Jump to content
GOLF R32

VW Scirocco - Η αναγένηση ενός μύθου!

Recommended Posts

βασικα νικο στους τροχους ειχε και φωτογραφια που δεν ειχε καποια διακριτικα..

αλλα ετσι γραφει οποτε απλα το μετεφερα..για να λεει ομως βασικη κινητηρια δυναμη θα ναι ο 1,4 με τα 170 προφανως απο εκει θα ξεκιναει..το που θα φτανει ενας θεος ξερει :D

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία ναι! Για να ξεκινάει από τον Gt πιστεύω θα καταλήγει σε κάνα R32!

Link to comment
Share on other sites

Σαν διθέσιο είναι, δεν θα είναι 4θέσιο όπως το παλιό Scirocco?

Τα Σιροκο για να λεμε την αληθεια ποτε δεν ηταν ανετα για τους πισω επιβατες.... :D

2+2 θα το ελεγα εγω, και πιο συγκεκριμενα, κατι ενδιαμεσα σε Corrado και TT σε χωρους για τους πισω επιβατες.

Με αυτη τη λογικη.....μμμμμμμ......... παιζει και να ειναι καααααπως ρεαληστικο το σχεδιο αυτο...

Κινητηρες εχω ακουσει και εγω για:

1.4Κ

1.4ΤSI

2.0TFSI (exeis dikio Super sayian :D )

3.2V6

Και πολυ καλες τιμες πωλησης...... :whistling:

Edited by Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το γερμανικο AMS εδωσε σημερα μια 1η εικονα της τελικης μορφης του Scirocco και ενδεικτικη τιμη στα 22.000 ευρω δηλαδη μεταξυ Golf και EOS.

01_Scirocco_450.jpg

Edited by Peryrho
Link to comment
Share on other sites

κατι λιγο απο BMW Z3 coupe?

Κατι λιγο απο Opel GTC?

Λιγο απο προφυλακτηρα R32 με τις εξατμησεις??

Πολυ πιθανο να ειναι και αυτο το τελικο σχεδιο... μιας και εδω και λιγο καιρο, μου εχουν πει (καποιος που εχει δει ολα τα τελικα σχεδια των μοντελων της VW μεχρη το 2008) οτι το τελικο σχεδιο δεν εχει καμια σχεση με αυτα που κυκλοφορουν στα περιοδικα..... :D

ισως αυτο να ειναι το τελικο.... :D

Το γερμανικο AMS εδωσε σημερα μια 1η εικονα της τελικης μορφης του Scirocco και ενδεικτικη τιμη στα 22.000 ευρω δηλαδη μεταξυ Golf και EOS.

01_Scirocco_450.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

αν κ πρεπει να το δω κ λιγο απο μπροστα μου φαινεται αδικαιολογητα ψηλα ο κωλος του

Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι δεν προτιμω να το συγκρινω με κανενα. Οσο για το πισω μερος, κρινοντας απο τον προφυλακτηρα, το υψος των φωτων αλλα και το πισω παρμπριζ, μια χαρα το βλεπω. Και απο τιμη μια χαρα :)

Link to comment
Share on other sites

κατι λιγο απο BMW Z3 coupe?

Κατι λιγο απο Opel GTC?

Λιγο απο προφυλακτηρα R32 με τις εξατμησεις??

Πολυ πιθανο να ειναι και αυτο το τελικο σχεδιο... μιας και εδω και λιγο καιρο, μου εχουν πει (καποιος που εχει δει ολα τα τελικα σχεδια των μοντελων της VW μεχρη το 2008) οτι το τελικο σχεδιο δεν εχει καμια σχεση με αυτα που κυκλοφορουν στα περιοδικα..... :(

ισως αυτο να ειναι το τελικο.... :mellow:

Φίλε Γιώργο αν όντως αυτή είναι η τελική του μορφή είμαστε πολύ τυχεροί που έχουμε το προηγούμενο ;) .Κακάσχημο είναι κι ο κώλος του δεν θυμίζει καθόλου scirocco ούτε καν coupe σαν hatchback είναι με χαμηλή οροφή thumbsdown.gif .Πολύ άστοχη αναγέννηση απο τη VW :( .Για μένα προσωπικά έπρεπε να έφτιαχναν ένα αυτοκίνητο που οι γραμμές σχεδίασής του να έμοιαζαν με αυτές του προηγούμενου μοντελου όπως έκαναν με το σκαραβαίο protest.gif .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.