Jump to content
vagd

Golf 6 - Φωτα (Λύσεις, Oem, Aftermarket, Xenon, LED Κλπ)

Recommended Posts

Από ebay κατά καιρούς μπορείς να πετύχεις xenon με controller, εγκεφάλους κτλ. με 900 euro. Όσο περνάει ο καιρός πάντως θα πέφτουν οι τιμές.

δηλ κομπλε ο,τι χρειαζομαι?και Ελλαδα ποσο πανε κομπλε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου και βέβαια μπορείς να αλλάξεις τις λάμπες σου με aftermarket ή να βάλεις xenon. Ναι καλές είναι οι philips.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου και βέβαια μπορείς να αλλάξεις τις λάμπες σου με aftermarket ή να βάλεις xenon. Ναι καλές είναι οι philips.

θελω να ειναι αρκετα λευκα τα φωτα...και βασικα να μην μου βγαλουν προβλημα η καμια ενδειξη...τι προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε για απλές λάμπες δεν έχω να σου προτείνω κάτι γιατί εγώ έχω βάλει xenon 2 χρόνια τώρα. Μπορούν όμως να σε βοηθήσουν άλλα μέλη που έχουν βάλει λευκές λάμπες και φυσικά για όλα αυτά που συζητάμε δεν υπάρχουν προβλήματα ή κάποιες ενδείξεις.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε για απλές λάμπες δεν έχω να σου προτείνω κάτι γιατί εγώ έχω βάλει xenon 2 χρόνια τώρα. Μπορούν όμως να σε βοηθήσουν άλλα μέλη που έχουν βάλει λευκές λάμπες και φυσικά για όλα αυτά που συζητάμε δεν υπάρχουν προβλήματα ή κάποιες ενδείξεις.

δηλ παιρνω τις λαμπες που μαρεσουν,τις κουμπωνω πανω και ειμαι μια χαρα?οπως με τις μαμα?

Link to comment
Share on other sites

και ποσο περιπου θα στοιχισουν οι λαμπες για τα 2 μπροστινα φωτα,για τα προβολακια και για τις πινακιδες?

25 euro μεσαια και θεσεως : http://www.saveltrade.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=137&category_id=140&keyword=crystal+vision&option=com_virtuemart&Itemid=78

29 euro προβολάκια : http://www.saveltrade.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=133&category_id=140&keyword=crystal+vision&option=com_virtuemart&Itemid=78

και 5 euro πινακίδα

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

τα crystal vision εχουν ασπρο φως?πιο ασπρο απο τα μαμα?μπορω να βαλω τιποτα καλυτερα?ειμαι τελειως ασχετος

Link to comment
Share on other sites

τα crystal vision εχουν ασπρο φως?πιο ασπρο απο τα μαμα?μπορω να βαλω τιποτα καλυτερα?ειμαι τελειως ασχετος

Λευκό είναι το φως τους.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Λευκό είναι το φως τους.

οι blue vision?εσεις ποιες λετε καλυτερα?δεν θελω να μου αναβει καμια ενδειξη και θελω να μην καιγονται...αρα κατι επωνυμο...ας ειναι και λιγο μπλε το φως...

Link to comment
Share on other sites

οι blue vision?εσεις ποιες λετε καλυτερα?δεν θελω να μου αναβει καμια ενδειξη και θελω να μην καιγονται...αρα κατι επωνυμο...ας ειναι και λιγο μπλε το φως...

Στις blue vision είναι λίγο πιο κιτρινωπό το φως. Και με τις δυο δεν θα έχεις καμία ένδειξη.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν ανάβει λαμπάκι στο καντράν γιατί εγώ έχω βάλει τις CrystalVision στη μεσαία σκάλα και στα προβολάκια. 4.300 kelvin

μπορεις να μου πεις τι διαφορα ειδες,ποσο σου κοστισαν και αν ηταν δυσκολο να μπουν?ανεβασε και καμια φωτο αν γινεται

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις τι διαφορα ειδες,ποσο σου κοστισαν και αν ηταν δυσκολο να μπουν?ανεβασε και καμια φωτο αν γινεται

Λοιπόν έχουμε και λέμε οι λάμπες για τα προβολάκια κόστισαν 29ευρο και οι λάμπες για την μεσαία σκάλα 25ευρο αλλά είχε μαζί και την μικρή σκάλα (αλλά εγώ τις έβαλα στην πινακίδα γιατί φαίνεται λίγο άσχημο το μπλε στην μικρή σκάλα).Το αποτέλεσμα είναι ότι έχεις καθαρό άσπρο φωτισμό και η ένταση είναι πιστεύω ίδια. Να προσθέσω μια παρατήρηση ότι στις λάμπες της Philips για τα προβολάκια λένε επάνω 60W και όχι 51W που λένε οι μαμίσιες λάμπες και το κουτί από τις Philips λέει 51W .

P7210022.jpg

P1827_03-08-11pinakida.jpg

P7210017.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.