Jump to content
alexakos1992

Αντιτριβικο

Recommended Posts

QUOTE

Ας μου πει πως μεσω της τοσο καλυτερης λιπανσης σε συγκριση με τα λιπαντικα που χρησιμοποιουν οι κατασκευαστριεσ εταιριες, γινεται αυτη η τοσο μεγαλη μειωση στην καταναλωση, πως γινεται η αυξηση της ιπποδυναμης και αποδοσης, πως γινεται αυτη η περιβοητη προστασια απο τα οξεα των λιπαντικων (πρωτακουστο για μενα), πως μετρηθηκε αυτη η 44% μειωση φθορας κλπ.

UNQUOTE

1. o φιλος tentoglou αν δεις και συζητισιμος ειναι και διαλακτικος. Ετσι πρεπει να ειναι οι σωστοι επαγγελματιες ασχετα αν καποιος δεν συμφωνει με αυτο που πουλανε.

Εσυ δεν μπορω να καταλαβω γιατι το παιρνεις προσωπικα! Ο tentoglou που ειναι και ο αμεσα

ενδιαφερομενος προσπαθει να παραθεσει καποια στοιχεια για να τεκμηριωσει την θεση του και εσυ ζητας παραδοχη ανευ στοιχειων.

Αν εισαι ετσι και κοβεσαι τοσο πολυ για το προιον απαντησε μου στην παραπανω παραθεση μου απο το κειμενο που ειδες αλλα φυσικα δεν μπορεις να απαντησεις.

Σεβασμο εγω δεν ζηταω γιατι απλα δεν εχω κατι για πουλημα ουτε προωθω κατι και θα πρεπει να

κανω και το αμναλογο μαρκετινγκ.

Το δε 'ασχετο' που προσαπτεις για χαρη μου στον φιλο 'tentoglou' θα ηθελα να δω που το βρηκες και το λες σαν δικο μου χαρακτηρισμο.

2.Τα πραγματα που αναγραφει δεν τα αναγραφει αυτος αλλα η εταιρια που παραγει και προωθει το προιον. Δεν πιστευω οτι εχει τον ελεγχο των γραφομενων. Απλα αναδημοσιευση κανει και καλη τη πιστη υποστηριζει το προιον που εμπορευεται.

3. τελικα αυτο το προιον ειναι μονο για ατμοσφαιρικους κινητηρες και πολλων κυβικων? Γιατι δεν κανει και σε τουρμπο και μικρων κυβικων? Αυτο πως το εξηγεις? Μηπως γιατι ειναι κυριως για την αγορα της Αμερικης και για παλαιοτερα αυτοκινητα που καινε 1 λιτρο λαδι καθε 100 χιλιομετρα? Το εχω ζησει το σκηνικο καθοτι εζησα στην αλλη οχθη του Ατλαντικου για 12 χρονια και ειχα αναλογες εμπειριες οπου τα λιπαντικα προσθετα εδιναν και επαιρναν σε τετοιους κινητηρες για να 'δειξουν' μειωμενη καταναλωση για καποιο συντομο χρονικο διστημα. Προσωπικα το εχω χρησιμοποιησει και εγω σε μηχανη που μου εκαιγε λαδι αλλα το αποτελεσμα ηταν προσωρινο γιατι τελικα μου κολλησε και εκανα ρεκτιφιε.

4. Εγω ο αδαης εχω υποχρεωση να κανω τεστ σε καθε προιον που κυκλοφορει? Εσυ ετσι κανεις για οτι δεν συμφνωνεις η μαλλον συμφωνεις σε οτι σου 'σερβιρουν' και ετσι γλυτωνεις την διαδικασια?

Τα τεστ, τις δοκιμασιες αλλα και τις απαντησεις στα ευλογα ερωτηματα που τιθενται με το λανσαρισμα καποιου τετοιου προιοντος ειναι υποχρεωμενοι να τα κανουν αυτοι που προωθουν και εμπορευονται το συγκεκριμενο προιον. Και ειδικα τα ερωτηματα οπως αυτα που εχω παραθεσει πιο πανω και για σενα.Αυτοι ειναι που ισχυριζονται οτι βρηκαν το ελιξηριο του κινητηρα οχι εγω!!

Αυτοι πρεπει να το αποδειξουν. Τα δε ASTM (δηλαδη American Society for Testing and Materials)

που θα παρατεθουν θα πρεπει να αναφερονται ειδικα σε καθε τεστ μετρησης για καθε πεδιο που οπως ισχυριζεται η εταιρια υπαρχει βελτιωση (καταναλωση, αποδοση, ιπποδυναμη, ρυποι, κλπ κλπ) διαφορετικα αν γινει μονο στην αναλυση του λιπαντικου δεν θα εχει καμμια αξια.

Τυχαινει να εργαζομαι σε ναυτιλιακη εταιρια και μπορω να πω οτι εχω μια βασικη τουλαχιστον γνωση περι ASTM.

Αν μπορεις εσυ να παραθεσεις καποια πιστοποιημενα στοιχεια συμφωνα με τα παραπανω ερωτηματα μου σε μενα τον αδαη, καλοδεχουμενα και ειλικρινα ευχομαι να ειμαι λαθος. Ποιος δεν θα ηθελε να εχει τοσα πλεονεκτηματα μεσω της χρησης αντιτριβικου?

Ας μην συνεχισουμε ομως την φιλολογια 'εγω ειμαι σωστος, οχι εγω ειμαι σωστος' γιατι κουραζει και το κυριοτερο ερχεται να γινεται επι προσωπικου επιπεδου που δεν ειναι σωστο.

Ευχαριστω.

25 χρόνια σε έναν χώρο όπως των λιπαντικών φαντάζομαι ότι έχει μυηθεί στα μυστικά του επαγγέλματος ο φίλος μου ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ και γνωρίζει τι είναι μούφα ή όχι, οπότε με το παρακάτω : Φιλε μου και 100 χρονια να δουλευε καποιος σε καποια εταιρια αυτο απο μονο του δεν κερδιζει τον σεβασμο του αλλου αλλα απο το τι λες/υποστηριζεις και πως το στοιχειοθετεις.

Είναι σαν να τον θεωρείς άσχετο ή να μη μπορείς να αποδεχτείς αυτά που λέει ο αντιπρόσωπος με στοιχεία και εσύ χωρίς στοιχεία να προσπαθείς να βάλεις την προσωπική σου γνώμη πάνω από όλα…

Το συγκεκριμένο προιόν το χρησιμοποίησα εγώ και αναφέρθηκα πως είμαι ικανοποιημένος σε ντιζελοκινητήρα!! Εκεί που πραγματικά βλέπεις ρύπους και kw του κινητήρα όπως και κατανάλωση… πως γίνεται να γνωρίζεις την κατανάλωση του αυτοκινήτου? Κάνεις 5 φορές την ίδια απόσταση με το ίδιο αμάξι με αυτόματο πιλότο… βγάζεις μία μέση κατανάλωση (πάντοτε βλέποντας καιρικές συνθήκες όπως και υψόμετρο και κατάσταση οδοστρώματος κτλ) και ξανακάνεις την ίδια εποχή την ίδια απόσταση με το συγκεκριμένο αντιτριβικό… είδα την κατανάλωση να πέφτει 1,1 λίτρο λιγότερο στον συγκεκριμένο κινητήρα με το συγκεκριμένο αμάξωμα με τα συγκεκριμένα κιλά και με τις ίδιες συνθήκες που πραγματοποίησα το τεστ… ενημερωτικά απλά να πω πως το τεστ και στις δύο περιπτώσεις έγινε μετά από την αλλαγή λαδιών…

Εφόσον ήσουν κάποιο χρονικό διάστημα στην άλλη πλευρά του ατλαντικού γνωρίζεις ότι εκεί υπάρχουν πολλά 5000χίλιαρα όπως τα λέμε στην αγορά με ιπποδυνάμεις μεγάλες… πρώτα τα τεστ θα γίνουν σε αυτούς τους κινητήρες γιατί σε έναν ατμοσφαιρικό με πολλά κυβικά καταλαβαίνεις τα πάντα πιο γρήγορα (φαντάζομαι ότι το γνωρίζεις αυτό) και μετά σε τουρμπάτους με λιγότερα κυβικά… αν καταλαβαίνεις την διαφορά με 100ρα απ’ότι με 95ρα τότε σίγουρα θα καταλάβεις λιπαντικού με αντιτριβικό και σκέτου λιπαντικού…

Δυστυχώς τα αποτελέσματα του τεστ ASTM δεν μπόρεσα να τα βρω στο ιντερνετ οπότε θα περιμένω τον Νίκο να τα δημοσιεύσει μήπως και άρεις τις κατηγορίες που είπες παραπάνω για την μούφα κατά τα δικά σου λεγόμενα του προιόντος αυτού…

Και κάτι ακόμη… μπορείς να κάνεις μόνος σου το τεστ και αν δεν ικανοποιηθείς με το αποτέλεσμα και με το ότι σου υπόσχεται αλλά με στοιχεία πάντοτε, τράβα μήνυση κατά της εταιρείας για μη αληθή στοιχεία που αναφέρονται στο διαφημιστικό φυλλάδιο…

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου tentoglou αυτο απλα ειναι ενα πιστοποιητικο προελευσης προιοντος και τιποτα παραπανω (certificate of origin) που δηλωνει μονο οτι η χωρα παραγωγης του ειναι οι U.S.A.

Ελπιζω οτι μαλλον κατι αλλο ηθελες να ανεβασεις και σου βγηκε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Λιακο, γιατι τοσο επιμονη?

Μιλας για συνομωσιες, κατηγοριες κλπ κλπ!! Που τα ειδες αυτα?

Εισαι σιγουρος οτι δεν εμπορευεσαι το προιον? Γιατι αυτη η εμμονη σου και το πατροναρισμα σου μονο αυτο με κανουν να υποθετω.

Ειπα να μην ασχοληθω με φιλολογικες θεωριες και υποκειμενικες διαπιστωσεις αλλα οταν μου παραθετεις ολο το ποστ μου και στο τελος χωρις να μου εχεις δωσει την παραμικρη στοιχειωδη απαντηση στα ερωτηματα μου (ουτε μια αναλυση ουτε ενα τεστακι) ερχεσαι και μου λες απο πανω οτι εγω κατηγορω το προιον? Διαψευσε με λοιπον αν αυτο νομιζεις. Με στοιχεια ομως και οχι αοριστολογιες και γενικολογα.

Το δε ανεπαναληπτο οτι πρεπει εγω να το τεσταρω και αν δεν κανει αυτα που λεει να κινηθω δικαστικα κλπ κλπ εναντιον της εταιριας/εμπορου κλπ κλπ πως το σκεφτηκες?

Φιλε μου σοβαρολογεις? Ετσι κανεις εσυ για ενα προιον των 10-20 ευρω που σου βγηκε μουφα?

Θα το ακουνε στο δικαστηριο και θα γελανε.

Απλα δεχεσαι την ηττα σου (η παραπλανηση) και προχωρας για αλλου.

Σε αυτο πονταρουν πολλες εταιριες καθοτι ο καθενας μας δεν εχει τα μεσα να αποδειξει οτι αυτο που προμοταρουν και διαφημιζουν, το σουπερ ντουπερ προιον τους, δεν ανταποκρινεται σε αυτα που λενε.

Ο νοων νοειτο.

Σε παρακαλω, αν εχεις καποια στοιχεια παραθεσε τα, χωρις να αναφερεσαι προσωπικα σε μενα, και ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου tentoglou αυτο απλα ειναι ενα πιστοποιητικο προελευσης προιοντος και τιποτα παραπανω (certificate of origin) που δηλωνει μονο οτι η χωρα παραγωγης του ειναι οι U.S.A.

Ελπιζω οτι μαλλον κατι αλλο ηθελες να ανεβασεις και σου βγηκε αυτο.

Μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα θα μου στείλουν και τις μετρήσεις ASTM φίλε μου KIRRA,

θα περιμένω μέχρι να μου στείλουν την πιστοποίηση αυτή, εάν πάλι δεν έχουν να μας δείξουν κάτι πάνω σε αυτό

ο εισαγωγέας,κι εγώ μετά μαζί σου.. αλλά ας δώσουμε λίγο χρόνο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε tentoglou εισαι απολυτα σωστος και το κυριοτερο απο τα λεγομενα σου σωστος επαγγελματιας.

Ειλικρινα παλι ελπιζω να ειμαι εγω λαθος, γιατι εμμεσα αυτο θα με ωφελησει.

Παντως να εχεις υπ'οψιν σου οτι συνηθως στα υγρα (liquids) η μεθοδολογια ASTM δειχνει τα αποτελεσματα χημικης αναλυσης του, που στην προκειμενη περιπτωση θα ειναι το αντιτριβικο, δηλαδη απο ποια χημικα στοιχεια αποτελειται (κυριως υδρογονανθρακες και καποια προσθετα χημικα)σαν συνθεση του και οχι το αν μεσω τως στοιχειων που το συνθετουν εχει πιστοποιημενα ολα τα αποτελεσματα που ισχυριζεται η παραγωγος εταιρια με την χρηση του.

Μακαρι να εχουν κανει και αυτα τα αναγκαια προσθετα τεστ που να βασιζουν τις θεσεις τους αλλα επειδη αυτα ειναι και χρονοβορα (σε σχεση με μια απλη χημικη αναλυση που γινεται μεσα σε ωρες) και μεγαλου κοστους για μια μικρη εταιρια, συνηθως θεωρητικα και μονο μετα λενε οτι βασει αυτων των συστατικων που εχει τοτε πρεπει να εχει και αυτο και αυτο το αποτελεσμα, κατι ομως που απεχει ετη φωτος απο την πραγματικοτητα, γιατι ειδικα τα σημερινα καλα λιπαντικα ηδη περιεχουν μεσα τους προσθετα που εχουν αυτες τις ιδιοτητες.

Τελος παντων, την αλλη εβδομαδα οπως ειπες θα εχουμε μια καλυτερη εικονα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Λιακο, γιατι τοσο επιμονη?

Μιλας για συνομωσιες, κατηγοριες κλπ κλπ!! Που τα ειδες αυτα?

Εισαι σιγουρος οτι δεν εμπορευεσαι το προιον? Γιατι αυτη η εμμονη σου και το πατροναρισμα σου μονο αυτο με κανουν να υποθετω.

Ειπα να μην ασχοληθω με φιλολογικες θεωριες και υποκειμενικες διαπιστωσεις αλλα οταν μου παραθετεις ολο το ποστ μου και στο τελος χωρις να μου εχεις δωσει την παραμικρη στοιχειωδη απαντηση στα ερωτηματα μου (ουτε μια αναλυση ουτε ενα τεστακι) ερχεσαι και μου λες απο πανω οτι εγω κατηγορω το προιον? Διαψευσε με λοιπον αν αυτο νομιζεις. Με στοιχεια ομως και οχι αοριστολογιες και γενικολογα.

Το δε ανεπαναληπτο οτι πρεπει εγω να το τεσταρω και αν δεν κανει αυτα που λεει να κινηθω δικαστικα κλπ κλπ εναντιον της εταιριας/εμπορου κλπ κλπ πως το σκεφτηκες?

Φιλε μου σοβαρολογεις? Ετσι κανεις εσυ για ενα προιον των 10-20 ευρω που σου βγηκε μουφα?

Θα το ακουνε στο δικαστηριο και θα γελανε.

Απλα δεχεσαι την ηττα σου (η παραπλανηση) και προχωρας για αλλου.

Σε αυτο πονταρουν πολλες εταιριες καθοτι ο καθενας μας δεν εχει τα μεσα να αποδειξει οτι αυτο που προμοταρουν και διαφημιζουν, το σουπερ ντουπερ προιον τους, δεν ανταποκρινεται σε αυτα που λενε.

Ο νοων νοειτο.

Σε παρακαλω, αν εχεις καποια στοιχεια παραθεσε τα, χωρις να αναφερεσαι προσωπικα σε μενα, και ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του.

Διαβάζεις το τι γράφω ή δεν το διατυπώνεις εσύ σωστά?

Τεστ έκανα ο ίδιος στο συγκεκριμένο προϊόν και σου παραθέτω τα παραπάνω στοιχεία, δηλαδή ,ότι υπόσχεται το προϊόν το πραγματοποιεί…

Η δουλειά δραστηριοποιείται σε άλλους τομείς και όχι λιπαντικών…

Κατηγορείς ένα προϊόν διαψεύδοντας τα στοιχεία που παρουσιάζει στον κατάλογό του…

Πρώτον σοβαρολογώ με το θέμα μήνυσης γιατί το προϊόν με όνομα motor kote κάνει γύρω στα 45€ λιανική και μέσα σε ένα μικρό μπουκαλάκι… βέβαια ούτε στο θέμα αγοράς δεν έχεις ρωτήσει και απλά ζητάς τεστάκια ASTM που μπορεί να σου παρουσιάσει πολύ περισσότερα απ’ότι φαντάζεσαι…(δυστυχώς δεν μπόρεσα να βρω στο ιντερνετ και περιμένω από τον φίλο μου τεντόγλου να τα ανεβάσει)

Δεύτερον και σοβαρότερο με το προϊόν αν παραπλανεί τον καταναλωτή μπορείς να κερδίσεις αρκετά χρήματα γιατί στο αμάξι σου αλλοιώθηκαν τα μέταλλα του κινητήρα οπότε και ζητάς και αποζημίωση… αλλά βέβαια επειδή δεν γνωρίζω τις γνώσεις σου όπως και το επάγγελμά σου μπορώ να σε παραμπέψω σε διάφορους δικηγόρους να σε ενημερώσουν καλύτερα…

Κάτι άλλο που διάβασα στο ποστ παραπάνω με την μηχανή σου και είπα να μην το σχολιάσω αλλά με προκαλείς να το σχολιάσω… έβαλες ένα είδος βελτιωτικού λαδιού για κινητήρες που καίνε λάδι και όχι αντιτριβικό… μάθε τι είναι αντιτριβικό και τα λέμε ξανά και ρώτα τα πάντα πρώτα για ένα προϊόν γιατί όλοι εκφράζουμε μία γνώμη αλλά πολλοί λίγοι γνωρίζουμε πραγματικά τι είναι και τι δουλειά κάνει…

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά απλά και μόνο…

Το τεστ ASTM θα πιστοποιήσει τα χημικά στοιχεία από τα οποία έχει παραχθεί το συγκεκριμένο λιπαντικό (lubricant) οπότε τζάμπα το ζητάς αλλά εσύ το θέλεις έτσι απλά για να αποδείξεις ότι πρέπει να έχεις το συγκεκριμένο πιστοποιητικό αντί να διαβάσεις κανένα περιοδικό όπως αναφέρει και ένας φίλος στα παραπάνω ποστ για τα τεστ που πραγματοποίησαν… κάτι ακόμη… πως αναφέρεις μία εταιρεία μικρή και άγνωστη ενώ είναι πάρα πολύ γνωστή εδώ και πολλά χρόνια στο χώρο του αυτοκινήτου και ιδιαίτερα στην ΑΜΕΡΙΚΗ στην οποία και βρισκόσουν κάποτε με άλλη ονομασία… αν έχεις πρόβλημα με την αλλαγή ονομασίας να σε ενημερώσω ότι και η TOYOTA εισήγαγε πριν μερικά χρόνια τα αυτοκίνητά της με την ονομασία LEXUS «στο ΑΜΕΡΙΚΑ»…

Λάθος τρόπο διάλεξες να αποδείξεις κάτι ενώ τόσες μέρες ζητάω δικά σου στοιχεία να μου αποδείξεις ότι το δοκίμασες και δεν πραγματοποίησε ότι έγραφε στο φυλλάδιό του… βέβαια δεν γνωρίζεις και το προιόν απ’ότι κατάλαβα απλά όμως εκφράζεις τη γνώμη σου… οπότε διάβασε κανένα περιοδικό (που και αυτό θα «ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΘΕΙ» κατά τη γνώμη σου φαντάζομαι, για να προωθήσει το προιόν αυτό, οπότε και τζάμπα θα το αγοράσεις) και αν όχι μόνο ελληνικό και κανένα άλλο από το ΑΜΕΡΙΚΑ για να διαπιστώσεις ότι κάθομαι και σου εξηγώ τόση ώρα κάτι που όχι απλά δεν γνωρίζεις τι δουλειά κάνει (και αυτό φάνηκε με αυτό που είπες για τη μηχανή σου) αλλά και είσαι και ισχυρογνώμον… πλέον μπορείς να απαντήσεις ότι θέλεις αλλά βαρέθηκα να γράφω στο συγκεκριμένο θέμα με άτομα ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ!

Νίκο μου σε παρακαλώ ανέβασε τις επόμενες μέρες και το τεστ ASTM για να σε βάλουμε να ψάξεις μετά από το δικό μας κρατικό χημείο τίποτα για το συγκεκριμένο προιόν… sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά απλά και μόνο…

Το τεστ ASTM θα πιστοποιήσει τα χημικά στοιχεία από τα οποία έχει παραχθεί το συγκεκριμένο λιπαντικό (lubricant) οπότε τζάμπα το ζητάς αλλά εσύ το θέλεις έτσι απλά για να αποδείξεις ότι πρέπει να έχεις το συγκεκριμένο πιστοποιητικό αντί να διαβάσεις κανένα περιοδικό όπως αναφέρει και ένας φίλος στα παραπάνω ποστ για τα τεστ που πραγματοποίησαν…

Νίκο μου σε παρακαλώ ανέβασε τις επόμενες μέρες και το τεστ ASTM για να σε βάλουμε να ψάξεις μετά από το δικό μας κρατικό χημείο τίποτα για το συγκεκριμένο προιόν… sillyhorse1rb5.gif

Παντως να εχεις υπ'οψιν σου οτι συνηθως στα υγρα (liquids) η μεθοδολογια ASTM δειχνει τα αποτελεσματα χημικης αναλυσης του, που στην προκειμενη περιπτωση θα ειναι το αντιτριβικο, δηλαδη απο ποια χημικα στοιχεια αποτελειται (κυριως υδρογονανθρακες και καποια προσθετα χημικα)σαν συνθεση του και οχι το αν μεσω τως στοιχειων που το συνθετουν εχει πιστοποιημενα ολα τα αποτελεσματα που ισχυριζεται η παραγωγος εταιρια με την χρηση του.

Φιλε μου ας εκανες τον κοπο να διαβαζεις σωστα πρωτα και μετα να ποσταρεις. Αυτο εγραψα στον φιλο tentoglou πιο πανω πριν τα δικα σου ποσταρισματα.

Οσο για το τι δουλεια κανω, αν διαβαζες προσεκτικοτερα θα το καταλαβαινες οπως θα καταλαβαινες παλι και γιατι εχω γνωσεις στα πετρελαιοειδη. Οσο για το επιπεδο παιδειας μου και γνωσεων απλα να σου πω οτι εχω παει αρκετα παραπανω απο το λυκειο, αλλα και παλι αυτο ουτε εχει σημασια.

Σε παρακαλεσα παλι, αλλα που να το προσεξεις και αυτο, να μην αναφερεσαι πλεον προσωπικα σε μενα, αλλα να παραθεσεις καποια στοιχεις εφοσον τα εχεις, και να αφησεις τον καθενα να βγαλει τα συμπερασματα του, αλλα φευ!!

Ευτυχως που βαρεθηκες και ετσι επιτελους θα σταματησει αυτη η ανουσια αντιπαραθεση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην κάνουμε φασαρίες τέτοιου τύπου, έτσι και αλλιώς είμαστε εδώ για να λέμε τις απόψεις μας,

για να μάθουμε και κάποια πραματάκια γιατί βρίσκω ενδιαφέρον θέματα.. λοιπόν από μεριά μου

και μιας και διατηρώ κατάστημα με είδει αυτοκινήτου θα ήθελα προσωπικά να δω τις μετρήσεις του συγκεκριμένου προϊόν

και μετά ας σιωπήσουμε.. αλλά θέλω να το δω γιατί απευθύνομαι σε πελάτες και αυτά που τους λέω δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση

να είναι (τσίχλες)

Εμείς εδώ μέσα δεν πρέπει να μαλώνουμε, αλλά να κρατήσουμε το forum σε ένα καλό επίπεδο γιατί αξίζει.

Edited by tentoglou1
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σωστος φιλε μου και ειναι υπερ σου το να δεχεσαι εστω και επι του παροντος οτι ο αλλος εχει καποια βαση να λεει αυτα που λεει και μαλιστα οταν διαφωνει.

Μπραβο σου γιατι αυτο δειχνει οτι εισαι και σωστος επαγγελματιας και νοιαζεσαι για το αν αυτο που πουλας ειναι οτι ισχυει και οχι οτι φαινεται να λεει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.