Jump to content
Geomark

Ανταλλακτικά Golf V Tsi Gt Sport

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!!!

Χρειάζομαι την βοήθεια σας...έχω ένα golf V τσι 122 hp gt sport Λευκό

Είχα ένα ατύχημα και σαν αποτέλεσμα χάλασαν το καπό, το δεξί φανάρι, πιθανόν ο προφυλακτήρας και η μάσκα....

Γνωρίζει κάποιος να μου πει περίπου ποσα θα μου στοιχίσουν γνήσια ανταλλακτικά και τι ακριβώς παίζει με τα λεγόμενα after market ανταλλακτικά, αξίζουν???

Επίσης παίζει να βρω γνήσια από κάποιο άλλο τρακαρισμένο, αν ναι ξέρετε κάποιον που να τα εμπορεύεται??

Στα μηνύματα που αναρτώνται θα πρέπει να υπάρχει σαφήνεια, λιτότητα, ουσία και να είναι ευανάγνωστα. Να χρησιμοποιούνται Ελληνικά ΜΙΚΡΑ γράμματα (Ελληνικές γραμματοσειρές - χαρακτήρες) και όχι Greeklish.

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω κατι που θα ελεγε ο καθενας.

Παιρνεις η πας πρωτα αντιπροσωπεια και ρωτας ποσο, παιρνεις βολτα μετα τα σκραπαδικα και ψαχνεις να βρεις οτι μπορεις (θα ειναι σιγουρα πιο φθηνα) και μετα παιρνεις τα υπολοιπα απο αντιπροσωπεια. Για ιμιτασιον θα ηταν η τελευταια και οχι κατι που συνιστω, επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

Χρειάζομαι την βοήθεια σας...έχω ένα golf V τσι 122 hp gt sport Λευκό

Είχα ένα ατύχημα και σαν αποτέλεσμα χάλασαν το καπό, το δεξί φανάρι, πιθανόν ο προφυλακτήρας και η μάσκα....

Γνωρίζει κάποιος να μου πει περίπου ποσα θα μου στοιχίσουν γνήσια ανταλλακτικά και τι ακριβώς παίζει με τα λεγόμενα after market ανταλλακτικά, αξίζουν???

Επίσης παίζει να βρω γνήσια από κάποιο άλλο τρακαρισμένο, αν ναι ξέρετε κάποιον που να τα εμπορεύεται??

Στα μηνύματα που αναρτώνται θα πρέπει να υπάρχει σαφήνεια, λιτότητα, ουσία και να είναι ευανάγνωστα. Να χρησιμοποιούνται Ελληνικά ΜΙΚΡΑ γράμματα (Ελληνικές γραμματοσειρές - χαρακτήρες) και όχι Greeklish.

Τις παρακάτω τιμές στις δίνω με επιφύλαξη !

Συμφώνα με το ετκα οι τιμές έχουν ως εξής :

Καπό : 237,50

Μάσκα (γρύλια) : 77,90

Προφυλακτήρας σκέτος : 217

Δεξί φανάρι : 154

Link to comment
Share on other sites

Τις παρακάτω τιμές στις δίνω με επιφύλαξη !

Συμφώνα με το ετκα οι τιμές έχουν ως εξής :

Καπό : 237,50

Μάσκα (γρύλια) : 77,90

Προφυλακτήρας σκέτος : 217

Δεξί φανάρι : 154

τιμες απο GT sport?

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.

προφυλακτηρας μπροστα υπολογισε κανα 400αρι

μασκα με σιτες υπολογισε κανα 320αρι.

τα ξερω μιας και ειχα αναλογη ζιμια και εγω.

μπορει να ειναι απο το απλο οι τιμες που λες

Link to comment
Share on other sites

τι προφυλακτηρα και τι φαναρι?και ποσο τα δινεις?

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=33204

αν θες φωτο δωσε μου το μαιλ σου να σου στηλω οσες θες.

το φαναρι κατα 95% θα το στηλω αυριο σε ενα μελος.

αν δεν το παρει ειναι και αυτο διαθεσιμο.

οπως ειπα ειχα αναλογη ζιμια (σχετικο ειναι αυτο μιας και ηταν εικονικη για να τα καλυψει η μικτη)

αλαξα αρκετα πραγματα που δεν ηταν αναγκη για να αποφυγω την απαλαγη των 400 ευρο που εχουν οι ασφαλιστικες

Link to comment
Share on other sites

τιμες απο GT sport?

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ.

προφυλακτηρας μπροστα υπολογισε κανα 400αρι

μασκα με σιτες υπολογισε κανα 320αρι.

τα ξερω μιας και ειχα αναλογη ζιμια και εγω.

μπορει να ειναι απο το απλο οι τιμες που λες

επειδή ο χρήστης δεν έδωσε χρονολογία του αυτοκινήτου πήρα τις τιμές από τα πρώτα tsi , θα κοιτάξω και για τα νεότερα μοντέλα και θα ενημερώσω ...

edit:

καπό αβαφο..... 237,50

μετόπη gt sport .....180,00

εξωτερικός πλαστικός προφυλακτήρας μπροστά σκέτος(χωρίς πλαστικά , σήτες κλπ)..... 217,00

εσωτερικός προφυλακτήρας μπροστά με "κάλυμμα" .... 104,20

σκέτη γρύλια ..... gt sport 383.00 (gti 113,00)

βάση σήματος vw ...... 14,45

εμπρός σήμα vw ..... 19,65

σήμα "gt sport" ...... 12,75

πλαίσιο πινακίδας .... 5,35

δεξί φανάρι .... 154,00

όλα τα παραπάνω χωρίς φπα

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

αρα καλα τα ειπα:pardon: θυμομουν βρε speedy φιλε μου γιατι τα εχω αλαξει και εγω !

επισης ο φιλος γραφει στο τοπικ για gt sport

Link to comment
Share on other sites

αρα καλα τα ειπα:pardon: θυμομουν βρε speedy φιλε μου γιατι τα εχω αλαξει και εγω !

επισης ο φιλος γραφει στο τοπικ για gt sport

:good::)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολο το γκρουπ για την βοηθεια του...ειλικρινα δεν περιμενα τοση βοηθεια απο τα παιδια.....βρηκα ολα τα ανταλλακτικα μου.....

Αν δεν χρειαζεται αλλο το θεμα ας κλειδωσει....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ολο το γκρουπ για την βοηθεια του...ειλικρινα δεν περιμενα τοση βοηθεια απο τα παιδια.....βρηκα ολα τα ανταλλακτικα μου.....

Αν δεν χρειαζεται αλλο το θεμα ας κλειδωσει....

Μήπως είσαι μέλος στο vw club ?? ;) Γιατί μόνο αυτό το forum κάνει τέτοια ομαδική δουλειά !! :D:)

Να είσαι καλά ! Οτιδήποτε άλλο χρειαστείς μην διστάσεις να ζητήσεις βοήθεια ! Ολο και κατι θα γνωρίζουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.