Jump to content
argikara

Παραδοση - Παζαροπουλος

Recommended Posts

το πρωι ακουσα στο ραδιο απο υψηλοβαθμο στελεχος του Παζαροπουλου οτι του ειπαν να ψαχνει για δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ειμαι και εγω ένας απο τους 250 οι οποίοι έχουν εξοφλήσει αμάξι στον Pazaropoylo. Ένα VW Polo 1.4 Highline. Το παρείγγειλα 13/10/2009 το εξόφλησα 13/1/2010 και ακόμα να το πάρω. Απ' οτι πληροφορήθηκα από την Kosmocar το αμάξι μου είναι εκτελωνισμένο αλλά ο Παζαροπουλος δεν δίνει φραγκο.

Πλεον κινούμαι νομικά και δεν έχω σκοπό να ξαναμιλήσω με κανέναν από τον Παζαρόπουλο. Ειναι όλοι λαμόγια και με φλομώσαν στο ψέμα από τη πρώτη στιγμή όταν τους ρωτούσα γιατι δεν μπορώ να το εξοφλήσω με την παράδοση... Ψέματα για τις καθυστερήσεις, εμπαιγμός στο full.

Δεν ξέρω ποσοι είναι στην ίδια μοίρα με μένα αλλά επειδή προτείθεμαι να κάνω καταγγελία στη μαμά εταιρεία στη γερμανία αν κάποιος θέλει να τον συμπεριλάβω στην διαμαρτηρία μου ας μου στείλει στοιχεία Αμαξιού, ποσό και όνομα με mail.

Δεν ξέρω σαν είναι επιχειρηματικά παιχνίδια. Ελπίζω η Kosmocar να μας καλύψει. Αν δεν το κάνει πρέπει πάσει θυσία να δράσουμε ομαδικά και ωα είμαστε ετοιμοι για όλα.

1) Ομαδική καταγγελία στην Kosmocar γιατι ήξερε και μας αφησε να πέσουμε σε παγίδα (Εαν αποδειχθεί οτι και η Kosmocar ζητούσε από τους Εμπόρους εξόφληση πριν τον εκτελωνισμό ευθύνεται εν μέρει για την παγίδα στην οποία πέσαμε.

2) Ομαδική καταγγελία στη Μαμά Εταιρεία ωστε να πιέσει την Kosmocar

3) Ομαδικές δυσφημηστικές επιστολές σε περιοδικά του χώρου επομπές ώστε να ευαισθητοποιηθούν.

Πλεον το πήραμε το μάθημα με το χειρότερο τρόπο. Ποτέ λέφτα μπροστά στο Μπουρδελιστάν που ζούμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ειμαι και εγω ένας απο τους 250 οι οποίοι έχουν εξοφλήσει αμάξι στον Pazaropoylo. Ένα VW Polo 1.4 Highline. Το παρείγγειλα 13/10/2009 το εξόφλησα 13/1/2010 και ακόμα να το πάρω. Απ' οτι πληροφορήθηκα από την Kosmocar το αμάξι μου είναι εκτελωνισμένο αλλά ο Παζαροπουλος δεν δίνει φραγκο.

Πλεον κινούμαι νομικά και δεν έχω σκοπό να ξαναμιλήσω με κανέναν από τον Παζαρόπουλο. Ειναι όλοι λαμόγια και με φλομώσαν στο ψέμα από τη πρώτη στιγμή όταν τους ρωτούσα γιατι δεν μπορώ να το εξοφλήσω με την παράδοση... Ψέματα για τις καθυστερήσεις, εμπαιγμός στο full.

Δεν ξέρω ποσοι είναι στην ίδια μοίρα με μένα αλλά επειδή προτείθεμαι να κάνω καταγγελία στη μαμά εταιρεία στη γερμανία αν κάποιος θέλει να τον συμπεριλάβω στην διαμαρτηρία μου ας μου στείλει στοιχεία Αμαξιού, ποσό και όνομα με mail.

Δεν ξέρω σαν είναι επιχειρηματικά παιχνίδια. Ελπίζω η Kosmocar να μας καλύψει. Αν δεν το κάνει πρέπει πάσει θυσία να δράσουμε ομαδικά και ωα είμαστε ετοιμοι για όλα.

1) Ομαδική καταγγελία στην Kosmocar γιατι ήξερε και μας αφησε να πέσουμε σε παγίδα (Εαν αποδειχθεί οτι και η Kosmocar ζητούσε από τους Εμπόρους εξόφληση πριν τον εκτελωνισμό ευθύνεται εν μέρει για την παγίδα στην οποία πέσαμε.

2) Ομαδική καταγγελία στη Μαμά Εταιρεία ωστε να πιέσει την Kosmocar

3) Ομαδικές δυσφημηστικές επιστολές σε περιοδικά του χώρου επομπές ώστε να ευαισθητοποιηθούν.

Πλεον το πήραμε το μάθημα με το χειρότερο τρόπο. Ποτέ λέφτα μπροστά στο Μπουρδελιστάν που ζούμε......

Συμφωνώ απόλυτα...και έχω σχεδόν πεισθεί ότι η kosmocar έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης....είμαι μέσα σε αυτές τις κινήσεις...pls πες μου τι πληροφορίες χρειάζεσαι και ότι άλλο θέλεις από μένα

Link to comment
Share on other sites

egw pou exw na kanw me tin abarth pazaropoulos,pou den exei sxesi me tin kosmocar se poion na kanw katagelia?mhpws gnwrizete na me voithisete?

Λογικά με την Fiat :

http://www.fiat.gr/main/home.cfm?pageid=4&cat=

http://www.fiat.com/cgi-bin/pbrand.dll/FIAT_COM/home.jsp

Link to comment
Share on other sites

οσο περναει ο καιρος πιστευω ολο και πιο πολυ οτι ο παζαροπουλος εκανε λαθος ανοιγματα και επενδυσε πολυ σε μερες που δεν επρεπε... Την "πουστι@" ομως την εχει κανει η Κοσμοκαρ. Του την ειχε στημενη και προσπαθει να τον αποτελιωσει. Το οτι ο παζαροπουλος μας ξεγελασε οφειλετε στο οτι προσπαθουσε να σωσει το μαγαζι. Κακως βεβαια, αλλα δεν ειναι ο μονος φταιχτης.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί τα νέα να μην είναι καλα

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=12336&subid=2&pubid=26589160#

αλλα εμείς μαζεύμαστε....

Να επαναλάβω όποιος θέλει να κινηθούμε ομαδικά να μου στείλει μήνυμα...

αν το διαβάζει καποιος εκτός forum ας κάνει τον κόπο να γραφτεί γιατί αλλιώς δεν μπορούμε να επικοινωνησουμε.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για όσους περιμένουν τόσο καιρό να κάνουν Πάσχα χωρίς αυτοκίνητο.

Πέρα από το πόσο μλκς είναι πάντως ο Παζαρόπουλος (γνωστό εδώ και χρόνια), η KosmoCar παίζει πολύ ύπουλο παιχνίδι. Θα μπορούσε να παραδώσει τα αυτοκίνητα και να δει από εδώ και πέρα τι γίνεται με τον "Συνεργάτη" της.

Edited by insigner
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για όσους περιμένουν τόσο καιρό να κάνουν Πάσχα χωρίς αυτοκίνητο.

Πέρα από το πόσο μλκς είναι πάντως ο Παζαρόπουλος (γνωστό εδώ και χρόνια), η KosmoCar παίζει πολύ ύπουλο παιχνίδι. Θα μπορούσε να παραδώσει τα αυτοκίνητα και να δει από εδώ και πέρα τι γίνεται με τον "Συνεργάτη" της.

Δλδ εσυ αν είχες ενα συνεργάτη και σου χρώσταγε (τα είχε φάει στα μπουζούκια)θα του έδινες εμπόρευμα για να εξυπηρέτηση τους πελάτες του?

Οσο για αυτο που λες "να κάνουν Πάσχα χωρίς αυτοκίνητο" πιστεύω οτι το είπες σαν αστείο, γιατι οι άνθρωποι κινδυνεύουν να χάσουν τα χρήματα τους.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εσυ αν είχες ενα συνεργάτη και σου χρώσταγε (τα είχε φάει στα μπουζούκια)θα του έδινες εμπόρευμα για να εξυπηρέτηση τους πελάτες του?

Οσο για αυτο που λες "να κάνουν Πάσχα χωρίς αυτοκίνητο" πιστεύω οτι το είπες σαν αστείο, γιατι οι άνθρωποι κινδυνεύουν να χάσουν τα χρήματα τους.

Ναι

Link to comment
Share on other sites

παιδια,ο παζαροπουλος θα κλεισει αργα η γρηγορα...το ειπε ο ιδιος σε θειο μου,ο οποιος τον ξερει πολλα χρονια,οποτε οποιος περιμενει αμαξι,ας κινηθει νομικα πλεον,ειναι 100% αυτη η πληροφορια,αν και το ξερετε ηδη,εχετε βγαλει τα συμπερασματα σας σε τοσες εφημεριδες που το γραφουνε!

Link to comment
Share on other sites

παιδια,ο παζαροπουλος θα κλεισει αργα η γρηγορα...το ειπε ο ιδιος σε θειο μου,ο οποιος τον ξερει πολλα χρονια,οποτε οποιος περιμενει αμαξι,ας κινηθει νομικα πλεον,ειναι 100% αυτη η πληροφορια,αν και το ξερετε ηδη,εχετε βγαλει τα συμπερασματα σας σε τοσες εφημεριδες που το γραφουνε!

Τι άλλο θα δούμε να γράφεται... Το θέμα είναι πως η Κοσμοκάρ κινεί τα νήματα εναντίον του Παζαρόπουλου. Το ότι έχουν εξοφληθεί από τους αγοραστές τους είναι αρκετό! Θα έπρεπε ήδη να έχουν παραλάβει τα αυτοκίνητα τους και να τα βρουν μεταξύ τους οι εταιρείες. Τι φταίνε οι αγοραστές!? Εκείνοι ήταν κύριοι στις υποχρεώσεις τους! Κάποιοι υπολείπονται των δικών τους...

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο θα δούμε να γράφεται... Το θέμα είναι πως η Κοσμοκάρ κινεί τα νήματα εναντίον του Παζαρόπουλου. Το ότι έχουν εξοφληθεί από τους αγοραστές τους είναι αρκετό! Θα έπρεπε ήδη να έχουν παραλάβει τα αυτοκίνητα τους και να τα βρουν μεταξύ τους οι εταιρείες. Τι φταίνε οι αγοραστές!? Εκείνοι ήταν κύριοι στις υποχρεώσεις τους! Κάποιοι υπολείπονται των δικών τους...

Το πρόβλημα φίλε μου ειναι οτι η κοσμοκαρ δεν ξέρει οτι τα αυτοκίνητα έχουν εξοφληθεί.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρει και το παραξέρει, απλά εφόσον ο Παζαρόπουλος ΔΕΝ έχει διοχετεύσει τα χρήματα (από τους ανθρώπους που τον εξόφλησαν) στην kosmocar και τα έχει πάει ούτε ένας Θεός ξέρει που, έχει δημιουργηθεί όλος αυτός ο ντόρος και μόνο κακό κάνει σε μας που περιμένουμε τα αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μάθει οτι η κοσμοκαρ και η VW bank έχει πάρει τηλ. ορισμένους πελάτες και τους έχει πει οτι θα παραλάβουν τα αυτοκίνητα τους απο karenta..Πήραν κοπέλα που εξόφλησε μεσα φλεβάρη μετρητοις και έγω που είμαι από αρχές γεναρή τπτ ακόμα..Εχει κανείς κάποια ενημέρωση για το συγκεκριμένο θέμα..?Μου είπαν σήμερα από παπαρόπουλο οτι το απόγευμα περιμένουν ανακοίνωση της κοσμοκαρ..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει νακάνει με τον τρόπο εξόφλησης του καθένα μας...τι να πωωω?? δεν ξέρω...στην στην kosmocar παίρνω από το πρωί τηλέφωνο αλλά μιλαέι συνεχώς..στον παζαρό και εμένα μου είπαν ότι είναι θέμα ωρών και σήμερα θα ξέρουμε τι θα γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρει και το παραξέρει, απλά εφόσον ο Παζαρόπουλος ΔΕΝ έχει διοχετεύσει τα χρήματα (από τους ανθρώπους που τον εξόφλησαν) στην kosmocar και τα έχει πάει ούτε ένας Θεός ξέρει που, έχει δημιουργηθεί όλος αυτός ο ντόρος και μόνο κακό κάνει σε μας που περιμένουμε τα αυτοκίνητα.

+10000000

Σε αυτο θα συμφωνήσω απόλυτα, ο κοσμος δεν φταιει σε τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει κατι με τον τρόπο εξόφλησης..Κάτι αλλο παίζει..Θέλω να πίστευω οτι άπλα τα έχουν χαμένα και γίνονται όλα τύχαια από την κοσμοκαρ..αλλιώς δεν εξηγείται να παιρνουν τηλ την κοπέλα που πλήρωσε 1 μήμα μετά απο μένα και το αυτοκίνητο της είναι ακόμα τελωνείο ενώ το δικό μ το έχω δει και είναιστο γκαράζ του παπαρόπουλου..έλεος..

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα τηλεφωνικά αλλά τπτ..Αυριο θα πάρω ρεπό κ θα πάω από κει ανεξαρτήτως ανακοίνωσης..Τι να πω ρε παίδια ..στο τέλος θα μας αναγκάσουν να παμε με τα όπλα στην κοσμοκαρ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.