσα.

οσο για τον ηχο θες Pipper c0177 η ΗKS (παντα κατα την γνωμη μου τα εχω ακουσει κ τα 2 κ ο ηχος ειναι δυνατος)

τωρα αν ψοφας για τρελο ηχο θελεις κ σκαστρα ανοιχτου τυπου

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει να την ακουει χωανη κ μαλιστα Pipper που ειναι κτηνος διαστασεων η μανιταρι HKS

το βαρελακι-σκουπα εχουν λιγοτερο ηχο

το κιτακι της revo δε το εχω δει πουθενα φορεμενο οποτε δε μπορω να εκφερω κ γνωμη καλο φαινεται ομως.απο τιμη τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραιο αυτό της Revo αλλα σίγουρα θα ειναι πανάκριβο και τι ειναι? μια θερμοασπιδα ενα κολάρο και μια χοανη !

Ιδιο σχέδιο βγάζει και η EVOMS η Neuspeed ίδια δουλεια κανεις και με το κιτ της BSH

βεβαια ολα αυτα ειναι για Golf, Scirocco, κλπ κλπ δηλαδή με τον engine bay που βλεπεις ταιριαζουν χωρις μετατροπές για Polo δεν υπαρχει κατι μόνο VWR Βαρελάκι ή Forge

Link to comment
Share on other sites

Της revo δηλαδη το ξεχναω για το polo; Γιατι αν η τιμη του ηταν στα ιδια επιπεδα με το βαρελακι της forge θα ηταν καλη εναλλακτικη.

Link to comment
Share on other sites

η ερωτηση απεθυνεται στους κατοχους pippercross c0177(οσοι εχουν διαφορετικο μοντελο καλοδεχουμενη η απαντηση τους)

επειδη η εισαγωγη ειναι πολυ μεγαλη και ταυτοχρονα σφουγγαρι κρεμαει στον λαιμο προς τα κατω.πειραζει?

εγω εβαλα ενα χοντρο συρμα κ την κραταει σταθερη

Link to comment
Share on other sites

Ναι μετα απο λίγο καιρό θα σου κοπεί , όλες οι pipercross κόβονται δεν ειναι επειδή ειναι μεγάλη ειναι επειδή δεν ειναι σωστά φτιαγμένη

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ετσι πως την εφτιαξα δε θα κοπει αλλα εκανα πατεντα :-).

Σκεφτομαι να αγορασω κ ενα μανιταρι hks για να τα αλλαζω οταν θα καθαριζω το ενα

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.