Jump to content
tzouvar

Dsg & S

Recommended Posts

μετα απο δυο μηνες συμβιωσης με το νεο μου GOLF 122 DSG ειπα να δοκιμασω και την θεση S στο κιβωτιο.

η αληθεια ειναι πως με γαργαλαγε απο την πρωτη μερα,αλλα κρατιομουν!!!

παρατειρησα λοιπον και θελω την γνωμη σας, πως εχει διαφορα στην αποκρηση του γκαζιου σε σχεση με το D.ισχυει κατι τετοιο, ή ηταν η ιδεα μου??δεν εχω χωρο για την ωρα για δοκιμες...

και ρωτω λοιπον, παιζει στο S να εχει ποιο γρηγορη αποκρηση το γκαζι???

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν είναι η απόκριση στο γκάζι, αλλά σου κρατάει πολύ περισσότερο τις σχέσεις, σε αντίθεση με το D που ανεβάζει αμέσως για να κάνει οικονομία. Έτσι το έχει σε περιοχές που τραβάει καλύτερα το μοτέρ και το νιώθεις πολύ πιο ζωντανό.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν είναι η απόκριση στο γκάζι, αλλά σου κρατάει πολύ περισσότερο τις σχέσεις, σε αντίθεση με το D που ανεβάζει αμέσως για να κάνει οικονομία. Έτσι το έχει σε περιοχές που τραβάει καλύτερα το μοτέρ και το νιώθεις πολύ πιο ζωντανό.

οχι γιατι το ειδα απο ξεκινημα. ποιο πιθανο ειναι να ειναι η ιδεα μου, αλλα ετσι μου φανηκε. την διαφορα του d kai του s thν ξερω!!

Link to comment
Share on other sites

οχι γιατι το ειδα απο ξεκινημα. ποιο πιθανο ειναι να ειναι η ιδεα μου, αλλα ετσι μου φανηκε. την διαφορα του d kai του s thν ξερω!!

Δεν σου φάνηκε. Δίκιο είχες.

Απο D σε S αλλάζουν τρία πράγματα. Πιο ψηλά οι αλλαγές, πιο γρήγορες αλλαγές και πιο "σπιρτόζικο" γκάζι.

Link to comment
Share on other sites

S Feeling is everything !

Καταλαβαίνει οτι θές το max power απο το μοτερ και στο δίνει χωρίς οικονομίες και δισταγμούς...

Εκανα 1.000km σε λιγότερο από μήνα και ξάφνιασα ενα MK5 140ρι αφού πετάχτηκα 2 καρότσες μεχρι τα 100km με το DSG στη θέση S sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες, τελικα δεν ειμαι τρελλος!!!!

εγκυκλοπαιδικα, ισχυει και για τα audi αυτο, παρ'ολο που εχουν σαν extra το audi drive select???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.