Jump to content
vband

Προβλημα Με 2Α Σε 122

Recommended Posts

Θελω ιδεες για το τι μπορει να φταιει ?

Η 2α μπαινει πολυ απαλα μονο, αν παω να τη βαλω γρηγορα ακουω ενα μελωδικο

γκραααανγκ

Golf 5 152 hp απο 122 αρχικα με SPPOWER στα 32000 km, 1 χρονο

Τολης

Edited by xband
Link to comment
Share on other sites

Θελω ιδεες για το τι μπορει να φταιει ?

Η 2α μπαινει πολυ απαλα μονο, αν παω να τη βαλω γρηγορα ακουω ενα μελωδικο

γκραααανγκ

Golf 5 152 hp απο 122 αρχικα με SPPOWER στα 32000 km, 1 χρονο

Τολης

δν ειναι τιποτα! καρφωνε την! αν θυμαμαι καλα τα 5αρια δν εχουν συχρονιζε 2ας και οπισθεν!αν καποιος 3ερει κατι παραπανω η κανω λαθος ας με διορθωση! εγω την καρφωνω εδω κ 15οοο+++χλμ και ολα κομπλε! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

δν ειναι τιποτα! καρφωνε την! αν θυμαμαι καλα τα 5αρια δν εχουν συχρονιζε 2ας και οπισθεν!αν καποιος 3ερει κατι παραπανω η κανω λαθος ας με διορθωση! εγω την καρφωνω εδω κ 15οοο+++χλμ και ολα κομπλε! :thumbsup:

Δε λεει ρε ! Ακουγεται το σγκρανγκ και θα με περνανε για γκομενα

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλαμε για θορυβο που ΔΕΝ προερχεται απο το κιβωτιο τοτε ακουγεται και σε εμενα. Εχει χαλαρωσει μια ποδια απο κατω και συντονιζεται. Κοιταξτε το μηπως ειναι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν λεω για θορυβο το κανει στη δευτερα αν τη βαλω γρηγορα και ψηλα..

πανω απο 4500 ας πουμε και ειναι σαν να κουρεβει ολα τα γραναζια στο σασμαν και στο χερι το καταλαβαινεις και στο αυτι.

επισης δεν μπαινει με τπτ.

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως! Σε υψηλες στροφες ακουγεται το μελωδικο γρανγκ και αν τη βαλω γρηγορα

σχετικα οχι καρφωμα, και εχοντας παντα το συμπλεκτη κολλημενο κατω

Πρωτη αδεια κυκλοφοριας Απριλιος 2009

Οχι δεν λεω για θορυβο το κανει στη δευτερα αν τη βαλω γρηγορα και ψηλα..

πανω απο 4500 ας πουμε και ειναι σαν να κουρεβει ολα τα γραναζια στο σασμαν και στο χερι το καταλαβαινεις και στο αυτι.

επισης δεν μπαινει με τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακουν τα αυτακια μας.......... η δευτερα φυσικα και εχει συγχρονιζε....το οποιο μεχρι καποια ημερομηνια παραγωγης στο 5αρι ηταν προβληματικο και εχει βγει οδηγια αντικαταστασης......Μην το αφηνεις διοτι πολλοι το παιδεψαν και εκτος εγγυησης πληρωναν συχρονιζε και καποιοι σασμαν...

Γενικα τα vag σασμαν ειναι η μετριοτητα η ιδια....και εγω με 6αρι δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος...πηγα εκανα αλλαγη βαλβολινης και 2 φορες επαναρυθμιση και ολα οκ ...αλλα δεν ειναι σασμαν για γρηγορες και σπορ αλλαγες...

Link to comment
Share on other sites

Τι ακουν τα αυτακια μας.......... η δευτερα φυσικα και εχει συγχρονιζε....το οποιο μεχρι καποια ημερομηνια παραγωγης στο 5αρι ηταν προβληματικο και εχει βγει οδηγια αντικαταστασης......Μην το αφηνεις διοτι πολλοι το παιδεψαν και εκτος εγγυησης πληρωναν συχρονιζε και καποιοι σασμαν...

Γενικα τα vag σασμαν ειναι η μετριοτητα η ιδια....και εγω με 6αρι δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος...πηγα εκανα αλλαγη βαλβολινης και 2 φορες επαναρυθμιση και ολα οκ ...αλλα δεν ειναι σασμαν για γρηγορες και σπορ αλλαγες...

Αυτο "Τι ακουν τα αυτακια μας" δεν παιζει γιατι ημαστε σε φορουμ, καλύτερα "τι διαβαζω με τα ματακια μου" :yahoo:

Αυτο που λεει ο θανος ισχύει για τα 5αρι μεχρι και πασχα περιπου του 2007, μετα το προβλημα διορθώθηκε απο το εργοστασιο, τωρα μπορει η vw να ζηλεψε εκεινες τις παλιες μεγαλες δοξες και να επανέφερε το προβλημα στα νεοτερα μοντέλα :yahoo:

Πάντως αν είστε σε εγγύηση βουυυυυυρρρρρρ στις αντιπροσωπίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.