Jump to content
DARKO

Εβδομαδα Παραγωγης?

Recommended Posts

Εχω ενα golf6 με αρ πλαισ wwwzzz1kz9p****** μηπως ξερει καποιος να μου πει εβδομαδα παραγωγης?

εβδομαδα παραγωγης δεν ξερω αλλα σιγουρα ειναι φτιαγμενο στην Γερμανια και συγκεκριμενα στο Mosel

αλλα μου βγαζει οτι ειναι golf 5 οχι 6 :thumbsup:..επισης ειναι 2009(?) η κατασκευη του..δες και μονος σου

http://www.dubnetworks.net/vw-vin-decoder.htm

επισης προσεξτε τα notes!!!!

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

εβδομαδα παραγωγης δεν ξερω αλλα σιγουρα ειναι φτιαγμενο στην Γερμανια και συγκεκριμενα στο Mosel

αλλα μου βγαζει οτι ειναι golf 5 οχι 6 :thumbsup:..επισης ειναι 2009(?) η κατασκευη του..δες και μονος σου

http://www.dubnetworks.net/vw-vin-decoder.htm

επισης προσεξτε τα notes!!!!

Μας κούφανες με το link σου αν ισχύει.... Εμένα φτιάχτηκε στο Βέλγιο...Νόμιζα ότι όλα τα Golf στην Γερμανία τα έφτιαχναν

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα golf6 με αρ πλαισ wwwzzz1kz9p***** μηπως ξερει καποιος να μου πει εβδομαδα παραγωγης?

Μπορώ να σου πω ημέρα ,μήνα κι έτος παραγωγής ... ενδιαφέρεσαι ?

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου πω ημέρα ,μήνα κι έτος παραγωγής ... ενδιαφέρεσαι ?

ενδιαφερομαι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Tο δικο μου ειναι το 409407.Σ'ενα πιο εξελιγμενο vin decoder που ειχα κοιταξει νομιζω πως ηταν κατασκευης σεπτεμβριου 08 wacko.gif Απο τα πρωτα που παραληφθησαν πρεπει να ηταν τα δικα μας.

Edited by B.G
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γιατι θα πάω στην Καρέντα να αρχίσω να κλοτσάω.... Πόσες χώρες παραγωγής υπάρχουν για το Golf???

Ο τύπος τότε μου είχε πει με στυλ άνετο και μουράτο πως Γερμανία όλα, ακόμα και οι βίδες.... Και εδώ διάβασα σε ένα άλλο topic για κατασκευή σε Ιταλία και από το link παραπάνω μου έβγαλε Βέλγιο....Τι πάιζει τελικά???

Edited by MikeVW
Link to comment
Share on other sites

Μας κούφανες με το link σου αν ισχύει.... Εμένα φτιάχτηκε στο Βέλγιο...Νόμιζα ότι όλα τα Golf στην Γερμανία τα έφτιαχναν

Σύμφωνα με το παραπάνω site η Volkswagen έχει τα εξής εργοστάσια :

A : Ingolstadt, Germany

B : Brussels, Belgium

C : Taipei, Taiwan

D : Bratislava, Slovakia

E : Emden, Germany

F : --------------------

G : Steyr/Graz, Austria

H : Hannover, Germany

I : --------------------

J : Jakarta, Indonesia

K : Karmann, Osnabruck Germany

L : Leipzig, Germany

M : Puebla, Mexico

N : Neckarsulm, Germany

O : --------------------

P : Mosel, Germany

Q : --------------------

R : Martorell, Barcelona, Spain

S : Stuttgart, Germany

T : Kvasiny, Czech Republic

U : Uitenhage, South Africa

V : Palmela, Portugal (Westmoreland, PA, USA before 1988)

W : Wolfsburg, Germany

X : Poznan, Poland

Y : --------------------

Z : --------------------

:pardon:

Link to comment
Share on other sites

τα προτυπα παραγωγης ιδια ειναι ειτε ειναι φτιγμενο στην Γερμανια ειτε στο Βελγιο ή στην Σλοβακια ...εμενα ειναι απο Wolfsburg παντως...

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

τα προτυπα παραγωγης ιδια ειναι ειτε ειναι φτιγμενο στην Γερμανια ειτε στο Βελγιο ή στην Σλοβακια ...εμενα ειναι απο Wolfsburg παντως...

τι πρότυπα παράγωγης....Τα ξέρω κάλα τα πρότυπα παραγωγής και πως δουλεύουν από χώρα σε χώρα...π.χ. Ελλάδα....

Πάντως αν εμέναν μου έβγαινε καμία Taiwan, θα ήταν ήδη στο νοσοκομείο ο πωλητής...

Link to comment
Share on other sites

τι πρότυπα παράγωγης....Τα ξέρω κάλα τα πρότυπα παραγωγής και πως δουλεύουν από χώρα σε χώρα...π.χ. Ελλάδα....

Πάντως αν εμέναν μου έβγαινε καμία Taiwan, θα ήταν ήδη στο νοσοκομείο ο πωλητής...

όταν το παρήγγειλα, στην αντιπροσωπεία είχε ένα γκολφ 160, όχι highline όμως, που είχε γερμανικά ελαστικά, και θεώρησα ότι και το δικό μου θα είχε αντίστοιχα.2 μήνες μετά την παραγγελία, σε τηλ.επικοινωνία με τον πωλητή, το έφερε η κουβέντα ότι μπορεί το δικό μου να έχει κινέζικα ελαστικά.Ε του λέω, θα το πάρεις εσύ αν το φέρεις με κινέζικα.Μα μου λέει, δεν είναι ευθύνη μου, και τα φωτιστικά σώματα στην κίνα φτιάχνονται κλπ.Του λέω ακόμα χειρότερα, θα μου κάνεις έκπτωση.

Τελικά τα φανάρια είναι κινέζικα και τα λάστιχα Michelin (πάλι καλά).Το αμάξι είναι από το Μοζελ, κάτι είναι και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου πω ημέρα ,μήνα κι έτος παραγωγής ... ενδιαφέρεσαι ?

Τι σημαίνει ημέρα παραγωγής? Είναι η ημέρα που ξεκινάει η κατασκευή του αυτοκινήτου ή η ημέρα ολοκλήρωσής του? Γιατί το δικό μου έχει ημέρα παραγωγής 16/12/2003 και αγοράστηκε 26/10/2004...

Link to comment
Share on other sites

όταν το παρήγγειλα, στην αντιπροσωπεία είχε ένα γκολφ 160, όχι highline όμως, που είχε γερμανικά ελαστικά, και θεώρησα ότι και το δικό μου θα είχε αντίστοιχα.2 μήνες μετά την παραγγελία, σε τηλ.επικοινωνία με τον πωλητή, το έφερε η κουβέντα ότι μπορεί το δικό μου να έχει κινέζικα ελαστικά.Ε του λέω, θα το πάρεις εσύ αν το φέρεις με κινέζικα.Μα μου λέει, δεν είναι ευθύνη μου, και τα φωτιστικά σώματα στην κίνα φτιάχνονται κλπ.Του λέω ακόμα χειρότερα, θα μου κάνεις έκπτωση.

Τελικά τα φανάρια είναι κινέζικα και τα λάστιχα Michelin (πάλι καλά).Το αμάξι είναι από το Μοζελ, κάτι είναι και αυτό.

Να δεις κάποιο αναλώσιμο από την Κίνα να το δικαιολογήσω αφού πλέον κακά τα ψέματα σχεδόν τα πάντα φτιάχνονται εκεί, αλλά να δώ συναρμολόγηση σε καμια Ινδονησία ή Τaiwan θα ήταν θέμα....Πάντως θυμάμαι την φάτσα του πωλητη...Μα φυσίκα στο Wolfsburg.... Πες ρε μεγάλε δεν ξέρω!!!Δεν είναι κακό, φαίνεται κάποιος που έχει καταλίξει στο τι θα πάρει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.