Jump to content
anestis the boss

Βαση Μηχανησ Powerflex

Recommended Posts

κραταει πιο σταθερα την μηχανη απο το να πηγαινει μπρος πισω περνωντας όμως κάποιους τριγμους στο εσωτερικο-

αυτό έχει και διαφορα στην οδηγηση,τουλαχιστον προσωπικα το νιωθω πιο ενιαιο σαν συνολο πιο σταθερο ειδικα στις στροφες -

επισης οταν δεν κουνιεται η μηχανη καταπονουνται λιγοτερο όλα τα περιφερειακ της μηχανης (dp,τουρμπο κλπ) απο αποτομες επιταχυνσεις φρενα κλπ

Link to comment
Share on other sites

εγώ τα έβαλα στον Γκίκα ,δεν θυμαμαι ποσα πλήρωσα γιατί εγω αγόρασα και το σινεμπλοκ απο το 5αρι-

30 για εργασία ; η αληθεια είναι ότι το κιτρινο με γρασσο μπαινει χωνευτο με αρκετη δύναμη,το μωβ θέλει μια μικροδουλεια -

Link to comment
Share on other sites

Στο mk4 gti πηρα powerflex βαση σασμαν η κατω στην τιμη των 28 ευρω και αλλη μια πηρα απο αντιπροσωπεια αυτη που ειναι στην πλευρα του οδηγου, στην τιμη των 62 ευρω. Οντως δεν υπαρχουν ταλαντωσεις οπως πριν ομως ελαχιστα νιωθεις καποιους κραδασμους στο ρελαντι. Δεν αλλαξα στη βαση του σασμαν την μικρη στρογγυλη γιατι θα ειχα μεγαλυτερους θορυβους. Απο εργατικα, 20 ευρω μονο.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να την θέλει για truck day :crazy:

φίλε με το jetta τρέχα να ακυρώσεις την παραγγελια γιατι σε βλέπω από το τρίξιμο να παθαινεις parkinson

"Suitable for higher powered cars and track cars, using a stiffer material which helps further reduce engine movement over fitting the standard PFF85-704 insert, being a stiffer material additional noise and vibration may be felt."

Link to comment
Share on other sites

τελικα η αλλαγη εγινε και ηρθε η κανονικη

http://www.ebay.com/itm/POWER-FLEX-Lower-Engine-Mount-Insert-Bush-PFF85-504-/150710426670?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item23170a9c2e

σημερα την τοποθετησα πεδευτηκα λιγο γιατι δεν εχω ανυψωτικο τελος παντων με λιγη σκεψη μπηκε...

τωρα εντυπωσεις δεν καταλαβα και πολλα πραγματα αλλα θα συμφωνησω με τους παραπανω οτι πρεπει να κανει καλη δουλεια φερνει λιγους κραδασμους μεσα στην καμπινα αλλα αμεληταιες σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια

μπορει να την θέλει για truck day :crazy:

φίλε με το jetta τρέχα να ακυρώσεις την παραγγελια γιατι σε βλέπω από το τρίξιμο να παθαινεις parkinson

"Suitable for higher powered cars and track cars, using a stiffer material which helps further reduce engine movement over fitting the standard PFF85-704 insert, being a stiffer material additional noise and vibration may be felt."

καλα φιλε ευτυχως που δεν εβαλα αυτη

POWERFLEX PFF85-504P

σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

τελικα η αλλαγη εγινε και ηρθε η κανονικη

http://www.ebay.com/...=item23170a9c2e

σημερα την τοποθετησα πεδευτηκα λιγο γιατι δεν εχω ανυψωτικο τελος παντων με λιγη σκεψη μπηκε...

τωρα εντυπωσεις δεν καταλαβα και πολλα πραγματα αλλα θα συμφωνησω με τους παραπανω οτι πρεπει να κανει καλη δουλεια φερνει λιγους κραδασμους μεσα στην καμπινα αλλα αμεληταιες σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια

καλα φιλε ευτυχως που δεν εβαλα αυτη

POWERFLEX PFF85-504P

σε ευχαριστω πολυ

Την έβαλες και δεν κατάλαβες βελτίωση???

Παράξενο... :ermm:

Link to comment
Share on other sites

Οι τριγμοι μαλλον ηταν αυτο που κερδισε τις εντυπωσεις του απο την υπαρκτη αλλα...... απειροελαχιστη θα ελεγα βελτιωση...

Link to comment
Share on other sites

Οι τριγμοι μαλλον ηταν αυτο που κερδισε τις εντυπωσεις του απο την υπαρκτη αλλα...... απειροελαχιστη θα ελεγα βελτιωση...

Off Topic

Εμένα πάντως μου άρεσαν οι τριγμοί... :crazy:

Τώρα αρχίζουν και χάνονται... :diablo:

Link to comment
Share on other sites

κατσε νται κατευθειαν το αυτοκινητο οταν τοποθετησα το
POWERFLEX PFF85-504
το εκανα μια βολτα και μετα το εβαλα στο γκαραζ σημερα θα δω πραγματικα τι εγινε παντως οταν ανοιξα το καπο νομιζω πως η μηχανη δεν ετρεμε οπως πριν η ετσι φενοταν.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το αμαξι εγινε πιο στυβαρο νομιζω οτι ειναι πιο δεμενο το νιωθω σαν ενα συνολο...

το μειονεκτημα η κραδασμοι που ερχονται στην καμπινα

Link to comment
Share on other sites

παιδια το αμαξι εγινε πιο στυβαρο νομιζω οτι ειναι πιο δεμενο το νιωθω σαν ενα συνολο...

το μειονεκτημα η κραδασμοι που ερχονται στην καμπινα

τοσο πολυ τους νιωθεις?δηλαδη κανουν μπαμ η θελει προσπαθεια για να καταλαβεις τους κραδασμους?πως ξερεις οτι ειναι πιο δεμενο?μηπως ειναι placebo?
Link to comment
Share on other sites

δεν τους καταλαβαινεις και τοσο πολυ αλλα απο πριν εχει σιαφορα

το μετανιωσες λιγο?εχει διαφορα η ειναι λιγο και ιδεα μας

εχω pss10 h&r αντιστρεπτικες και σινεμπλοκ r χρειαζομαι και τη βασουλα νομιζω :p

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.