Jump to content
vband

Revo Και Προειδοποιητικο Λαμπακι

Recommended Posts

Δε ξερω αν θυμαστε που σας ειχα πει οτι ειχα ενα θεμα με το τουρμπο

Golf V 122 με Revo

Τελικα ειχε κλαταρει λογω του safe mode

Τωρα το ξαναβγαζει που και που αλλα εχω παρατηρησει και τα εξης :

1. Μερικες φορες στις 3 στροφες το αμαξι τρανταζεται μπρος πισω

2. Επακολουθο αυτου ειναι να αναβει το λαμπακι του προβληματος στην εξαγωγη καυσαεριων...!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σου εκανε safe mode και καποια στιγμη σου τιναξε το τουρμπο? Δεν καταλαβα.

Η ηταν το τουρμπο πειραγμενο και σου εκανε τα safe mode? Εφταιγε το προγραμμα?

Και παλι δεν καταλαβαινω τι εννοεις 3 στροφες. 3 χιλιαδες στροφες μαλλον. Αν ειναι ετσι γιατι δεν πας αμεσως σε αντιπροσωπεια/συνεργειο? Δεν φαινεται και απλο το προβλημα σου.

Τωρα ειδα οτι εχεις βαλει και ανταπτορα σκαστρας της Forge. Μηπως φταιει κι'αυτο αν κατι δεν εχει γινει σωστα?

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σου εκανε safe mode και καποια στιγμη σου τιναξε το τουρμπο? Δεν καταλαβα.

Η ηταν το τουρμπο πειραγμενο και σου εκανε τα safe mode? Εφταιγε το προγραμμα?

Και παλι δεν καταλαβαινω τι εννοεις 3 στροφες. 3 χιλιαδες στροφες μαλλον. Αν ειναι ετσι γιατι δεν πας αμεσως σε αντιπροσωπεια/συνεργειο? Δεν φαινεται και απλο το προβλημα σου.

Τωρα ειδα οτι εχεις βαλει και ανταπτορα σκαστρας της Forge. Μηπως φταιει κι'αυτο αν κατι δεν εχει γινει σωστα?

Το safe mode ειναι του Revo, δε το κανε παλια χωρις το προγραμμα, στο κοβει αν κρινει οτι πιεζεται,

απλα οταν γινεται αυτο μου αναβει και το λαμπακι των καυσαεριων, αυτοι που βαζουν το revo ειναι τελειως ανιδεοι

Link to comment
Share on other sites

ισα ισα για να σου βαλει καποιος το revo θα πρεπει απλα να πατησει μερικα κουμπια και να περασει το καλωδιο στην obd ii , γνωσεις 0 αποτελεσμα ιδιο , κατι αλλο θα παιζει φιλε , απο που το εβαλες ?

Link to comment
Share on other sites

Ηταν σιγουρα Revo? Εχεις χαρτια της revo η μηπως περαστηκε καπου αλλου που λενε οτι συνεργαζονται με Revo?

Δεν εχω ακουσει για sm με revo (μιλαω και απο δικη μου εμπειρια) και θεωρουνται απο τα ηπια προγραμματα μαζι με abt/mtm.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και αλλα περιστατικα safe mode με revo οχι σε 122αρια αλλα στα πρωτα tsi.

το προγραμμα το περασε στο Φιλοσιδη ο φιλος μας που βαζει REVO

Link to comment
Share on other sites

πολλαπλασιαστής - μπουζι

Link to comment
Share on other sites

Σου έχω ξαναπεί πρέπει να βρεις έναν με vagcom να σε βοηθήσει βλέποντας που έχεις missfires και να διαπιστώσεις ΑΝ είναι μπουζί ή Πολλαπλασιαστές με δοκιμές. Μπορείς μόνος σου να βρεις ποιος είναι και να τον αλλάξεις. Αν ήσουν κοντά σε μένα θα βοηθούσα. ΥΓ.Πήγαινε αντιπροσωπεία στο διαγνωστικό και δες σε ποιον κύλινδρο έχεις Missfires. Σημάδεψε τον πολλαπλασιαστή και άλλαξε τον κύλινδρο. Κάνε μια βόλτα πίεσε το και κάνε ξανά διαγνωστικό. Αν αλλάξουν κύλινδρο τα missfires άλλαξε τον πολλαπλασιαστή και καθάρισες με 30Ε. Αν όχι και δεις πάλι στον προηγούεμνο κύλινδρο τότε δοκιμάζεις μπουζί. ΥΓ2.Προϋπόθεση η βενζίνη που έχεις είναι κατάλλληλη για το πρόγραμμά σου και καλής ποιότητας.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Φιλοσιδη, αναβει συνεχεια το κολολαμπακι και στις 3000 στροφες κανει σεισμο

Εγω θα πηγαινα κατευθειαν Φιλοσιδη και δεν θα εφευγα αν δεν εβρισκαν το προβλημα.

Ετσι απλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα πηγαινα κατευθειαν Φιλοσιδη και δεν θα εφευγα αν δεν εβρισκαν το προβλημα.

Ετσι απλα.

+1 closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.