Jump to content
master_yoda

Polo 1.2Tsi--Βοηθεια!--50Km Και Μυριζει Σαν Καμμενα Λαδια / Ελαστικα Μεσα Και Εξω

Recommended Posts

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ,

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΥ POLO.

ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΕΣΑ ΑΠΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΣΤΑΜΑΤΑ ΞΕΚΙΝΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΥΡΙΖΕΙ ΜΕΣΑ ΣΑΝ ΚΑΜΜΕΝΑ ΛΑΔΙΑ Η ΚΑΜΜΕΝΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ.ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ ΜΥΡΙΖΕΙ ΣΑΝ ΔΙΚΣΟΣ ΑΠΟ ΠΟΥΛΜΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΤΟΝΗ ΧΡΗΣΗ. ΓΕΝΙΚΑ ΜΥΡΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ.

ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΤΠΤ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ? ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΘΑ ΠΟΥΝ " ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΗΤΕ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΠΤ--ΚΑΝΤΕ ΜΕΡΙΚΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΑΚΟΜΗ

ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΛΑΤΕ ΠΑΛΙ".

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Έχω "συναναστραφεί" με 2 καινούργια αυτοκίνητα τους τελευταίους μήνες. Ένα fiesta 1.6 και ένα mazda 2 1.3. Τις πρώτες μέρες μύριζαν ακριβώς όπως το περιγράφεις κι εσύ. Αν και ίσως και να υπερβάλεις λίγο στην περιγραφή σου επειδή έχεις πανικοβληθεί. Έχω δίκιο? Για μένα δεν είναι καν πρόβλημα. Καλοτάξιδο!

Link to comment
Share on other sites

Αν και ίσως και να υπερβάλεις λίγο στην περιγραφή σου επειδή έχεις πανικοβληθεί.

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΛΟΓΩ ΕΚΛΟΓΩΝ ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΧΩΝΟΜΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΚΑΙ ΓΩ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΙΠΑΝΤΙΚΑ/ΛΟΥΣΤΡΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΝΤΑΙ ΑΠΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ

ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΚΑΗΚΑΝ. ΤΩΡΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ

AN ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

Edited by master_yoda
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω οταν το πηρα μετα οταν ανοιξα το καπο να το επεξεργαστω ειδα πανω στο αμαξωμα κατι σαν λιωμενο κερι(κ επειδι ειναι κ ασπρο εβγαζε ματι)......οποτε ισως να ηταν απο αυτο ι μυρωδια.....

καλοταξιδο παντος :rofl:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω οταν το πηρα μετα οταν ανοιξα το καπο να το επεξεργαστω ειδα πανω στο αμαξωμα κατι σαν λιωμενο κερι(κ επειδι ειναι κ ασπρο εβγαζε ματι)......οποτε ισως να ηταν απο αυτο ι μυρωδια.....

καλοταξιδο παντος :rofl:

όντως υπάρχει κερί επάνω στον κινητήρα αλλά όταν είναι να γίνει παραλαβή αυτό πλένεται ώστε να φύγει , μάλλον στην προκειμένη περίπτωση δεν το καθάρισαν όπως θα έπρεπε ...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Don't worry, όπως και οι προλαλήσαντες είπαν μάλλον κερί θα είναι και τίποτε άλλο!

Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα σου εύχομαι και καλωσήλθες στη παρέα.

Μία παράκληση μόνο ΜΗΝ γράφεις με κεφαλαία. Αυτό στο internet θεωρείται ότι φωνάζεις, συν του ότι δεν είναι και ότι καλύτερο να διαβάζεις όλα κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

Μία παράκληση μόνο ΜΗΝ γράφεις με κεφαλαία.

Συγγνωμη, απλα πανω στην βιασυνη να τελειωσω το post το ξεχασα τελειως...δεν θα επαναληφθει.

Σημερα που εριξα μια ματια στον κινητηρα προσεξα οτι στις εστιες των φωτων απο πισω εχουν τοποθετησει

απτην μοναδα παραγωγης μονωτικα φελιζολ και σακουλες--προφανως για να λυσουν το αναφερθεν προβλημα με

την υγρασια...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που εριξα μια ματια στον κινητηρα προσεξα οτι στις εστιες των φωτων απο πισω εχουν τοποθετησει

απτην μοναδα παραγωγης μονωτικα φελιζολ και σακουλες--προφανως για να λυσουν το αναφερθεν προβλημα με

την υγρασια...χαχαχα

Ποιό πρόβλημα με υγρασία λες?

Link to comment
Share on other sites

Ποιό πρόβλημα με υγρασία λες?

Εννοεί το πρόβλημα που αντιμετωπίζουν μερικοί με την υγρασία μέσα στα εμπρός φανάρια ειδικά τις μέρες με έντονη βροχή...

Μπορείς να μας περιγράψεις πώς είναι αυτά τα μονωτικά με τις σακούλες?Βάλε μια φωτό εαν μπορείς ώστε να καταλάβουμε και οι υπόλοιποι τα " γιατροσόφια" της VW εν έτη 2010-2011...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη, απλα πανω στην βιασυνη να τελειωσω το post το ξεχασα τελειως...δεν θα επαναληφθει.

Σημερα που εριξα μια ματια στον κινητηρα προσεξα οτι στις εστιες των φωτων απο πισω εχουν τοποθετησει

απτην μοναδα παραγωγης μονωτικα φελιζολ και σακουλες--προφανως για να λυσουν το αναφερθεν προβλημα με

την υγρασια...χαχαχα

Όπως έχω προαναφέρει σε εμένα υπάρχει μόνο στο ένα φανάρι. Αν περάσεις απο αντιπροσωπεία ρώτας τους να δούμε τι θα σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω προαναφέρει σε εμένα υπάρχει μόνο στο ένα φανάρι. Αν περάσεις απο αντιπροσωπεία ρώτας τους να δούμε τι θα σου πουν.

χτες πηγα στην auto club να κανω test drive το 1.2 tsi και έκατσα και παρατήρησα όλα όσα είχα διαβάσει στο φορουμ...τελικά αυτό είχε και στα δυο φανάρια απο πίσω σακουλάκια με να υλικό σαν σφουγκαράκι τα οποία τα είχαν σφηνώσει ανάμεσα στα φώτα και στο εσωτερικό μέρος των φτερών....

Link to comment
Share on other sites

Για τους φιλους που ζητησαν φωτο απτα σακουλακια...

Προσπαθησα να τις ανεβασω μεσω του forum αλλα δυσκολευτηκα και

τις ανεβασα μεσω τριτων..

2 links

My link

My link

Επισης το αυτοκινητο σταματησε να μυριζει....ευτυχως γιατι δεν παλευοταν η οσμη..

Αλλα επισης προσεξα το ανεπαναλυπτο...ενω το αυτοκινητο εχει 6ρι κιβωτιο ο επιλογεας εχει

πομολο/ταπα απο 5ρι...Θα τους τελειωσαν στην μοναδα παραγωγης και τοποθετησαν απτο 5ρι.χεχεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Για τους φιλους που ζητησαν φωτο απτα σακουλακια...

Προσπαθησα να τις ανεβασω μεσω του forum αλλα δυσκολευτηκα και

τις ανεβασα μεσω τριτων..

2 links

My link

My link

Επισης το αυτοκινητο σταματησε να μυριζει....ευτυχως γιατι δεν παλευοταν η οσμη..

Αλλα επισης προσεξα το ανεπαναλυπτο...ενω το αυτοκινητο εχει 6ρι κιβωτιο ο επιλογεας εχει

πομολο/ταπα απο 5ρι...Θα τους τελειωσαν στην μοναδα παραγωγης και τοποθετησαν απτο 5ρι.χεχεχεχε

πρώτη φορα το ακούω αυτό για την τάπα...πήγαινε στην αντιπροσωπια να δουμε τι θα σου πουν...

να σε ρωτησω...για να αλλάξεις λάμπα στα μπροστά φανάρια πρεπει να αφαιρεθούν τα σακουλάκια ή δεν εμποδίζουν?

Link to comment
Share on other sites

πρώτη φορα το ακούω αυτό για την τάπα...πήγαινε στην αντιπροσωπια να δουμε τι θα σου πουν...

να σε ρωτησω...για να αλλάξεις λάμπα στα μπροστά φανάρια πρεπει να αφαιρεθούν τα σακουλάκια ή δεν εμποδίζουν?

Πηγα σημερα στον Φιλοσιδη που το πηρα και απλα παραγγειλαν μια καινουργια χωρις να διαμαρτυρηθουν η να

ξυνισουν..Ετσι κι αλλιως ουτε αυτοι φταινε εν μερει.. (εν μερει γιατι υποτιθεται οτι κανουν ελεγχο πριν

την παραδοση αλλα τελοσπαντων, ειναι κατι που δεν επηρεαζει την λειτουργια του οχηματος οποτε δεν πειραζει)

Καλη ερωτηση η δευτερη, ειναι κατι που δεν εχω δοκιμασει ακομη.

Θα του ριξω μια ματια αυτες τις μερες να δω τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

Για τους φιλους που ζητησαν φωτο απτα σακουλακια...

Προσπαθησα να τις ανεβασω μεσω του forum αλλα δυσκολευτηκα και

τις ανεβασα μεσω τριτων..

2 links

My link

My link

Επισης το αυτοκινητο σταματησε να μυριζει....ευτυχως γιατι δεν παλευοταν η οσμη..

Αλλα επισης προσεξα το ανεπαναλυπτο...ενω το αυτοκινητο εχει 6ρι κιβωτιο ο επιλογεας εχει

πομολο/ταπα απο 5ρι...Θα τους τελειωσαν στην μοναδα παραγωγης και τοποθετησαν απτο 5ρι.χεχεχεχε

Έχω πάθει πλάκα με τις φωτό... Ούτε σε datsun τέτοια περιποίηση...

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι μήπως τελικά οι σακούλες είναι για άλλο λόγο τοποθετημένες.Τα φανάρια δέν είναι απο μόνα τους κλειστά γυρω γύρω?άρα απο που θα μπεί υγρασία? και με αυτές τισ σακούλες νομίζετε οτι αν δεν είναι κλειστά εντελώς απο πίσω, κλείνουν αεροστεγώς? δεν νομίζω...ποιός μπορεί άραγε να μας λύσει την απορία?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τέτοια σακούλα με το ίδιο υλικό έχει στη "θήκη" που είναι πίσω από το δοχείο διαστολής του G12 και που από μέσα της περνούν τα σωληνάκια καυσίμου. ΑΑΑ δεν είμαι Polo είμαι Roomster 1.2 Tsi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.