Jump to content
dirfys

Αλλαγή Λάμπας

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Μήπως ξέρει κανένας πως βγαίνουν οι λάμπες της μικρής σκάλας των φώτων απο το Polo;

Έχει καεί η λάμπα και δεν ξέρω πως βγαίνει.

Edited by Dirfys
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω οτι κανένας δεν ξέρεί;

Ρωτάω γιατι μου έχουν καεί και οι δύο λάμπες και η αντιπροσωπεία θέλει 34 € και για τις δύο, οπότε προτιμώ να την αλλάξω μόνος μου παρά να την χρυσοπληρώσω.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω οτι κανένας δεν ξέρεί;

Ρωτάω γιατι μου έχουν καεί και οι δύο λάμπες και η αντιπροσωπεία θέλει 34 ¤ και για τις δύο, οπότε προτιμώ να την αλλάξω μόνος μου παρά να την χρυσοπληρώσω.

ποιο πόλο...

αν αναφέρεσαι σε 9ν(3) δες τα παρακάτω λινκ ...

για τα πορείας

για τα μικρά

για τα διασταυρώσεως

γενικά επειδή έχω αλλάξει κ τις 3 λάμπες στα μπροστινά φανάρια....το μανιουαλ του αυτοκινήτου είναι κατατοπιστικότατο ...

Link to comment
Share on other sites

ποιο πόλο...

αν αναφέρεσαι σε 9ν(3) δες τα παρακάτω λινκ ...

για τα πορείας

για τα μικρά

για τα διασταυρώσεως

γενικά επειδή έχω αλλάξει κ τις 3 λάμπες στα μπροστινά φανάρια....το μανιουαλ του αυτοκινήτου είναι κατατοπιστικότατο ...

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Βασικά θέλω να αλλάξω τις λάμπες για διασταυρώσεως. Επειδή δεν φαίνεται καθαρά απο την εικόνα, για να αλλάξω την λάμπα πρέπει να περιστρέψω ένα πλαστικό δαχτυλίδι με δύο βίδες αντιδιαμετρικά;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. ¶λλαξα την λάμπα (Η7/55W) απο τα αριστερά φώτα διασταυρώσεως, αλλά είδα ότι φωτίζουν πιο ψηλά απ'οτι τα δεξιά φώτα.

Είναι λογικό αυτό, δηλ. αλλάζοντας την λάμπα να φωτίζουν διαφορετικά; Υπάρχει τρόπος να ρυθμιστούν τα φώτα ή μήπως φταίει η λάμπα;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο. ¶λλαξα την λάμπα (Η7/55W) απο τα αριστερά φώτα διασταυρώσεως, αλλά είδα ότι φωτίζουν πιο ψηλά απ'οτι τα δεξιά φώτα.

Είναι λογικό αυτό, δηλ. αλλάζοντας την λάμπα να φωτίζουν διαφορετικά; Υπάρχει τρόπος να ρυθμιστούν τα φώτα ή μήπως φταίει η λάμπα;

Μάλλον δεν έκατσε καλά η λάμπα.Βγάλ'την και ξανακούμπωσέ την.

Link to comment
Share on other sites

εγω στο πολακι το δικο μου το εχω ακομα με επεκταση εγγυησης που ληγει τον αυγουστο καλυπτει η εγγυηση καμενη λαμπα?(καηκε η μπροστινη μεσαια σκαλα δεξια)ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να στο καλύπτει η εγγύηση και αν σκεφτείς μια απλή λάμπα έχει περίπου 1 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να στο καλύπτει η εγγύηση και αν σκεφτείς μια απλή λάμπα έχει περίπου 1 ευρώ.

5 € απο βενζινάδικο και 17,5 € η αντιπροσωπεία. Καταλαβαίνεις τι κλεψιά γίνεται!!!

Link to comment
Share on other sites

5 ¤ απο βενζινάδικο και 17,5 ¤ η αντιπροσωπεία. Καταλαβαίνεις τι κλεψιά γίνεται!!!

Μεγάλη κλεψιά !! Το συνειδητοποίησα πρόσφατα .... thumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

προτιμαται λαμπτηρες Ελληνικης κατασκευης(αν υπαρχουν).ειναι φθηνοτεροι και αντεχουν περισσοτερο απο Γερμανικους,κινεζικους κλπ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια την αλλαξα σε ενα συνεργειο εξω 8 ευρο εδωσα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.