Jump to content
bqaltd

Παράξενη Μυρωδιά Μεσα Στην Καμπινα

Recommended Posts

Παρατηρώ μια παράξενη μυρωδιά μέσα στην καμπίνα και μερικές φορές έξω από το όχημα χωρίς να μπορώ να την αποδώσω κάπου μιας και δεν μοιάζει με κάτι συνηθισμένο σαν καμένο ας πούμε, περισσότερο με κάτι χημικό μου φαίνεται εμένα, το τρελό είναι ,δύο φορές που πήγα συνεργείο να μου πουν την άποψή τους δεν μύριζε καθόλου. Το έχει συναντήσει κανείς αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο και πιο συνηθισμενο που μου ερχεται στο μυαλο ειναι μηπως θελει αλλαγη το φιλτρο καμπινας.Ποτε το ειχες αλλαξει τελευταια φορα?

Μπορεις γενικοτερα να προσδιορισεις την μυρωδια?Δηλαδη σου φαινεται σαν λαδιλα,σαν καυσαεριο ή κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

μηπως παραφλου η τιποτα τετοιο?για φιλτρο που λεει και ο φιλος παραπανω παιζει και αυτο.εμενα προσωπικα που το ειχα αφησει αρκετο καιρο πανω δεν μυριζε καθολου βεβαια.πηγαινε και σε καποιο αλλο συνεργειο μηπως βαριουνται εκει να στο δουν και υπαρχει καμια διαρροη πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Το φίλτρο καμπίνας σίγουρα δεν είναι γιατί έχει 40μέρες που το άλλαξα. Όπως έγραψα και στην αρχή δεν μπορώ να το προσδιορίσω .Το σίγουρο είναι ότι σε πιάνει δυσφορία όταν μυρίζει έντονα.Μερικές φορές τελευταία συνέβη να μυρίζει βγαίνοντας έξω από το αμάξι και καθόλου μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μυριζει κανας δισκος φιλε μου?Ζεσταινεται,μυριζει και οταν κρυωνει ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Το φίλτρο καμπίνας σίγουρα δεν είναι γιατί έχει 40μέρες που το άλλαξα. Όπως έγραψα και στην αρχή δεν μπορώ να το προσδιορίσω .Το σίγουρο είναι ότι σε πιάνει δυσφορία όταν μυρίζει έντονα.Μερικές φορές τελευταία συνέβη να μυρίζει βγαίνοντας έξω από το αμάξι και καθόλου μέσα.

Μηπως λοιπον δεν προερχεται απο την καμπινα αλλα απο το χωρο του κινητηρα και απλα καποιες φορες με ανοιχτο το καλοριφερ ή με ανοιχτα τα παραθυρα εμπαινε και μεσα στην καμπινα η μυρωδια;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τελικά είναι από τον κινητήρα και όταν λειτουργεί ο κλιματισμός το φέρνει μέσα.Αλλά τι θα μπορούσε να προκαλεί αυτή τη μυρωδιά?????????????

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τελικά είναι από τον κινητήρα και όταν λειτουργεί ο κλιματισμός το φέρνει μέσα.Αλλά τι θα μπορούσε να προκαλεί αυτή τη μυρωδιά?????????????

ΦΙΛΕ μου και εγω ειχα ποσταρει παλαια αντιστοιχο προβλημα. Συγκεκριμενα με ζεστο καιρο και κατα τη διαρκεια των επιταχυνσεων ερχοταν στην καμπινα μια εντονη χημικη μυρωδια. Δεν συμβαινει το ιδιο με κρυο καιρο. Παντως λυση δεν βρηκα οσο και αν εψαξα μεσα σε foroums του εξωτερικου αλλα και μεσω αντιπροσωπειας.

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα σκεφτει κι εγω αυτο γρηγορη αλλα πιστευω η μυρωδια της σακουλας δεν συγκρινεται με τιποτα.Ειναι φοβερα εντονη.1 οικοδομικο τετραγωνο βρωμαγε οταν ειχε κολλησει κατω απο τον καταλυτη καποτε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.