Jump to content
_notis

Ήρθε Και Η Σειρά Μου

Recommended Posts

Τεττάρτη απόγευμα γυρίζω απο την δουλεία και κατευθύνομαι κανονικά προς το φανάρι το οποίο είναι πορτοκαλί , δίπλα μου ενα Man φορτηγό μπετονίερα

αποφασίζει να αλλάξει πορεία απο δεξιά αριστερά να στρίψει στο φανάρι αριστερά απο πάνω μου και να προλάβει και το φανάρι!!

Το αποτέλεσμα :

post-13997-128773216033_thumb.jpg

και αυτο

post-13997-128773229713_thumb.jpg

και αυτο

post-13997-128773235966_thumb.jpg

και αυτο

post-13997-128773241676_thumb.jpg

και μερικά απο τη άλλη πλευρά η ζάντα κυρίως γιατί χτύπησα στο πεζοδρόμιο.

Επιπλέον δεν γνωρίζω αν και τι έχει γίνει απο κάτω.

Η ζημιά υπολογίζω να μήν ξεπεράσει τα 6000 ευρω

Η συναισθηματική αξία να βλέπεις το καινούριο σου golfακι αγκαλία με ένα Man ... ανεκτίμητη!! :pardon:;) ;) :thumbsup::( :( :( :( :( :( :( :(

α και να προσθέσω οτι την επομένη μέρα μετανίωνεις και για την μπουνιά που έριξες στην κολώνα thumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ λυπήθηκα όταν μου το είπες αλλα σημασία έχει εσύ να είσαι καλά και οι λαμαρίνες φτιάχνονται..

Φτιάχτο και πάρε και ένα HUMMER (με φουλ ΕΧTRA, πολεμίστρα, πολυβόλο κτλ..) sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Τεττάρτη απόγευμα γυρίζω απο την δουλεία και κατευθύνομαι κανονικά προς το φανάρι το οποίο είναι πορτοκαλί , δίπλα μου ενα Man φορτηγό μπετονίερα

αποφασίζει να αλλάξει πορεία απο δεξιά αριστερά να στρίψει στο φανάρι αριστερά απο πάνω μου και να προλάβει και το φανάρι!!

Το αποτέλεσμα :

post-13997-128773216033_thumb.jpg

και αυτο

post-13997-128773229713_thumb.jpg

και αυτο

post-13997-128773235966_thumb.jpg

και αυτο

post-13997-128773241676_thumb.jpg

και μερικά απο τη άλλη πλευρά η ζάντα κυρίως γιατί χτύπησα στο πεζοδρόμιο.

Επιπλέον δεν γνωρίζω αν και τι έχει γίνει απο κάτω.

Η ζημιά υπολογίζω να μήν ξεπεράσει τα 6000 ευρω

Η συναισθηματική αξία να βλέπεις το καινούριο σου golfακι αγκαλία με ένα Man ... ανεκτίμητη!! :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

α και να προσθέσω οτι την επομένη μέρα μετανίωνεις και για την μπουνιά που έριξες στην κολώνα thumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gif

τουλαχιστο θα στο φτιαξει ?

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστο θα στο φτιαξει ?

Νομίζω δεν θα έχω πρόβλημα κάναμε φιλική δήλωση και παραδέκτηκε οτι αυτός έφταιγε, τώρα στην αναμονή..

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε μην αγχονεσαι...λαμαρινες ειναι πανω απ ολα και απο την στιγμη που ειστε καλα και οι 2 ολα φτιαχνονται!δεν βλεπω να εχεις και καμια σοβαρη ζημεια οπως να εχει παρει το σασι και τετοια οποτε αλλαγη φτερο και πορτα βαψιμο και τελος.ευχομαι καλη συνεχεια και καλα ξεμπερδεματα με τις ασφαλιστικες.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κανα γνωστο καντο τουμπανο το αμαξι πρεπει να τιμωρηθει ο φορτηγατζης γι αυτο που εκανε ειναι και επαγγελματιας οδηγος να πληρωσει τουλαχιστον κανα 8000 ευρω να στο φτιαξει.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κανα γνωστο καντο τουμπανο το αμαξι πρεπει να τιμωρηθει ο φορτηγατζης γι αυτο που εκανε ειναι και επαγγελματιας οδηγος να πληρωσει τουλαχιστον κανα 8000 ευρω να στο φτιαξει.

Εχω αλλα τι να κάνω...Σκευτόμουν μήπως έδινα την διαφορά για να αλλάξω προφυλακτήρα η ζάντες..

Edited by _notis
Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο φίλε...

'Ετσι ακριβώς μου έκανε πέρυσι το παρκαρισμένο πολο ένα φορτηγό και ξέρω το συναίσθημα...

Τουλάχιστον δεν φαίνεται μεγάλη η ζημιά, λαμαρίνες είναι και φτιάχνονται :)

Link to comment
Share on other sites

Nα αλλαξεις και προφυλακτηρες και ζαντες και τις ζαντες μαυρες μη μασας η μαλακεια εγινε καντο τωρα που εχεις την ευκαιρια.

Link to comment
Share on other sites

μη μασας σε αρκετους μας εχει τυχει!

δεν ξερω γιατι αλλα τα new car τραβανε τα ατυχηματα.

οσο για τη μπουνια που λες σε ποια κολωνα την εριξες?

ελπιζω σε καποια εξω απο το αμαξι γιατι ωταν εμενα με ειχαν τρακαρει και ειχα το αμαξι 1 μηνα εριξα μια (οχι πολυ δυνατη, φρεναρε το χερι μου καθως κατευθυνοταν στο ταμπλο ) και καρφωσα το κοκκινο τριγωνο των αλαρμ μεσα.

χαχαχαχαχαχααχ :):whistling: ευτυχως δεν εσπασε και το τραβηξα εξω με ενα κατσαβιδι.

αφου δεν επαθες τπτ και θα σε πληρωσει ολα καλα.

new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

μη μασας σε αρκετους μας εχει τυχει!

δεν ξερω γιατι αλλα τα new car τραβανε τα ατυχηματα.

οσο για τη μπουνια που λες σε ποια κολωνα την εριξες?

ελπιζω σε καποια εξω απο το αμαξι γιατι ωταν εμενα με ειχαν τρακαρει και ειχα το αμαξι 1 μηνα εριξα μια (οχι πολυ δυνατη, φρεναρε το χερι μου καθως κατευθυνοταν στο ταμπλο ) και καρφωσα το κοκκινο τριγωνο των αλαρμ μεσα.

χαχαχαχαχαχααχ :whistling: :whistling: ευτυχως δεν εσπασε και το τραβηξα εξω με ενα κατσαβιδι.

αφου δεν επαθες τπτ και θα σε πληρωσει ολα καλα.

new_iloveyou.gif

Οχι την έριξα σε μια κολώνα της ΔΕΗ , απλα το μετάνοιωσα γιατι ποναει το χέρι μου :):whistling::rolleyes: :rolleyes:

Ρώτησα τον φίλο και μου είπε οτι πλέον είναι αδύνατο να χρεώσει απο άλλο μοντέλο ανταλακτικά γιατι οι ασφαλιστικές τα ελέγχουν αλλα μπορώ με διαφορά τιμής που δεν θα είναι μικρή..

Link to comment
Share on other sites

Οχι την έριξα σε μια κολώνα της ΔΕΗ , απλα το μετάνοιωσα γιατι ποναει το χέρι μου :clapping::):rolleyes: :rolleyes:

Ρώτησα τον φίλο και μου είπε οτι πλέον είναι αδύνατο να χρεώσει απο άλλο μοντέλο ανταλακτικά γιατι οι ασφαλιστικές τα ελέγχουν αλλα μπορώ με διαφορά τιμής που δεν θα είναι μικρή..

Φίλε περαστικά και θα φτιαχτεί το αμάξι σου ! Μην ανησυχείς !

Όσο για την μπουνιά , υπάρχουν και χειρότερα ... μπουνιά σε ξύλινη κολώνα με τα συρραπτικά αυτά από τις αφίσες ....

εννοητε φιλε μου οτι θα βαλεις προφυλακτηρες απο gti και ζαντες ΜΑΥΡΕΣ!18ΑΡΕΣ!

χαχαχαχα εσύ έχεις κολλήσει με τις 18αρες ε ? Σ' αρέσουν οι 18άρες ..... και δεν μιλαω για ζάντες ... :whistling:

πέρα από την πλάκα οι 18 είναι το καλύτερο πλέον value for money μέγεθος για την σημερινή εποχή !

Link to comment
Share on other sites

Notis τώρα είδα το θέμα, σε 1η φάση αφού είσαι καλά όλα ok. Σε 2η φάση τώρα, στον οποιοδήποτε συνέβαινε κάτι παρόμοιο θα ξενέρωνε χοντρά. Μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο παλιά (όχι σε τόσο μεγάλη έκταση) με φορτηγατζή, επειδή όμως το αυτοκίνητο είχε γίνει άψογο με τον καιρό το ξέχασα.

Σημασία λοιπόν έχει να βρεις ΤΟΝ ΣΩΣΤΟ ΜΑΣΤΟΡΑ την παρούσα στιγμή ώστε να γίνει πάλι τζιτζί η Golfara.

Καλά ξεμπερδέματα και συνεχώς πάνω από το αμάξι μην σου κάνουν τσαπατσοδουλειές. Από ότι φαίνεται από τις φωτογραφίες είναι λαμαρινοδουλειά και μόνο. Και αφού τα σκάει η ασφάλεια του φορτηγατζή τότε δεν το συζητάμε, θα πάρεις όλα τα ανταλλακτικά καινούρια (καθρέπτη, πόρτα, φτερά κλπ), σε αυτήν την περίπτωση είναι και η χαρά του φαναρτζή. Δηλ. οι φαναρτζήδες βαριούνται να ισιώνουν - στοκάρουν - τρίβουν χτυπημένα φτερά κλπ για να τα "φέρουν" και τους είναι πιο εύκολο να πετάξουν τα καινούρια πάνω και να ξεμπερδεύουν.

Υ.Γ. Αν δεν βάλεις 18άρες δεν θα μπορούμε να ηρεμήσουμε τον Ane. Επομένως σε 3η-4η φάση δες και το θέμα ζάντες (αραπίνες και 18άρες).

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Αν δεν βάλεις 18άρες δεν θα μπορούμε να ηρεμήσουμε τον Ane. Επομένως σε 3η-4η φάση δες και το θέμα ζάντες (αραπίνες και 18άρες).

χαχαχαχαχαχ...... new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Αν δεν βάλεις 18άρες δεν θα μπορούμε να ηρεμήσουμε τον Ane. Επομένως σε 3η-4η φάση δες και το θέμα ζάντες (αραπίνες και 18άρες).

χαχαχαχαχαχ...... new_iloveyou.gif

Παιδιά ευχαριστώ για την υποστήριξη

Η αλήθεια είναι οτι όταν ψάχνεις όλη μέρα μήπως βρείς μια γρατζουνιά και κάθεσαι και το χαζεύεις σαν να έχεις καταφέρει να αγοράσεις το καλύτερο super car και μετα το βλέπεις έτσι σου κόβονται τα πόδια ειδικά αν πέσεις σε καννένα μα... που σου λέει δεν σε είδα και στρίβω και όποιον πάρει ο χάρος το καλό είναι οτι δεν χτυπήσαμε περισσότερο και οτι γλύτωσε και ο οδηγός της μοτοσικλέτας που για καλή του τύχη αποφάσισε να περάσει με κόκκινο.. :lol::good: Αλλα μόλις δείς οτι όλα είναι οκ μετα είναι που τρελαίνεσαι rocket.gifrocket.gifrocket.gifrocket.gifrocket.gif

Οσον για τις αραπίνες που λέτε αν υποθέσουμε οτι μου αλλάζει ζάντες αντε να μου δώσει 2?? 3?? στην καλύτερη ακόμα και η μία απο VW θα κάνει 500 ε :ninja:

Κάποιος ανέφερε οτι λάστιχα δεν μου δίνουν , φαντάζομαι το σκισμένο θα το αλλάξουν σωστά?

αντε να δούμε τι θα δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Τεττάρτη απόγευμα γυρίζω απο την δουλεία και κατευθύνομαι κανονικά προς το φανάρι το οποίο είναι πορτοκαλί , δίπλα μου ενα Man φορτηγό μπετονίερα

αποφασίζει να αλλάξει πορεία απο δεξιά αριστερά να στρίψει στο φανάρι αριστερά απο πάνω μου και να προλάβει και το φανάρι!!

Το αποτέλεσμα :

post-13997-128773216033_thumb.jpg

και αυτο

post-13997-128773229713_thumb.jpg

και αυτο

Eυχομαι να τελειωσουν ολα οπος τα θες..... καταλαβαινω τι πακετο εφαγες βλεποντας το κουκλι σοθ φιλιμενο με μια νταλικα!!!!!!!!

post-13997-128773235966_thumb.jpg

και αυτο

post-13997-128773241676_thumb.jpg

και μερικά απο τη άλλη πλευρά η ζάντα κυρίως γιατί χτύπησα στο πεζοδρόμιο.

Επιπλέον δεν γνωρίζω αν και τι έχει γίνει απο κάτω.

Η ζημιά υπολογίζω να μήν ξεπεράσει τα 6000 ευρω

Η συναισθηματική αξία να βλέπεις το καινούριο σου golfακι αγκαλία με ένα Man ... ανεκτίμητη!! :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

α και να προσθέσω οτι την επομένη μέρα μετανίωνεις και για την μπουνιά που έριξες στην κολώνα thumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gifthumbsdown.gif

Ευχομαι να τελειωσουν ολα οποσ τα θες!!!! καταλαβαινω τι πακετο εφαγες βλεποντας το κουκλι σου φιλιμενο με μια νταλικα!!!

Edited by NickmanGT
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.