Jump to content
SteliosGT

Σκαστρα Bonalume Για Tsi......?

Recommended Posts

βαλτε forge adapter τελος το μονο σιγουρο και χωρις προβληματα και σε καλη τιμη :p ...εγω τον εχω βαλει και εχει παρα πολυ καλο ηχο αν δεν τον ακουσεις live δεν μπορεις...ασε που σκαει συνεχεια εχει τρελαθει στο σκασιμο το golfaki :D

Link to comment
Share on other sites

λενε οτι κοβει 2-3 αλογα αλλα πιστευω οτι δεν μπορεις να καταλαβεις την διαφορα.ειναι πολυ μικρη.

με τον ανταπτορα αυτον,το αμαξι κανει ενα πσσσσσσ μεγαλης διαρκειας???

Link to comment
Share on other sites

λενε οτι κοβει 2-3 αλογα αλλα πιστευω οτι δεν μπορεις να καταλαβεις την διαφορα.ειναι πολυ μικρη.

με τον ανταπτορα αυτον,το αμαξι κανει ενα πσσσσσσ μεγαλης διαρκειας???

μια πολυ πολυ μικρη διαφορα εχει στο ασε του γκαζιου και στο πατα ξανα δηλ.στο χρονο που ξανατουρμπιζει αλλα δεν μπορω να πω οτι εχασε ιππους....ο ηχος ειναι μακρυς οταν αλλαζεις χαλαρα ταχυτητες ενω οταν αλλαζεις γρηγορα κανει κοφτο και γρηγορο σκασιμο...επισης κανει ενα σκασιματακι οταν ειναι κρυο και πεσουν οι στροφες που μου αρεσει παρα πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το έχω ακούσει στο Youtube σε Leon και δεν τρελάθηκα κιόλας...

ετσι ελεγα και εγω αλλα οταν ακουσα ενα scirocco ζωντανα αλλαξα γνωμη!..

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το εβγαλα και καθεται στην αποθηκη , εχω καλυτερο ηχο απο την εισαγωγη μου

στην αρχη ελεγα εισαγωγη ή ανταπτορα αλλα λογω οτι τον βρηκα σε καλη τιμη και επισης σε σχεση με την εισαγωγη ειχε τα μισα λεφτα τον εβαλα..

Link to comment
Share on other sites

Τα Golf 6 την φοράνε ήδη νομίζω.

την αναβαθμισμενη εννοεις πρεπει να την εχουν τα 6... νομιζω εχει teflon δεν ειναι μεταλλικη.....

Link to comment
Share on other sites

την αναβαθμισμενη εννοεις πρεπει να την εχουν τα 6... νομιζω εχει teflon δεν ειναι μεταλλικη.....

Δεν ξέρω από τι υλικό είναι φτιαγμένη αλλά την λέω μεταλλική όπως όλοι ώστε να συνεννοούμαστε. :D

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το εβγαλα και καθεται στην αποθηκη , εχω καλυτερο ηχο απο την εισαγωγη μου

Εγω εχω τον ανταπτορα και φιλτροχοανη K&N και μου αρεσει πολυ ο ηχος που κανει :D

Link to comment
Share on other sites

@Peolinio, γιατί την έβγαλες? Την δίνεις?

Στην ιδεα οτι μπορει να χασω εστω και μισο αλογο ( το οποιο κανει και την διαφορα ) την εβγαλα , την εχω κα ισε αγγελεια πλακα πλακα new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά Το Θέμα Ας Το Ονομάσουμε Forge Adaptor Και Όχι Bonalume.ΕΛΕΟΣ!!!

Λοιπόν Την Σκάστρα Της Forge Την Φορούσα Και Εγώ Και Την Πούλησα Γιατί Έκοβε Και Μάλιστα Αρκετά Απο Ήχο Τον Είχα Βαρεθεί Γιατί Με Το Παραμικρό Ήταν Λες Και Ξεφούσκονες Τα Λάστιχα Οπότε Μάλλον Αφού Δεν Βρίσκω Για Την Bonalume Θα Ψάξω Για Την hks super sqv. Σκάστρα HKS

Edited by SAVVASGT
Link to comment
Share on other sites

Τελικά Το Θέμα Ας Το Ονομάσουμε Forge Adaptor Και Όχι Bonalume.ΕΛΕΟΣ!!!

Λοιπόν Την Σκάστρα Της Forge Την Φορούσα Και Εγώ Και Την Πούλησα Γιατί Έκοβε Και Μάλιστα Αρκετά Απο Ήχο Τον Είχα Βαρεθεί Γιατί Με Το Παραμικρό Ήταν Λες Και Ξεφούσκονες Τα Λάστιχα Οπότε Μάλλον Αφού Δεν Βρίσκω Για Την Bonalume Θα Ψάξω Για Την hks super sqv. Σκάστρα HKS

ρε παιδια η bonalume υπαρχει απλος δεν την εχει βαλει κανεις!!!ας την αφορασει ενας να δουμε....

Link to comment
Share on other sites

Στην ιδεα οτι μπορει να χασω εστω και μισο αλογο ( το οποιο κανει και την διαφορα ) την εβγαλα , την εχω κα ισε αγγελεια πλακα πλακα new_lol.gif

Eψαξα και δεν βρήκα τπτ!

Δεν υπάρχει ούτε ένα TSi σε όλο τον κόσμο που να έχει βάλει Bonalume?

Link to comment
Share on other sites

καλα καποιος θα την εχει βαλει αλλα μπορει να μην εχει καμια επαφη με internet , forums , clubs κλπ

Link to comment
Share on other sites

καλα καποιος θα την εχει βαλει αλλα μπορει να μην εχει καμια επαφη με internet , forums , clubs κλπ

λιγο δυσκολο γιατι μονο σε φορουμς θα μπορουσε να την ειχε ακουσει , δεν ειναι και πασιγνωστη εδω που το λεμε και εδω καλα καλα δεν την ξερουν οι εμποροι κ εισαγωγεις

Link to comment
Share on other sites

ενταξει δεν κανει και κανα τρελο ηχο σε σχεση και με την forge...μετα μπορει να χανει πολλα περισσοτερα αλογα με hks καθως δεν ειναι μελετημενο για tsi και το κοστος ειναι πολυ πιο πανω..επισης η hks πρεπει να μπαινει σε παρομοιο σημειο και τροπο με την bonalume καπου στο σωληνα του ic...ενας τροπος υπαρχει να μας πει ο rocco!!!επισης η σκαστρα στα tsi δεν καταργηται και να μπει αλλη μονο ανταπτορας η παραλληλη σκαστρα..

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.