Jump to content
nikosstr

Golf 5 - Επιλογή Ζαντών [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

οχι

 

Να φανταστω το "οχι" παει στο θεμα του καρε.

Παντως πως γινεται να διαβαζω συνεχεια σχολια εκτος θεματος και εμενα σε ερωτηση "επι του τιτλου" μου απαντατε με μια λεξη δεν εχω καταλαβει. Με τη λεξη σας χρεωνουνε;

Εσεις οι εμπειροι μπορειτε να διαφωτησετε εμας τους καινουργιους, γι'αυτο το λογο αλλωστε υπαρχει και το φορουμ. Εκτος αν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

το οχι παει στο σχεδιο σαν προσωπικη αποψη.απλα δεν μου αρεσει το σχεδιο.τωρα για το καρρε στανταρ κοιτας με γκολφ 5 5χ112 ολα τα αλλα αστα.αν εχεις κατι αλλο υποψην σου σε σχεδιο ευχαριστως να σου πω την αποψη μου.να εχουμε πρωτα το σχεδιο και μετα για την διασταση ειναι αναλογα την χρηση.μιας και θα σου λιγοστεψει την ανεση απτην πλευρα αποσβεσης κραδασμων αφου φοριεται οι 18 με χαμηλο συνηθως προφιλ.απλα δεν δειχνει πανω στο γκολφ τοσο πολυ οσο αλλα σχεδια που υπαρχουν στην αγορα

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν με αφηνει να βαλω λινκ κατευθειαν μπες στο *μη επιτρεπόμενο @ URL*/parts/view/4460482 αριθμος αγγελιας

Link to comment
Share on other sites

Τωρα μαλιστα, αυτη ηταν απαντηση. 8)

Το αμαξι το αγορασα μ/χ σε μπλε σκουρο και συντομα θα γινει Λευκο καντι. Τωρα για να σας προλαβω το αμαξι ηταν με 20.000χλμ και σε σουπερ τιμη και δε μπορουσα να το αφησω λογω χρωματος!!

Επειδη το λευκο ειναι λιγο περιεργο με τις ζαντες, οι μαυρες-μαυρες θα ειναι πολυ κοντρα, ελεγα για διχρωμια.

Οσον αφορα τη διαμετρο, σκεφτομουν για 17 αλλα επειδη ειναι κοντα οι τιμες με τις 18 ελεγα μηπως με τις 18αρες γεμιζει το κενο στους θολους αλλα και καποιοι αλλοι μου ειπαν για τους κραδασμους

οποτε μαλλον θα καταληξω σε 17.

Παντως οπου κοιταξω ολοι πανε Σε Ultraleggera, BBS και MAK xlr. Φοβερες ζαντες και οι 3 αλλα τις φορανε πολλοι και ψαχνω κατι να ξεχωριζει.

Ι'll be back with more pics..

 

Υ.Γ: Καλοριζικο το νεο λουκ του φορουμ, μοντερνο και επικαιρο

Edited by Entso11
Link to comment
Share on other sites

 

Ηλια, πολυ ομορφες ζαντες σε διχρωμια αλλα εκτος προυπολογισμου!

 

 

Πιστευω οτι τα 5 μπρατσα ειναι λιγα για το ΜΚ5. Αφηνουν μεγαλο κενο.

Γι'αυτο απερριψα και τις ΜΑΚ, ωραιες αλλα λεπτουτσικες. Απο τις 3 που εβαλα τιποτα;;

Πιο πολυ δυσκολευομαι στις ζαντες απο οτι οταν διαλεγα τι αμαξι θα επαιρνα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και γω το ιδιο προβλημα  ειχα. με το που παρηγγειλα το αμαξι, πριν ακομα ερθει, κοιτουσα για ζαντες


ειναι μαζι με λαστιχα, και ειναι σχεδον καινουργια

Link to comment
Share on other sites

βρε γαμωτο δεν εχω φωτο.εχουν φερει στα γιαννενα ενα μαγαζι 7-8 σχεδια καταπληκτικα για γκολφ 5 εβγαζα τις ββς ck χτες οχι αυριο για την παρτη τους αλλα δεν εχω φωτο απο εκει.θα εχω φωτο μετα τα χριστουγεννα που θα γυρισω γιαννενα.αν δεν βιαζεσαι αξιζει...απλα κολλησα αθηνα μεχρι τα χριστουγεννα

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην θα ειναι εγκλημα να χαλασεις το χρωμα το αυτοκινητου...χεσ την την ομορφια..εγω π.χ και τι δεν θα εδινα το δικο μου να ητανε μπλε σκουρο και οχι λευκο προβατινο...αλλα και εγω βλεπεις μεταχειρισμενο το πηρα..ασχετο με αυτο..στο θεμα τωρα..αν αλλαξεις το χρωμα του θα καταστρεψεις για παντα την μεταπωλητικη του αξια..καλυτερα βαλε καμια μεμβρανη λευκη αν τοσο πολυ δεν σου αρεσει..αλλα να το βαψεις candy white νομιζω ειναι απερισκεψεια...ζαντες ειναι κριμα να βαλεις 17...αν ειναι να κανεις κατι καν το απο την αρχη σωστα...18αρες το λιγοτερο..και παλι μικρες δειχνουν στο γκολφ..αλλα ειναι η μονη λυση για τους δρομους μας..σαν σχεδιο η τριτη επιλογη ειναι ωραια..και η δευτερη αλλα οπως σου ειπα 18 το λιγοτερο

Edited by Fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

και γω το ιδιο προβλημα  ειχα. με το που παρηγγειλα το αμαξι, πριν ακομα ερθει, κοιτουσα για ζαντες

ειναι μαζι με λαστιχα, και ειναι σχεδον καινουργια

Εγω χειροτερα. Πριν ακομα μου ερθει εψαχνα για προγραμμα.. αααα μωρη γκολφαρα εισαι κολλημα!

βρε γαμωτο δεν εχω φωτο.εχουν φερει στα γιαννενα ενα μαγαζι 7-8 σχεδια καταπληκτικα για γκολφ 5 εβγαζα τις ββς ck χτες οχι αυριο για την παρτη τους αλλα δεν εχω φωτο απο εκει.θα εχω φωτο μετα τα χριστουγεννα που θα γυρισω γιαννενα.αν δεν βιαζεσαι αξιζει...απλα κολλησα αθηνα μεχρι τα χριστουγεννα

Οχι αντεχω μεχρι τις 6 Ιανουαριου. Στις 7 ανεβαινω Αθηνα για κατι δουλειες και δεν ερχομαι πισω αν δεν εχω ζαντες στη βαλιτσα!

Μπορει τελικα να παω για ΒBS αν και καπου διαβασα οτι ειπες οτι ειναι πολυ βαριες και με εκοψες.

κατ αρχην θα ειναι εγκλημα να χαλασεις το χρωμα το αυτοκινητου...χεσ την την ομορφια..εγω π.χ και τι δεν θα εδινα το δικο μου να ητανε μπλε σκουρο και οχι λευκο προβατινο...αλλα και εγω βλεπεις μεταχειρισμενο το πηρα..ασχετο με αυτο..στο θεμα τωρα..αν αλλαξεις το χρωμα του θα καταστρεψεις για παντα την μεταπωλητικη του αξια..καλυτερα βαλε καμια μεμβρανη λευκη αν τοσο πολυ δεν σου αρεσει..αλλα να το βαψεις candy white νομιζω ειναι απερισκεψεια...ζαντες ειναι κριμα να βαλεις 17...αν ειναι να κανεις κατι καν το απο την αρχη σωστα...18αρες το λιγοτερο..και παλι μικρες δειχνουν στο γκολφ..αλλα ειναι η μονη λυση για τους δρομους μας..σαν σχεδιο η τριτη επιλογη ειναι ωραια..και η δευτερη αλλα οπως σου ειπα 18 το λιγοτερο

Ολοι μου λενε να το αφησω το χρωμα αλλα η αληθεια ειναι οτι το λευκο σε βοηθαει να παιξεις με διχρωμιες, τριχρωμιες κτλ.

Τωρα εχω ραντεβου με ενα τυπο με μεμβρανες να μου δωσει προσφορα. Ετσι και αλλιως ετσι θα το εκανα και σε ευχαριστω για τη συμβουλη σου εχεις δικιο, ανα πασα στιγμη το βγαζεις και εισαι μαμα. Ειναι καλη λυση το λευκο γιατι ελεγα να κανω το καπο μπροστα carbon με διχρωμες ζαντες νικελ-μαυρο και να μη βαλω προφυλακτηρα GTI. Ενω το μπλε.. εισαι μπλε δε μπορεις να παιξεις.

Link to comment
Share on other sites

υπομονη να γυρισω στα γιαννενα στις 26 να βγαλω μια φωτο απο 10 σχεδια που εχει μαζεμενα που ειναι ολα τα λεφτα...αποκλειεται να μην σαρεσει καποιο απο αυτα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω χειροτερα. Πριν ακομα μου ερθει εψαχνα για προγραμμα.. αααα μωρη γκολφαρα εισαι κολλημα!

Οχι αντεχω μεχρι τις 6 Ιανουαριου. Στις 7 ανεβαινω Αθηνα για κατι δουλειες και δεν ερχομαι πισω αν δεν εχω ζαντες στη βαλιτσα!

Μπορει τελικα να παω για ΒBS αν και καπου διαβασα οτι ειπες οτι ειναι πολυ βαριες και με εκοψες.

Ολοι μου λενε να το αφησω το χρωμα αλλα η αληθεια ειναι οτι το λευκο σε βοηθαει να παιξεις με διχρωμιες, τριχρωμιες κτλ.

Τωρα εχω ραντεβου με ενα τυπο με μεμβρανες να μου δωσει προσφορα. Ετσι και αλλιως ετσι θα το εκανα και σε ευχαριστω για τη συμβουλη σου εχεις δικιο, ανα πασα στιγμη το βγαζεις και εισαι μαμα. Ειναι καλη λυση το λευκο γιατι ελεγα να κανω το καπο μπροστα carbon με διχρωμες ζαντες νικελ-μαυρο και να μη βαλω προφυλακτηρα GTI. Ενω το μπλε.. εισαι μπλε δε μπορεις να παιξεις.

κοιτα στο λευκο παει και η ολομαυρη ζαντα,και κατα το γουστο μου ειναι απο τα λιγα χρωματα που του πανε και οι νικελ..π.χ σε μαυρο δεν θα εβαζα ποτε νικελ..στο λευκο νομιζω δενει.στα ματια μου..βεβαια γουστα ειναι αυτα..εγω τα καρμπον καπο κλπ τα θεωρω καγκουριλικια και παπατζες..μονο ασχημια προσδιδουν..για μενα ασ το μπλε σκουρο οπως ειναι χαμηλωσε το βαλε ζανταρες ασυμμετρες πατουρατες μαυρες με νικελ χειλος μπροστα 8αρες πισω 9αρες βαψε χρυσες τις δαγκανες,φιμε τζαμια και προφυλακτηρα εμπρος gti με λιπ απο εντισιον 30 πλαινα βαμενα στο αμαξωμα και πισω φαναρια ρ32 και προφυλακτηρα ρ32 με 120αρια μπουρια μπροστα φαναρια χελλα λουκ ξενον αν δεν εχει και εισαι αρχοντας και αλητης μαζι!παρε και μια ιδεα...https://www.google.gr/search?q=golf+5+gti+blue&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=fDerUrGbOcjI0wXSroHoDg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=625#q=golf+5+gti+deep+blue+bbs+leman&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=fDU5nfxzghw6xM%3A%3B2mxpYhwYUnT8YM%3Bhttps%253A%252F%252Ffbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net%252Fhphotos-ak-frc3%252Fp480x480%252F1460217_666657666699749_2062511519_n.jpg%3Bhttps%253A%252F%252Fwww.facebook.com%252Ftsexclusiveparts%253Ffilter%253D1%3B720%3B480

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λεω να παιξω εδω στα σιγουρα χωρις ρισκο. Εκτος αν αλλαξεις εσυ τις ΒΒS με αυτες που λες και μου δωσεις τις δικες σου :acute:

http://www.automotoelastiki.gr/site/upload/keskin2.jpg

 

Κλασσικη επιλογη, παει με ολα. Παρ' ολα αυτα περιμενω φωτο απο Γιαννενα

Link to comment
Share on other sites

κοιτα στο λευκο παει και η ολομαυρη ζαντα,και κατα το γουστο μου ειναι απο τα λιγα χρωματα που του πανε και οι νικελ..π.χ σε μαυρο δεν θα εβαζα ποτε νικελ..στο λευκο νομιζω δενει.στα ματια μου..βεβαια γουστα ειναι αυτα..εγω τα καρμπον καπο κλπ τα θεωρω καγκουριλικια και παπατζες..μονο ασχημια προσδιδουν..για μενα ασ το μπλε σκουρο οπως ειναι χαμηλωσε το βαλε ζανταρες ασυμμετρες πατουρατες μαυρες με νικελ χειλος μπροστα 8αρες πισω 9αρες βαψε χρυσες τις δαγκανες,φιμε τζαμια και προφυλακτηρα εμπρος gti με λιπ απο εντισιον 30 πλαινα βαμενα στο αμαξωμα και πισω φαναρια ρ32 και προφυλακτηρα ρ32 με 120αρια μπουρια μπροστα φαναρια χελλα λουκ ξενον αν δεν εχει και εισαι αρχοντας και αλητης μαζι!παρε και μια ιδεα...https://www.google.gr/search?q=golf+5+gti+blue&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=fDerUrGbOcjI0wXSroHoDg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=625#q=golf+5+gti+deep+blue+bbs+leman&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=fDU5nfxzghw6xM%3A%3B2mxpYhwYUnT8YM%3Bhttps%253A%252F%252Ffbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net%252Fhphotos-ak-frc3%252Fp480x480%252F1460217_666657666699749_2062511519_n.jpg%3Bhttps%253A%252F%252Fwww.facebook.com%252Ftsexclusiveparts%253Ffilter%253D1%3B720%3B480

 

καλα τωρα σου βγαζω το καπελο. Παντως στη ζαντα συμφωνω. Πατουρα και ξερο ψωμι. Φιμε σιγουρο, φωτα σιγουρα. και αφηνω το χρωμα μεχρι το καλοκαιρακι.

Παντως το μπλε δεν ειναι αυτο που λες..  Αυτο ειναι: http://www.cnet.com.au/photos-volkswagen-golf-gt-sport-tsi_p2-339290893.htm#image1

Link to comment
Share on other sites

καλα αμα δεις την performance bbs που εχει στο μαγαζι και την ζαχαρωνω...απλα υπομονη γιατι οσο τα θυμαμαι τοσο αναστεναζει οτραπεζικος μου λογαριασμος....προσπαθω να τα ξεχασω..και το χει κανει σαν επιτηδες,εχει κορυφαιες μαρκες ολες μαζεμενες σε μεγαλες διαστασεις 17-18-19 για γκολφ.μιας και στα γιαννενα κριση γιοκ..

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα στο πρασινο μκ1. Τι μοντελο ειναι αυτες;

https://www.google.gr/search?q=bbs+old+wheels&espv=210&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=vEmrUqSMCYelyQPKp4Ew&ved=0CEkQsAQ&biw=1680&bih=829

 

be pation αυτες που θα σου φερω σε φωτο ειναι πολυ καλυτερες....

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

το μονο που με χαλαει ειναι οτι εχω μουρλα να πλενω την ζαντα και με αυτο το ειδος δεν μπορω να καθαρισω απο μεσα ουτε και την δαγκανα που θα κρυβεται εντελως...

Link to comment
Share on other sites

Καλα οι σουπερ ρς ειναι αλλου μια χαρα χρωμα ειναι το μπλε γκρι...εμενα μου αρεσει πολυ παντος...quick τι εννοεις κριση γιοκ στα γιαννενα??

Edited by Fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό το χρωμα( blue graphite) ειναι απο τα καλύτερα χρώματα του Golf 5 και όταν ειναι πλυμενο ειναι όλα τα λεφτά,ασε που ειναι και περλε.Οπως σου είπαν τα παιδιά μην το πειράξεις το χρωμα,βάλε οτι ζαντα γουστάρεις ( πανε πολύ σκουρες πολυακτινες, ζαντες απο GT, MAK XLR,BBS CH,O.Z ultraleggera κλπ).Καντο look GTI και όπως λέει και ο φίλος fastrabbit είσαι άρχοντας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.