Jump to content
bmxas

Tattoo

Recommended Posts

Με αφορμή μια χθεσινή συζήτησή στο shoutbox είπα να ανοίξω αυτό το θέμα για να δούμε πόσοι έχουν tattoo η θέλουν να κάνουν η τι γνώμη έχουν γενικά για αυτά!

Εγώ προσωπικά έχω 2 και τώρα θα πάω για το τρίτο!

κάθε tattoo που έχω πάνω μου συμβολίζει διάφορα γεγονότα από τη ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

Τattoo...

Για μενα ειναι κατι εντελως προσωπικο.Και το πως το αντιλαμβανεται ο καθενας και με τι τροπο το αντιμετωπιζει.

Προσωπικα εχω 3 και αν δεν ειχα καποια τρεξιματακια με το αυτοκινητο...μερικοι απο σας θα γνωριζουν τι εννοω, θα ειχα ήδη κανει και το τεταρτο καθοτι ειχα ηδη κλεισει και ραντεβου αλλα δεν πηγα λογω του οτι προειχε να τελειωσω οτι ξεκινησα στο αμαξι.

Σε εμενα , προσωπικα , καθε ταττοο δεν συμβαδιζει χρονικα καποια πειροδο που σημαδεψε την ζωη μου , αλλα καποια στιγμη που μετα απο εσωτερικη σκεψη και αναζητηση και συμφωνα παντα με τα γεγονοτα γυρω απο τον εαυτο μου..το πως ειμαι ..το πως νιωθω..ή την αναγκη να κανω κατι για μενα.. κατεληξα σε ενα σχεδιο που θεωρησα οτι θα ηθελα να φαινεται για παντα τυπωμενο πανω μου.

Ειναι μεγαλη συζητηση ο ορος TATTO και τι σημαινει για τον καθενα μας αυτο..

Παρεξηγημενο ή μη , αν το θες πραγματικα , το κανεις.

Edited by slowboy
Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή μια χθεσινή συζήτησή στο shoutbox είπα να ανοίξω αυτό το θέμα για να δούμε πόσοι έχουν tattoo η θέλουν να κάνουν η τι γνώμη έχουν γενικά για αυτά!

Εγώ προσωπικά έχω 2 και τώρα θα πάω για το τρίτο!

κάθε tattoo που έχω πάνω μου συμβολίζει διάφορα γεγονότα από τη ζωή μου!

το πες και το εκανες φιλε μου ε?κι εγω εχω 2 και μαλλον θα αποκτησω και τριτο καθ οτι ενας φιλος λεει πως δεν σταματαμε σε ζυγο αριθμο!!!!!ξερεις εσυ!και τα δυο συμβολιζουν κατι αλλωστε αυτον το σκοπο ειχαν!!

Link to comment
Share on other sites

το πες και το εκανες φιλε μου ε?κι εγω εχω 2 και μαλλον θα αποκτησω και τριτο καθ οτι ενας φιλος λεει πως δεν σταματαμε σε ζυγο αριθμο!!!!!ξερεις εσυ!και τα δυο συμβολιζουν κατι αλλωστε αυτον το σκοπο ειχαν!!

το είπα και το έκανα! :whistling:

ξέρω ξέρω!!!!! mf_tshirt.gifmf_tshirt.gif

το τρίτο όταν θα το κάνεις θα ψάχνεις για σπίτι μετά???? new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif:whistling:

με βλέπω να τρώω ξύλο και εγώ!!! ξέρεις εσύ!!!!! new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχαααα....

Ταττουυυυ!!!!

Λοιπον εγω εχω ενα στο μπρατσο θα μπει και φωτο... Αλλα δεν προκειτε να κανω αλλο.

Το ενα και μοναδικο μου ταττου δεν το προσεξα και πολυ .. δηλαδη μπεπανθολ εβαζα για 4-5 μερες βαρια

και το ξεφλουδιζα μονος και δεν το αφηνα να φυγει μονο του...αποτελεσμα να εχω ταττου το οποιο ειναι

σε καποια σημεια ΟΥΛΗ.. δηλαδη αναγλυφο. Ειμουν και φανταρος τοτε και που χρονος και μυαλο να το προσεχω.

Τα ταττου καλητερα να τα κανετε χειμωνα γιατι περα απο τον ηλιο το θεμα ειναι να μην ιδρωνεις κιολας.

Υ.Γ Κατι που εχω παρατηρησει στα ταττου. Αν κανεις ΕΝΑ εισαι κομπλε. Αν κανεις 2ο τοτε κατα 99% θα κανεις και 3ο και 4ο.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ειναι θεμα προσωπικης επιλογης και αισθητικης του καθενος πως αντιλαμβανεται την τεχνη ή καποια πραγματα γενικοτερα στην ζωη του.προσωπικα δεν εχω κανει και ουτε προκειται ποτε οχι λογω συντηρητισμου αλλα αισθητικης η οποια δεν με εκφραζει καθολου σε αυτην την μορφη της αλλα και γενικοτερα την σταση ζωης οπως αντιλαμβανομαι εγω καποια πραγματα.ευχομαι σε οσους δεν εχουν κανει να μην κανουν ποτε και σε οσους εχουν κανει να κανουν οσα θελησουν.

Link to comment
Share on other sites

Τattoo...

Για μενα ειναι κατι εντελως προσωπικο.Και το πως το αντιλαμβανεται ο καθενας και με τι τροπο το αντιμετωπιζει.

Προσωπικα εχω 3 και αν δεν ειχα καποια τρεξιματακια με το αυτοκινητο...μερικοι απο σας θα γνωριζουν τι εννοω, θα ειχα ήδη κανει και το τεταρτο καθοτι ειχα ηδη κλεισει και ραντεβου αλλα δεν πηγα λογω του οτι προειχε να τελειωσω οτι ξεκινησα στο αμαξι.

Σε εμενα , προσωπικα , καθε ταττοο δεν συμβαδιζει χρονικα καποια πειροδο που σημαδεψε την ζωη μου , αλλα καποια στιγμη που μετα απο εσωτερικη σκεψη και αναζητηση και συμφωνα παντα με τα γεγονοτα γυρω απο τον εαυτο μου..το πως ειμαι ..το πως νιωθω..ή την αναγκη να κανω κατι για μενα.. κατεληξα σε ενα σχεδιο που θεωρησα οτι θα ηθελα να φαινεται για παντα τυπωμενο πανω μου.

Ειναι μεγαλη συζητηση ο ορος TATTO και τι σημαινει για τον καθενα μας αυτο..

Παρεξηγημενο ή μη , αν το θες πραγματικα , το κανεις.

Πραγματικά,ότι ακριβώς σκεφτόμουν να γράψω...Δεν θα μπορούσα να τα περιγράψω καλύτερα.Το tattoo ΔΕΝ είναι μόδα και δεν πρέπει να είναι. όσοι κάνουν γι'αυτόν τον λόγο μάλλον θα πρέπει να αναθεωρήσουν.Εγώ έχω ένα αρκετά μεγάλο στην πλάτη και φυσικά και θα κάνω σίγουρα ακόμη ένα.Ακόμη δεν έχω αποφασίσει το σημείο γιατί η πλάτη μου δεν αντέχει κάτι άλλο.Απλά όπως σε όλα τα πράγματα στην ζωή μας,χρειάζεται ένα μέτρο, δλδ μην φτάσουμε στο σημείο να κανουμε το σώμα μας εφημερίδα...

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα ειναι θεμα προσωπικης επιλογης και αισθητικης του καθενος πως αντιλαμβανεται την τεχνη ή καποια πραγματα γενικοτερα στην ζωη του.προσωπικα δεν εχω κανει και ουτε προκειται ποτε οχι λογω συντηρητισμου αλλα αισθητικης η οποια δεν με εκφραζει καθολου σε αυτην την μορφη της αλλα και γενικοτερα την σταση ζωης οπως αντιλαμβανομαι εγω καποια πραγματα.ευχομαι σε οσους δεν εχουν κανει να μην κανουν ποτε και σε οσους εχουν κανει να κανουν οσα θελησουν.

+1

Είχα και δύο κολλητούς που πρόσφατα έκαναν την επέμβαση για να το βγάλουν.. Δράμα η κατάσταση

Παλιότερα μου άρεσαν αλλά άλλαξα γνώμη κάθετα

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

+1

Είχα και δύο κολλητούς που πρόσφατα έκαναν την επέμβαση για να το βγάλουν.. Δράμα η κατάσταση

Παλιότερα μου άρεσαν αλλά άλλαξα γνώμη κάθετα

περάστηκα στους φίλους σου που το βγάλανε με επέμβασή...

δν μπορώ να πω κάτι! οπός είπε και ο joop ποιο πάνω είναι καθαρά θέμα επιλογής

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή μια χθεσινή συζήτησή στο shoutbox είπα να ανοίξω αυτό το θέμα για να δούμε πόσοι έχουν tattoo η θέλουν να κάνουν η τι γνώμη έχουν γενικά για αυτά!

Εγώ προσωπικά έχω 2 και τώρα θα πάω για το τρίτο!

κάθε tattoo που έχω πάνω μου συμβολίζει διάφορα γεγονότα από τη ζωή μου!

συμφωνω κ εγω μαζι σου φιλε μου!εχω κ εγω 2 κ μετα το καλοκαιρι θα χτυπησω κ ενα ακομα!

Link to comment
Share on other sites

για μενα το τατου ειναι κατι εντελως προσωπικο και συμβολιζει μια αιτια-λογο-αφορμη-γεγονος που σημαδεψε την ζωη μου.εχω ενα σε σημειο που θελω να το βλεπω μονο εγω.θα κανω αλλη μια παρασταη απο ενα γεγονος αλλα ακομα ειναι σε εξελιξη.το κακο με τις παραστασεις ειναι οτι θελουν χρονο.δλδ αν αρχισω σεπτεμβριο με αυτο που θελω να ζωγραφισω θα τελειωσω του χρονου τον σεπτεμβριο και αν...αυτο που δεν μου αρεσει ειναι τα τατουαζ επειδηξης..δλδ χτυπημενα σε καρτα σημειο και ανουσιο θεμα ενα δρακο..λουλουδια μαγισσες και αλλα χαριτομενα ξωτικα.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αυτο που λες για καποιον ομως μπορει να εχει σημασια.πχ ενας κολλητος μου εχει τρελη αγαπη για τη κινεζικη φιλοσοφια.αν πας σπιτι του κανει μπαμ απο μακρια δλδ.εξου και εκανε και ενα κινεζικο δρακο.σαφως αρκετοι το κανουν λογω μοδας και δυστυχως δεν ειναι λιγοι.εγω προσωπικα οσα εχω κανει ειναι καποιες φρασεις και κατα κανονα σχεδια τα οποια εκφραζουν αν θες και καποιους κατα καιουσ προβληματισμους μου.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που δεν μου αρεσει ειναι τα τατουαζ επειδηξης..δλδ χτυπημενα σε καρτα σημειο και ανουσιο θεμα ενα δρακο..λουλουδια μαγισσες και αλλα χαριτομενα ξωτικα.

Παιδια το tattoo ειναι πραγματικα θεμα επιλογης και γουστου.

Εγω συμφωνω με την ιδεα του να φτιαξεις κατι που σημαινει κατι ιδιαιτερο για σενα και οχι απαραιτητα να το μοστραρεις στις παραλιες το καλοκαιρι.Επισης πολυ θελω να δω ολα αυτα τα γκομενακια που χτυπανε τατοο οτι ναναι πως θα μοιαζουν στα 40-50 τους που θα εχουν πατσαβουριασει και θα εχουν και κανα δυο παιδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαρεθει να πηγαινω παραλια και οι 3-4 στους 5 να εχουν ταττοο...Απο ενα αρχικο γραμμα μεχρι και ολοκληρο δρακο ή οτιδηποτε αλλο!Εχει γινει πλεον της μοδας και οι περρισοτεροι το κανουν γιατι βλεπουν αλλους και θελουν να λενε "να εχω ταττου"!Δεν κανω για 2 λογους...Ειμαι σιγουρος οτι θα το βαρεθω και κατα 2ον δεν ξερω αν θα εκανα τι σχεδιο να εκανα που να με εκφραζει!Προτιμω το piercing μεσα σε φυσιολογικα επιπεδα και σημεια που οποτε θες το βγαζεις και ουτε σημαδι ουτε τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.