Jump to content
ACE2007

Συναγερμός & Πορτάκι Ρεζερβουάρ

Recommended Posts

Συνέβη χθες το εξής, κλειδώνοντας από το κοντρόλ το αυτοκίνητο με συναγερμό άνοιγε ταυτόχρονα το πορτάκι του ρεζερβουάρ.

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον?

Και τις 2 φορές αναγκάστηκα να κλείσω το πορτάκι με το χέρι ώστε να εφαρμόζει σωστά με το φτερό.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τύχη διάβαινε που λένε...

Θα μας τρελάνουν αυτά τα αυτοκίνητα κάποια στιγμή δεν υπάρχει περίπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Συνέβη χθες το εξής, κλειδώνοντας από το κοντρόλ το αυτοκίνητο με συναγερμό άνοιγε ταυτόχρονα το πορτάκι του ρεζερβουάρ.

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον?

Και τις 2 φορές αναγκάστηκα να κλείσω το πορτάκι με το χέρι ώστε να εφαρμόζει σωστά με το φτερό.

:whistling:http://forums.motivemag.com/zerothread?id=4653119 ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest ksalex

ρε παιδι μου μηπως εχεις ξεχασει να βαλεις βενζινη στο ερμο το αυτοκινητο και στο θυμιζει με τον τροπο του? θυμασαι το κατσαριδακι στην ταινια??new_lol.gifnew_lol.gif

...χμμμ.. τωρα που το λες για να τσεκαρω το δικο μου....α ρεεε φωτιες που μας αναβεις.....

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τύχη διάβαινε που λένε...

Θα μας τρελάνουν αυτά τα αυτοκίνητα κάποια στιγμή δεν υπάρχει περίπτωση...

Είναι μυστήρια αυτοκίνητα πάντως!!! :clapping::clapping::yahoo:

Ικανά για οτιδήποτε περίεργο!! fire.giffire.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδι μου μηπως εχεις ξεχασει να βαλεις βενζινη στο ερμο το αυτοκινητο και στο θυμιζει με τον τροπο του? θυμασαι το κατσαριδακι στην ταινια??new_lol.gifnew_lol.gif

...χμμμ.. τωρα που το λες για να τσεκαρω το δικο μου....α ρεεε φωτιες που μας αναβεις.....

Σήμερα έκανε το άλλο, πατάω το κουμπί και βγαίνει μια χοντρή! (από την διπλανή πολυκατοικία) :clapping::clapping::yahoo::thumbsup:

Βενζίνη είχε, ήθελε πλύσιμο όμως από την λασπουριά της Αφρικής, το έπλυνα και δεν το κάνει πια!!! (πλάκα κάνω).

Επειδή ήταν θεοσκόταδο χθες και δεν έβλεπα, μάλλον ο Πακιστανός φίλος στο βενζινάδικο προχθές είχε βάλει το καλωδιάκι λίγο περίεργα, το τέντωσα και μου φαίνεται οκ τώρα.!

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το όλο θέμα ήταν από την βαλβίδα που υπάρχει όταν κλείνει το πορτάκι, που προφανώς είχε κολλήσει και δεν έμπαινε μέσα, αλλά από την επόμενη ήταν οκ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το όλο θέμα ήταν από την βαλβίδα που υπάρχει όταν κλείνει το πορτάκι, που προφανώς είχε κολλήσει και δεν έμπαινε μέσα, αλλά από την επόμενη ήταν οκ.

Αυτή ήταν η λύση εξ΄ αρχής :clapping: Στην είχα ποστάρει εδώ : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=35106&view=findpost&p=372264 . Το τελικό κόστος επισκευής πόσο ήταν ?

Link to comment
Share on other sites

Thanks Speedy,

Δεν επισκεύαστηκε, ξεκόλλησε η ίδια που είχα, αφού την "περιεργαστήκαμε" λίγο με τον υπεύθυνο στο βενζινάδικο που πηγαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.