Jump to content
amnik

Golf 5 - Μπροστινά Φανάρια (Λύσεις, Oem, Aftermarket Κλπ)

Recommended Posts

σε ολα εχει διαφορες μα πιο πολυ σε πραγματα που θα δεις στην πορεια

απλα ειναι HELLA :whistling:

Link to comment
Share on other sites

αισθητικα τι λετε?τι εννωεις ακριβως?

ποιοτητα και αξιοπιστεια :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Eιναι ποιοτικη διαφορα....Ειναι σαν να μου συγκρινεις την Lacoste με την Energie....Το ενα μπλουζακι κανει 160 ευρω ενω της Energie 30-35...Οτι πληρωνεις περνεις που λενε!ΗΕLLA παρε..

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου δώσει τα φώτα του κάποιος που γνωρίζει... Βρήκα μεταχειρισμένα αλλα ΓΝΗΣΙΑ φανάρια Xenon και όλα όσα χρειάζονται (balast, λάμπες, καλώδια απο 10 σε 12pin) σε άριστη κατάσταση με 500ευρώ και αφού δώσω τα δικά μου τα φανάρια πίσω... Αξίζει να τα αγοράσω και να τα τοποθετήσω? Είναι καλή η τιμή? Είναι εύκολη η τοποθέτηση?

Link to comment
Share on other sites

τους αισθητηρες τους εχει?

αυτο είναι το μόνο που δεν έχει, αλλά ίσως μπορώ να τους πάρω γιατί είναι απο τρακαρισμένο

Link to comment
Share on other sites

τι λες βρε χρονάκο?????? tongue.gif

γιατί να τους χρειαστει?? το auto leveling θα εννοεις ε??

είναι 2 αισθητήρες (ένα σε κάθε ψαλίδι) που ενώνονται όλα σε ένα εγκεφαλακι

Είναι αρκετά δύσκολο να βγουν απο μαμά αυτοκίνητο αφού, οι καλωδιώσεις αυτων είναι μέσα στην μαμά πλεξούδα. Αντε πες οι αισθητήρες βγαίνουν (2 βίδες τους πιάνουν) με την καλωδίωση τι θα κάνεις??????? με το controleraki ?

ΜΗΝ μπλέξεις φίλε μου με τους συγκεκριμένους αισθητήρες! εγώ και άλλοι τόσοι που έχουμε βάλει μαμα xenon μετά, δεν βάλαμε το auto leveling (γιατί ειναι ακριβό, ειναι ΜΕΓΑΛΟ αγκούρι να μπούνε, και γιατί είναι "σχεδόν" ανούσιο.)

Απλά όταν τα περάσεις, ρυθμισε τα σε ενα συνεργείο με το γνωστό μηχανημα και είσαι έτοιμος!

Edited by k.pil
Link to comment
Share on other sites

τι λες βρε χρονάκο?????? tongue.gif

γιατί να τους χρειαστει?? το auto leveling θα εννοεις ε??

είναι 2 αισθητήρες (ένα σε κάθε ψαλίδι) που ενώνονται όλα σε ένα εγκεφαλακι

Είναι αρκετά δύσκολο να βγουν απο μαμά αυτοκίνητο αφού, οι καλωδιώσεις αυτων είναι μέσα στην μαμά πλεξούδα. Αντε πες οι αισθητήρες βγαίνουν (2 βίδες τους πιάνουν) με την καλωδίωση τι θα κάνεις??????? με το controleraki ?

ΜΗΝ μπλέξεις φίλε μου με τους συγκεκριμένους αισθητήρες! εγώ και άλλοι τόσοι που έχουμε βάλει μαμα xenon μετά, δεν βάλαμε το auto leveling (γιατί ειναι ακριβό, ειναι ΜΕΓΑΛΟ αγκούρι να μπούνε, και γιατί είναι "σχεδόν" ανούσιο.)

Απλά όταν τα περάσεις, ρυθμισε τα σε ενα συνεργείο με το γνωστό μηχανημα και είσαι έτοιμος!

+1000 :lol:

Link to comment
Share on other sites

παραγκειλα σημερα xenon της vision 150 ευρω κ angel eyes black της drago e 220!! :cry: σας αρεσουν?

http://www.dragocsa.gr/v2/phpthumb/phpThum...p;h=75&q=50

μου ειπε κ για τα xenon οτι θελει 1 εξαρτηματακι με 20-30 ευρω για να μην δειχνει σφαλμα στα οργανα..οποιος γνωριζει κατι σχετικο ας πει! worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

παραγκειλα σημερα xenon της vision 150 ευρω κ angel eyes black της drago e 220!! :cry: σας αρεσουν?

http://www.dragocsa.gr/v2/phpthumb/phpThum...p;h=75&q=50

μου ειπε κ για τα xenon οτι θελει 1 εξαρτηματακι με 20-30 ευρω για να μην δειχνει σφαλμα στα οργανα..οποιος γνωριζει κατι σχετικο ας πει! worthy.gif

επειδη το ξερω το μαγαζι που τα βρηκες απλα να σου πω οταν παρεις τα φαναρια μην στα τοποθετησει αυτος και φυσικα και τα xenon.ειναι ενταξει στις συναλαγες του και οσο αφορα την εξυπηρετηση και υποστηριξη αλλα δεν ειναι ηλεκτρολογος.παρτα και πηγαινε σε εναν ηλεκτρολογο δικο σου.

Link to comment
Share on other sites

επειδη το ξερω το μαγαζι που τα βρηκες απλα να σου πω οταν παρεις τα φαναρια μην στα τοποθετησει αυτος και φυσικα και τα xenon.ειναι ενταξει στις συναλαγες του και οσο αφορα την εξυπηρετηση και υποστηριξη αλλα δεν ειναι ηλεκτρολογος.παρτα και πηγαινε σε εναν ηλεκτρολογο δικο σου.

εισαι απο την ροδο??γιατι εγω τα πηγα σε ενα μαγαζακι εδω κ αυτος απλος τα παραγγειλε απο πανω...κ θα μου τα βαλει αυτος εννοειτε...εχει βαλει κ στο δικο του τα xenon

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα xenon ταιριάζουν στο φανάρι σου ή θέλει τρύπιμα το καπάκι ?

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να βαλω και εγω τα γνησια ξενον φαναρια

Μια ερωτηση θελω να κανω.Κανει κανα 500 ευρω ολο το σχεδιο.αξιζει τα λεφτα του?εχει μεγαλη διαφορα στο φως?

Edited by ktm25089
Link to comment
Share on other sites

εισαι απο την ροδο??γιατι εγω τα πηγα σε ενα μαγαζακι εδω κ αυτος απλος τα παραγγειλε απο πανω...κ θα μου τα βαλει αυτος εννοειτε...εχει βαλει κ στο δικο του τα xenon

οχι δεν ειμαι απο ροδο απο αθηνα αλλα το site που παρεθεσες ειναι το μαγαζι στην περιοχη της αργυρουπολης.αλλα οπως και να εχει τοτε ακυρο γιατι εσυ απο ροδο οποτε θα την κανεις εκει την δουλεια.τα εχω δει απο κοντα τα φαναρια και ειναι ομορφα

Link to comment
Share on other sites

-δεν ξερω αν θελει τρυπα στο φαναρι..δευτερα-τριτη θα μου ερθουν οποτε θα ξερω τοτε..το μονο που μου ειπε ειναι οτι θελει εξτρα ενα εξαρτημα πισω απο τις λαμπες για να μην βγαζει σφαλμα.. θα βαλω φωτο οταν μπουν πανω!

-καμια σχεση τα xenon με τα απλα..

-α,τα εχεις δει απο κοντα?ομορφα,ε?τα ειδες κ με xenon η χωρις?με xenon πρεπει να ειναι γαματα!! ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω για τα μανισαι ξενον.Αυτοι που τα εβαλαν ειδαν μεγαλη διαφορα?Γιατι δεν ειναι και λιγα λεφτα!!

Link to comment
Share on other sites

-δεν ξερω αν θελει τρυπα στο φαναρι..δευτερα-τριτη θα μου ερθουν οποτε θα ξερω τοτε..το μονο που μου ειπε ειναι οτι θελει εξτρα ενα εξαρτημα πισω απο τις λαμπες για να μην βγαζει σφαλμα.. θα βαλω φωτο οταν μπουν πανω!

-καμια σχεση τα xenon με τα απλα..

-α,τα εχεις δει απο κοντα?ομορφα,ε?τα ειδες κ με xenon η χωρις?με xenon πρεπει να ειναι γαματα!! :D

απο οτι ξερω μπαινουν οι λαμπες χωρις τρυπα αλλα χανεις την ρυθμιση των φωτων.τωρα για το εξαρτημα που θελει ειναι ισως γιατι μαλλον θα αλαξει και ο τυπος τις λαμπας και δεν αναγνωριζεται.ετσι ειχα παθει με τα φωτα θεσεως (τα μικρα που λεμε) και δεν αναβαν οι λαμπιτσες και μου εβαλε καποιες αντιστασεις στις καλωδιωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να βαλω και εγω τα γνησια ξενον φαναρια χωρις το auto-leveling και χωρις πλυστρες.Μονο τα φαναρια,τα δηλωνω στο vag-com και ρυθμιση σε ενα στανταρ.

Μια ερωτηση θελω να κανω.Κανει κανα 500 ευρω ολο το σχεδιο.αξιζει τα λεφτα του?εχει μεγαλη διαφορα στο φως?

Φίλε μου αξίζει και με το παραπάνω!!! Ειχα βαλει και εγω ενα κιτακι xenon πριν ,αλλα οταν εβαλα τα φαναρια ειδα τεραστια διαφορα.Ασε δε ,που οταν αναψεις την μεγαλη σκαλα ,.....ξημερώνει για τα καλά...... tongue.gif

Βάλτα και δεν θα το μετανοιωσεις!!

Kati allo thelw na mathw...gia na allaksei ta fanaria prepei na vgei o profylaktiras???opoios gnwrizei na mas pei pls!!! worthy.gif

Τα δικα μου παντως μπηκαν χωρις να βγει προφυλακτηρας.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη φαναριου χωρις να βγει προφυλακτηρας απλα ξεχαστε το!Το θετικο στα Golf σας ειναι οτι βγαινει σε 10' για καποιον που το χει ξανακανει και χωρις να σπασει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.