Jump to content
managercor

Καθρεφτες

Recommended Posts

Σημερα πηγα στο αριστερο το κουμπακι για να κατεβασω τον καθρεφτη και παρατηρησα οτι μαζι με τον αριστερο κουνιοταν και ο δεξιος, ενω οταν εβαζα τον δεξι δουλευε κανονικα μονο ο δεξιος, σας εχει συμβει κατι παρομοιο και ειναι φυσιολογικο?

Ενα golf 6 εχω

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στο αριστερο το κουμπακι για να κατεβασω τον καθρεφτη και παρατηρησα οτι μαζι με τον αριστερο κουνιοταν και ο δεξιος, ενω οταν εβαζα τον δεξι δουλευε κανονικα μονο ο δεξιος, σας εχει συμβει κατι παρομοιο και ειναι φυσιολογικο?

Ενα golf 6 εχω

Ναι φιλε μου ετσι λειτουργουν.Και στο 5αρι το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στο αριστερο το κουμπακι για να κατεβασω τον καθρεφτη και παρατηρησα οτι μαζι με τον αριστερο κουνιοταν και ο δεξιος, ενω οταν εβαζα τον δεξι δουλευε κανονικα μονο ο δεξιος, σας εχει συμβει κατι παρομοιο και ειναι φυσιολογικο?

Ενα golf 6 εχω

Έτσι συμβαίνει σε όλα τα Golf φίλε μου!! Είναι απόλυτα φυσιολογικό!

Link to comment
Share on other sites

Οταν ρυθμιζεις τον καθρέφτη του οδηγου αυτοματα ακολουθεί τις ρυθμίσεις που κανεις και ο καθρέφτης του συνοδηγού.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις αν θέλεις να την απενεργοποιήσεις αυτήν την συγχρονισμένη λειτουργία μέσω vag-com.

Link to comment
Share on other sites

φιλε πρεπει να σου ρυθμιζεται απο τον υπολογιστη στο ταμπλο ψαξε λιγο στην οθονη

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα στο αριστερο το κουμπακι για να κατεβασω τον καθρεφτη και παρατηρησα οτι μαζι με τον αριστερο κουνιοταν και ο δεξιος, ενω οταν εβαζα τον δεξι δουλευε κανονικα μονο ο δεξιος, σας εχει συμβει κατι παρομοιο και ειναι φυσιολογικο?

Ενα golf 6 εχω

Και σε μενα το ιδιο 5αρι εχω!

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το ίδιο γινεται στο 5αρι και ειπα ενα φιλο με 6αρι να το κανει και δεν γινοταν ετσι.. ο αριστερος αλλαζε μονος του χωρις να κουνηθει ο δεξιος... παντως στο μηχανικο της αντιπροσωπείας που ρωτησα μου ειπε οτι ετσι ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις αν θέλεις να την απενεργοποιήσεις αυτήν την συγχρονισμένη λειτουργία μέσω vag-com.

Με το vag-com πηγαίνετε στο central conv μετά στον coding helper από εκεί στο byte 9 και στο bit 6 υπάρχει η επιλογή synchronised mirror adjustment το ξετσεκάρετε και μπορείτε πλέον να ρυθμίσετε ξεχωριστά τους καθέφτες.

παντως στο μηχανικο της αντιπροσωπείας που ρωτησα μου ειπε οτι ετσι ειναι...

Θα είναι κι αυτός από τους μεγάλους μηχανικούς των αντιπροσωπειών.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το δικο μου δεν το εκανε απο την αρχη αυτο..

στο service των 30000 μου περασαν ενα update και τοτε αρχισε να το κανει..

εφυγα απο το service και μετα απο 15 λεπτα επεστρεψα και λεω στον ηλεκτρολογο που ειναι γνωστος καλα ρε μλκ τωρα το πηρα τι κανει με τους καθρεπτες μου το καταστρεψατε? και γελουσα..

με κοιταξε ολο απορια και μου ειπε πως ετσι ειναι ολα και του ελεγα πως δεν το εκανε πριν..

μπηκαμε σε ενα 2.0 scirocco σε ενα passat και σε ενα golf στην εκθεση και το εκαναν ολα χαχαχαχαχα

αστειο?

Link to comment
Share on other sites

αστειο?

Ναι ναι πολύ αστείο, να χρειάζεται να ρυθμίσεις τον ένα καθρέφτη γιατί βλέπεις όπου νά'ναι και να γυρίζουν και οι δύο θα γελάς πολύ από τα νεύρα σου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό ρυθμίζεται από την οθόνη (PLUS) που έχουμε στο κοντερ με τα χειριστήρια του τιμονιού. Στο μενου Covenience μετά Mirror Adjust και επιλέγουμε το Individual (και OXI το Both). Στο δικό μου (GOLF 6) σταμάτησε να συμβαίνει και τους ρυθμίζω ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι πολύ αστείο, να χρειάζεται να ρυθμίσεις τον ένα καθρέφτη γιατί βλέπεις όπου νά'ναι και να γυρίζουν και οι δύο θα γελάς πολύ από τα νεύρα σου!

Αστειο ρε Κοσμα οτι το δικο μου δεν το εκανε απο την αρχη..

καινουριο το πηρα και δεν το εκανε..

αυτο θελω να πω closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες αμάν πια που μπορεί να φτάσει η ασχετίλα σας.Ανοίξτε και λίγο το manual του αυτοκινήτου σας.Είναι δυνατόν να πας στον ηλεκτρολόγο? είναι δυνατόν να τρέχεις στην αντιπροσωπεία? είναι δυνατόν να ανοίγεις θέμα για συζήτηση στο FORUM για αυτό το λόγο?.Ανοίξτε και δείτε 5 λεπτά το manual και δείτε ξεφυλλιζοντάς το τι σ***α γράφει πρίν κάνετε οτιδήποτε.Συγνώμη για το ύφος αλλά νομίζω το έχετε παρακάνει μερικοί.

Είμαι κάτοχος golf 6 και μπαίνω στο FORUM για να μάθω,να συμβουλευτώ η να προτείνω κάποια λύση αν μπορώ σε κάποιο θέμα.Αλλα δυστυχώς πολλά απο τα ερωτήματα και τις απορίες είναι παντελώς κουτά.Ανοίξτε τα manual επιτέλους.Είναι αυτό το μαύρο βιβλιαράκι στο ντουλαπάκι.ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακο αυτο το υφακι δεν εχει θεση εδω μεσα και δεν ειναι αποδεκτο απο κανεναν.

αλαξε υφος και αν δεν γουσταρεις μπορεις απλα να αλαξεις τοπικ.

αντε καληνυχτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.