Jump to content
Guest TASOS HN

Κλειδώνει Μόνο Του ;;;;

Recommended Posts

Guest TASOS HN

Το πρόσεξα σήμερα μετά από ενάμισι χρόνο ,δεν γνωρίζω εάν αναφέρει κάτι το manual.

Το αυτοκίνητο ξεκλείδωτο , με το κλειδί στο χέρι ανοίγω το πορτ-μπαγκαζ και όταν το κλείνω , αυτό κλειδώνει και μπήκε και ο συναγερμός.

Δηλαδή εάν πέσει, ξεχαστεί … το κλειδί μέσα και κλείσεις κλείδωσες και το αμάξι δηλαδή ;;;

Έχει τύχει σε κάποιον

Link to comment
Share on other sites

Το πρόσεξα σήμερα μετά από ενάμισι χρόνο ,δεν γνωρίζω εάν αναφέρει κάτι το manual.

Το αυτοκίνητο ξεκλείδωτο , με το κλειδί στο χέρι ανοίγω το πορτ-μπαγκαζ και όταν το κλείνω , αυτό κλειδώνει και μπήκε και ο συναγερμός.

Δηλαδή εάν πέσει, ξεχαστεί … το κλειδί μέσα και κλείσεις κλείδωσες και το αμάξι δηλαδή ;;;

Έχει τύχει σε κάποιον

Εάν είχες πατήσει το κουμπί για να ξεκλειδώσει μόνο το πορτμπαγκάζ ναι ,έχει τύχει σε πολλούς !! Γνωστός μου , έχει κλειδωμένο το αμάξι. Πατά το κουμπί που υπάρχει στο κλειδί για να ξεκλειδώσει μόνο το πορτμπαγκάζ . Παίρνει τα πράγματα που ήθελε και κλείνει την πόρτα του πορτμπαγκάζ . Μετά απο μερικά δευτερόλεπτα κλειδώνει μόνο του το αμάξι και αμέσως συνειδητοποιεί ότι το κλειδί το είχε αφήσει επάνω στη μοκέτα του πορτμπαγκάζ ! Τα δεύτερα κλειδιά ήταν αρκετά χιλιόμετρα μακριά κι ευτυχώς θα ξεκινούσε ένας φίλος του για να έρθει και πέρασε από το σπίτι του τα πήρε και του τα έφερε μετά από μερικές ώρες ..

edit: όλα αυτά σε scirocco

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

νομιζω το manual αναφερει οτι αν δεν ανοιχτει καμια πορτα για 30 δευτερολεπτα κλειδωνει το αυτοκινητο.το εχω παθει και εγω αλλα ευτυχως ειχα βαλει τα κλειδια στην τσεπη.πρεπει να ισχυει στα περισσοτερα μοντελα.

Link to comment
Share on other sites

Guest TASOS HN

Διευκρίνηση

Το αμάξι ήταν σε κατάσταση ανοικτό ξεκλείδωτο για ώρες στο γκαραζ. Με πράγματα στα χέρια πάτησα το κουμπί να ανοίξει το πορτ-μπαγκαζ και όταν το έκλεισα το αυτοκίνητο κλείδωσε μόνο του.

Edited by HN1984
Link to comment
Share on other sites

νομιζω το manual αναφερει οτι αν δεν ανοιχτει καμια πορτα για 30 δευτερολεπτα κλειδωνει το αυτοκινητο.το εχω παθει και εγω αλλα ευτυχως ειχα βαλει τα κλειδια στην τσεπη.πρεπει να ισχυει στα περισσοτερα μοντελα.

μια απορία...

πως γίνεται να είναι κλειδωμένο, να το ξεκλειδώσεις, και χωρίς να ανοίξεις καμία πόρτα να μπουν τα κλειδιά μέσα στην καμπίνα και στην συνέχεια να κλειδώσει μόνο του ???

Link to comment
Share on other sites

Διευκρίνηση

Το αμάξι ήταν σε κατάσταση ανοικτό ξεκλείδωτο για ώρες στο γκαραζ. Με πράγματα στα χέρια πάτησα το κουμπί να ανοίξει το πορτ-μπαγκαζ και όταν το έκλεισα το αυτοκίνητο κλείδωσε μόνο του.

Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ είναι να είναι κλειδωμένο, να πατήσω το κουμπί να ανοίξει το πορτ-μπαγκαζ και στην συνέχεια όταν το κλείσω να κλειδώσει απο μόνο του ξανά...

Να είναι ξεκλείδωτο και να ανοίξω το πορτ-μπαγκαζ με το κουμπί και στην συνέχεια να το κλείσω και να κλειδώσει αυτόματα δεν το ξέρω αλλά θα το δοκιμάσω...

εκτός και αν το αυτοκίνητο νόμιζες ότι ήταν ξεκλείδωτο αλλά ήταν κλειδωμένο και με το άνοιγμα με το κουμπί έγινε αυτό που έγραψα πιο πάνω.. (π.χ να το ξεκλείδωσες να μην άνοιξες καμία πόρτα και να κλείδωσε πάλι μόνο του και έτσι να νόμιζες ότι ήταν ξεκλείδωτο)

Edited by JKalimer
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον JKalimer.¶σε που κατά τον ίδιο τρόπο την έπαθα και γω το περασμένο καλοκαίρι στο κάμπινγκ.Δυστυχώς δεν είχα το δεύτερο κλειδί μαζί μου,ευτυχώς όμως ήμουν σχετικά κοντά και έτσι συγγενικό μου πρόσωπο μου έφερε σχετικά γρήγορα το κλειδί και άνοιξα το αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

μια απορία...

πως γίνεται να είναι κλειδωμένο, να το ξεκλειδώσεις, και χωρίς να ανοίξεις καμία πόρτα να μπουν τα κλειδιά μέσα στην καμπίνα και στην συνέχεια να κλειδώσει μόνο του ???

ειχα ανοιξει το πορτμπαγκαζ να βαλω κατι μεσα πριν μπω στη θεση του οδηγου και μολις το εκλεισα ακουσα να κλειδωνει ολο το αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

Με το αμάξι κλειδωμένο όταν πατάς να ανοίξει το πορτπαγκάζ ξεκλειδώνει μόνο αυτό. Όταν κλείσεις ξανά το πορτπαγκάζ κλειδώνει κατευθείαν. Με ξεκλείδωτο αμάξι ούτε εγώ το έχω δοκιμάσει. Επίσης αν το αμάξι είναι κλειδωμένο, το ξεκλειδώσεις αλλά δεν ανοίξεις καμία πόρτα για 30 δευτερόλεπτα ξανακλειδώνει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.