Jump to content
argikara

Παραδοση - Παζαροπουλος

Recommended Posts

θα παω και εγω...δεν παει αλλο η κατάσταση...δεν μπορω ούτε ώρα να περιμένω...

Μην παιδευόσαστε αδικα ο μονος τροπος νομιζω ειναι η δικαστική οδος

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου..αλλά επειδή το έχω ψάξει αρκετά..δεν μπορείς να κάνεις πολλα πράγματα αυτη την στιγμή..Αν καταθέσεις ασφαλιστικά καλό καλοκαίρι..αν κανεις αγωγή για υπεξαίρεση χρηματων αποποιησε απο την παραδοση του αυτοκινητου και ζητας μονο τα χρήματα σου..υπολόγιζε σε 3 χρόνια χοντρικα το δικαστήριο..(στην καλυτερη)....επομένως κ σε 1 χρόνο να κλεισει απο τωρα ο παπαροπουλος εσύ ουτε αμαξι θα εχεις πάρει ουτε το δικαστηριο θα έχει γίνει..Το μόνο που μπορείς να κάνεις τώρα είναι 1 εξώδικο το οποίο όπως καταλαβαίνεις για τον παπαρόπουλο είναι ενα απλό χαρτί..εκτος και αν κάνεις μια κοινοποιηση στην μαμα µVW στην Γερμανία να μάθουν τι παίζει στην ελλάδα με την επίσημη εισαγωγική τους ..γιατί στην ουσία αυτη κάνει το παίχνιδι..αν ήθελε δεν θα είχε συμβει τπτ..γιατί πολύ απλά ηξέρε αλλά για οφελός της δεν ενημέρωσε..

Link to comment
Share on other sites

Εχω μάθει οτι η κοσμοκαρ και η VW bank έχει πάρει τηλ. ορισμένους πελάτες και τους έχει πει οτι θα παραλάβουν τα αυτοκίνητα τους απο karenta..Πήραν κοπέλα που εξόφλησε μεσα φλεβάρη μετρητοις και έγω που είμαι από αρχές γεναρή τπτ ακόμα..Εχει κανείς κάποια ενημέρωση για το συγκεκριμένο θέμα..?Μου είπαν σήμερα από παπαρόπουλο οτι το απόγευμα περιμένουν ανακοίνωση της κοσμοκαρ..

φιλε μονο να εισαι σιγουρος για αυτο που λες. Μην ειναι ραδιο αρβιλα! Γιατι ειναι πολυ σοβαρο αν ισχυει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς σε ποιο e-mail στέλνουμε στη μαμά Volkswagen στη Γερμανία όταν οι εδώ κύριοι αντιπρόσωποι μας το παίζουν ιστορία;

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ckfocb το forum υπαρχει για να βοηθαει ο ένας τον αλλόν .. το έχω μαθει από την παρασκευη ..αλλα αν θέλεις για να βεβαιωθεις και εσυ μπορεις να πάρεις παζαρόπουλο ιλιον και να μιλήσεις με τον πωλητη σου ή στην κυμης και να μιλήσεις με τον διευθυντη (Στάμος)..πάρε τώρα και πες τους οτι έμαθα αυτο κ αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς σε ποιο e-mail στέλνουμε στη μαμά Volkswagen στη Γερμανία όταν οι εδώ κύριοι αντιπρόσωποι μας το παίζουν ιστορία;

το email είναι αυτό

kundenbetreuung@volkswagen.de

αλλά καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο στο 0049 536190

Μίλα τους στα Αγγλικά και αν είσαι τυχερός υπάρχει και μία κοπέλα που ξέρει Ελληνικά. Αν την πετύχεις στην βάρδια της :good:

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Πάντως το forum έγινε πια chat με την αμεσότητα των posts! Αυτό δεν το έχω ξαναδεί... Είμαστε όλοι μπροστά από ένα PC και περιμένουμε πως και πως για ένα νέο. Αντικατέστησε το τηλέφωνο που κάναμε camping από πάνω περιμένοντας νέα :good:.

Στο θέμα μας τώρα...

Κάτι που ξέχασα να πω είναι πως το πρωί καθώς πάω στη δουλειά μου περνάω από Συγγρού. Όλοι ξέρουμε οτί εκεί γίνεται πανικός από αντιπροσωπείες αυτοκινήτων. Εκεί λοιπόν έχει και ο Παζαρό την αντιπροσωπεία της Skoda, ή μάλλον είχε θέλω να πω. Γιατί το λέω αυτό; Από χτες το απόγευμα που ανηφόριζα με τη συγκοινωνία να πάω σπίτι μου μετά τη δουλειά έριξα μία κλεφτή ματιά και νόμιζα ότι είδα τη βιτρίνα ΑΔΙΑ! Λέω μπα δε θα είδα καλά.

Σήμερα που κατέβαινα λοιπόν πράγματι ήταν τα πάντα άδια! Παρασκευή (19/03) όλα μια χαρά και μέσα σ' ένα ΣΚ έπεσε η γη και τους κατάπιε!

Δε ξέρω αν είναι αντιπροσωπευτικό και για τις άλλες αντιπροσωπείες και δε ξέρω αν μετακόμισε αλλού η συγκεκριμένη, όμως για μένα μόνο περίεργο δε μου φαίνεται το γεγονός ότι έγινε αυτές τις μέρες!

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Θελετε να παμε ολοι ολοι στην κοσμοκαρ το Σαββατο? υπαρχουν παρα πολλοι εδω που εχουν θεμα! 10 ατομα θα ειμαστε! Παμε δεν εχει νοημα να καθομαστε... ας χασουμε μια μερα μας... αλλα παμε!

Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Πάντως το forum έγινε πια chat με την αμεσότητα των posts! Αυτό δεν το έχω ξαναδεί... Είμαστε όλοι μπροστά από ένα PC και περιμένουμε πως και πως για ένα νέο. Αντικατέστησε το τηλέφωνο που κάναμε camping από πάνω περιμένοντας νέα :D.

Στο θέμα μας τώρα...

Κάτι που ξέχασα να πω είναι πως το πρωί καθώς πάω στη δουλειά μου περνάω από Συγγρού. Όλοι ξέρουμε οτί εκεί γίνεται πανικός από αντιπροσωπείες αυτοκινήτων. Εκεί λοιπόν έχει και ο Παζαρό την αντιπροσωπεία της Skoda, ή μάλλον είχε θέλω να πω. Γιατί το λέω αυτό; Από χτες το απόγευμα που ανηφόριζα με τη συγκοινωνία να πάω σπίτι μου μετά τη δουλειά έριξα μία κλεφτή ματιά και νόμιζα ότι είδα τη βιτρίνα ΑΔΙΑ! Λέω μπα δε θα είδα καλά.

Σήμερα που κατέβαινα λοιπόν πράγματι ήταν τα πάντα άδια! Παρασκευή (19/03) όλα μια χαρά και μέσα σ' ένα ΣΚ έπεσε η γη και τους κατάπιε!

Δε ξέρω αν είναι αντιπροσωπευτικό και για τις άλλες αντιπροσωπείες και δε ξέρω αν μετακόμισε αλλού η συγκεκριμένη, όμως για μένα μόνο περίεργο δε μου φαίνεται το γεγονός ότι έγινε αυτές τις μέρες!

Και η SEAT Παζαρόπουλος εξαφανίστηκε πριν 2 ΣΚ απο την οδο Ιφιγενείας & Τατοϊου και λέει ότι μεταφέρθηκαν στην Πειραιώς στην άλλη έκθεση που είχαν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάω στάνταρ αυριο..Πήρα ρεπό..Θα είναι η 3 φορά..Ελπίζω και τυχερή..

Θες να παμε το σαββατο μαζι και με αλλους? Πηρες ρεπο αυριο παραμονη αργιας? ψσσσσ θεος!!

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν θα είμαι Αθήνα το Σάββατο γι'άυτο και πηγαίνω αυριο..αν είμαι όμως είμαι μέσα..όπως και να χει αυριο θα έχω νεότερα αν κ πιστευω οτι σε κανα 3ωρο θα έχουμε όλοι μας μέσω δελτίου τύπου από κοσμοκαρ..ελπίζω θετικό..για το καλό τους..

Link to comment
Share on other sites

για το εγχειρημα να επεμβει η vw bank για να δωθουν καποια αμαξια εχω να σας πω πως δεν εγινε και δεν θα δωθουν αυτοκινητα. Ετσι ηταν να γινει οπως ειπε και ο φιλος Itn αλλα τελικα ακυρωθηκε και αυτο... Μιλησα δλδ με ανθρωπο που ειδοποιηθηκε και με τον παζαροπουλο και κοσμοκαρ.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι σου είπε ο άνθρωπός σου? έλαβε κάποια απαντηση του τι θα γίνει ή ειμαστε ακόμα στο απόλυτο κενό..?

οπως το ειπες... ειμαστε ακομα στο απολυτο κενο! εν αναμονη δηλαδη καποιας πιθανης λυσης... Γιατι ετσι λενε ολοι, αλλα το λενε εδω και 10 μερες το ιδιο!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους καλά νέα για τα παιδιά που περιμένουν τόσο καιρό τα αυτοκίνητα τους. Αναρωτιέμαι αν μετά απ' όλα αυτά θα διακινδυνεύσει ο οποιοσδήποτε ν' αγοράσει από Παζαρόπουλο.. Όσοι έχουν δώσει προκαταβολές και περιμένουν αυτοκίνητα τις επόμενες μέρες από Παζαρό τι τους περιμένει ΑΡΑΓΕ!?!?....... glare.gifprotest.gifthumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ καθώς είμαι ένας από αυτούς που έχουν δώσει προκαταβολή και το αυτοκίνητο έρχεται αρχές Απρίλη. Πραγματικά δε ξέρω τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

μιλησα σημερα με τον πωλητη του παζαροπουλου και μου πε οτι ειναι θεμα ωρων να ληξει το ολο θεμα και να βγει επισημη ανακοινωση..!!!και οτι τα αμαξια θα παραδοθουν αμεσα..!!!!!!

αντε να δουμε..!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα abarth μου ειπαν απο μονοι τους οτι υπαρχει προβλημα μεταξυ παζαροπουλου και kosmocar το οποιο καθυστερει την παραδοση των αυτοκινητων, απο παρασκευη εχει δωθει εντολη να αρχισουν να εκτελωνουν και να παραδιδουν αυτοκινητα. εγω που επρεπε να το ειχα παρει πριν τρεις μερες μου ειπαν μπορει πριν μπορει και μετα το πασχα.

σε ερωτηση αν θα υπαρξει προβλημα(μηπως δε το παρω ποτε!)μου ειπαν οτι αποκλειεται και το μονο προβλημα ειναι η καθυστερηση της παραδοσης,χιλια συγνωμη και τετοια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.