Jump to content
nikolinos

Μεγάλη Ζημιά Σε Golf V

Recommended Posts

Είχα ένα τρακαρισμα σε κολώνα και έκανα τελικά αρκετη ζημιά στο αμάξι μου. Το πήγα με το γερανό στο φανοποιείο της αντιπροσωπείας που ο αγόρασα. Αφού μου είπε 5500 ευρώ ζημιά, με ξαναενημέρωσαν ότι έχει άλλα 1800 ευρώ ζημιά. Τo αμάξι είναι 12/2003 με 75000χλμ και εξαιρετικά καλοσυντηρημένο. Βασικά μου φαίνονται πάρα πολλά τα χρήματα πλέον (που να πω κιολας ότι με 30 χλμ max χτύπησα) και δεν ξέρω τι να κάνω. Το αμαξι το εχω μέσα στο φανοποιείο της αντιπορσωπειας.

Έβαλα και μια φωτογραφία. Έχετε κάποια άποψη, κάτι να προτείνετε?

post-341-12610499216_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα να ρωτήσω κάποιον ανεξάρτητο φανοποιό αλλά πως θα μπορέσει να το δει για να μου δώσει μια προσφορά από τη στιγμή που είναι μέσα σε συνεργείο. Αμφίβολο μου φαίνεται να το δεκτούν αν έρθουν μέσα σε "ανταγωνιστές". ΄

Πες ότι το πουλάω, δεν μπορώ να το πουλήσω κομμάτι κομμάτι λόγω χρόνου και άγνοιας. Έτσι όπως είναι ολόκληρο πόσο λέτε να πιάνει?

Link to comment
Share on other sites

Τα 2500 απο τα 5500 ειναι η εργασια. Υποτιθεται πως το μοτερ΄ήταν εντάξει, είχε σπασει μόνοη μίζα. Όταν μου ειπαν για τα 1800 μου ειπαν ότι έχει σπάσει το σασμαν και οι αισθητηρες λ(έγω νόμιζα ότι έχει μόνο ένα)+1-2 αεραγωγοι του ac.

Σιγουρα ξέρω ότι για άλλαγμα πάνε:

φαναρια+1προβολακι, προφυαλκτηρας+γριλιες,1 φτερο, καπο+βάσεις, ψυγειο,καπιοι αεραγωγοι που μου είπαν ότι εχουν σπάσει τα πιαστρακια και δεν κουμπωνουν, 2 θόλους,μίζα,μετώπη, βεντιλατερ και ένα σίδερο που είναι παράλληλο στον προφυλακτήρα.

Link to comment
Share on other sites

Τα 2500 απο τα 5500 ειναι η εργασια. Υποτιθεται πως το μοτερ΄ήταν εντάξει, είχε σπασει μόνοη μίζα. Όταν μου ειπαν για τα 1800 μου ειπαν ότι έχει σπάσει το σασμαν και οι αισθητηρες λ(έγω νόμιζα ότι έχει μόνο ένα)+1-2 αεραγωγοι του ac.

Σιγουρα ξέρω ότι για άλλαγμα πάνε:

φαναρια+1προβολακι, προφυαλκτηρας+γριλιες,1 φτερο, καπο+βάσεις, ψυγειο,καπιοι αεραγωγοι που μου είπαν ότι εχουν σπάσει τα πιαστρακια και δεν κουμπωνουν, 2 θόλους,μίζα,μετώπη, βεντιλατερ και ένα σίδερο που είναι παράλληλο στον προφυλακτήρα.

το καπό γιατι να το αλλάξει αφου ισιώνει; δεν είναι τόσο τσαλακομένο..

Link to comment
Share on other sites

Τα 2500 απο τα 5500 ειναι η εργασια. Υποτιθεται πως το μοτερ΄ήταν εντάξει, είχε σπασει μόνοη μίζα. Όταν μου ειπαν για τα 1800 μου ειπαν ότι έχει σπάσει το σασμαν και οι αισθητηρες λ(έγω νόμιζα ότι έχει μόνο ένα)+1-2 αεραγωγοι του ac.

Σιγουρα ξέρω ότι για άλλαγμα πάνε:

φαναρια+1προβολακι, προφυαλκτηρας+γριλιες,1 φτερο, καπο+βάσεις, ψυγειο,καπιοι αεραγωγοι που μου είπαν ότι εχουν σπάσει τα πιαστρακια και δεν κουμπωνουν, 2 θόλους,μίζα,μετώπη, βεντιλατερ και ένα σίδερο που είναι παράλληλο στον προφυλακτήρα.

mporeis kalista na psaxteis kai gia kanena tropeto. pano apo 2.500 den tha paei +ti douleia tou fanopeiou.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ψάξε βρες ένα καλό φανοποιό (πολλοί έχουν άκρες να το μεταφέρουν στο χώρο τους) και κοίτα να το πάρεις από την αντιπροσωπεία σύντομα (Αυτοί είναι ικανοί να σου ζητήσουν λεφτά για φύλαξη αν δε το φτιάξεις εκεί).

Πες στο φανοποιό να το λύσει να σου πει τι χρειάζεται το αμάξι και πες του -ότι μπορεί να βρει από μεταχειρισμένα (κάνε και εσύ παράλληλα μια λίστα στις αγγελλίες ζήτησης μέσα στο forum- σίγουρα θα βρεις αρκετά από αυτά που ζητάς π.χ. φανάρι-προφυλακτήρα-προβολάκια).

Είμαι σίγουρος ότι η τιμή θα πέσει κάτω από 3000.

Σε ποια περιοχή βρίσκεται το αυτοκίνητο, ώστε να σου προτείνουν τα παιδιά αν έχουν κάποιο καλό μάστορα εκεί κοντά?

Υπομονή και άλλο κακό να μη σε βρεί....

Link to comment
Share on other sites

Αθηνα είμαι, Ν.Ιωνία, εδω κοντά ειναι και το αμάξι. Αν έχετε κάτι ευχαριστως προτείνετε.

Μάλλον πρέπει να το πάρω απο κει. Θα ρωτήσω άλλη μια φορά μήπως μου κόψουνε τίποτα και μετά πρέπει να αποφασίσω. Δεν έχω και πολλές ελπίδες πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα τρακαρισμα σε κολώνα και έκανα τελικά αρκετη ζημιά στο αμάξι μου. Το πήγα με το γερανό στο φανοποιείο της αντιπροσωπείας που ο αγόρασα. Αφού μου είπε 5500 ευρώ ζημιά, με ξαναενημέρωσαν ότι έχει άλλα 1800 ευρώ ζημιά. Τo αμάξι είναι 12/2003 με 75000χλμ και εξαιρετικά καλοσυντηρημένο. Βασικά μου φαίνονται πάρα πολλά τα χρήματα πλέον (που να πω κιολας ότι με 30 χλμ max χτύπησα) και δεν ξέρω τι να κάνω. Το αμαξι το εχω μέσα στο φανοποιείο της αντιπορσωπειας.

Έβαλα και μια φωτογραφία. Έχετε κάποια άποψη, κάτι να προτείνετε?

Εγώ σου προτείνω τον ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ που είναι αρκετά καλός φανοποιός.

Έχω δει δουλειές του σε 3 εταιρικά αυτοκίνητα και είναι άψογος!

Τηλ. 210 2480232

Είναι δίπλα στην έξοδο την Αττικής οδού στα άνω Λιόσια και έχει και 6-7 αυτοκίνητα αντικατάστασης που ενδεχομένως να μπορεί κάποιο να σου διαθέσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.